Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta padesát devět:

Poradna 'Rodina'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  >>  19

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Tatínek je hrozně přísný
Zdravím. Potřebuji poradit ohledně mého táty. Nevím, jak s ním mluvit. Vždy má potřebu dávat najevo, že ví všechno nejlíp. Neuznává žádné mé argumenty. Navíc nikdy nevím, s jakou náladou bude reagovat. Je možné, že vše vezme v pohodě a s legrací, ale taky se často nečekaně naštve, lítají blesky a já vůbec nevím proč. Nedá se to odhadnout. Snažím se být vždycky vstřícná, hodná a milá, ale on to vždy pochopí špatně. Nedá se s ním rozumně mluvit. Mamka s ním má také problém. Musíme ho doma všichni respektovat, protože nás živí - a tak snášet jeho nálady a sáhodlouhé řečnění, přičemž dává najevo, jak moc je chytrý a jak má vždycky pravdu, jak má navrch. Taky nám dává najevo svou převahu fyzickou - že jsme slabší a tak nás (děti) může držet znehybněné jak dlouho chce. (Dělá bojové umění a zkouší si na nás své postupy. Mě už celkem nechává na pokoji, ale bráchovi se to nelíbí...). Je dost arogantní a často shazuje druhé lidi. I nás. Nevíte, jak dokáže slovem ublížit. On ale tvrdí, že je pouze přímý a nemaže nám med kolem pusy. My děláme všechno špatně, tak nás musí poučit. Někdy s mamkou brečíme. Jakákoli rada příjde vhod. Přeji krásnou požehnanou neděli :-)
19.4.2020 17:34
Pandička :-), 13 let
Odpověď:
Otázka: Sestřenka hrozně málo jí
Ahoj poradno, potřebuju poradit ohledně mé sestřenice. Je z dvojčat, je jí 12 let, chodí do sekundy na gympl, měří asi 154 cm a váží asi 32 kg. Nechce jíst, když už si něco dá, tak má porci jako moje dvouletá sestra. Stačil by jí suchý rohlík na jeden den. Padají ji hodně vlasy. Její dvojče je na tom trošku lépe, ta sice taky nejí úplně dobře, ale není to tak hrozné(podle mě nejí moc kvůli tomu, že nejí ani její sestra...jsou na sebe strašně vázané). Ta první, o které Vám píšu je trošku \"pomalejší\" než ta druhá...ráčkuje a myslím, že se jí za to hodně smáli ve škole. Chci jí pomoct, ale nevím jestli se to ještě nezhoršuje, když se jí do toho jídla nutí anebo se s ní o tom baví. nevím, jestli chodí k psycholožce, ale spíše ne. Prosím, poraďte mi, jak s ní mám o tom mluvit(pomoct). Myslíte, že je dobrý nápad jít spolu ven na procházku jen my dvě? Jak mám uvést dialog s ní? Děkuju za skvělý časopis a za odpověď. Mia
9.11.2019 22:27
Mia, 14 let
Odpověď:
Otázka: Rodiče berou jako neúctu, že jsem odjela za kamarádkou...
Ahoj poradno, mám takový problém, jsem adoptovaná do velmi křestanske rodiny a jsem jedinacek. Jsou velice striktni. Kdyz jsem si minuly rok udelala ridicak tak mi moji rodice koupili auto na 18 narozeniny. Jednou v lete jsem jela sama do kostela protoze jsem spala u nejlepsi kamosky. Jak jsem rikala bylo leto tak jsem stala v zadu protoze mam zdravotni problemy, rodice to vi a prave sli s chlebem a vinem, ja ucitila vibrace v kapse a uvidela ze mi nejlepsi kamoska vola, tak jsem vysla abych ji to vzala (protoze jsme se domluvily ze si to budem zvedat vzdy protoze nikdy clovek nevi kdy to bude naposled) a rodice to videli. Kdyz jsem ji to vzala tak zacal mluvit jeji pritel se kterym je zasnoubena ze jsou v nemocnici protoze meli havarku a ona je umelem spanku. Tak kdyz jsem stala venku tak jsem napsala mamce sms ze jedu do nemocnice za nejlepsi kamoskou. Byla jsem u ni cely den a celou noc spolu s jejim partnerem, kdyz jsem pak prijela domu dostala jsem od rodicu vynadano ze nectim Boha a ze si jenom tak odjdedu za kamoskou do nemocnice a ze nectim Boha. Ted nevím co mám dělat. Protože v tu danou chvíli jsem cítila ze mam byt s ni. Rodice to ale nedokazou pochopit, jak jim to mam vysvetlit? Dekuji za odpoved
16.9.2019 19:41
A, 19 let
Odpověď:
Otázka: Je normální,když mě táta pleská z legrace přes zadek?
Ahoj, je normální,když mě táta pleská z legrace přes zadek?
15.8.2019 21:58
Jojo, 11 let
Odpověď:
Otázka: Taťka chodí do kostela maximálně 2x do roka.
Ahoj, potřebovala bych poradit. Jsme věřící rodina a můj tatka chodí do kostela maximálně 2 do roka. Když mamka mluví o charismatické a nebo se zmíní o kostele (že by tam tatka měl s námi jít), nechce. Nevím co mám dělat a chtěla bych, aby jsme celá rodinka šla do kostela.
14.7.2019 11:16
Klára, 13 let
Odpověď:
Otázka: Přála bych si psa, ale rodiče s tím nesouhlasí.
Ahoj,hodně bych si přála psa ale rodiče s tím nesouhlasí.Mám moc ráda zvířata a tak nevím co s tím.
11.7.2019 18:13
Katarin, 11 let
Odpověď:
Otázka: Máma a já
Ahoj, nemam s kym o tom mluvit. S mamkou jsme se bavili o potratech a ona mi řekla, ze jsem dost stara a neco bych měla vědět. Pak se rozbrečela a řekla, že rok potom co meli me mela pocit, ze je tehotna. Rekla to tatovi a on na to ze ma delat co chce, ale dalsi dite tak brzy mit nemuze, ze by jsme to finančně neutahli. Mamka o tom nikomu jinemu nerekla, ale byla psychicky i fyzicky na dně, zacali ji vypadavat vlasy..... A pak to vypadalo, ze ma normalni menstruaci, ale je mozny ze......chapete. Je mi z toho blbě... POMOC!
1.7.2019 13:11
Nešťastná, 13 let
Odpověď:
Otázka: Vztahy s mamkou v dospívání...
Ahoj do poradny! Můj problém je asi zbytečné sem psát, protože asi vím, jak to vyřešit... ale já se z toho musím vypsat. :) Jde o můj vztah s mamkou. Jako nejmladší z mnoha dětí jsem s ní měla jako malá velmi bližní vztah, taky proto, že moje \"nejmladší\" sestra je o pět let starší a všichni moji sourozenci měli téměř stejně staré sourozence, se kterými se kamarádili. A já jsem měla mamku. Ale teď, sama to cítím, jsem v pubertě, kdy fakt nemám ráda, když mě chce poplácávat po koleni, aby mě tolik hladila... většinou se na ni už při cestě ze školy (často bezdůvodně) naštvu a pak se s ní odmítám bavit, jsem si někde zalezlá a nemám náladu na nic. Jenomže při tom mám pocit, že jsem strašná dcera, že všichni mí sourozenci byli v mém věku určitě fajn, jenom já mamku zklamávám... asi je to i tím, že předtím, i když byli mí sourozenci třeba hrozní, tak měla mamka mě. Ale teď jsem v tom věku já a ona už nemá žádnou svoji \"přítulku\". Štve mě, jak se chovám, vím, že bych měla být ochotnější a vděčnější, ale prostě to v tý chvíli nezvládám. Taky jsem smutná z toho, že, přestože jsme si byli dřív hrozně blízko, mamka mě asi pořád bere jako dítě. Jo, zajímá ji, co se děje ve škole, ale o takových věcech, o kterých se puberťačky potřebují bavit s mamkou, třeba menstruace, tělo apod. o tom jsme se dřív nebavily a teď se při rozhovorech o tom cítím hrozně a radši z toho nějak vycouvám... Moje řešení na první problém - jít ke zpovědi. Dlouho jsem nebyla, ale nechci jít k našemu farnímu knězi, nejsem s ním moc \"spokojená\". Chtěla bych třeba na Vesmír, ale zaprvé nemám momentálně příležitost tam jet, a zadruhé, nechci nikoho tížit svými problémy... Řešení na druhý problém - zvykni si. Asi mi řeknete, ať si o tom s mamkou promluvím, ale já to nezvládnu. Nedokážu se s ní bavit. Omlouvám se za tak dloooouhou zprávu!
7.6.2019 20:28
Bětka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych se skamarádit se vzdáleným bratránkem...
Chci se seznámit s bratrancem.. Ahoj! Mám bratrance přes druhé koleno. Jelikož naše rodiny se moc už nevídají tak jsme o sobě nevěděli. Dozvěděla jsem se to před čtyřma měsíci na pohřbu jeho dědy. On to asi neví ale furt po mně pokukuje. Chodíme spolu na stejnou školu, z vidění se známe ale jinak nic. Napadlo mě jednou že bych se s ním chtěla skamarádit a poznat ho. Jednou ve školské jídelně si sedl o jedno místo vedle mě, přišlo mi to divné, protože všude jinde bylo volno. Tak jsem sebrala odvahu a přisedla si k němu. Zeptala jsem se ho jak se má a řekla mu že jestli ví že je můj bratranec. On se na mne tak udiveně podíval, pak byla chvíle ticha a on se mě zeptal jestli bych si neodsedla.. Po asi týdnu jsem furt čekala že za mnou zajde a omluví se nebo aspoň mě pozdraví. Teď to je už měsíc a on stále za mnou nepřišel. Mám s ním dál navazovat kontakt a snažit se s ním skamarádit?
17.4.2019 18:09
sestřenka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Nikdo v rodině mě nemá rád...
Ahojky redakce, Mám jeden problém. Nikdo v mojí rodině mě nemá rád. Celá rodina od mamky (tatínek je jedináček), máme na společnou skupinu. Vždy když pošlu nějaký vtípek tak dostanu totálně vynadáno, že to je k nepochopení a když to pošlu i s komentářem tak mi řeknou, že to i tak nejde pochopit a co zemně bude až budu dospělá. Že za chvíli mám 17 a měla bych se chovat jako dospělá atd. Cokoliv udělám, napíšu, řeknu nebo obráním mladší sourozence nebo jím pomůžu tak mě seřvou že jsem měla zavolat dospělého člověka, že jsem ještě malé dítě. Mě ten život už v té rodině nebaví. Nevíte co mám udělat, aby na mně takoví už nebyli? Tatínek je moje jediná opora. Přeji hezký den
3.4.2019 15:09
Arianna, 16 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  >>  19
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz