Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta čtrnáct:

Poradna 'Rodina'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  12 13 14 15 16 17 18 19

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak upevnit vztah s mamkou?
Ahoj IN, můj vztah s mamkou je čím dál víc horší. Pořád se hádáme a jsme na sebe škaredé, nevím co mám dělat. Každý den se za tohle modlím. Prosím poraďte.
27.4.2015 11:41
D.R., 12 let
Odpověď:
Otázka: Rodiče si pořád kupují bylinky a chodí na zdravotní prohlídky. Mám o ně starost. Prosím, poraďte.
Dobrý den. Moji rodiče pořád chodí na nějaké prohlídky, pořád si kupují nějaké bylinkové mastičky a kapky. Jakmile je někde něco bolí, hned běží k nějaké paní doktorce. Pořád se ládují bylinkami, pijí všelijaké čaje a když jsem nemocná, naládují do mě bylinky taky. Mám o ně docela starost. Pořád někomu vypráví co je zdravé, co by se nemělo jíst v tolik a tolik hodin, na jaké vyšetření by si měli zajít a já už se za ně stydím. Na těch lidech kterým to vypráví vidím, že je to nebaví a nezajímá. Když jim o tom něco řeknu, hned mi začnou dávat přednášky o tom jak jsou bylinky zdravé. Co mám dělat?
24.4.2015 18:48
Inaja, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak upevnit vztahy v rodině?
Zdravím do redakce, jsem už vážně zooufalá a nevím co mám dělat. Zdá se mi, že se nám postupně rozpadá rodina. Naši většinu času pracují a když už mají nějaký čas, využijí ho s mladší sestrou. Taťka se snaží mi někdy udělat radost, co mě ale trápí, je má matka. Našla si jiné záliby, kterým věnuje víc a víc času, a na mě se většinou obrátí jen s nějakým problémem, nebo když si potřebuje vylít zlost. Za všechno vždycky můžu já. Je mi to líto, protože jsme mívaly hezký vztah, ale teď jako by byla někdo úplně cizí. Prosím poraďte jak mám zlepšit/upevnit vztahy v rodině. S díkem SecretMonster
16.4.2015 00:37
SecretMonster, 15 let
Odpověď:
Otázka: Mám problémy se starší sestrou. Prosím o radu.
Ahoj In, chtěla bych se na něco zeptat..mám už delší dobu problémy se svou starší sestrou (17), často se spolu hádáme. Vím, že často je příčinou hádky mé chování, ale snažím se jí za to vždy omluvit. Pohádáme se třeba jen kvůli hlouposti, ale ona není schopna uznat svou chybu, protože je strašně tvrdohlavá. Ví to, ale bere to jako dobrou vlastnost. Pokoušela jsem jí vysvětlit, že mi třeba vadí, když mluví o jedné konkrétní věci, někdy kvůli tomu i brečím a ona to ví, ale ignoruje názory ostatních. Jí také vadí, když ji stále kritizuji, ale já se s tím snažím něco dělat. Ona ne. Mám pocit, že ji to spíše těší, když o té konkrétní věci mluví a mě to vadí. Musí mít vždy pravdu ona. Pokoušely jsme si to vyjasnit mezi čtyřma očima, ale pak to skončilo u toho, že na mě nemá čas. Několikrát se stane, že jí s něčím poradím a mám pravdu, ona to ale udělá podle sebe, a potom se na ni rodiče zlobí. A příště si to zase dělá podle sebe... Říkala jsem jí svůj názor a prosila ji o to, zda bysme se k sobě nemohly chovat lépe, ale většinou se nic nehne. Ještě jednou i já uznávám, že také vždy nejsem dobrá sestra a mám mnoho chyb, ale chci, abysme se k sobě chovaly dobře a měly se rády. Chci, abysme spolu měly krásný sesterský vztah...Prosím o radu, co mám dělat?
7.4.2015 21:41
P., 15 let
Odpověď:
Otázka: Mladší sestra mě strašně štve. Prosím o radu.
Dobrý den, mám sestru je jí osm strašně dolízá, ptá se kam jdu-co budu dělat-jestli se nescházím s nějakým klukem. Když o mně zaslechne jakékoliv klepy ve škole okamžitě je vyslepičí rodičum-pak musím dlouze vysvětlovat. Co mám dělat
5.4.2015 20:14
lenička, 12 let
Odpověď:
Otázka: Hrozně se hádám se svým bráchou. Co s tím?
Hrozně se hádám se svým brácho a nevím co mám dělat poraď te mi prosím.
4.4.2015 15:51
maruška, 12 let
Odpověď:
Otázka: Poslední dobou se cítím strašně sama. Co mám dělat?
Ahoj, poslední dobou se cítím hrozně sama. Kamaráky se se mnou moc nekamarádí, mamka se z práce vrácí až večer, starší sestry s námi nebylí, táta umřel před půl rokem...Modlím se, ale i tak je mi stále smutno. Nevím co mám dělat... Moc děkuji za odpověď.
28.3.2015 22:05
Kiky, 13 let
Odpověď:
Otázka: Máma si po rozvodu našla přítele, kterého já a mé sestry nemáme rády. Co teď?
Dobrý den, moji rodiče jsou rozvedení, círekvní soud pravděpodobně manželství zneplatní. Já i sestry žijeme s mámou, která si našla přítele. Nemáme ho rády a snažíme se neúčastnit jeho akcí. Vím, milovat bližního svého. Jenže já ho ani nechci mít ráda, protože tím snáz by se sem v případě zneplatnění nastěhoval. Co teď?
28.3.2015 09:32
K, 15 let
Odpověď:
Otázka: Rodiče mi nechtějí dovolit dělat to, co mě baví. Co mám dělat?
Dobrý den. Rodiče mi nechtějí dovolit dělat něco, co mě baví. Chtěla bych třeba točit videa na youtube nebo začít chodit na hip hop, ale oni mi to nechtějí dovolit. Místo toho musím chodit na latinskoamerické tance, kde mě to vůbec nebaví a ještě tam chodí nějaké děti ze školky. Co mám dělat? Jak jim mám říct, že na latinskoamerické tance chodit nechci? Děkuji za odpověď.
23.3.2015 19:44
Anja, 13 let
Odpověď:
Otázka: Bratr se hádá s mamkou kvůli něčemu, co se mi nelíbí. Mám do jejich sporu zasahovat?
Dobrý den, měla bych trošku takové dilema. Můj bratr(18)občas dělá nebo říká něco, co se mi nelíbí. Mamce se to taky nelíbí. A občas se kvůli těm věcem s mamkou hádá. Nesouhlasím s jeho názorem a je mi líto, když se kvůli té věci s mamkou hádá. V podstatě jakoby souhlasím s mamkou, ale zase je mi blbý, se přilepit na mamčinu stranu a být proti bráchovi. Přeci jen jsme sourozenci, a je mi to takový trochu blbý, bejt jakoby ta chytrá nebo mazánek na mamčiné straně. Asi víte, jak to myslím, že jo? Nebo se do toho sporu nemám vůbec míchat a třeba odejít?Děkuji.
12.3.2015 16:42
Agnes, 20 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  12 13 14 15 16 17 18 19
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz