Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set třicet osm:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  53 54 55 56 57 58

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak "vrátit" vztah zpátky - začít znovu a lépe?
Dobrý den, trápím se a nevím už kudy kam. Teď je mi 20, od necelých 17ti jsem chodila se svým přítelem. Po roce jsme se na malou chvíli (asi na 3 týdny) rozešli, ale pak jsme se k sobě vrátili, protože jsme si oba uvědomili, že patříme k sobě. Já si tu nechci hrát na vševědoucí nebo nějakou \"spasitelku\", no ale on měl hodně těžký život, dětství a tak, no a tenkrát když jsme spolu začali chodit, tak mi Ježíš řekl, že to bude hodně těžké, ale že mám vytrvat a že to nakonec budu já, kdo mu ukáže lepší svět a světlo. No, vlastně jsem s ním za ty 3 roky dospěla, nebylo to vždycky jednoduché, ale poslední půlrok (cca od prosince nebo ledna) to bylo hrozné. Měli jsme vztah v podstatě na dálku, protože on byl převážně v Praze, kde bydlí, a kam já se stěhuju až na září, protože začínám další novou školu. Měli jsme na sebe málo času a hodně se proto hádali. Já totiž dělám dvě školy a nebylo třeba pro mě možné jet za ním když on skončil v půlnoci v práci. No a pak se objevil nový učitel klavíru, který pro mě představoval všechno to co jsem si myslela že mi v současném vztahu chybí, navíc taky hudebník (já studuju operu), mně připadalo že si dobře rozumíme a tak jsem sama sebe přesvědčila, že jsem se do něj zamilovala. S přítelem jsme se rozešli, hodně to bolelo, ale myslela jsem že to je jen z toho zvyku že jsem s ním byla tak dlouho. S tím pianistou jsem potom strávila asi měsíc abych zjistila že to absolutně nefunguje, že je sice přesně takový, jak jsem si představovala a že má to všechno co jsem pro sebe chtěla, ale že to není ono. Zkrátka jsem měla všechno tak jak jsem chtěla, ale byla jsem daleko nešťastnější než předtím a uvědomila jsem si že důvod rozchodu s mým partnerem byla absolutně špatná komunikace, jako bychom na sebe mluvili ale každý jinou řečí. No, já si uvědomila, že ho opravdu miluju. Hrozně moc bych se chtěla vrátit zpátky, jenže on je teď s jinou holkou (já vím dobře že ona je jen taková náplast, protože on neumí být sám), a je mezi námi taková propast, je to strašně divný celá ta situace-vlastně jsem to zavinila já tím že jsem pořád myslela jen na sebe a je mi to teď hrozně líto. Omlouvám se že je to tak dlouhý...ale já nevím co si počít. A jako na potvoru Ježíš na moje otázky mlčí. Já vím že se říká že každý rozchod chce čas a že to přebolí, ale je mi jasný že nikoho už nemůžu mít kromě něj opravdu ráda. Myslíte si že je šance jak to..no, ne asi dostat zpátky, ale třeba začít znovu a lépe? Cítím strašnou beznaděj a prázdnotu a nedokážu se z ničeho radovat, ačkoli si uvědomuju že bych měla být šťastná že můžu chodit, slyším a vidím a tak..ale nějak ať se nutím jak chci tak se z toho radovat nemůžu. Díky že tu jste a dáváte naději a útěchu všem ztraceným a nešťastným jako jsem teď já...myslím na vás v modlitbě.
24.6.2014 09:47
Margot, 20 let
Odpověď:
Otázka: Líbím se klukovi, který se dlouho bojí dát najevo své city. Má cenu se za ten vztah modlit?
Ahoj IN, mám už delší dobu takové trápení. Jde o to, že už několik let jsem zamilovaná do jednoho kluka. Je nám oběma 20. Žádné chození nebo tak nebylo, prostě jen zamilovanost. Ta zamilovanost je oboustranná, ten kluk mě taky miluje. Tak proč tedy spolu už dávno nejsme? Jde o to, že on je hrozně zvláštní. Miluji ho, ale někdy ho nechápu. Je taky extrémně citlivej a stydlivej. Zkoušela jsem mu už různě naznačit, že mám zájem atd., kamarádi mu taky pomáhají ať se nebojí atd., ale on se vždycky akorát stáhne, uteče nebo se vymluví že nemá čas ap., prostě se bojí mi dát najevo svoje city, tak radši se vymluví,že mě nezná, nejsem jeho typ ap. Na druhou stranu stačí, že třeba přátelsky obejmu bratrance a on hned žárlí, nebo když mě vidí vykládat s nějakým jiným klukem, tak doma pak hned brečí(to mi řekl jeden zdroj). Taky mi často volá z cizích čísel, ale nic tam nikdy neřekne. Asi je hodně nezralý. Kamarádka mi řekla, že ještě nikdy nikoho tak nemiloval, ať tomu dám čas, je mu sice 20, ale chová se na 10...ale já už vážně nemám energii tohle snášet a přeji si konec. Víte, prosím Boha, ať toto moje trápení (zamilovanost) skončí, nemá na to, aby se mnou chodil a ta láska k němu mě jen tíží. Modlím se už dlouho, ale mám pocit, že Pán prostě mlčí, děsí mě to, protože cítím , že opravdu mlčí. Prosím ho, ať mi dá nějakou odpověď, neg., poz., to je jedno, ale necítím nic. Spíš mám někdy naopak pocit, že mi jej Bůh neustále jakoby strká do cesty, jsem fakt zmatená. Nechci poslouchat svoje srdce ale boha, protože on chce to nejlepší, ale On opravdu mlčí nebo mi ho dává do cesty. Tak já už vážně nevím. Myslíte, že má cenu se za to modlit? Díky.
24.6.2014 08:56
Popelka, 20 let
Odpověď:
Otázka: Proč někdo najde partnera napoprvé a jiný jich musí prostřídat více, než pozná, že je to ten pravý?
Ahoj, nedávno se mi stala zajímavá věc. Kamarádka mi říkala o jedné své známé, jak se seznámila se svým manželem. Prý šli oba dva poprvé v životě na zábavu a tam se potkali a vydrželi spolu až do teď. Nedávno se jim narodila už druhá dcera. Řekla jsem, že je to moc hezké - natrefit hned na toho pravého. Moje kamarádka hned ale oponovala, že ona by to nechtěla. Přímo řekla: \"Ale vždyť je přece lepší, když s někým chodíš, rozejdete se a ty začneš s někým dalším. Ten další je totiž vždycky lepší!\" Na její odpověď jsem nereagovala, ale byla jsem zmatená. Vůbec ji nechápu. Později mě ale potom napadla taková myšlenka: Co když Bůh někomu zašle ve správný čas toho pravého a naopak někomu musí posílat víc lidí, které považují za své partnery, aby je připravil na tu osudovou lásku? Jsou moje úvahy správné?
24.6.2014 08:50
MAVM, 14 let
Odpověď:
Otázka: Líbí se mi stejný kluk jako kamarádce. Co mám dělat?
Ahoj IN ! S mojí nejlepší kamarádkou máme hrozně moc společného, mimo jiné i vkus na kluky. Jenže ona je hodně upovídaná a já naopak. Kdysi se mi dost dlouho líbil jeden kluk, ale kámošce jsem to neřekla. Po nějaké době se mi svěřila, že jí se ten samý kluk taky líbí a že si myslí, že se líbí i ona jemu. Nějak jsem to přešla, jenže teď se nám znovu líbí jeden a ten samý kluk. Já kámošce zase nic neřekla, ale kamarádka o něm básní od rána do noci a já jsem z toho pak dost smutná. Tentokrát mi ale nějak nejde jen tak to přejít. Nechci přijít o svou nejlepší kamarádku, ale říct jí to nemůžu. Ona řekla první nahlas, že se jí ten kluk líbí a na mě by se akorát naštvala. Prosím poraďte, co mám dělat ?
24.6.2014 08:34
Teresa, 15 let
Odpověď:
Otázka: Musí být ve vztahu oba zamilovaní?
Ahoj INáci, mám palčivou otázku. Zajímalo by mě, jestli v každém milostném vztahu musí být oba jedinci do sebe zamilovaní? Nebo stačí, že je zamilovaný jeden a ten druhý ho má \"jen\" rád, líbí se mu na tom partnerovi nějaké vlastnosti, usoudí rozumově, že ten druhý by byl dobrý otec/matka, a z rozumu si jej vezme? Nebo je zamilovanost nezbytná, aby měl vztah \"koření\"?Já vážně nevím. Je mi 20 a v poslední době cítím takovou zvláštní krizi právě ohledně tady toho. Momentálně jsem zamilovaná do jednoho kluka, strašně se mi líbí fyzicky, ale je bohužel hodně hloupej a nezralej. A já se bojím, že už se tak nikdy do nikoho nezamiluju jako do něj:(( Jako ne, že bych nenašla hodného člověka se kterým si budu rozumět, ale bojím se, že mě nebude přitahovat fyzicky, prostě do něho nebudu tak zamilovaná. Snad to chápete:)) Nechci tady působit nějak povrchně, jako že mi jde jen o vzhled, to ne. Jen tohohle se prostě bojím.
24.6.2014 08:31
twiggy, 20 let
Odpověď:
Otázka: K čemu je dobrá svatba?
Ahoj, chtěla bych se zeptat, k čemu je dobrá svatba?
17.6.2014 08:49
rézi, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak vysvětlit klukovi, že s ním nechci chodit?
Dobrý den, jak je nejlepší vysvětlit o dva roky staršímu klukovi, že s ním nechci chodit. Je mi ho i trochu líto, ale nechci s ním chodit z lítosti, chci pravou lásku a nechci ho zranit. Předtím jsme byli kamarádi. Prosím pomozte. Děkuji
16.6.2014 11:11
Majulenka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Nej kamarád si našel holku. Žárlím?
Milá redakce :) Mám takovej problém sama se sebou a nevím, co si o tom myslet. Už nějakej ten pátek mám kluka, je skvělej a všechno... Vždycky jsem se tak nějak víc bavila s klukama než s holkama a mám mezi nima hodně blízkých kamarádů. Jeden z nich si teďka taky našel slečnu a já mu to samozřejmě přeju a všechno, navíc nejde o žádnou husu. Jenže já mám z toho takovej špatnej pocit, jako kdybych si toho kamaráda chtěla přivlastnit a nepůjčit ho žádný jiný, i když to vlastně není můj kluk, takže na to nemám právo... Doufám, že jsem to vysvětlila dostatečně :) Prostě nevím, jestli mám čekat, že to ze mě nějak vyprchá, nějak s tím bojovat nebo v tom hledat známku třeba nějakýho zamilování? Dík za odpověď :)
16.6.2014 09:06
Míša, 16 let
Odpověď:
Otázka: Proč patří sex až do manželství?
Nechápu, proč církev učí, že sex patří až do manželství. Není to přežitek? Vždyť mám přece právo poznat svého kluka celého – i po tělesné stránce.
1.1.2014 05:00
V., 18 let
Odpověď:
Otázka: Jak rozmluvit kámošce „špatného“ kluka?
Mé nejlepší kámošce se líbí jeden kluk. Jenomže podle mě to vůbec není dobrý člověk (slušně řečeno). Ale ona si nedá říct. Nevíte, jak jí to vysvětlit?
1.1.2014 01:00
FanINka, 16 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  53 54 55 56 57 58
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz