Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   dvě stě třicet sedm:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  44 45 46 47 48 49 50 51 52  >>  58

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Ostatní holky mě přemluvily, ať začnu chodit s klukem, ale nic k němu necítím. Co mám dělat?
Ahoj In chodím s jedním klukem ale nevím jestli ho mám ráda.Vůbec nic necítím a hlavně jsme se viděli jednou a ostatní holky nás přemluvili ať spolu chodíme.A když jsem mu jen naznačila že budem chvíli jen velcí kamarádi,hned mu bylo do breku.Co mám dělat??Díky Monika
7.2.2015 15:27
Monika, 11 let
Odpověď:
Otázka: Můj přítel respektuje, že s ním nechci spát před svatbou, ale vynahrazuje si to masturbací a sledováním porna. Prosím o radu.
Mám úžasného přítele, chodíme spolu už více než 3,5 roku. Jenže je nevěřící. Trvalo nám nějakou dobu, než jsme si ujasnili, že se sexem počkáme až do svatby. On to respektuje, ačkoli to nedokáže úplně přesně pochopit. Jenže si to vynahrazuje masturbací a sledováním porna. Říká, že na tom nevidí nic špatného, potřebuje tím uvolnit napětí. Nemůžu mu to zakazovat, když má v tomto jiný názor. Ale stejně, jak se s tím mám smířit? A nemůže to mít později v našem případném manželství negativní vliv na náš sexuální život? Vím, že se za něj a za nás můžu modlit, ale nemáte ještě nějakou jinou radu? Děkuju.
5.2.2015 09:45
ABC, 22 let
Odpověď:
Otázka: Na vztah kluka s holkou se dívám vážněji, ne jako na hru. Co si o tom myslíte?
Ahoj In. je mi teprve čtrnáct, ale na vztah kluka s holkou se dívám prostě vážněji. neni to pro me vychazka do kina..ani libani. ale proste, kdyz o me ma nekdo zajem, hned si ho snazim predstavit jako manzela. vim, ze bych nezacala jen tak s nekym chodit. zalezi mi na uprimnosti, ze se ti dva podrzi. a budou si vzajemne verit. beru vztah opravdu vazne. nesednu si moc s timhle v nazoru ani s holkama kolem sebe. taky vim, ze kdybych ted zacala s nekym chodit, ze rodicum by to prislo silene. laska tak brzo. proste by to shodili. a prislo by jim to prastene. jenze chtela bych jim dokazat, ze i kdybych ted mela s nekym zacit chodit, ze bych to brala jako opravdovej vztah. ne jako hru. nezacala bych chodit jen tak s nekym. a ze by mi na tom opravdu zalezelo. Nik.
4.2.2015 18:47
Nikola, 14 let
Odpověď:
Otázka: Je líbání z chvilkového pobláznění, bez citu k druhému špatné?
Ahoj. Absurdní dotaz, ale je pusa - líbání hříchem, pokud to dělám bez emocí, citu k druhé osobě, ale pouze z chvilkového pobláznění, kapky alkoholu a zkrátka proto, že právě chci. Díky.
3.2.2015 18:22
T., 17 let
Odpověď:
Otázka: Jak zaujmout kluka, který se mi líbí?
Ahoj, mám takový menší "problém". Jde o jednoho kluka...Jednou jsme se viděli na jedné akci, a on mi tak trochu učaroval.. :) Nejsme spolu v kontaktu... Teď bude na jednom plese, kde budu i já... A já si přeju, abychom tam na sebe narazili..doufám v to :D A jde o to, jak ho třeba aspoň trochu zaujmout? Jenže jsem taková až moc stydlivá... Nechci ho viditelně balit, ani mu nadbíhat...jen tak decentně, nenuceně mu třeba naznačit, že tam jsem...že mi je sympatický, atd. Jak třeba pak "zajistit", abychom si vyměnili kontakty a byli dál v kontaktu? I když, do tohohle zasahovat nebudu, to spíš nechám na něm...když bude chtít...
2.2.2015 11:37
T, 23 let
Odpověď:
Otázka: V poslední době cítím, že mě více přitahují dívky než kluci. Co mám dělat?
ahoj,chtela jsem poprosit o radu. v posledni dobe citim ze me proste vice pritahuji divky nez kluci a kdysi jsem v In cetla nejaky clanek na toto tema.mohl by mi nekdo poradit co mam delat? dekuji
2.2.2015 10:53
anonymka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Přijde mi, že se na většinu kluků (mužů) dívám jako na potencionálního partnera. Co mám dělat?
Ahoj In! Chtěla bych vás poprosit o radu. Je mi 15 a přijde mi, že se na většinu kluků/mužů dívám spíš jako na potencionálního partnera a ne jako na bratra. To i ve smyslu \"Jé, ten je hezkej, šikovnej\" a fantazie jede dál... stydím se za to, zvlášť v případě, že se jedná o kluka mé starší kamarádky... Právě jsem dočetla knížku S nikým nechodím a nejsem cvok, která mě dost inspirovala, ale toho problému se prostě nemůžu zbavit. Cítím se, jako by se ve mně skrývala jakási koketnost, která proplouvá nahoru... Nemyslím si, že jsem hezká, ale i přesto už o mě mělo pár kluků zájem (většinou straších) a možná to mi dodává tu \"sebedůvěru\" k pohledu do očí (poněkud delšímu, než je obvyklé) a mylnému názoru, že se mu asi taky líbím, když se na mě taky podívá... Co mám dělat, co si mám říkat, abych to omezila, případně abych lépe střežila své srdce a nepěstovala okouzlení, které může být krásné, ale potom způsobuje jen zmatky... Před moc díky za odpověď. Krásné dny :)
31.1.2015 22:25
Maru, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jsem příšerně stydlivá a nic mi nepomáhá. Prosím, poraďte.
Dobrý den, potřebovala bych nějak poradit. Je mi 17 let, chodím na prestižní školu, mám skvělé výsledky a člověk by řekl, že musím být se svým životem spokojená, jenže opak je pravdou. Jsem příšerně stydlivá, opravdu už nevím, co s tím, ať dělám, co dělám, nic mi nepomáhá. Už jsem o tom přečetla tolik knížek, jakmile jsem sama doma, tak je vše v pořádku, ale jak se objeví někdo jiný, tak se to znovu nastartuje. Naši jsou rozvedení a nemají zrovna nejlepší vztah. Mamka byla vždy ta jediná, co se starala o rodinu a táta, ten akorát pil. Kdysi jsem byla tak společenská, všem jsem se předváděla a teď? Stydím se i před svou mamkou. Cítím, že moje minulost má za následek tenhle můj stav, ale s tím už stejně nic neudělám. K tomu se teď objevil kluk, kterému jsem se ze začátku dost líbila, jenže jakmile zjistil, že se mnou není normální řeč, tak se na mě asi vykašle. Nikdy jsem neměla pořádný vztah, vždycky to ztroskotalo na mé nevyrovnané povaze. Jsem opravdu zoufalá. Už i kamarádi na mě nemají nervy. Nechápu to. Jak jsem se mohla tak změnit? Když jsem se s tím kdysi svěřila mamce a prosila ji, aby mě vzala za psychologem, tak mi na to řekla, že to je zbytečný. Proto vás prosím o váš názor. Moc děkuji.
30.1.2015 19:16
Annela, 17 let
Odpověď:
Otázka: Může být "ideální kluk" nevěřící?
Ahoj In!rozběhla se tu diskuze o ideálních klucích. Spousta holek si představuje, že by měl kluk (později manžel) být věřící. Je to prostě značka ideál, to nepopírám. Je pravda, že je spousta věcí by asi ve vztahu byla jednodušších. Co když ale kluk proti víře nic nemá a upřímně hledá? Třeba nebyl ve víře vychovávaný, za to on přeci nemůže.Narazila jsem na zajímavý článek. https://tob.signaly.cz/1410/nejmene-6-duvodu-proti-manzelstvi Podle tohoto článku je ale takovéto smíšené manželství velice složité. Rozumím tomu, rozdílná víra je předmětem různých problému v manželství (ale existuje manželství bez problémů?). Ale co když je to životní cesta toho druhého partnera, ukázat mu cestu k Bohu? Máte nějaké zkušenosti (ať už kladné nebo záporné) se vztahy (nebo manželstvími) mezi věřícím a nevěřícím? Přijde mi, že se to někdy strašně moc škatulkuje, a kdyby se brali jenom katolíci, tak by to asi matematicky nešlo a spousta holek by určitě zůstala sama.
29.1.2015 22:31
Tris, 21 let
Odpověď:
Otázka: Jak se zbavit emoční závislosti?
Ahoj In. Nejsem sice holka, ale mám problém, který pro kluky moc typický není. Jsem citově závislý na své přítelkyni. Měl jsem psychosomatické problémy, tak jsem se na ní upnul, protože v té době jsem toho moc dělat nemohl, přestal jsem taky sportovat, protože jsem se bál že jsem fyzicky nemocný a postupně jsem se přestal stýkat i se svými kamarády a moje emoční závislost rostla. Jsem také zavislí na jejích dotecích (pettingu), který ona ale praktikovat nechce. Jsme spolu 2 roky a když s ní chvíli nejsem je mi strašně smutno. Včera mi řekla, že se se mnou asi rozejde, že to takhle dál nejde. Chtěl bych ten vztah zachránit, protože si myslím, že je ta pravá a díky ní jsem začal i daleko více věřit v Pána Ježíše. Ale mohu to ještě nějak napravit? Hodíme se skutečně k sobě?
29.1.2015 11:48
Tomáš, 20 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  44 45 46 47 48 49 50 51 52  >>  58
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz