Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto  čtyři:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  58

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Zdají se mi sny o klukovi ze školy, který se mi líbí. Co to znamená?
Co ZNAMENÁ když miluju/líbí se mi jeden kluk ze školy (já-7.B, on- 7.A), a zdají se mi o něm sny? ZNAMENÁ TO NĚCO?? Nebo se mi prostě jenom líbí a chci s ním “strávit život”?
11.4.2022 20:21
Eliška, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak mu mám říct, že ho miluju?
Ahojky nevím jak si mám pomoct,… líbí se mi jeden kluk “ze třídy” (já jsem ze 7.B on ze 7.A) jednou mi řekl že by chtěl semnou chodit, připadalo mi to divné protože ve škole nemám žádné kamarády, ale to nechci teďka rozebírat. Možná příště. No, k věci, řekl mi že by chtěl semnou chodit a jak už jsem říkala,… připadalo mi to divné. Ale přesto jsem to přijmula po týdnu jsem však zjistila že to byl na mě prank😭😭❌. Furt ho miluju a chci mu to říct, holky s8 z toho dělají srandu a mě se to teda vůbec nelíbí,…. JAK MU MÁM ŘÍCT ŽE HO MILUJU? Prosím pomoc😭❤
6.4.2022 21:45
Eliška, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarád ke mně cítí něco víc...
Zdravím, už delší dobou se bavím s mým bývalým spolužákem ze základky. Dříve jsme se moc nebavili. To až teď a hodně jsme si nečekaně sedli. Začalo to tím, že mě ,,utěšoval,, (odreagoval) z rozchodu. On ke mě začal po nějaké době citit určité sympatie a začali jsme se o tom bavit. Náš přátelský vztah je velmi upřímný a nečekaně uvolnující. Fakt se s ním cítim dobře. Ale. Ale po fyzické stránce se mi nelíbí a ani mě jaksi nevyvádí z míry. Prostě tam není ani ta počáteční jiskra. Nedokážu si ani představit, že se třeba chytneme za ruce apod. natož partnerský život. Celé jsem mu to řekla a on to pochopil ale i tak neztrácí hlavu a bavíme se dál jakoby se nic nestalo. Já bych osobně o něj nechtěla v žádném případě přijít, ale také nevím jestli bych ho zvládla připravit o fyzický kontakt ve vztahu když by se jiskra nedostavila. Je možné že ta jiskra příjde? Že si dokažu postupem času předtavit společné soužití? Nebo máme být přáteli?
5.4.2022 21:12
Melody, 19 let
Odpověď:
Otázka: Poslední dobou se mi líbí holky...
Poslední dobou se mi líbí holky i když jsem taky holka,je to v pohodě? Nevím jak jí to říct.... Děkuji Lea
3.4.2022 00:16
Lea, 13 let
Odpověď:
Otázka: Co dělat se žárlivostí?
Milá redakce, můj dotaz se (jak jinak :) týká kluka, do kterého jsem teď zamilovaná až po uši. Známe se spolu asi třičtvrtě roku, chodíme do stejné školy. Bavíme se spolu, rozumíme si a myslím si, že mu nejsem lhostejná. Ale mám pocit, že hrozně žárlím, když se baví s jednou spolužačkou. Ona je hrozně milá a hodná a kamarádíme se spolu, píšeme si a mám ji opravdu ráda - nerada bych ji ztratila jen kvůli tomu, že jsem sobecká a žárlivá 😔. Ale bohužel se vždycky, když se na sebe usmějí nebo když jdou spolu ze školy (mají společnou cestu), cítím mizerně a zlé myšlenky jsou zase tu. Bráním se jim, ale vždycky mě to stojí hrozně úsilí... Co mám dělat? Nechci ani o jednoho z nich přijít...
29.3.2022 19:09
Eva, 15 let
Odpověď:
Otázka: Měli bychom se začít modlit s partnerem společně?
Posílám pozdrav do naší milé redakce! Obracím se na vás, z další otázkou, protože opravdu umíte pomoct... Jsem ve vztahu dva měsíce. Jemu je 18. Oba jsme věřící a samozřejmě se máme moc rádi. Má otázka se týká modlitby. Pro mně Bůh a tím pádem aj modlitba znamená opravdu hodně, a přemýšlela jsem nad tím, jestli bychom se mohli/měli začít modlit společně. Budu ráda za názor, tipy i ostatní postřehy. Díky moc, jste skvělí! Ať vám Bůh žehná.
27.3.2022 21:35
Weru, 17 let
Odpověď:
Otázka: Bojím se říct klukovi, že se mi líbí
Dobrý den, jsem zamilovaná do jednoho kluka z farního tábora a bojím se mu to říct. Vlastně ani nevím jak mu to říct. Nemůžu k tomu najít odvahu a bojím se, že mě odmítne. Nebo že to někomu řekne, to by byl konec. Docela dost se se mnou baví, ale ani si nejsem jistá jestli mě vůbec bere jako kamarádku. Mám na něj číslo a píšeme si na WhatSappu konverzaci ale vždy začínám já, ještě nikdy se mi nestalo že by mi napsal jako první on. Problém je, že se s ním vidím málo kdy většinou jednou za 2 měsíce a to od pátku večera do neděle cca do 11 hodin. O velkých prázdninách jsem s ním vždycky na táboře který trvá 14 dní. Omlouvám se za tak dlouhý text PROSÍM poraďte mi🙏. Předem děkuju. Anonym
1.3.2022 15:56
Anonym, 12 let
Odpověď:
Otázka: Bojím se, že jsme při líbání zašli daleko...
Milá redakce, Moc se omlouvám, pokud je tento dotaz neslušný. Ale nevím si rady a bojím se zeptat někoho koho znám. Od léta zažívám svůj první vztah, můj kluk je sice taky věřící, ale je starší a zkušenější než já. Nepocházím z věřící rodiny a jsem ve věcech víry tak trochu samouk. Vím, že bych si chtěla zachovat čistotu do svatby, ale nejsem si jistá, zda vůbec vím jak na to. Myslím, že jsem na začátku vztahu příliš spoléhala na přítele, že to bude vědět on (on totiž ve víře vyrostl) a nechala jsem se přemluvit na častý fyzický kontakt, někdy jsme se objímali třeba i hodinu v kuse, i na veřejnosti. Objímání a líbání s ním bylo velmi krásné a jsem si jistá, že jsem při něm cítila jen lásku a žádný chtíč, proto jsem si myslela, že to není nic zlého, i když jsem jinak stydlivá a slušná holka. Naposledy, když jsme se líbali, jsem už ale bohužel začala cítit něco, co by mohlo vést k hříchu, příteli jsem se omluvila a přestali jsme. Moc se teď za to stydím a nechci už zajít dál, ani v tom pokračovat. Nevím ale, jak o tom s přítelem mluvit. Jak mu najednou vysvětlit, že už se s ním nechci tak často líbat? Dá se ještě vůbec vycouvat? Taky bych se chtěla zeptat, jestli už jsem se dopustila hříchu. I když jsem myslela, že nedělám nic zlého, když příteli prokazuju svoji lásku (která byla opravdu čistá), teď se cítím pošpiněná a hříšná. :( Co mám dělat?
14.2.2022 16:55
Mirka, 17 let
Odpověď:
Otázka: Jak říct kamarádovi, co k němu cítím?
Dobrý den, už dva roky zpátky jsem poznala jednoho kluka na křesťanském táboře a hodně se bavíme, možná se k sobě máme i víc jen u něj to nepoznám. Já k němu už ty dva roky cítím něco opravdového a mám pocit že bych s ním chtěla aby byl součást mého života, jen nevím jestli to cítí stejně, ale chtěla bych mu to říct nebo si s ním o tom promluvit jen nevím jak. Přesto mi něco dodává odvahu mám pocit že možná i moje víra skrze boha, jen moc nevím jak mu říct co k němu cítím.
12.2.2022 10:13
Anička, 15 let
Odpověď:
Otázka: Líbí se mi kamarádčin bratránek z Ameriky, mám ho oslovit?
Ahoj! Mám nejlepší kamarádku ( jsme spolu 8 let) a ona má velkou rodinu a část z ní má v Americe. Má tam i bratrance který se mi hrozně líbí ( líbí se mi už asi 2 roky) jen třeba rok se mi nelíbil tolik. Když jsem ho asi před těmi dvěma roky oslovila (přes ig, ale byl zrovna v Čr)měl holku, což jsem nevěděla a proto když mě odmítl tak jsem si to vzala hrozně špatně. Navíc jsem si myslela že jsem ho celou dobu otravovala. Teď se s ní rozešel a znova se mi hrozně líbí a celý den na něj myslím. Posíláme si snapy na snapchatu ale bojím se ho oslovit, protože si myslím že by to nedopadlo. Navíc v Americe mi připadá že všechno funguje jinak. Navíc ani nevím jestli si mě vůbec ještě pamatuje a jestli ví že jsem z Česka a znám jeho sestřenici. Mám mu to říct? Co když ho odradím? Předem moc děkuji za odpověď.
11.2.2022 18:24
Monis, 14 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  58
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz