Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   devět set dvacet čtyři:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  57

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Co si mám vzít na oslavu narozenin kluka, který se mi líbí?
Ahoj! Potřebovala bych poradit co si mám vzít na oslavu narozenin kluka který se mi líbí. Vím že chci něco s krajkou protože mi příjde hodně elegantní. Poradíte mi?
4.6.2020 20:05
Hanka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak se zbavit té obrovské vnitřní nejistoty?
Dobrý den, vím, že jste tuhle otázku řešili určitě mockrát a taky se omluvit, jestli to bude zdlouhavé, ale potřebovala bych poradit (a možná si tak trochu vylít srdíčko). Chodila jsem s klukem necelý rok a teď jsem se s ním rozešla. Byli jsme sice hodně odlišní, ale rozuměli jsme si, nehádali se... Jenže já už od začátku vztahu byla taková nejistá, měla jsem z toho závazku strach, obavy představit ho rodičům atd. Vím, že to není dobrá známka, že to asi není úplná zamilovanost. V poslední době ale začala být ta nejistota horší a horší, snažila jsem se o tom s přítelem mluvit, ale věděla jsem, že ho moje slova zraňují. Modlila jsem se, abych se dokázala správně rozhodnout. Nejhorší na tom bylo, že ve chvílích, kdy jsme byli spolu mi všechno připadalo super, ale pochybnosti přišly, když jsem byla o samotě. Nevěděla jsem teda, které pocity jsou správné a kdy jsem jen zaslepená. Ale nakonec jsem měla pocit, že to musím ukončit a ne to déle prodlužovat a víc tím ublížit nám oběma. Všechno jsme spolu probrali, byl na mě hodný a i když ho to hodně ranilo, pochopil mě. Čekala jsem, že se dostaví pocit úlevy, ale místo toho cítím jen bolest a další pochybnosti, které doufám časem vymizí. Vím, že rozchody bolí, to by ten vztah taky za nic nestál, kdyby ne, ale jak mám vědět, že jsem se rozhodla správně? Jak se vyrovnat s tím, že jsem mu takhle ublížila? Jak mám vědět, jestli to opravdu nebyl \"ten pravý\" a jestli tu ty pochyby nebudou vždy? Jak se zbavit té obrovské vnitřní nejistoty?
1.6.2020 16:42
Mia, 18 let
Odpověď:
Otázka: Ráda bych měla skvělého partnera i rodinu.
Dobrý den, ještě ve svém věku jsem neměla přítele. Ráda bych se seznámila, našla svého životního partnera a měla skvělou rodinu. Bohužel jsem velmi plachá a moc se neumím seznamovat. Mí vrstevníci už jsou většinou ve vztahu a neumím se donutit, abych jela na nějakou akci sama. Napadlo mě, zkusit seznamku přes internet, chvíli si nejprve psát a až potom se třeba sejít a seznámit osobně. Co si o tom myslíte. Asi není nějaká seznamka přímo pro křesťany? Nebo nějaká ze začátku méně kontaktní cesta. Vím, že těžko radit, ale ráda si poslechnu další názor. Děkuji
17.5.2020 17:27
Jana, 22 let
Odpověď:
Otázka: Pohlavní styk před svatbou. Proč ne?
Dobrý den, četla jsem zde v odpovědích, že chození je na to, aby se dva partneři mohli poznávat a zjistit, jestli to mezi nimi klape. Pokud zjistí, že ne, tak rozchod není žádný hřích. Ale nepochopila jsem, proč by dva lidé spolu nemohli mít pohlavní styk při chození, před svatbou, aby se poznávali i z této stránky? Co když pak zjistí, že jim to navzájem v posteli nevyhovuje? Nemělo by to být poznávání ze všech stránek?
15.5.2020 16:07
Terka, 17 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém
Ahoj IN! Mám pořád problém s prací na sobě. Nevím, jak správně mám na sobě zapracovat, abych měla nějaké předpoklady pro partnerský vztah. Necítím se být ani dost dobrá, ani dostatečně vybavena pro vztah. Časem si chci najít partnera, ale mám při tom hledání zábrany a bojím se, že než začnu něco dělat, může už být pozdě. Prosím poraďte.
12.5.2020 20:12
Hana, 27 let
Odpověď:
Otázka: Sex v církvi jako tabu téma?
Je pořád i v této pokročilé době sex v církvi jako tabu téma? Mladí lidé o tom před věřícími přáteli moc nemluví, přesto tomu stále dokola podléhají.
11.5.2020 23:03
A., 22 let
Odpověď:
Otázka: Nechci ve vztahu nic uspěchat.
Zdravím, mám takový dotaz, nechci ve vztahu nic uspěchat. Nevím, jak bych správně měla říct klukovi, že na tohle je ještě čas (doteky, pusa...) tak, aby to nebylo hloupé a nepříjemné, aby to on pochopil a nějak ho to neranilo. Jak správně naznačit, že ho mám ráda, ale tohle až později... ? A říct to spíš rázně nebo mile? Předem děkuji za odpověď a za Vaši odpověď.
4.5.2020 17:37
Eliška, 18 let
Odpověď:
Otázka: Zajímal by mě váš názor.
Zdravím, zajímal by mě názor od vás i od toho jak to vnímá církev, když holka chodí s mužem který je jen o 5 let starší ale má již z předešlého vztahu dítě, i když oni nebyly vzítí.
8.3.2020 22:23
Anonym, 22 let
Odpověď:
Otázka: Nechce se mi s ním chodit, co mám dělat?
Ahoj, naše škola pořádá pro 5. a 7. třídu každý rok lyžařský kurz. My jsme letos jeli se 7. B. a vše se zdálo v pohodě. Potom si mě začal jeden kluk od nich víc všímat, pořád mě zdravil na chodbě a když mě viděl, běžel za mnou a já se musela neustále schovávat na záchodech. Není mi sympatický a vůbec nic k němu necítím. Pořád se na mě lepil a jednou za mnou šel v místnosti, kde bylo spousta dalších lidí. Začala jsem couvat a zjistila jsem, že jsem v rohu místnosti. Varovala jsem ho, ať mě nechá jít, že mu jednu vrazím, ale on se na mě pořád lepil, tak jsem mu vrazila facku. Většina spolužáků mi gratulovala, mě ale trápilo svědomí. Potom ve svojí snaze polevil, dnes ráno se mi omluvil za to, co dělal, já ale nevím, co dál. Spolužačky mi radí, abych s ním pár dní chodila, aby měl radost, a pak přestala. Mě to ale přijde divné, k čemu by to bylo? Nechci ho ranit, ale vím jistě, že ho nemám ráda a není mi příliš sympatický. Co mám dělat? Děkuju moc za radu. M.
14.2.2020 19:34
mysik, 12 let
Odpověď:
Otázka: Bylo by lepší se rozejít nebo to nějak zvážit?
Zdravím, už půl roku mám přítele, terý je jak by řekli ostatní tak skoro dokonalý. Jenže poslední dobou (tak před měsícem) mi začalo docházet, že jsme spíš kamarádi, protože mě fyzicky moc nepřitahuje. Jako že by nebyl pěkný ale on je taková stydlivka takže třeba pusa ještě nebyla ikdyž jsem se o to moc snažila. Myslíte si, že to nějak přejde ? Nemyslíte, že by bylo lepší se rozjít nebo to nějak zvážit? Děkuju
4.2.2020 08:09
já, 17 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  57
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz