Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   osm set dvacet čtyři:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  25

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Mám jednu kamarádku nebo spíš spolužačku
Ahoj IN, mám jednu kamarádku, nebo možná spíš spolužačku. Jde o to že na mě poslední dobou kašle a lže mi. Vyhýbá se snad všem školním akcím i těm co jsme si spolu předem domluvili. Já jí to pokaždé odpustila, ale teď už je toho na mě prostě moc. Skousela jsem s ní o tom mluvit, ale pokaždé to přesměrovala k jinému tématu. Je to moje jediná spolužačka která se se mnou baví, ale už mě vyčerpává být tou ,, náhradní \'\' jenom kdyz je sama a nikdo se s ní zrovna nebaví. Vyhýbá se i kroužku náboženství, jenom proto že se jí nechce. Prosím poraďte mi co mám dělat, už jsem z toho dost zoufalá.
29.4.2022 15:29
Anna, 13 let
Odpověď:
Otázka: Spolužák
Ahojky! Začala jsem se bavit s jedním klukem ze třídy. Už od školky s se tak trochu bavíme, ale nikdy to nebylo nějak moc. Jednou při hudebce jsme spolu nějak mluvili a já se ho zeptala, jestli bychom smnebyli kamarádi, že by to bylo super. A on že tak jo. Ze začátku jsme to brali jako srandu, ale teď se bavíme čím dál víc. Jenomže, když jsme se začali bavit tak jsme spolu mluvili a já pak odešla a za ním přišel jeden spolužák, o kterém se diskutuje že se mu líbím a začal s ním mluvit a mě to prostě přijde zvláštní. Nechci se toho kamaráda ptát, o co šlo, abych nebyla Stalker, ale zase to nechci nechat jít dál. Ten kamarád mi řekl že jsem se mu jednu dobu líbila a jakoby mám trochu pocit že ke mě pořád něco cítí. Netuším co mám dělat.
10.4.2022 21:34
Anonymní slečna, 14 let
Odpověď:
Otázka: Moji kamarádku šikanují
Ahoj In Mám kamarádku z vedlejší třídy. Její spolužačky ji začali šikanovat (posmívat...) jí to hrozně trápí ale já nevím jak jí mám pomoct. Aby se to vyřešilo a oni jí nechaly napokoji.
16.3.2022 14:55
Panda, 12 let
Odpověď:
Otázka: Mám se účastnit pěvecké soutěže?
Ahoj, redakce! Prosím vás o radu... moje nejlepší kamarádka pro mně byla vždy velkou oporou, a podporovala mně ve všech mých rozhodnutí. V naší škole se pořádala pěvecká soutěž, a já jí poslala nahrávku s jednou písničkou, kterou bych na soutěži chtěla zazpívat, ale nahrávka se moc nepovedla... ona ale byla má nejlepší kamarádka a já se nebála jí ukázat i něco, co nebylo dokonalé. Problém byl avšak v tom, že jsme se jednou pohádali... a ona vzápětí nahrávku přeposlala několika lidem z naší třídy, kteří se mi od té doby smějí a posmívají při představě, že bych se na soutěži ukázala. Nyní jsem zoufalá a pomalu se loučím se svým rozhodnutím v účasti v soutěži. Jak byste se v takové situaci zachovali vy? Prosím vás o názor a děkuji, že jsem se mohla svěřit 🙏🙏💙💛
24.1.2022 19:44
Ambar, 14 let
Odpověď:
Otázka: Kamarád má deprese...
Ahoj potřebuju rychlou odpověď. Bojím se o svého kamaráda trpí depresemi a pořád píše že chce odejít navždy... Už několikrát se pokoušel o sebevraždu a nevím jak mu pomoct:( U psychologa byl ale nepomáhá mu to. Bojím se o něj. Jak mu mám pomoct???
17.1.2022 20:48
Anonymka D, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka bydlí daleko a já se s ní chci vidět...
Dobrý den do redakce. Potřebovala bych radu. Už dlouho jsem se chtěla sejít se svojí kamarádkou, ale bydlí velice daleko. Netuším co máma dělat, ale ráda bych se s ní do Vánoc setkala. Mamka má nulový zájem, a já nevím kam dřív skočit. Jsem věčně unavená, a jedu pořád dokola, vstanout, škola, únava. A pořád dokola. Myslím si že by mi pomáhala, její pozitivní nálada mi mě potěšila. Zkoušela jsem i volání, ale není to to pravé. Děkuji vám a krásné prožití adventu.
8.12.2021 15:44
Gábi, 13 let
Odpověď:
Otázka: Je špatné ukončit kamarádství?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je špatné ukončit kamarádství a kontakt s tím člověkem, když v něm například nejsi spokojený a tak. Když to tomu člověku poté ublíží, je to hřích? Mohou křesťané ukončovat kontakty s lidmi, kamarádství a tak? Děkuji
8.9.2021 18:20
X., 14 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, když mám pocit, že mě kamarádky odstrkují?
Dobrý den, potřebuju se svěřit. Už skoro dva roky v sobě držím něco, co mě každým dnem víc ubíjí a štve. Zatím jsem se to neodvážila nikomu říct ani to nějak řešit, doufám že mi poradíte. Mám jednu kamarádku (řekněme že kamarádku 1) se kterou se znám uz od školky, chodili jsme spolu do třídy a seděli v lavici celý první stupeň a naší s ní opravdu rozumím, věřím ji a hlavně ji mám hrozně moc ráda. Byla a je pro mě nejlepší kamarádky a jestli já pro ni, tak to nevím. Pak jsme se obě rozhodli že půjdeme na gympl obejdeme se dostali a já byla strasne šťastná. No, pak jsme tam potkali ještě jednu kamarádku (říkejme ji kamarádka 2) a vsechny tri jsme si rozuměli. Obě je mám ráda nastejno ale s kamarádkou 1 naprosté silnější vztah. Vypadalo to jako naprostá idilka, ale asi po půl roce jsem si začala všímat to ony dvě jsou nejlepší kamarádky a já jen kamarádka. Postupem času mi tak nějak řekli že příští rok chtějí sedět v lavici spolu. Hrozně se mě to dotklo ale řekla že mi to je jedno. Postupem času začali ale ony dvě se zvát navzájem na prespavacky na koupaliště nebo prostě ven. A ve skole mi ukazovali fotky a vykládali mi o tom. Pak vždycky jedná řekla : ,,hele pamatuješ jak ....\" a dostali úplně záchvat smíchu. A já bych je řada pozvala ven nebo je me domu ale říká si že je asi důvod proč metám nechtějí. Tak z toho vždycky sešlo. Nebo bych si třeba chtěla hrozně moc zase sednout do lavice s kamarádkou 1. Ale bojím se jí napsat protože vím že už se ony dvě domluvili. Ale některé syn ve skole si zase říkám že co vysiluju, zase je to super všechny jsme si rovny. Co mám dělat? Jo, ještě je tu bohužel jedna drobnost(velká drobnost). Na prvním stupni k nám do třídy přišla jedna holka a ja se jí v tu dobu hrozně bála. Udělala ,,partu,, kde jsem byla já i kamarádka 1 ta, potom odešla ale já se pořád strašně bála takže jsem u té toxické holky zůstala, pak už nešlo odejít. Takže jsem se na ni asi taky z poloviny vykašlala a vím to, stydím se a je mi to líto. Prosím pomozte mi. PS: Nemyslete si že kamarádku 1 a 2 jsou zlé, ne vůbec právě že jsou strašně hodný, je mi s nimi dobře a ráda bych to vyřešila tak, aby se na mě nenaštvali a měla jsme je i nadale ve svém životě. Ještě nikdy jsem neměla takhle dobře kamarádky.Predem děkuji za odpověď.
9.8.2021 17:07
Bára, 14 let
Odpověď:
Otázka: Nedokážu si sama nic zařídit, ani koupit zmrzlinu...
Zdravím. Nevěděla jsem jaký téma této otázce dát. Tak jsem dala kamarádi i když to moc nesouvisí. Mám takový problém. Když jsem byla se třídou na školním výletě, měli jsme okolo poledne rozchod s tím že si koupíme něco k jídlu nebo něco takového. Všechny moje kamarádky a spolužáci bez problému chodili po městě a já seděla hladová na lavičce s tím že si nedokážu koupit ani zmrzlinu. Ano prostě to nedokážu. Vždycky jsem byla tichá a neuměla nic zařídit ani s učitelkou. Nemůžu se pořád jen spoléhat na rodiče ale bojím se že v budoucnu asi umřu hlady když si nedokážu nakoupit nebo něco s někým vyřídit. Jak se v komunikaci zlepšit?
23.7.2021 11:38
Terka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak povzbudit kamarádku, aby se začlenila do kolektivu?
Ahoj In!! Mám trápení ohledně mé kamarádky. Letos jsem nastoupila do primy na gymnázium a potkala jsem tu nejlepší osobu kterou jsem kdy mohla potkat. Jsme nerozlučná dvojka a všichni nám naše kamarádství můžou závidět. Ale teď jsem si začla o mojí kamarádku dělat starosti. Poslední dobou sedí celou přestávku v lavici a kouká do mobilu. Normálně se chodíme bavit s ostatníma spolužákama ale teď je jako vyměněná. Když jsme sami dvě tak se chová normálně, ale když jsme ve třídě tak se s nikým nebaví. (ani se mnou se moc nebaví) Mrzí mě to protože vždycky když se jí zeptám jestli jí něco není nebo jestli je smutná tak mi odpoví že ne. Chtěla bych se tedy poradit jak jí trochu povzbudit aby se s náma bavila a zařadila se trochu do kolektivu. Moc Vám děkuji za odpověď :)
26.6.2021 13:51
Monča, 12 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  25
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz