Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set dvacet sedm:

Poradna 'Péče o zdraví'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  45

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Mám problém
Ahoj, je mi trochu trapné se vůbec s takovou věcí svěřovat, ale nemám se o tom s kým upřímně pobavit. Dojíždím do školy autobusem do vedlejší vesnice a poslední dobou čím dál častěji (loni se mi to stalo snad jen jednou, ale ani jsem nevěděla, co se vlastně děje) se během cesty tak nějak vzruším (napadají mne při tom i myšlenky, které by mne asi napadat neměly). Asi za to může to třepání autobusu nebo nevím, jak jinak si to vysvětlit. Vždy když pak přijdu do školy, jsem hrozně roztěkaná, nervózní a zmatená. Navíc je mi trapně, protože cítím, že mám jakoby vlhké kalhotky. A nedokážu si to vysvětlit. Modlím se za to, abych porozuměla, co se to se mnou vždy děje. Nenapadá mne jak to řešit. Brzy už bude zima a na kole do školy nebudu moci jezdit. Moc děkuji za odpověď. A
23.9.2017 19:42
Anastázie, 15 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, když nemůžu spát?
ahoj, nevíte co mám dělat když nemohu spát?? Každý den hodně dlouho ležím v posteli (klidně i několik hodin) než usnu. děkuji :)
22.9.2017 15:05
..., 13 let
Odpověď:
Otázka: Pomáhám mamce hubnout...
Ahoj, pomáhám mamce zhubnout a také se starám z části o její jídelníček. Stává se mi ale to, že při výběru potravin pro mamku po přečtení počtu kalorií nevím, jestli je to moc nebo v pohodě. Vím, že u každé potraviny je počet kalorií úplně jiný, ale i přesto bych se chtěla zeptat, jaký počet kalorií (třeba na 100g) je dobrý a co už je moc, nebo podle čeho to poznám? Díky, hezký zbytek týdne, Sabča
8.9.2017 19:01
Sabča, 14 let
Odpověď:
Otázka: Co si myslíte o menstruačním kalíšku?
Co si myslíte o menstruačním kalíšku? Samozřejmě pro vdané ženy, které už měly styk... Poslední dobou jsou hodně populární, velmi ekologické, ekonomicky výhodné, všude se u nich mluví, prý se v nich nehromadí bakterie jako v tamponech, nevysušují sliznice a jsou proti mykózám... Také prý na základě toho podtlaku uvnitř zhruba o 1 den zkracují délku menstruace a dají se používat i mimo menstruaci, třeba na koupání jako ochrana před špinavou vodou... Je až neuvěřitelné, jak to vypadá, jako kdyby neměly žádnou nevýhodu. Normální tampony a vložky jsou prý nevhodné, někomu může vadit chemické bělení, a v bio variantách zase neexistují větší velikosti pro silnou menstruaci... Předem děkuji za odpověď!
14.8.2017 07:35
Niky, 20 let
Odpověď:
Otázka: Je to potrat?
Mám takový dotaz... nevím, na koho se obrátit. Moje blízká příbuzná, křesťanka, neplánovaně otěhotněla, nemile ji to překvapilo, ale nakonec se na miminko začala těšit. Nastaly však problémy a zhruba ve 3. měsíci jí gynekoložka oznámila, že dítě je mrtvé, že mu nebije srdce, a že je velmi riskantní si ho ponechat, že to hazarduje se zdravím, že by mohla zemřít, a že si má dojít na odstranění pod celkovou anestezií, protože přirozeně nepotratila (snad kyretáž? nevím přesně, byla asi 3 dny v nemocnici). Byla tam, psychicky jí to hodně zlomilo, ale už je z toho venku. Zhruba o rok později otěhotněla moje kamarádka a stalo se jí totéž. Ona ale tento zákrok z morálních důvodů odmítla, prý je to strašně nepřípustné pro věřícího a i přes rizika čekala, až potratí přirozeně. Což se stalo. Jsem ve věku, kdy o těchto otázkách už přemýšlím, proto se chci zeptat, jak je to s tímto zákrokem. Je pravda, že je morálně nesprávný? Měla by žena nosit mrtvé dítě a riskovat, že sama zemře? Nebo to není tak nebezpečné, jak doktorka říkala? Chápu, proč je potrat zabití, ale když dítěti již nebušilo srdce, byl to potrat? Ta moje příbuzná by na potrat nikdy nešla.
14.8.2017 07:25
Niky, 20 let
Odpověď:
Otázka: Dostala jsem menstruaci 3x za měsíc. Co s tím?
Ahoj IN, mám takový problémek a doufám, že to není nic vážného. No prostě za červenec jsem už měla 3x menstruaci :( vůbec nevím co s tím ani maminka nevěděla proč. Moje paní doktorka má dovolenou, takže té se zeptat také nemohu. Měla jsem na začátku července, pak v uprostřed července to už bylo méně než obvykle a pak na přelomu července a srpna jak to mělo být a to už bylo také normální menstruace, jak bývá u mně zvykem. Snad to nějak chápete. Budu moc vděčná za odpověď. DĚKUJI :)
8.8.2017 12:48
anička, 15 let
Odpověď:
Otázka: Mám strašně suchou kůži na hlavě, (tzv. strupy)...
Dobrý den, mám strašně suchou kůži na hlavě, (tzv. strupy) a někdy to svědí. Chodím s tím na kožní, mám na to i šampony, ale nikdy to nepomůže 100%. Vždycky se to tvoří znova. Někdy je mi z toho až zle, jak je to hnusné. Mám to už asi 4 roky, ale předtím to nebylo skoro nic oproti tomu, jak to vypadá teď. Nevíte, co by mi opravdu pomohlo a někdy to konečně vyléčila? Moc Vám děkuji. čtenářka Lily
22.7.2017 19:25
Lily, 13 let
Odpověď:
Otázka: Podle čeho mám jít "za svým snem?"
Ahoj, chtěla bych se zeptat jeslti je správně se řídit svým srdcem, rozumem nebo podle mé vlastní motivace. Podle čeho mám jít za svým snem ( můj učitel totiž říká, že máme mít vlastní sny a jít si za nimi). Tak jenom nevím jak za nimi mám jít. Děkuji za odpověď.
26.6.2017 15:27
alča lat, 15 let
Odpověď:
Otázka: Čtení na prázdniny
Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli nemáte nějake doporučeni na čtení na prázdniny. Děkuji.
24.6.2017 14:05
alča lat, 15 let
Odpověď:
Otázka: Rok už mám menstruaci a teď mi 2 měsíce nepřišla (ale teď už ji zase mám :)) Chci se jenom zeptat jak je to možné?
Ahoj, rok už mám menstruaci a teď mi 2 měsíce nepřišla (ale teď už ji zase mám :)) Chci se jenom zeptat jak je to možné, že vajíčko nepraskne?
13.6.2017 14:59
Majka, 14 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  45
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz