Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
PORADNY
jsou během dovolené uzavřeny
(od 29.7.2022 do 21.8.2022)
Těšíme se na vaše nové dotazy od 22.8.2022 6:00.

Poradna 'Péče o zdraví'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  52

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak se mám vypořádat s různými myšlenkami, vším, co mě v budoucnosti čeká
Ahoj, chci se poradit, jak se mám vypořádat s různými myšlenkami, starostmi, vším, co mě v budoucnosti čeká, ale mám z toho obavy a nejistoty. Přijde mi, že v hlavě nemám nic jiného a můj mozek stále na to myslí, i když se snažím o opak a regeneraci. Především teď přes prázdniny namísto abych si odpočinula, tak můj mozek, emoce jsou silnější než já sama a nedokážu se mnohdy se vším nějak v klidu srovnat, vypustit nepodstatné i podstatnými věcmi se tak nezatěžovat. Děkuju za jakoukoli radu. Hezké prázdniny všem :-)
19.7.2022 14:35
anonymka, 18 let
Odpověď:
Otázka: Návštěva gynekologa
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně první návštěvy gynekologa. Doporučuje se tam jít před začátkem intimního soužití. Chtěla jsem si najít gynekologa v Praze, protože tam oba se svým snoubencem studujeme a budeme chvíli bydlet. Gynekologie, kterou jsem si vyhlídla, má volno až v říjnu a já se vdávám v září. Je možné tam jít na první prohlídku až po svatbě? Případně je možné jít na prohlídku k jinému gynekologovi, třeba teď o prázdninách v jiném kraji, ale nezakládat si tam kartu? Děkuji moc za odpověď.
17.7.2022 09:54
Akvarelka, 22 let
Odpověď:
Otázka: Chci zhubnout
Dobrý den. Za poslední dobu jsem dost přibrala a dost mě to trápí. Dokonce se mi začíná dělat Celulitida. Nevíte prosím jak se toho zbavit???
11.6.2022 18:53
Anonymka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych nějakou změnu
Dobrý den, mám otázku chtěla bych nějakou změnu a nevím přesně jakou, přemýšlela jsem že bych si obarvila hlavu na jinou barvu( ale někteří z mé rodiny nejsou úplně pro i když já bych do toho šla) jen prostě nevím jestli je to dobrý nápad nebo jsou nějaké spousty nápadů na nějakou změnu a popřípadě jaké, protože občas mě něco takovehleho chytne a chci se cítit dobře
9.6.2022 19:29
Anna, 15 let
Odpověď:
Otázka: Hormonální antikoncepce
Ahoj IN, chtěla bych se zeptat, co si myslíte o hormonální antikoncepci. Uvažuji o ní ne kvůli antikoncepci jako takové, ale abych neměla menstruaci. Mám ji už dva roky, nemám vlastně žádné bolesti ani nic takového, ale prostě mi to samo o sobě úplně kazí dny, kdy to mám, je to pro mě opravdu nepohodlné a nepříjemné. Mám mnoho mimoškolních aktivit a dost náročný režim, a tak je to v těch dnech pak ještě protivnější. Vím, že jde o úplně přirozenou věc, ale děti chci nejdřív tak za osm let a ráda bych si teď užívala všechny dny bez komplikací, které s sebou menstruace přináší. Nechala jsem se taky vyšetřit a nemám predispozice ke krevním sraženinám, takže by to ani nebylo nebezpečné. Četla jsem si už zkušenosti holek a žen, které to braly, a často zmiňovaly různé vedlejší účinky, ale mně menstruace tak vadí a překáží, že bych to klidně podstoupila... Bylo by podle Vás v pořádku brát hormonální antikoncepci z těchto důvodů?
8.6.2022 21:37
Sofie, 16 let
Odpověď:
Otázka: Tetování
Zdravím! Mám takový dotaz týkající se tetování. Je před Bohem špatné ho mít? Nemám na mysli, žádné pochybné velké obrazce, ale jen něco malého, decentního, pěkného. Nikdy se mi to moc nelíbilo a moc jsem tomu nefandila, ale toto by pro mne bylo jako takové spojení s jedním člověkem, na kom mi neskutečně moc záleží. Nikde (v Bibli ani v jiných dobrých zdrojích) jsem o tom nic nenašla - možná jen špatně hledám. Jen spousta různých postojů a názoru od spousty různých lidí. Tak se teda obracím na vás. Je to v pořádku? Přece jen není to nic proti Bohu a víře... Nebo se to považuje za hřích? Jestli ano, tak proč? Díky za odpověď;)
1.6.2022 14:50
Z :), 17 let
Odpověď:
Otázka: Jak říct mamce, že jsem dostala menstruaci?
Ahoj! Před půl rokem jsem dostala mestruaci vím o tom vcelku dost dokážu si s ní v pořádku poradit ale přesto si myslím že by o tom měla vědět moje mamka ale nevím jak jí to říct? Nevím jak sebrat odvahu a jít jí to říct?
31.5.2022 19:49
Sárka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Tampony
Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda považujete za vhodné/běžné používat tampony. JÁ, přesto že mám menstruaci už 6 let, jsem k tomu ještě zatím nedošla. Chtěla bych vyzkoušet, zda mi to bude vyhovovat, když to bude třeba. Ale slyšela jsem, že to může způsobit mnoho problémů a mám jisté obavy. Takže nevím, na které straně více stát. Určitě nemám potřebu to používat stále, ale někdy to člověku může usnadnit život :-) Děkuji moc za váš názor/radu!!!
19.5.2022 15:01
anonymka, 18 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém
Dobrý den, já jsem na to psychicky špatně, minulý rok jsem se rozešla s přítelem a hodně mi to trápilo, ale měla jsem podporu v kamaradkách ( u, kterých jsem takovou důvěru neměla, až na některý ) Jenomže léto se pomalu blížilo a já jsem neměla strach už od března, že to léto budu úplně sama, že to léto nezvládnu, ale ono to bylo celkem v pohodě, že jsem to léto zvládla, ale byla jsem ve velkých úzkostí ( chodím psychožce a psychologovi ) V srpnu to začínalo být v pořádku, protože jsem se konečně mohla vídat s kamarádkou :). Teď už taky bude brzy to léto a já mám z toho léta znovu strach :( . Přestávám mít chuť k jídlu a asi i míň píšu:(
15.5.2022 13:22
Alexandra, 19 let
Odpověď:
Otázka: Asi mi začala puberta...
Dobrý den, asi mi začala puberta protože poslední dobou se HODNĚ věcí mění. Asi nejhlavnější je můj aktuální vztah k rodičům. Dřív jsem je na cca 85% poslouchala a měla jsem je ráda (to mám i teď) ale často mě štvou. Pořád mají protivné poznámky ke všemu co dělám atd... Taky jsem si všimla že pro mě rodina už zdaleka neznamená tolik jako předtím. Mám svou rodinu ráda a neumím si bez ní představit svůj život ale mnohem raději jsem např. na přespávačce u kamarádky. Taky mi strašně vadí moje ,,fyzická puberta\'\' (nevim jak to napsat) najednou jsem se strašně změnila (začala mi růst prsa, chlupy atd...). Taky se mi strašně snížilo sebevědomí. Dřív mi přišlo že jsem hezká holka ale teď? Připadám si trochu jako housenka motýla prostě strašně škaredá. Prosím poraďte mi jak se s tím vším mám vypořádat. Předem děkuji. Mája
14.5.2022 17:53
Mája 3, 12 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  52
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz