Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   dvě stě třináct:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  78

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Co se stane, když jde nevěřící ke svatému přijímání?
Co se stane, když jde nevěřící ke svatému přijímání?
7.9.2019 21:53
Já, 12 let
Odpověď:
Otázka: Zpověď
Ahoj IN, už jsem sem párkrát psala. Dřív jsem byla závislá na masturbaci, četla jsem nevhodný knížky a filmy. Občas ještě cítím pokušení, třeba když je ve filmu blbá scéna, tak raději odejdu nebo se rozptýlím něčím jiným. Hrozne jsem se styděla a bála tohle ve zpovědnici říct, a tak jsem si třeba plánovala, že to jen zašeptam nebo pak rychle řeknu něco dalšího. Při zpovědi jsem to spíš zadrmolila, takže nevím, jestli tomu kněz úplně rozuměl nebo jestli to slyšel. Mám se z toho všeho vyzpovídat znovu? Taky nevím, co si o mně bude pan farář myslet, když se z toho všeho znovu vyzpovídám, a když mě zná. Co mám dělat?
21.8.2019 16:37
Rose, 16 let
Odpověď:
Otázka: Do kostela na kole
Na kole do kostela: Dobrý den, už dlouho uvažuji nad tím, že začnu jezdit v neděli do kostela na kole (je to asi 14 km). Mám ale obavy, že se lidé kolem mě budou pohoršovat nad mým sportovním oblečením (mikina, třičtvrťáky apod.). Nechci vypadat nevkusně, ale jinak si nevím rady, je to prostě nejpohodlnější. Budu ráda za Vaši odpověď.
17.8.2019 19:32
Cyklistka, 18 let
Odpověď:
Otázka: Reakce na dotaz Vyšetření intimních partií
Dobrý den, ráda bych reagovala na dotaz \"Vyšetření intimních partií\". Píšete, že vyšetření spermatu muže katoličtí manželé toto vyšetření nepotřebují, protože katolická morálka odmítá většinu umělých zásahů do plodnosti. Proč by žena i muž nemohli zjistit, kde je problém, pokud se jim nedaří počít dítě? Vždyť léčíme i jiné nemoci pomocí léků, což je správné, protože Boží záměr je i léčit nás pomocí moderní medicíny. Proč bychom tedy nemohli \"léčit\" neplodnost? Pokud je to zdravotní problém, tak je přece namístě ho řešit. Nebo mi chcete říct, že všechny ty děti, které se narodili pomocí nějakého \"zákroku\" (nemyslím teď umělé oplodnění), nejsou podle Boží vůle, protože vyšetření a léčba, kterou manželé podstoupili, nebyla potřeba (a vyplývá mi z toho, že byla špatně)? Vždyť pokud by to bylo špatně a Bůh by pro manžele děti nezamýšlel, tak se může stavět na hlavu jak chce a neotěhotní. A ano, je i jiná možnost odběru spermií, přímo z varlete či nadvarlete, ale provádí se to v celkové anestezii a upřímně, který muž si nechá dobrovolně řezat do varlat, když to jde i jinak? Další věc je ta, že z varlat mohou lékaři odebrat zdravé spermie, ale v ejakulátu už být nemusí, pak toto vyšetření postrádá smysl. Navíc někdy může stačit změna režimu a stravy, případně nějaké bylinky a zadaří se. Pochopila jsem z toho, že ani vyšetření ženské plodnosti není potřeba. Ale díky tomu se přece může přijít na nějaký zdravotní problém, který když se vyřeší, tak žena bez problému otěhotní a ještě k tomu pak bude zdravá.
12.8.2019 11:29
Tily, 21 let
Odpověď:
Otázka: Opravdu potřebuje odpuštění čas?
Opravdu potřebuje odpuštění čas? Zdravím do poradny :) Mám mladší sestru je jí 12let a ještě dva mladší sourozence. Společně teď žijeme u tety z tátovi strany, která je naší tetou a zároveň pěstounkou. Žijeme u ní necelý rok. Ale už něco přes rok se nestýkáme s rodiči. Nechovali se k nám dobře. Moje sestra říkala a stále říká, že nedokáže odpustit oboum rodičům, především matce. Rozumím jí, chápu to, ale myslím si, že kdyby se rozhodla, že odpustí nevázala by se k nim tolik. Bylo by jí lépe, nebo ne?? Odpustit je rozhodnutí. Odpustit znamená přát člověku dobro. Je to tak? Moje sestra není věřící. Krátký čas, když jsme byli už nějakou tu dobu od rodičů jsme chodili do kostela spolu a společně jsme se připravovali na první svaté přijímání, ale přípravu jsme nedokončili potom už na to nezbyl ani čas a navíc nám kněz, který nás připravoval řekl něco na způsob abychom nebyli jako naše babička, která do kostela nechodí. Nevím jak přesně to řekl, třeba to nemyslel zle, ale mé sestry se to dotklo, možná i takhle mohla ztratit důvěru ke kněžím. Já jsem si přípravu k prvnímu svatému přijímání dodělala na střední. Chtěla bych jí nějak pomoct, ale nevím jak. Je vůbec něco co bych pro ní mohla udělat? Už jsem jí říkala, že stačí když jim bude přát dobro, že na to, jak se k nám chovali se nemusí snažit zapomenout, vždyť to ani nejde. Taky jsem jí říkala, že je v pořádku, když se na ně za některé věci zlobí, taky se na ně zlobím a vadí mi to, co dělali. Pořád mi opakuje, že jim neodpustí. Já jí nechci nutit ,aby odpustila ,ale myslím si, že by jí to mohlo pomoci, alespoň by jí to tak netrápilo. Už jsem jí o tom odpuštění říkala tolikrát, že už bych jí o tom ani říkat neměla. Možná, že na ní tlačím a tím jí odpuštění bude trvat ještě déle. Chtěla bych vás poprosit jestli byste mi poradili ,co bych pro ní mohla udělat, jestli je vůbec něco. Moc předem děkuju za odpověď.
7.7.2019 16:04
Anonym, 16 let
Odpověď:
Otázka: Lež ve snu
Ahoj, je hřích, když VE SNU, ve kterém mám volná rozhodnutí, schválně zalžu???? Vím, že je to pitomá otázka, ale já si fakt nemůžu pomoct:)
25.6.2019 17:13
Snílek/Snílka:), 12 let
Odpověď:
Otázka: Co znamená zapřít sám sebe?
Co znamená zapřít sám sebe? Zdravím do poradny :) Nerozumím tomu, nevím co se tím myslí.. Jak to mám chápat? Předem vám děkuji za odpověď.
23.6.2019 13:22
Tazatelka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích poslouchat pop?
Ahoj, vždycky jsem ráda poslouchala pop, ale někdy jsou v písních nevhodné prvky. Je hřích, když to poslouchám, protože se mi prostě líbí ta melodie? Předem díky:)
22.6.2019 23:10
Živý otazník, 11 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích nadávat?
Ahoj, mám takovej menší dotaz. Kamarádka pochází z věřící rodiny, sama je věřící, ale mluví sprostě. Ale v podstatě neříká ty slova, které \"uráží\" Boha, ale spíše slova typu p..ca nebo k.urva. Je to vlasne hřích, když se tím Bůh neurazí?
21.6.2019 19:42
M., 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak se vypořádat s úzkostmi?
Ahoj, mám problémy s úzkostlivostí. Chtěla bych mít hezký vztah s Bohem a zažívat krásu a svobodu víry. Jak na to? Jak se s úzkostmi vypořádat a nakládat s nimi? Díky, Lily
21.6.2019 15:16
Lily, 15 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  78
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz