Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   šest set dvacet pět:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  69

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Co dělalï Jan Hus a Luther špatně?
Ahoj, četla jsem v knížce \"Tweetuj s Bohem\" o reformaci, ale není mi jasné, co dělali Mistr Jan Hus a Luther špatně.
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Co znamenají loretánské litanie?
Ahoj Poradno! V prvé řadě chci poděkovat za dnešní super setkání!!! Bylo vážně bezva! A teď k dotazu... nedávno jsem byla na mši, kde se na konci zpívaly loretánské litanie. Asi poprvé v životě jsem se je snažila poslouchat a zjistila jsem, že spoustě z nich nerozumím. Třeba Bráno nebeská, Věži Davidova apod... nevíte, kde bych mohla najít nějaké vysvětlení? Já vím, že je to v podstatě blbost, ale teď se snažím porozumět různým modlitbám, takže i tomuhle... Moc díky!
Bety, 13 let
Odpověď:
Otázka: Může dívka, která si prožila něco ošklivého, uvěřit v Boha?
Poslední dobou přemýšlím nad tím, jestli je možné, aby dívka, která byla například několikrát znásilněná (a že znám jeden takový případ) nebo si prožila nějaké ošklivé a zlé období, které dívku poznamenalo, může uvěřit v Boha. Podle mě to asi moc nejde i když vím, že Bůh je Bůh (snad víte, co tím chci vyjádřit) a že by si třeba říkala, že kdyby Bůh existoval, nezažila by to, co zažila. Co si o tom tedy myslíte vy? Předem díky za odpověď.
M., 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak se chovat k učiteli, který se mi líbí?
Ahoj, ve škole se mi líbí jeden učitel (má rodinu) a chci se zeptat, co je ještě ok a s čím můžu být v pohodě, co se týče mého chování vůči němu (úsměv, když něco říkám apod.). Nechci hřešit a chtěla bych se chovat správně. Jak popřípadě zabránit tomu, aby se mi učitel líbil? A pak se chci ještě zeptat, jaká je hranice mezi sdělením úspěchu a mezi chlubením se. Co je ještě v pořádku a co už je hřích? Díky!
Dáda, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak mě budou při biřmování oslovovat, když si vyberu patrona muže?
Ahoj, chtěla bych se zeptat, pokud si vyberu za biřmovacího patrona muže, jak mě potom budou při biřmování oslovovat? V ženském nebo v mužském rodě? Děkuju :)
Verča, 22 let
Odpověď:
Otázka: Musím se zpovídat z toho, že chodím neoblečená, když jsem doma sama?
Dobrý den, mám možná hloupý dotaz............. Když není mamka s bráškou doma/ většinou se vrací v pět/ tak většinou chodím doma nahá, někdy třeba jen v kalhotkách, ale většinou jen tak. musím se z toho zpovídat? obvykle nechávám klíč v zámku, abych se stačila obléknout!!!!
kkkometkaa, 16 let
Odpověď:
Otázka: Čteme ve škole knihu, ale jsou v ní sprostá slova...
Ahoj poradno, ve škole o češtině skoro každý týden čteme jednu knížku. (Učitelka vybere žáka, a ten tak 15 minut čte)... Čteme knížku, nevím, jestli znáte, Občanský průkaz. Jestli ji znáte, tak víte, že se v ní nachází hodně sprostých slov. Já jsem zatím nečetla (pořád se hlásí jeden kluk a učitelka ho pořád vyvolává), ale bojím se, že někdy vyvolá mě. Já jsem totiž nikdy v životě neřekla sprostý slovo. Mám k tomu odpor... Nikdy ho neřeknu, nenapíšu nikam... Co mám dělat, kdyby mě učitelka vyvolala, a já bych prostě číst nemohla?? Díky!
prostě já, 13 let
Odpověď:
Otázka: Proč nás Bůh stvořil?
Dobrý den, mám trochu filosofickou otázku. Jestliže je Bůh dokonalý, nepotřebuje nás. Jestliže nás nepotřebuje a nepotřeboval, proč nás stvořil? Stvořit lidstvo kvůli němu samému, když ještě neexistuje, mi nedává smysl. Navíc, neexistujících, ale možných civilizací je nekonečný počet. Jestliže nás stvořil jen \"pro zábavu\", protože prostě chtěl, proč zrovna v této podobě? Proč zrovna společnost, ve které existují sebevrazi (kteří být stvořeni nechtěli), ateisté (kteří jsou přesvědčeni, že Bůh neexistuje a mají pro to důvody) a takoví rýpalové jako já? A měli by být sebevrazi a lidé v těžší depresi být Bohu vděční za život = něco co nenávidí?
k, 18 let
Odpověď:
Otázka: Co se stane s mým majetkem při vstupu do řádu?
Milý pane faráři, už dlouhou dobu cítím povolání k zasvěcení (od 13ti let), vím, že bych litovala toho, kdybych se pro Boha nerozhodla. Sice nejsem pro svoji hříšnost disponovaná k tomu do kláštera vstoupit nyní, ale prosím Vás o zodpovězení pár krátkých a velmi praktických dotazů: 1) co se děje s mým autem a dědictvím při vstupu do řádu 2) co se děje s mojí hypotékou.. mám možnost přivýdělku při službě Bohu, abych mohla dluh splácet a nezatěžovala s ním celou komunitu? A čekat až celou hypotéku splatím by mohl trvat celý život, čas je dar Boží, jednou Mu ano říct chci. Moc Vám děkuji, prosím o modlitbu a přeji Vám požehnané svátky, držte se :-)
Maja, 23 let
Odpověď:
Otázka: Máte nějaké tipy na pěkné modlitby?
Mate nejake tipy na pekne modlitby?
Anicka, 13 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  69
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz