Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set osmdesát dva:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  70

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Co je to žehnání a kdo může žehnat?
Ahoj, co to znamená \"žehnání\" a kdo může žehnat? (YouCat jsem si ještě nestihla pořídit.)
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak zvládnout udržovat čistotu těla?
Ahoj, mám celkem pro mne velký problém. Ve třetí třídě mi kamarádka ukázala porno, to určitě pár z Vás zažilo. Pak jsem si ho parkrát pustila sama. Poté jsem došla k tomu, že to není asi úplně správné, tak jsem se z toho vyzpovídala a bylo ok. Pak přišel patnáctý rok, začaly pracovat hormony, a přišly období \"nadrženosti\". A po pár držení jsem se neuddržela, a pustila jsem si ho opět. Po několikáté jsem zkusila i masturbaci, a ono to bylo příjemné. Rozhodla jsem se s tím skoncovat, ale po pár týdennch opět. Samozřejmě jsem přijala svátost smíření. Pak jsem přijala svátost biřmování, chvíli byl klid, a teď to zase začalo. Jsou to takové chvíle, kdy ani přesně nevím, co dělám, a po tom si ani nejsem jistá, jestli jsem to opravdu udělala. Každopádně chci s tím skončit. A prosím o pomoc a radu. Na jednu stranu se za to strašlivě stydím, a nedokáži o tom s nikým hovořit otevřeně, ale na druhou úplně nechápu, co je na tom špatně. Každopádně toho asi neumím pořádně litovat. Ale já to zvládnu, ON je se mnou. Jen jestli nemáte nějakou pomoc, a povzbuzení, třeba se nebát mluvit otevřeně u vzpovědi. Děkuji, že jsem to ze sebe mohla tady tak vyhodit. A dala jsem to do poradny VÍRA z toho důvodu, že to silně ohrožuje moji věrnost a čistotu Kristu.
Majda, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak je to s mučedníky?
Proč nechával Bůh lidi (dnes prohlášené za svaté) vyjít z jindy zcela jistě usmrcujících nástrojů živé, když pak stejně zemřou na jiném mučícím prostředku? Možná aby osoby, které mu/jim nevěřili, poznali, že mluvil/mluvili pravdu?
Mája, 13 let
Odpověď:
Otázka: Proč nemůže být knězem žena?
Ahoj, tak mě napadlo, proč vlastně nemůže být knězem žena? Sice má svůj úkol (domácnost a děti), ale ne všechny ženy si založí rodinu. A co když je do toho některá povolána?
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je eutanázie hřích?
Ahoj, potřebuji poradit. Ve škole jsme četli článek o eutanazii a já nevím, co si o tom myslet. Je to hřích?
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je tetování hřích?
Ahoj, už delší dobu přemýšlím nad nějakým velmi malým tetováním na nějakém nenápadném místě. Ve Starém zákoně je napsané: „Nebudete svá těla zjizvovat pro mrtvého, ani si dělat nějaké tetování”. Nový zákon už však neříká nic o tom, zda by věřící měl nebo neměl mít tetování. Je tedy tetování hřích? A pokud se bere tetování jako hřích, bere se tak i piercing, tím pádem i náušnice? Děkuji
Ela, 18 let
Odpověď:
Otázka: Kde se v Bibli píše o papeži?
Ahoj, tak mě napadlo, kde se vlastně v Bibli píše o papeži, když Kristovým zástupcem na zemi je Duch Svatý? A proč je v kostelích zobrazován Ježíš, když v Desateru je napsáno \"nezobrazíš si Boha\"?
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Co dělalï Jan Hus a Luther špatně?
Ahoj, četla jsem v knížce \"Tweetuj s Bohem\" o reformaci, ale není mi jasné, co dělali Mistr Jan Hus a Luther špatně.
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Co znamenají loretánské litanie?
Ahoj Poradno! V prvé řadě chci poděkovat za dnešní super setkání!!! Bylo vážně bezva! A teď k dotazu... nedávno jsem byla na mši, kde se na konci zpívaly loretánské litanie. Asi poprvé v životě jsem se je snažila poslouchat a zjistila jsem, že spoustě z nich nerozumím. Třeba Bráno nebeská, Věži Davidova apod... nevíte, kde bych mohla najít nějaké vysvětlení? Já vím, že je to v podstatě blbost, ale teď se snažím porozumět různým modlitbám, takže i tomuhle... Moc díky!
Bety, 13 let
Odpověď:
Otázka: Může dívka, která si prožila něco ošklivého, uvěřit v Boha?
Poslední dobou přemýšlím nad tím, jestli je možné, aby dívka, která byla například několikrát znásilněná (a že znám jeden takový případ) nebo si prožila nějaké ošklivé a zlé období, které dívku poznamenalo, může uvěřit v Boha. Podle mě to asi moc nejde i když vím, že Bůh je Bůh (snad víte, co tím chci vyjádřit) a že by si třeba říkala, že kdyby Bůh existoval, nezažila by to, co zažila. Co si o tom tedy myslíte vy? Předem díky za odpověď.
M., 13 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  70
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz