Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta čtyřicet čtyři:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  61 62 63 64 65 66 67 68 69

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak se dívají muslimové na Pannu Marii a jaký je pohled muslimů na křesťany?
Zajímalo by mně, jak se v islámu dívají na Pannu Marii? A vůbec, jaký je pohled muslimů na křesťany z hlediska věrouky, když mají stejné kořeny? (Abrahám atd.)
M, 20 let
Odpověď:
Otázka: Jaký je názor církve na film Šifra Mistra Leonarda?
Ahoj redakce :) Chtěla bych se zeptat na váš názor a názor církve na film Šifra mistra Leonarda. Je na tom filmu něco špatného? Předem dík :)
M, 16 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych se na výletě zkusit pomodlit s nevěřícími spolužačkami. Jakou modlitbu zvolit?
Chvala Kristu! Ve stredu jedeme na skolni vylet na 2 noci a rada bych holkam na chatce (prevazne nevericim) nabidla, aby se se mnou pomodlily. Nevim, jestli to prijmou, ale kdyby jo, nechtela bych, aby to bylo jen takove odrikavani naucenych modliteb, ktere stejne nebudou znat. Nemate nejake tipy na zabavnou modlitbu pro neverici, aby si nerekly, ze priste se uz nikdy modlit nebudou, ale naopak aby je to bavilo? Predem moc diky
Paty, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mám přát druhému jen tolik, kolik přeju sobě?
Pěkný večer, pane faráři mohla bych se prosím zeptat, jak je to s tím, když druhému přeju jen do té míry kolik mám já, a víc ne? Vždyť je to přeci ve shodě s přikázáním: \"Miluj bližního svého jako sebe samého.\" Třeba když se jednalo o zaměstnání v knihovně a měl ho dostat můj známý (ještě ho neměl), tak jsem mu to moc nepřála, aby to vyšlo, protože já se nemůžu uchytit, a on by se měl mít lépe než já? Ale teď, když se tam dostal, tak jsem za to na druhou stranu ráda, a chci, aby se mu tam líbilo. Proč je špatné druhému nepřát víc než mám já? Vždyť se o této věci ani Kristus nikde nezmiňuje - o závist ani dychtivost přeci nejde, když ten dotyčný \"toho\" ještě nedosáhl... Díky moc za odpověď:)
Maruška, 17 let
Odpověď:
Otázka: Co říct někomu, kdo namítá, že kdyby byl Bůh, nebyly by války a nemoci?
Ahoj, mám takový problém... spoustu lidí mi říká že nechápe jak můžu věřit v Boha... odůvodňují to tím, že přece kdyby byl Bůh tak nejsou války a nemocní lidé... co jím mám na to odpovídat? díky Ada
Ada, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je špatné koukat na Hru o trůny?
Ahoj,myslíte,že je špatné koukat se na Hru o trůny?Díky!
Míša, 16 let
Odpověď:
Otázka: Nejsou křty knih a zvířat proti církvi?
Milá redakce, mohla bych se Vás prosím zeptat, co si myslíte o tom, když jsou nějaké křty knih, CD, zvířat v ZOO a tak? Vždyť by se měli křtít věřící lidé - nejsou ty křty knih a tak proti cirkvi? - nebo jak to vyjádřit... :) a ještě co si myslíte o tom, když je třeba někde např. na nějaké akci desatero jak se treba chovat nebo desatero naší třídy a takhle. Nevadi to, kdyz se to pouzije v tomto smyslu? Mne osobne to pripada trosku divne. Moc dekuji a do redakce preji krasny den a za Vasi praci dekuji! :)
Ana, 14 let
Odpověď:
Otázka: Existují duchové?
Dříve jsem si myslela že duchové neexistují, ale viděla jsem dokument na tv Noe a tam bylo o vymítání ďábla atd. na křesťanském táboře jsme si taky řikali, že je tu něco. Nevím co si mám o tom myslet. :/ nebo někdy čtu článek, jak se někomu někdo objevil a tak. :D děkuji snad to je aspoň trochu srozumitelně napsáno Děkuji za odpovědi
A., 15 let
Odpověď:
Otázka: Je špatně, když po sv. přijímání nic necítím?
Chci se zeptat, zda je špatně, když po sv. přijímání nic necítím.
Lenny, 13 let
Odpověď:
Otázka: Když vyvoláváme duchy, koho voláme?
V jedne knizce jsem cetla a taky mi to rikal jeden clovek, ze kdyz lidi vyvolavaji duchy (za umyslem vyvolat nejakeho zemreleho), vyvolaji tim dabla, nikoliv dusi toho zemreleho. Ze se mrtvi lide nemohou vratit a ,,strasit\" nas tu. Jak to ale vime? Jedine, co jsem nasla v Bibli je v listu Zidum 9,27 Clovek umira jen jednou, a potom bude soud. To ale uplne nevylucuje to, ze by nemohl ,,byt mezi nami\". Kde je tedy napsane, ze nemuze?
T.Z., 15 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  61 62 63 64 65 66 67 68 69
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz