Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

PORADNY
jsou během letní dovolené uzavřeny
(od 24.7.2020 do 9.8.2020)
Těšíme se na vaše nové dotazy od 9.8.2020 8:00.

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  74

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak je to s módou?
Dobrý den, Mám dotaz ohledně církve a mody. Ráda nosím kratasy, sukne i saty. Ale nevím jak délka, Nevadí mi, když je trosku kratsí. To si samozrejme neberu do kostela, to mi prijde nevodne. Ale kdyz jdu normálně ven? A co Topy de jsou odhalená ramena, spadla raminka, kde se musí nosit podrpsenka bez raminek? Jak se na tot divá cirkev? Nejsem si jistá, jak moc tím budu škadlit muže. Predem dekuji za odpoved a preju hodne zdraví v tehle době.
Nela, 19 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích, co se stalo v polospánku?
Ahoj, mám jeden dotaz. Tuhle se mi zdál sexuální sen a po probuzení jsem se cítila vzrušená. V tom snu jsem masturbovala a nejsem si jistá, jestli jsem v tom chvilku nepokracovala i po probuzení nebo jestli se mi nezdál sen ve snu. Byla jsem hrozně rozespalá a zmatená a cítila se vzrušeně. Za normálních okolností bych určitě nemasturbovala, i když občas cítím pokušení nebo vzrušení, tak už dikybohu dokážu odolat a říct ne. Jen mě tenhle sen hrozně rozhodil. Na 90% si myslím, že se mi to, že jsem se sebeukajela zdálo, pravdepodobne to tak bude, protoze v tom snu můj pokoj vypadal trochu jinak, ale co když jsem byla tak rozespalá, že si to neuvedomuju? Je to těžký hřích? A musím se z toho zpovidat? Děkuji za odpověď
En, 17 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích myslet si, že jsou draci skuteční?
Ahoj, mám dotaz. Jsem velký knihomol, mám hrozně ráda fantasy o různých magických bytostech. Často mám po přečtení pocit, že draci, fénixové a všechny další bytosti tohoto tipu jsou (čímž nemyslím ty bláboly o řeckých bozích, ale jen jako další živočichové na této planetě). Je to hřích? Díky za odpověď
knihomolka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak mluvit o druhých lidech?
Ahojky, řeším teď svatou zpověď po dlouhé době a prosím o radu ve věci mluvení o druhých lidech. Vím, že by se nemělo mluvit o druhých lidech špatně, ale ani naslouchat špatným věcech o nich. I jeden svatý se zmiňuje o tom, že kdo mluví o těžkém hříchu svého bližního, proviňuje se těžkých hříchem sám. A kdo nactiutrhá, poskvrňuje sebe, pomlouvaného i naslouchajícího. Já vím o řadě lidí - věřících, i nevěřících dost, ta spí s tímhle, tahle potratila, tahle doma neuklízí, tahle se chová levně, tahle hraje hry místo starosti o děti, tenhle je pijan, tenhle doma manželce nadává apod. Můžu říct, že tyto informace u mě končí, pokud si je neověřím nebo pokud sama nevnímám, že jsou pravdivé a že je k obecnému dobru je říkat dál. Pokud vím, že vůči člověku, o němž něco vím, nemám skrytou závist, tak že by byla moje slova o něm pokřivená a neobjektivní, je možné, že o něm něco řeknu, pokud předpokládám, že to poslouchajícím k něčemu poslouží. Jsem také ráda, že ty informace vím sama, protože se za ty lidi mohu modlit, a když přijdu do kostela nepřipadám si alespoň jako vyvržená černá ovce (vidím, že mají hříchy i jiní lidé.) Podle církve bych ale tyto informace správně vědět neměla a už vůbec bych se o rysech druhých lidí neměla bavit. Hovory o druhých rovná se 80% všech hovorů a já se o druhých bavit chci i po svaté zpovědi. Tak jak to, prosím, tedy je? Co mám dělat? :-) Děkuji moc za odpověď a přeji krásný den.
Marina, 25 let
Odpověď:
Otázka: Můžu chodit ke svatému přijímání, když spím se svým přítelem a nezpovídám se z toho?
Můžu chodit ke svatému přijímání, když spím se svým přítelem a nezpovídám se z toho?
Zuzka, 20 let
Odpověď:
Otázka: Jak přestat s masturbací?
Ahoj, pořád bojuju s jedním hříchem. Je to forma masturbace. Každý den to přes všechna předsevzetí dělám a všechno je mi v tu chvíli fuk. Pak se vždycky rozbrečím, vlepím si facku a prosím Boha, aby mi to odpustil. Ale mám pocit, že mi to odpustit NEMŮŽE, já to sama sobě taky neodpouštím. Pokaždé toho hrozně lituju, říkám si, že jsem hrozně, hrozně, hrozně zlá a sprostá a blbá, ale příště se na to vše vykašlu a udělám to zase. Fakt nevím, co dělat, protože ta sprostá část je tisíckrát silnější. Hrozně se za sebe stydím. Sama sebe nesnáším a stydím se o tom s kýmkoli mluvit. Pomoc!
Lexi, 12 let
Odpověď:
Otázka: Spletla jsem se u zpovědi. Je platná?
Ahoj, dnes jsem byla u zpovědi a zpovídala se z věci, ke které jsem se dlouho odhodlávala (jako k tomu vyzpovídání). Nechtěla jsem to moc rozmazavat a tak jsem jen řekla číslo přikázání které jsem porušila a kněz mi to odsouhlasil, že to stačí. Když jsem ale přišla domů, zjistila jsem že jsem nechtěně popletla čísla přikázání. Je zpověď platná? Byl mi odpuštěný hřích, který jsem nechtěně vyměnila za jiný? Bylo to pro mě fakt těžké a už se z toho nechci zpovídat znova. Navíc tohle byla jedinečná příležitost, kdy jsem se mohla jít vyzpovídat v cizím prostředí. Předem děkuji za odpověď. Hanka
Hanka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak pracovat s pochybnými myšlenkami?
Ahoj, jak mám pracovat s pochybnými myšlenkami o víře a Bohu? Chtěla bych Bohu důvěřovat a mít s Ním hezký vztah, ale občas mě přepadají myšlenky na to, že Bůh není atd. Jak si s tímto problémem poradit a pevně věřit, že Bůh je? Díky, přeji hezký zbytek týdne.
Blanka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak poznat Boží povolání?
Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat, jak poznám Boží vůli? Konkrétně... poslední dobou myslím na to, že bych ráda v budoucnu měla partnera a rodinu, ale nevím, jestli to po mně chce i Bůh. Jak mám poznat, co je mé životní povolání? Přece jen to je velmi důležitá věc v životě každého člověka. Jako křesťan bych měla být otevřená cestě, kterou pro mne Bůh připravil, ale mám z toho trochu obavy, že bych třeba měla být zasvěcená Bohu. Samozřejmě to je určitě veliký dar a milost od Boha, ale zdá se mi, že mám pocit až stydění se za tuto variantu. Určitě budou obě cesty krásné a vím, že pro mne Bůh chce to nejlepší. Přesto mám ohledně tohoto tématu obavy. Co by mohlo popřípadě pomoct i změnit můj postoj k těmto věcem? Díky za odpověď.
Šárka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak je to s tetováním?
Dobrý den, vždy se mi moc líbilo tetování a vždy jsem si nějaké chtěla udělat.Poslední dobou,mi ale hodně lidí říká,že se to neshoduje s křesťanstvím.Jaký na to máte názor?
Madla, 15 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  74
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz