Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   osm set  pět:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  83

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak říct rodičům, že jsem uvěřila v Boha?
Dobrý den, potřebovala bych poradit, jestli mám rodičům už říct, že jsem uvěřila v Boha, nebo ještě počkat. Na jednu stanu jsem jim to chtěla říct, až když si budu ve víře jistá, což stále nejsem (více jsem to poisovala ve svém minulém dotazu z 11.11.). Bojím se, že bych svou volbu nezvládla teď ještě dostatečně oargumentovat a taky, že se něco ještě zásadně změní. Taky mám prostě strach z toho, jak budou reagovat. Patřím mezi ty lidi, co neradi vyjadřují své názory, hlavně když jsou odlišné od ostatních. Bojím se, že nedokážu při svěřování zůstat v klidu a emocionálně vybouchnu a nadělám tím spíše škodu. Chápu, že to někdy bez svěřování a říkání názorů nejde, ale mému odhodlání to rozhodně nepomáhá. Na druhou stranu mi je nepříjemné to tajit. Necítím se dobře, když si například pouštím online mši, nebo se modlím a u toho se strachuju, jestli v tu chvíli prřijde někdo z rodiny do pokoje. Budu ráda za váš názor.
21.11.2020 22:14
., 16 let
Odpověď:
Otázka: Je špatné nosit šaty s výstřihem?
Ahoj, je špatné nosit šaty s výstřihem? Nemyslím tím žádný šílený, ale takový, který odhaluje rýžku...
14.11.2020 23:24
Daniela, 17 let
Odpověď:
Otázka: Jsem z nevěřící rodiny...
Dobrý den, tak trochu tápám a potřebuju pomoc. Jsem z nevěřící rodiny, ale už delší dobu se znám se skupinou věřících. Asi tak před rokem jsem si řekla, že zkusím pochopit, jejich víru. Začala jsem číst bibli a další knížky s touto tématikou. Párkrát jsem s nimi byla na mši a povídala jsem si s nimi o tom. Po nějakém čase jsem se zkoušela modlit. Pomalu jsem začala věřit v Boha. Od té doby jsem prošla různými obdomími. V jednu dobu mi přišlo, že Bůh je se mnou a že bych se chtěla stát křesťanem, jindy jsem se Boha bála a brala jsem ho jako přísného policistu. Také jsem měla chvíle, kdy jsem začala úplně pochybovat a připadala jsem si jako blázen. Teď s Bohem ve svém životě sice počítám, cítím k němu vděčnost a obdiv, ale ne lásku. A to je ten problém. Vždyť láska je v křesťanství to hlavní, ne? Mám strach, že se to nezmění nebo i zhorší. Můžu dělat něco jiného než se modlit, doufat a prohlubovat své znalosti? Mohli byste mi něco poradit? Dále mám problém, že rodině jsem to ještě neřekla. Říkala jsem si, že jim to řeknu, až si budu jistá. Jistota ale nepřichází a mě už to nebaví zatajovat a cítím, že to asi není správné. Myslíte, že jim to mám říct? Mám z toho strach.
11.11.2020 23:07
Tazatelka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak je to s půstem před duchovním přijímáním?
Když se díváme na televizi na mši, máme držet před duchovním přijímáním eucharistický půst? A co když jsem před duchovním přijímáním asi vdechla, spolkla kousek chleba? Je hřích nedržet před duchovním přijímáním eucharistický půst? Je to velký hřích? Odpovíte brzy?
8.11.2020 09:51
🍐 hruška, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak církev vnímá ženu?
Ahoj, chci se zeptat, jak je to vlastně s vnímáním žen v církvi. Působí to na mě totiž trošku jako nadřazování mužů nad ženami. Hned na začátku bible se píše: Ženě řekl: „Rozmnožím útrapy tvého těhotenství, své děti budeš rodit v bolestech. Po muži budeš dychtivě toužit, on ti však bude poroučet.“ Nechci aby mě bral někdo jako, že patřím k muži do domácnosti a to má být můj smysl života. Porodit mu děti. Když jsem četla jednu kapitolu od Mariána Kuffy, tak tam psal, že žena by bez muže nic nedokázala a potřebuje ho. Ale že žena je taky velmi důležitá... Pro to, aby rodila ty muže. Nevím moc co si o tomhle názoru myslet. Není mi příjemné tohle poslouchat a ještě to brát jako můj úděl. Je toto opravdu tvrzení, které Bůh chce, abychom se podle něj řídili? A neměli bychom si snad být všichni rovni? Muži i ženy?
2.11.2020 20:23
Klárka, 17 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích dívat se na horory?
Ahoj, moje kamarádka mě napomenula, že bych se neměla dívat na hororové filmy, protože jsou proti křesťanství. Ale já se ráda dívám na filmy, u kterých se bojím. Opravdu hřeším jen tím, že se na ně dívám? A proč?
2.11.2020 18:41
Maruš, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak prohlubovat vztah s Bohem?
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jak prohlubovat můj vztah k Bohu. Děkuju moc.
1.11.2020 19:53
Bětka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Co je masturbace?
Je masturbace, že když jsem na záchodě, tak se dívám na pohlavní orgán nebo tak?
1.11.2020 17:26
M, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak je to s existencí mimozemšťanů?
Ahoj, už delší dobu uvažuji o existenci mimozemšťanů, ale napadá mě, že je to možná proti Bohu - protože on přišel na Zemi, ne na Mars nebo Venuši, a stvořil lidi jako pány všeho živého. Ale co když jsou lidé i na nějaké jiné planetě, třeb v úplně jiné galaxii? A když už ne lidi, nevidím důvod, proč by v jiném koutě nekonečného vesmíru nemohla být zvířata. Vždyť vesmír je příliš obrovský na to, abychom v něm byli sami. A vždycky, když na jeho velikost pomyslím, točí se mi hlava🌌��⭐🌚🌍.
30.10.2020 20:36
Filozofka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Bojím se, co si o mě kněz pomyslí...
Ahoj, chtěla bych se Vám s něčím svěřit a zároveň požádat o radu. Bojím se, co si o mně kněz pomyslí, když si vyslechnemé hříchy, protože z některých je vyloženě špatně i mně, takže to většinou tak nějak \"zaobalím\". Třeba mám už delší dobu problém s masturbací, a u zpovědi to uvádím jen jako \"byla jsem sprostá\". Je to špatně? Mohlo by tak být rozhřešení prohlášeno za neplatné? Děkuji za odpověď.
30.10.2020 14:01
Alice, 13 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  83
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz