Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   osm set sedmdesát tři:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  69

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Je to těžký hřích?
Ahoj in! Měla jsem problém s masturbaci, ale z té jsem se vyznala... Ale dneska jsem byla nadrzena... A držela jsem to dlouho... Ale pak mě přepadavaly myšlenky, jako proč ne, vždyť se nic nestane... A uděláš to tak, že se tím za to potrestás...a pak jsem četla na internetu věci o masturbaci... Ne jak, ale prostě jak často... Ani nevím proč, asi mě to zajímalo... A pak jsem to nevydržela... Nepřestala jsem hned... Ale byla jsem tak nadrzena, že doslova do pár sekund přicházelo vyvrcholení...uprostřed jsem se přestala... Že jsem udělala chybu... Je to bráno jako těžký hřích? Nechci se znovu potýkat s tím, že Ježíše znovu nemůžu přijmout... A jsem z toho zoufalá... Hrozne mě to uzira a chci jít hned ke zpovědi... Jenže teď to nejde... Prosím, ať se nejedná o těžký hřích, jsem z toho špatná a je mi to hrozně líto... Opravdu nemohu přijmout hostii?
Anonym, 14 let
Odpověď:
Otázka: Byla zpověď platná?
Dobrý den, prosím o radu. Nedávno jsem byla u zpovědi a před rozhřešením se za mě kněz modlil a říkal \"Bože, prosím za Pavlu, která je před Tebou svatá..\" nebo něco v tom smyslu... V tu chvíli na mě padlo takové překvapení a pýcha, myšlenky ve smyslu \"tak já jsem svatá? týjo to ten kněz asi pozná, kdo se blíží ke svatosti? tak já jsem tak dobrá?... a jak je ten kněz ze mě paf...\" Až potom jsem si uvědomila, co to dělám, že to kněz takhle určitě nemyslel a že byla chyba a hřích takhle to vzít.. Nepamatuji si přesně, zda jsem si toto uvědomila ještě před rozhřešením, nebo až po zpovědi, nebo snad až po přijímání. Pak jsem si až uvědomila, že to ne já, ale Bůh je ten, kdo si zaslouží obdiv... Ještě mě napadlo že jsem si u té zpovědi a i po ní ani tolik neuvědomovala Boží lásku a to, že to On mi dává milost, a že mi vše, co jsem tam vyznala, skutečně odpustil... spíš jsem se soustředila na své hříchy, na sebe, na to, jak jsem dobrá a ne tolik na Boha... Teď mě to trápí a při všech těchto věcech mě teď napadá, jestli třeba vůbec ta zpověď byla platná... Děkuji
Pavla, 20 let
Odpověď:
Otázka:
Podle Vašeho článku je homosexualita těžký hřích. Někdo cítí takové pudy. Tak proč to církev považuje za hřích, když ho tak Bůh stvořil. Nebo proč je tak Bůh tvoří, když s tím mají na zemi problémy. Ne, že bych chtěla říkat, že je článek špatný, ale zajímá mě to.
homosexualita, 15 let
Odpověď:
Otázka: Proč má být manželka podřízena manželovi?
Dobrý den, mám dotaz.... Byl Bůh Otec s Ježíšem při Ježíšově smrti? Říká se, že Bůh nikoho nikdy neopouští, ale proč tedy Ježíš zvolal \"Bože můj, proč jsi mě opustil?\". Děkuji moc za odpověď. A ještě bych se ráda vrátila ke svému předchozímu dotazu o tom, proč by měla být manželka manželovi podřízená. Je možné, že Vám do redakce nepřišel, ale neodpověděli jste mi. Nemyslela jsem ten dotaz špatně, jen mě to zajímalo. Pokud nedorazil... Ptala jsem se, proč je v listech svatého Pavla napsáno, aby byly ženy svým mužům podřízeny, jak se sluší na křesťanky. Nerozumím tomu a z vlastního pohledu nesouhlasím, a proto bych byla ráda za vysvětlení, jak to bylo myšleno :). Děkuji moc za obě odpovědi. Hezky den!
....., 15 let
Odpověď:
Otázka: Těžký hřích
Dobrý den, Ráda bych reagovala na článek, který se objevil v květnovém čísle časopisu o hříchu. Rozlišovat se zde lehký a těžký hřích. Když jsem se dostala k těžkému hříchu, byla jsem dost vyvedena z míry. Přijde mi, že článek pochází spíše z nějakého hororu, kde nad námi je diktátor. Nejvíce asi, že absence na nedělní mši a homosexualní jednání jsou těžké hříchy. Alespoň v naší farnosti funguje chození do kostela na dobrovolnosti. Dále, interpretace toho, že homosexuální jednání je těžký hřích, podle biblického příběhu o Sodomě a Gomoře, je dle mého názoru chybná. Pokud člověk bere Bibli doslova, končí to většinou špatně. Věřím, že Bůh je milující a tolerantní a přijme moji sexuální orientaci, ať už je jakákoliv. Proč tento článek předkládáme mladým lidem, kteří se snaží najít v Bohu oporu? Kdybych měla věřit v takového boha, budu stokrát radši ateista. Vzbuzujete tím akorát v mladých lidech strach a nejistotu a tvoříte z nich neurotické jedince. Věříte opravdu v takového Boha? Pokud ano, proč?
Tereza, 16 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích nemít manžela?
Je hřích nemít manžela/manželku (být svobodný)???
Krystýna, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kdy je lenost hříchem?
Kdy je lenost hříchem? Chtěla bych se zeptat kdy se lenost považuje za hřích Děkuji za odpověď. P.S. Moc vám děkuji za odpovědi na moje předchozí dotazy, v kompromisech už mám pořádek a ve svatém přijímání také.
Hanul, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je v pořádku mít před zpovědí strach?
Zpověď Je v pořádku mít před zpovědí strach? Jak ho odbourat?
Ann, 12 let
Odpověď:
Otázka: Dělám spoustu věcí kvůli tomu, aby mě ostatní obdivovali...
Ahoj, mám se sebou problém. Mám velký vzor ve své o pět let starší sestře, která je hrozně ochotná, milá, vtipná, pokorná... snažím se být jako ona, ale nedávno mi došlo, že např. umyju tabuli ve třídě (jen příklad) jen proto, že si o mně budou lidi myslet, že jsem ochotná, nebo, že si mě všimne kluk, který se mi líbí... prostě nedělám to jen tak, chci, aby mě ostatní \"obdivovali\", dělám to jen v nějaký společnosti, doma jsem líná apod. Když si to pak uvědomím, tak se cítím hrozně, ale nevím, jak se toho mám zbavit.... pomůžete mi nějak?
A., 14 let
Odpověď:
Otázka: Kdy mohu jít ke svatému přijímání?
Kdy mohu jít ke svatému přijímání? Kdy mohu jít a kdy nemohu? Odpověď už jsem se snažila najít a ptala jsem se na to pár lidí, kteří mi řekli pokud nemám těžký hřích tak mohu. Za těžký hřích se prý považuje zabití člověka, pýcha, smilstvo a možná ještě nějaký další.. Přesto, že už na to odpověď mám stejně se někdy rozhoduji jestli si půjdu nebo nepůjdu pro hostii. Děkuju za odpověď.
Hanul, 15 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  69
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz