Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set osmdesát pět:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  69

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Dělám spoustu věcí kvůli tomu, aby mě ostatní obdivovali...
Ahoj, mám se sebou problém. Mám velký vzor ve své o pět let starší sestře, která je hrozně ochotná, milá, vtipná, pokorná... snažím se být jako ona, ale nedávno mi došlo, že např. umyju tabuli ve třídě (jen příklad) jen proto, že si o mně budou lidi myslet, že jsem ochotná, nebo, že si mě všimne kluk, který se mi líbí... prostě nedělám to jen tak, chci, aby mě ostatní \"obdivovali\", dělám to jen v nějaký společnosti, doma jsem líná apod. Když si to pak uvědomím, tak se cítím hrozně, ale nevím, jak se toho mám zbavit.... pomůžete mi nějak?
A., 14 let
Odpověď:
Otázka: Kdy mohu jít ke svatému přijímání?
Kdy mohu jít ke svatému přijímání? Kdy mohu jít a kdy nemohu? Odpověď už jsem se snažila najít a ptala jsem se na to pár lidí, kteří mi řekli pokud nemám těžký hřích tak mohu. Za těžký hřích se prý považuje zabití člověka, pýcha, smilstvo a možná ještě nějaký další.. Přesto, že už na to odpověď mám stejně se někdy rozhoduji jestli si půjdu nebo nepůjdu pro hostii. Děkuju za odpověď.
Hanul, 15 let
Odpověď:
Otázka: Můžu dělat kompromisy?
Můžu dělat kompromisy? Jsou dobré kompromisy? Nevím jestli je o nich něco v Bibli, protože jsem celou Bibli ještě nepřečetla, ale v jedné knížce, která se jmenuje: DOPISY OD TVÉHO KRÁLE MILOVANÉ PRINCEZNĚ autorka píše, že bych kompromisy dělat neměla, že bych jim neměla podléhat. Ale také vím, že někdy je dobré kompromis udělat. Jsem z toho trochu zmatená. Předem moc děkuju za odpověď.
Hanul, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích lhát, abych neprozradila tajemství?
Ahoj redakce, mám kamaráda se kterym jsem se domluvila že jedno nase tajemstvi nikomu nerekneme. Neni to nic duleziteho, ale pro nas ano. Tak kdyz se me kamaradka zeptala tak jsem ji rekla lez protoze jsem nemohla rict pravdu. Protoze kdybych rekla tak bych porusila slib. Je to hrich?
Arianna, 16 let
Odpověď:
Otázka: Zbavila jsem se hříchu a pořád mám pocit, že jsem špatný člověk...
Milý IN, v poslední době jsem často nespokojená a podrážděná a taky protivná na lidi v okolí a nevím proč. Taky nevím, co s tím dělat, jak se toho zbavit. Ke zpovědi chodím každý měsíc, ale přesto mám pocit, že jsem nevyzpovídaná a že jsem hrozně špatný člověk. Dlouhou dobu jsem masturbovala a asi před půl rokem jsem se od toho konečně vysvobodila a vyzpovidala se. Pořád mám ale pocit méněcennosti vůči ostatním lidem, protože jsem dělala takové hrozné hříchy. Občas mě napadá, jak vůbec můžu kdyžtak někomu poradit nebo se s ním bavit s takovouhle minulostí. Možná že taky z tohohle mám blbou náladu. A ještě bych se chtěla zeptat. V kancionalu se píše, že u těžkých hříchů máme vyznat přímo počet a okolnosti. Já jsem vyznala, že jsem masturbovala několikrát. Přesně si to totiž nepamatuji. Byla jsem závislá docela dlouho a taky mi dlouho trvalo se toho zbavit. Taky si nejsem jistá, jestli to byli těžké hříchy. Stačí tahle zpověď nebo se z toho mám vyzpovídat znovu? Vůbec se mi tedy nechce. Ani na to myslet, ale pořád se mi v hlavě vynořuje, jak jsem hrozná. Jinak jsem už vám dřív psala, ohledně té zavislosti a moc děkuji za odpovědi.
Rose, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak se církev dívá na změnu pohlaví?
Zajímalo by mě, jak se církev dívá na změnu pohlaví? Může se přeoperovaná holka na kluka stát knězem? nebo bývalý kluk , ted holka řeholnicí?
Linda, 14 let
Odpověď:
Otázka: Myslím, že jsem bisexuál...
Myslím, že jsem bisexuál, možná až homosexuál. Jsem si tím vlastně téměř jistá, protože mě přitahují dívky. V církvi se to prý bere jako hřích, jako pakt s ďáblem. Co mám dělat, když nechci zůstat sama, ale nechci klukům lhát o citech? (protože to mi přijde horší, než praktikovat homosexualitu)
Poskvrněná, 17 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych jít ke svátosti smíření...
Ahoj, celý svůj dosavadní život jsem žila špatně, chtěla bych jít ke svátosti smíření a vypovídat se Bohu, ale nechci, aby o všech mých hříších věděl kněz... ani nechci opisovat, protože to by pak knězi došlo...
Špatná, 17 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích představovat si, že mám kluka?
Ahoj IN, chtěla bych se zeptat, jestli je hřích, když si třeba představuji, že mám kluka a líbám se s ním. Mám celkem velkou fantazii a hodně čtu, občas je v knížce nebo nějakém příběhu to, že se někdo políbí nebo obejme. Já pak nad tím příběhem dál přemýšlím a tu scénu si nekdy znovu přehraju v hlavě a třeba si představuji, jaké by to bylo, kdybych byla na tom místě já. Nebo občas to mám takhle i s filmy. Že si prostě v hlavě dál rozvijim příběh o tom jak s někým chodím nebo podobne. Myslite že je to špatně a měla bych s tím přestat? Taky se mi párkrát stalo, že mi při tomhle snění/vymýšlení jakože bodlo v břiše. Není to náhodou masturbace? To bych určitě nechtela. Jsem z toho strašně zmatena. Musím jit kvůli tomuto před prijimanim ke zpovědi? Je to těžký hřích? Dekuji za radu a odpověď
Zmatená, 16 let
Odpověď:
Otázka: Je nepřipoutání se v autobuse hřích?
Ahoj,chci se zeptat protože si nevím rady.Je to že se nepoutám v autobuse hřích?,Děkuju moc ,moc,moc.
Aneli, 13 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  69
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz