Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto šedesát devět:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  8 9 10 11 12 13 14 15 16  >>  74

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Mám nové plavky, spodní díl tanga. Není to v rozporu s něčím z víry?
Ahoj IN! Minulý týden jsem si pořídila nové plavky, kupovala jsem je s kamarádkou a hecnula mě, abych si koupila spodní díl tanga. Líbí se mi ten střih a kamarád říkal, že jsou na mě sexy.. celkově se za mnou kluci otáčejí a popravdě mi to dělá dobře.. ta pozornost. Zároveň jsem se ale chtěla zeptat.. není to v rozporu s něčím z víry?
veronika, 16 let
Odpověď:
Otázka: Co když mě napadne pochybovačná myšlenka přímo při svatém přijímání?
Mám také jeden dotaz k POCHYBNOSTEM. Co když mě napadne pochybovačná myšlenka přímo při svatém přijímání a já se jí bráním a za každou cenu CHCI věřit a ona třeba za chvíli zmizí, ale já se stejně cítím špatně, protože nechci udělat, ani myslet na nic zlého, ale nevím jak můžu stoprocentně ovládat myšlenku, nebo pocit, kterého je těžké se zbavit? Je to hřích?
M., 17 let
Odpověď:
Otázka: Proč jsou homosexuálové diskriminovaní?
Mně i mojí kamarádce přijde strašně nefér, že naše mamky nemají rády LGTB komunitu. Říkají, že za to mohou, ale nemohou. Dlouho jsem si myslela, že sex je povolený, pokud jsou jako registrovaní partneři /což vlastně znamená manželství, ne?), ale zjistila jsem, že ne. To přeci není fér, ne? Ti lidé nemohou za to, jací jsou a sami jste jednou napsali, že muži jsou v oblasti sexuality slabší. To přeci musí být strašné, žít celý život v čistotě. Proč je to hřích? Proč jsou oni tak strašně diskriminovaní? Proč mají takový zákaz? Vždyť oni jsou vlastně normální lidé, strašně fajn lidé, akorát mají jinou orientaci. Nechápu to a přijde i to strašně nefér.
M., 14 let
Odpověď:
Otázka: Něco jsem v noci viděla...
Když jsem se v 1. třídě připravovala na 1. sv. příjimání, tak jsem se jednou před spaním modlila čáct z modtlitby Věřím v Boha, kterou jsem si pamatovala. Ale potom se najednou strašlivě v pokoji setmělo a přímo přede mnou se zjevila jakási ještě černější postava. Netuším, jak dlouho tam stále, ale pak zmizela a objevila se další, tentokrát bílá postava v druhém rohu. Vlnila se a mávala na mě rukou. Jestli jako na pozdrav nebo abych šla k ní, to už nevím. Pak také zmizela. Už si nepamatuji, jestli se objevily ještě nějaké iné, ale asi ne. Tehdy jsem běžela za rodiči a dlouho jsem seděla s maminkou v posteli a četli z ikony Pána Ježíše. Od té doby se mi nic nestalo, ale jde o ton, že od té doby mám strach jít někam do tmy sama. MLuvila jsem o tom trochu s knězem po nějaké době, ale neřekla jsem mu, co se stalo, takže mi poradil, abych se modlila. Jenže já nemám takovou víru v modlitbu, když vím, že se to přihodilo právě při té modlitbě. Letos jsem o tom s knězem poprvé mluvila, rozbrečela jsem se u toho, protože při tom popisování to byl hodně emociální zážitek. Ten kněz řekl, že je to hodně zajímavé nebo tak něco a pak jsme o o tom mluvili. Řekl, že to mohu bráti tak, že právě díky té modlitbě zmizely. Je to možné, ale můj strach nezmizel. Je pravda, že se k modlitbě ulpívám, když usínám a mám strach, ale nějak moc nevěřím, že by mi Bůh pomohl. Miluju Boha, ale v tu chvíli je strach větší. Prosím, poradíte mi, jak si pomoci a co mohlo být důvodem, že se mi zjevily? Napadá mě, že to mohl být někdo od Ďábla, který mě chtěl od Boha odvrátit. Víte, můj bratr, stejně jako spousta lidí co mají nějaké postižení jako ADHD nebo AS vidí duchy a řekl, že také viděl postavu stát přesně na to místě, kde stála i ta moje. Akorát, že to byl čert či co, každopádně to mělo rohy. A měl na sobě krev. Svému bratrovi věřím, protože vím, že duchy vidí spousta lidí a on jich také spousta viděl. Jak mám věřit v modlitbu, nemít strach a co bylo asi příčinnou? A ještě, někdy se mi stane, že mě zničehonic napadne věta ,,Přivolám tě Ďáble.\", nemyslím to opravdově, jen mě to nějak napadne. Okamžitě se pak modlím, ale prostě mám strach. Je opravdu možné ho nějak přivolat, i když nechci? A jak zabránit takovým myšlnekám, které zničehonic napadnou? A je to vlastně vůbec hřích?
Mája, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak si vybrat biřmovacího patrona?
Ahoj, letos budu mít biřmování, ale pořád nevím, koho si mám vybrat za svého patrona. Dáte mi prosím nějaké typy?
já, 16 let
Odpověď:
Otázka: Co je to žehnání a kdo může žehnat?
Ahoj, co to znamená \"žehnání\" a kdo může žehnat? (YouCat jsem si ještě nestihla pořídit.)
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak zvládnout udržovat čistotu těla?
Ahoj, mám celkem pro mne velký problém. Ve třetí třídě mi kamarádka ukázala porno, to určitě pár z Vás zažilo. Pak jsem si ho parkrát pustila sama. Poté jsem došla k tomu, že to není asi úplně správné, tak jsem se z toho vyzpovídala a bylo ok. Pak přišel patnáctý rok, začaly pracovat hormony, a přišly období \"nadrženosti\". A po pár držení jsem se neuddržela, a pustila jsem si ho opět. Po několikáté jsem zkusila i masturbaci, a ono to bylo příjemné. Rozhodla jsem se s tím skoncovat, ale po pár týdennch opět. Samozřejmě jsem přijala svátost smíření. Pak jsem přijala svátost biřmování, chvíli byl klid, a teď to zase začalo. Jsou to takové chvíle, kdy ani přesně nevím, co dělám, a po tom si ani nejsem jistá, jestli jsem to opravdu udělala. Každopádně chci s tím skončit. A prosím o pomoc a radu. Na jednu stranu se za to strašlivě stydím, a nedokáži o tom s nikým hovořit otevřeně, ale na druhou úplně nechápu, co je na tom špatně. Každopádně toho asi neumím pořádně litovat. Ale já to zvládnu, ON je se mnou. Jen jestli nemáte nějakou pomoc, a povzbuzení, třeba se nebát mluvit otevřeně u vzpovědi. Děkuji, že jsem to ze sebe mohla tady tak vyhodit. A dala jsem to do poradny VÍRA z toho důvodu, že to silně ohrožuje moji věrnost a čistotu Kristu.
Majda, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak je to s mučedníky?
Proč nechával Bůh lidi (dnes prohlášené za svaté) vyjít z jindy zcela jistě usmrcujících nástrojů živé, když pak stejně zemřou na jiném mučícím prostředku? Možná aby osoby, které mu/jim nevěřili, poznali, že mluvil/mluvili pravdu?
Mája, 13 let
Odpověď:
Otázka: Proč nemůže být knězem žena?
Ahoj, tak mě napadlo, proč vlastně nemůže být knězem žena? Sice má svůj úkol (domácnost a děti), ale ne všechny ženy si založí rodinu. A co když je do toho některá povolána?
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je eutanázie hřích?
Ahoj, potřebuji poradit. Ve škole jsme četli článek o eutanazii a já nevím, co si o tom myslet. Je to hřích?
Jani, 15 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  8 9 10 11 12 13 14 15 16  >>  74
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz