Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   dvě stě padesát dva:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  71

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Proč nemůže být knězem žena?
Ahoj, tak mě napadlo, proč vlastně nemůže být knězem žena? Sice má svůj úkol (domácnost a děti), ale ne všechny ženy si založí rodinu. A co když je do toho některá povolána?
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je eutanázie hřích?
Ahoj, potřebuji poradit. Ve škole jsme četli článek o eutanazii a já nevím, co si o tom myslet. Je to hřích?
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je tetování hřích?
Ahoj, už delší dobu přemýšlím nad nějakým velmi malým tetováním na nějakém nenápadném místě. Ve Starém zákoně je napsané: „Nebudete svá těla zjizvovat pro mrtvého, ani si dělat nějaké tetování”. Nový zákon už však neříká nic o tom, zda by věřící měl nebo neměl mít tetování. Je tedy tetování hřích? A pokud se bere tetování jako hřích, bere se tak i piercing, tím pádem i náušnice? Děkuji
Ela, 18 let
Odpověď:
Otázka: Kde se v Bibli píše o papeži?
Ahoj, tak mě napadlo, kde se vlastně v Bibli píše o papeži, když Kristovým zástupcem na zemi je Duch Svatý? A proč je v kostelích zobrazován Ježíš, když v Desateru je napsáno \"nezobrazíš si Boha\"?
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Co dělalï Jan Hus a Luther špatně?
Ahoj, četla jsem v knížce \"Tweetuj s Bohem\" o reformaci, ale není mi jasné, co dělali Mistr Jan Hus a Luther špatně.
Jani, 15 let
Odpověď:
Otázka: Co znamenají loretánské litanie?
Ahoj Poradno! V prvé řadě chci poděkovat za dnešní super setkání!!! Bylo vážně bezva! A teď k dotazu... nedávno jsem byla na mši, kde se na konci zpívaly loretánské litanie. Asi poprvé v životě jsem se je snažila poslouchat a zjistila jsem, že spoustě z nich nerozumím. Třeba Bráno nebeská, Věži Davidova apod... nevíte, kde bych mohla najít nějaké vysvětlení? Já vím, že je to v podstatě blbost, ale teď se snažím porozumět různým modlitbám, takže i tomuhle... Moc díky!
Bety, 13 let
Odpověď:
Otázka: Může dívka, která si prožila něco ošklivého, uvěřit v Boha?
Poslední dobou přemýšlím nad tím, jestli je možné, aby dívka, která byla například několikrát znásilněná (a že znám jeden takový případ) nebo si prožila nějaké ošklivé a zlé období, které dívku poznamenalo, může uvěřit v Boha. Podle mě to asi moc nejde i když vím, že Bůh je Bůh (snad víte, co tím chci vyjádřit) a že by si třeba říkala, že kdyby Bůh existoval, nezažila by to, co zažila. Co si o tom tedy myslíte vy? Předem díky za odpověď.
M., 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak se chovat k učiteli, který se mi líbí?
Ahoj, ve škole se mi líbí jeden učitel (má rodinu) a chci se zeptat, co je ještě ok a s čím můžu být v pohodě, co se týče mého chování vůči němu (úsměv, když něco říkám apod.). Nechci hřešit a chtěla bych se chovat správně. Jak popřípadě zabránit tomu, aby se mi učitel líbil? A pak se chci ještě zeptat, jaká je hranice mezi sdělením úspěchu a mezi chlubením se. Co je ještě v pořádku a co už je hřích? Díky!
Dáda, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak mě budou při biřmování oslovovat, když si vyberu patrona muže?
Ahoj, chtěla bych se zeptat, pokud si vyberu za biřmovacího patrona muže, jak mě potom budou při biřmování oslovovat? V ženském nebo v mužském rodě? Děkuju :)
Verča, 22 let
Odpověď:
Otázka: Musím se zpovídat z toho, že chodím neoblečená, když jsem doma sama?
Dobrý den, mám možná hloupý dotaz............. Když není mamka s bráškou doma/ většinou se vrací v pět/ tak většinou chodím doma nahá, někdy třeba jen v kalhotkách, ale většinou jen tak. musím se z toho zpovídat? obvykle nechávám klíč v zámku, abych se stačila obléknout!!!!
kkkometkaa, 16 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  71
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz