Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta čtyřicet čtyři:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  78

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak posílit důvěru k Bohu?
Důvěra k Bohu Jak posílit důvěru k Bohu, Panně Marii, Ježíši? Dlouho nad tím přemýšlím a ptala jsem se jednoho kněze, který mi řekl, že si důvěru můžu posilovat tím, že budu Ježíše poznávat, tak že budu o něm číst. Je ještě nějaký způsob jak víc důvěřovat?
21.6.2019 10:08
Kiki, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak poznám vyzývavé oblečení?
Ahoj, mám mnoho otázek ohledně vyzývavého oblečení. Jak rozpoznám, že nějaké oblečení je vyzývavé? Vnímají vůbec chlapci, že dívka má na sobě něco vyzývavé? Pokud ano, jak to vnímají? Už předem děkuji za odpověď.
11.6.2019 21:12
Monika, 13 let
Odpověď:
Otázka: Proč je stahování hřích?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to se stahováním písniček z internetu. Holk říkaly že to stahují přes uložto.cz nejprve do počítače a pak přes USB do mobilu. Kamarádka mi říkala že to dělá přes uložto akorát rovnou v mobilu. JENŽE říkali jste že stahování z internetu je hřích.Když ty písničky mám pro sebe a nebo když je kamarádka chce přeposlat aby si je nemusela stahovat a bylo to rychlejší je to hřích?a co na tom je tak špatného?a co je špatného na tom když si stáhnu film, který si pak pustíme třeba s rodinou nebo s holkama a pak ho smažu??nechci dělat špatné věci ale co na tomhle je špatného?děkuji za objasnění
6.6.2019 12:30
Ema, 14 let
Odpověď:
Otázka: Vyšetření intimních partií
Ahoj In!, chtěla jsem se zeptat na jednu otázku. Když jde žena na kontrolu na gynekologii, aby zjistila, zda má vše v pořádku, tak to je jakoby \"pohoda\". Ale když třeba muž musí na kontrolu spermatu, tak jakože tam se přece musí to sperma dát,ne? Jenže to si ho tam musí, promiňte mi těm výraz, vyhonit, a masturbace je přeci zakázána v křesťanství... Nebo stačí jakoby \"přinést z domova\"?
30.5.2019 07:30
A., 14 let
Odpověď:
Otázka: Je to těžký hřích?
Ahoj in! Měla jsem problém s masturbaci, ale z té jsem se vyznala... Ale dneska jsem byla nadrzena... A držela jsem to dlouho... Ale pak mě přepadavaly myšlenky, jako proč ne, vždyť se nic nestane... A uděláš to tak, že se tím za to potrestás...a pak jsem četla na internetu věci o masturbaci... Ne jak, ale prostě jak často... Ani nevím proč, asi mě to zajímalo... A pak jsem to nevydržela... Nepřestala jsem hned... Ale byla jsem tak nadrzena, že doslova do pár sekund přicházelo vyvrcholení...uprostřed jsem se přestala... Že jsem udělala chybu... Je to bráno jako těžký hřích? Nechci se znovu potýkat s tím, že Ježíše znovu nemůžu přijmout... A jsem z toho zoufalá... Hrozne mě to uzira a chci jít hned ke zpovědi... Jenže teď to nejde... Prosím, ať se nejedná o těžký hřích, jsem z toho špatná a je mi to hrozně líto... Opravdu nemohu přijmout hostii?
23.5.2019 20:18
Anonym, 14 let
Odpověď:
Otázka: Byla zpověď platná?
Dobrý den, prosím o radu. Nedávno jsem byla u zpovědi a před rozhřešením se za mě kněz modlil a říkal \"Bože, prosím za Pavlu, která je před Tebou svatá..\" nebo něco v tom smyslu... V tu chvíli na mě padlo takové překvapení a pýcha, myšlenky ve smyslu \"tak já jsem svatá? týjo to ten kněz asi pozná, kdo se blíží ke svatosti? tak já jsem tak dobrá?... a jak je ten kněz ze mě paf...\" Až potom jsem si uvědomila, co to dělám, že to kněz takhle určitě nemyslel a že byla chyba a hřích takhle to vzít.. Nepamatuji si přesně, zda jsem si toto uvědomila ještě před rozhřešením, nebo až po zpovědi, nebo snad až po přijímání. Pak jsem si až uvědomila, že to ne já, ale Bůh je ten, kdo si zaslouží obdiv... Ještě mě napadlo že jsem si u té zpovědi a i po ní ani tolik neuvědomovala Boží lásku a to, že to On mi dává milost, a že mi vše, co jsem tam vyznala, skutečně odpustil... spíš jsem se soustředila na své hříchy, na sebe, na to, jak jsem dobrá a ne tolik na Boha... Teď mě to trápí a při všech těchto věcech mě teď napadá, jestli třeba vůbec ta zpověď byla platná... Děkuji
14.5.2019 12:14
Pavla, 20 let
Odpověď:
Otázka:
Podle Vašeho článku je homosexualita těžký hřích. Někdo cítí takové pudy. Tak proč to církev považuje za hřích, když ho tak Bůh stvořil. Nebo proč je tak Bůh tvoří, když s tím mají na zemi problémy. Ne, že bych chtěla říkat, že je článek špatný, ale zajímá mě to.
13.5.2019 20:47
homosexualita, 15 let
Odpověď:
Otázka: Proč má být manželka podřízena manželovi?
Dobrý den, mám dotaz.... Byl Bůh Otec s Ježíšem při Ježíšově smrti? Říká se, že Bůh nikoho nikdy neopouští, ale proč tedy Ježíš zvolal \"Bože můj, proč jsi mě opustil?\". Děkuji moc za odpověď. A ještě bych se ráda vrátila ke svému předchozímu dotazu o tom, proč by měla být manželka manželovi podřízená. Je možné, že Vám do redakce nepřišel, ale neodpověděli jste mi. Nemyslela jsem ten dotaz špatně, jen mě to zajímalo. Pokud nedorazil... Ptala jsem se, proč je v listech svatého Pavla napsáno, aby byly ženy svým mužům podřízeny, jak se sluší na křesťanky. Nerozumím tomu a z vlastního pohledu nesouhlasím, a proto bych byla ráda za vysvětlení, jak to bylo myšleno :). Děkuji moc za obě odpovědi. Hezky den!
13.5.2019 15:07
....., 15 let
Odpověď:
Otázka: Těžký hřích
Dobrý den, Ráda bych reagovala na článek, který se objevil v květnovém čísle časopisu o hříchu. Rozlišovat se zde lehký a těžký hřích. Když jsem se dostala k těžkému hříchu, byla jsem dost vyvedena z míry. Přijde mi, že článek pochází spíše z nějakého hororu, kde nad námi je diktátor. Nejvíce asi, že absence na nedělní mši a homosexualní jednání jsou těžké hříchy. Alespoň v naší farnosti funguje chození do kostela na dobrovolnosti. Dále, interpretace toho, že homosexuální jednání je těžký hřích, podle biblického příběhu o Sodomě a Gomoře, je dle mého názoru chybná. Pokud člověk bere Bibli doslova, končí to většinou špatně. Věřím, že Bůh je milující a tolerantní a přijme moji sexuální orientaci, ať už je jakákoliv. Proč tento článek předkládáme mladým lidem, kteří se snaží najít v Bohu oporu? Kdybych měla věřit v takového boha, budu stokrát radši ateista. Vzbuzujete tím akorát v mladých lidech strach a nejistotu a tvoříte z nich neurotické jedince. Věříte opravdu v takového Boha? Pokud ano, proč?
4.5.2019 14:09
Tereza, 16 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích nemít manžela?
Je hřích nemít manžela/manželku (být svobodný)???
28.4.2019 15:28
Krystýna, 13 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  78
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz