Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   šest set třicet jedna:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  69

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Opravdu potřebuje odpuštění čas?
Opravdu potřebuje odpuštění čas? Zdravím do poradny :) Mám mladší sestru je jí 12let a ještě dva mladší sourozence. Společně teď žijeme u tety z tátovi strany, která je naší tetou a zároveň pěstounkou. Žijeme u ní necelý rok. Ale už něco přes rok se nestýkáme s rodiči. Nechovali se k nám dobře. Moje sestra říkala a stále říká, že nedokáže odpustit oboum rodičům, především matce. Rozumím jí, chápu to, ale myslím si, že kdyby se rozhodla, že odpustí nevázala by se k nim tolik. Bylo by jí lépe, nebo ne?? Odpustit je rozhodnutí. Odpustit znamená přát člověku dobro. Je to tak? Moje sestra není věřící. Krátký čas, když jsme byli už nějakou tu dobu od rodičů jsme chodili do kostela spolu a společně jsme se připravovali na první svaté přijímání, ale přípravu jsme nedokončili potom už na to nezbyl ani čas a navíc nám kněz, který nás připravoval řekl něco na způsob abychom nebyli jako naše babička, která do kostela nechodí. Nevím jak přesně to řekl, třeba to nemyslel zle, ale mé sestry se to dotklo, možná i takhle mohla ztratit důvěru ke kněžím. Já jsem si přípravu k prvnímu svatému přijímání dodělala na střední. Chtěla bych jí nějak pomoct, ale nevím jak. Je vůbec něco co bych pro ní mohla udělat? Už jsem jí říkala, že stačí když jim bude přát dobro, že na to, jak se k nám chovali se nemusí snažit zapomenout, vždyť to ani nejde. Taky jsem jí říkala, že je v pořádku, když se na ně za některé věci zlobí, taky se na ně zlobím a vadí mi to, co dělali. Pořád mi opakuje, že jim neodpustí. Já jí nechci nutit ,aby odpustila ,ale myslím si, že by jí to mohlo pomoci, alespoň by jí to tak netrápilo. Už jsem jí o tom odpuštění říkala tolikrát, že už bych jí o tom ani říkat neměla. Možná, že na ní tlačím a tím jí odpuštění bude trvat ještě déle. Chtěla bych vás poprosit jestli byste mi poradili ,co bych pro ní mohla udělat, jestli je vůbec něco. Moc předem děkuju za odpověď.
Anonym, 16 let
Odpověď:
Otázka: Lež ve snu
Ahoj, je hřích, když VE SNU, ve kterém mám volná rozhodnutí, schválně zalžu???? Vím, že je to pitomá otázka, ale já si fakt nemůžu pomoct:)
Snílek/Snílka:), 12 let
Odpověď:
Otázka: Co znamená zapřít sám sebe?
Co znamená zapřít sám sebe? Zdravím do poradny :) Nerozumím tomu, nevím co se tím myslí.. Jak to mám chápat? Předem vám děkuji za odpověď.
Tazatelka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích poslouchat pop?
Ahoj, vždycky jsem ráda poslouchala pop, ale někdy jsou v písních nevhodné prvky. Je hřích, když to poslouchám, protože se mi prostě líbí ta melodie? Předem díky:)
Živý otazník, 11 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích nadávat?
Ahoj, mám takovej menší dotaz. Kamarádka pochází z věřící rodiny, sama je věřící, ale mluví sprostě. Ale v podstatě neříká ty slova, které \"uráží\" Boha, ale spíše slova typu p..ca nebo k.urva. Je to vlasne hřích, když se tím Bůh neurazí?
M., 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak se vypořádat s úzkostmi?
Ahoj, mám problémy s úzkostlivostí. Chtěla bych mít hezký vztah s Bohem a zažívat krásu a svobodu víry. Jak na to? Jak se s úzkostmi vypořádat a nakládat s nimi? Díky, Lily
Lily, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak posílit důvěru k Bohu?
Důvěra k Bohu Jak posílit důvěru k Bohu, Panně Marii, Ježíši? Dlouho nad tím přemýšlím a ptala jsem se jednoho kněze, který mi řekl, že si důvěru můžu posilovat tím, že budu Ježíše poznávat, tak že budu o něm číst. Je ještě nějaký způsob jak víc důvěřovat?
Kiki, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak poznám vyzývavé oblečení?
Ahoj, mám mnoho otázek ohledně vyzývavého oblečení. Jak rozpoznám, že nějaké oblečení je vyzývavé? Vnímají vůbec chlapci, že dívka má na sobě něco vyzývavé? Pokud ano, jak to vnímají? Už předem děkuji za odpověď.
Monika, 13 let
Odpověď:
Otázka: Proč je stahování hřích?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to se stahováním písniček z internetu. Holk říkaly že to stahují přes uložto.cz nejprve do počítače a pak přes USB do mobilu. Kamarádka mi říkala že to dělá přes uložto akorát rovnou v mobilu. JENŽE říkali jste že stahování z internetu je hřích.Když ty písničky mám pro sebe a nebo když je kamarádka chce přeposlat aby si je nemusela stahovat a bylo to rychlejší je to hřích?a co na tom je tak špatného?a co je špatného na tom když si stáhnu film, který si pak pustíme třeba s rodinou nebo s holkama a pak ho smažu??nechci dělat špatné věci ale co na tomhle je špatného?děkuji za objasnění
Ema, 14 let
Odpověď:
Otázka: Vyšetření intimních partií
Ahoj In!, chtěla jsem se zeptat na jednu otázku. Když jde žena na kontrolu na gynekologii, aby zjistila, zda má vše v pořádku, tak to je jakoby \"pohoda\". Ale když třeba muž musí na kontrolu spermatu, tak jakože tam se přece musí to sperma dát,ne? Jenže to si ho tam musí, promiňte mi těm výraz, vyhonit, a masturbace je přeci zakázána v křesťanství... Nebo stačí jakoby \"přinést z domova\"?
A., 14 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  69
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz