Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta devadesát pět:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  71

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak pracovat s pochybnými myšlenkami?
Ahoj, jak mám pracovat s pochybnými myšlenkami o víře a Bohu? Chtěla bych Bohu důvěřovat a mít s Ním hezký vztah, ale občas mě přepadají myšlenky na to, že Bůh není atd. Jak si s tímto problémem poradit a pevně věřit, že Bůh je? Díky, přeji hezký zbytek týdne.
Blanka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak poznat Boží povolání?
Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat, jak poznám Boží vůli? Konkrétně... poslední dobou myslím na to, že bych ráda v budoucnu měla partnera a rodinu, ale nevím, jestli to po mně chce i Bůh. Jak mám poznat, co je mé životní povolání? Přece jen to je velmi důležitá věc v životě každého člověka. Jako křesťan bych měla být otevřená cestě, kterou pro mne Bůh připravil, ale mám z toho trochu obavy, že bych třeba měla být zasvěcená Bohu. Samozřejmě to je určitě veliký dar a milost od Boha, ale zdá se mi, že mám pocit až stydění se za tuto variantu. Určitě budou obě cesty krásné a vím, že pro mne Bůh chce to nejlepší. Přesto mám ohledně tohoto tématu obavy. Co by mohlo popřípadě pomoct i změnit můj postoj k těmto věcem? Díky za odpověď.
Šárka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak je to s tetováním?
Dobrý den, vždy se mi moc líbilo tetování a vždy jsem si nějaké chtěla udělat.Poslední dobou,mi ale hodně lidí říká,že se to neshoduje s křesťanstvím.Jaký na to máte názor?
Madla, 15 let
Odpověď:
Otázka: Kde se vzal Bůh?
Dobrý den, prosím o odpověd na mou otáku. Kde se vzal Bůh? Byl stvořen?
Amy, 14 let
Odpověď:
Otázka: Víra & farmacie, jde to dohromady?
Otázka: Víra & farmacie, jde to dohromady? Zdravím, brzy budu maturovat a přemýšlím, kterým směrem se mám dál vydat. Velmi mě láká obor farmacie. To by znamenalo pracovat v lékárně, což je sice krásná práce, ale je tu háček antikoncepce a abortivní pilulky. Od několika lidí jsem slyšela, že prodávání antikoncepce je těžký hřích. Dlouho jsem nad tím uvažovala a napadla mě taková otázka. Jak moc leží zodpovědnost na ramenech farmaceuta a do jaké míry je člověk, který antikoncepci vyžaduje, zodpovědný za své vlastní činy a rozhodnutí? Je to opravdu tak těžký hřích nebo pouze svoboda volby druhých? Díky předem za odpověď.
Evča, 19 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích poslouchat písničku se sprostým textem?
Ahoj, je hřích poslouchat písničku s přisprostlým textem kvůli tomu, že se mi prostě jen líbí ta melodie???
Destiny, 12 let
Odpověď:
Otázka: Je moje zpověď platná?
Ahoj IN, chtěla bych se zeptat, jestli je platná zpověď, když jsem některé věci zašeptala. Jsou to věci, za které se stydím, tak mě doma napadlo, že je ve zpovědnici jen zašeptám, což jsem hned zavrhla. Ale přesto jsem je při zpovědi nedokázala vyznat úplně srozumitelně, spíš jsem je zašeptala. Nevím, jestli jim pan farář rozuměl. Hrozně se trapím tím, jestli je ta zpověď platná. Přímo po zpovědi jsem měla krásný pocit, že jsem vyzpovidana, ale po chvilce jsem si uvědomila, že možná taky ne a od té chvíle mám špatnou náladu. Moc děkuji za odpověď N.
En, 16 let
Odpověď:
Otázka: Co se stane, když jde nevěřící ke svatému přijímání?
Co se stane, když jde nevěřící ke svatému přijímání?
Já, 12 let
Odpověď:
Otázka: Zpověď
Ahoj IN, už jsem sem párkrát psala. Dřív jsem byla závislá na masturbaci, četla jsem nevhodný knížky a filmy. Občas ještě cítím pokušení, třeba když je ve filmu blbá scéna, tak raději odejdu nebo se rozptýlím něčím jiným. Hrozne jsem se styděla a bála tohle ve zpovědnici říct, a tak jsem si třeba plánovala, že to jen zašeptam nebo pak rychle řeknu něco dalšího. Při zpovědi jsem to spíš zadrmolila, takže nevím, jestli tomu kněz úplně rozuměl nebo jestli to slyšel. Mám se z toho všeho vyzpovídat znovu? Taky nevím, co si o mně bude pan farář myslet, když se z toho všeho znovu vyzpovídám, a když mě zná. Co mám dělat?
Rose, 16 let
Odpověď:
Otázka: Do kostela na kole
Na kole do kostela: Dobrý den, už dlouho uvažuji nad tím, že začnu jezdit v neděli do kostela na kole (je to asi 14 km). Mám ale obavy, že se lidé kolem mě budou pohoršovat nad mým sportovním oblečením (mikina, třičtvrťáky apod.). Nechci vypadat nevkusně, ale jinak si nevím rady, je to prostě nejpohodlnější. Budu ráda za Vaši odpověď.
Cyklistka, 18 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  71
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz