Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto devadesát čtyři:

Poradna 'Rodina'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  19

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Mám problém se sestrou
Ahooj In, mám problém se sestrou. Je starší o rok, a hrozně mě štve. Je na mě hnusná, pořád mě pomlouvá, škaredě na mě nadává, a taky manipuluje s mladším bratrem, proti mě. Strašně mě to mrzí, pomůžete mi prosím
14.5.2023 20:40
Čtenářka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Potřebuju pomoc ohledně vztahu s mamkou
Dobrý den, Je mi 14 let. Momentálně bydlím s prarodici protože s mamkou moc dobře nevycházím. Důvod proč vám píšu. Je ten,že potřebuji pomoc ohledně vztahu s mamkou. Když mi bylo 10 let tak mi mamka chtěla něco říct o mesickach ale já jsem se bránila. Když jsem to ve 12 letech dostala chtěla jsem to mamce říct, ale nevěděla jsem jak. Bojím se jak na to bude reagovat ? Jak s ní zlepšit vztah ? Jak se jí nebát něco říct? Mám s ní o tom zase začít mluvit? Je to moje vina ,že jsem se bránila? Ráda bych se toho zbavila ,ale z mé hlavy to pořád nejde ,a už to nedávám. Moc děkuji předem.
6.4.2023 12:00
Vendy, 14 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, když chci krátké vlasy, ale rodiče s tím nesouhlasí?
Co mám dělat když chci krátké vlasy ale rodiče s tím nesouhlasí
15.3.2023 20:53
Ahoj, 12 let
Odpověď:
Otázka: Mám strach o naši rodinu
Zdravím, nevím si rady kudy kam. Celý svůj život jsem vyrůstala v normální, skvělé rodině (já, bratr se sestrou, táta, máma a náš kocour) s krásným dětstvím. Ale poslední dobou se dost prudce zhoršil vztah mezi mými rodiči, má máma se mi dnes přiznala, že kdyby mohla, sbalila by kufry a odešla, jenže tohle by nám dětem prý neudělala a ani by to neudělala svým rodičům. Moc spolu nekomunikují, máma vyčítá tátovi že ji nikdy o ničem neřekne, ať už se to týká práce či maličkostí jako je např. to kdy se vrátí domů. Táta zase bere mámu za tu zlou, ta co pořád kolem nás dělá haló, byť se snaží jen o nás a hlavně o mé sourozence postarat (což ji zrovna moc neulehčují, protože brácha jde zrovna do puberty a sestra je občas hodně tvrdohlavá) a zkrátka je to celé nešťastné. Co mě ale tíží jako balvan asi nejvíc je to, že se nemůžu zbavit pocitu toho, že kdybych nebyla, oba dva by už dávno sice nebyli spolu, ale za to by byli oba šťastní. Narodila jsem se totiž \"omylem\" jako nemanželské dítě a mí rodiče se vlastně vzali a zůstali spolu jen kvůli mě. A tak se ptám sama sebe, proč jsem vlastně tady? Jaký je smysl mé existence tady na zemi? Co se mnou vlastně Bůh zamýšlel a proč zrovna já? Nechtěla jsem zničit dva životy úžasných lidí jen kvůli tomu, že jsem se narodila... Prosím nepochopte mě špatně, za svůj život jsem z celého srdce Bohu vděčná, přeci jen je to dar, ale je to dar který jsem si opravdu zasloužila? Celá situace se ještě zhoršuje tím, že za pár měsíců mi bude osmnáct a příští rok mě čeká maturita. Moc bych si přála se potom dostat na jednu vysokou školu, dost daleko od mého domova, ale copak je tady v takovém stavu můžu nechat? Jak dlouho vydrží houstnoucí atmosféra, byť se oba rodiče snaží nedávat nic najevo? Copak tady můžu nechat sourozence v takovém ovlivňujícím napětí, s možností výbuchu? Zároveň ale vím, že to časem přestanu zvládat i já. Omlouvám se za možný chaos, ale já už vážně nevím co mám dělat. S nikým si o tom promluvit nemůžu, protože mí přátelé mají svých problémů dost a nerada zatěžuju ostatní lidi, zvlášť když vím, že často prožívají i horší věci než já. Díky za možnost se tak nějak svěřit a za případnou odpověď.
10.11.2022 23:02
Daria, 17 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych být nejlepší
Dobrý den, studuji vysokou školu, dokončila jsem teď druhák a čeká mě psaní bakalářky, ale mám jeden problém - strašně moc lpím na známkách. Nedokážu to změnit, snažila jsem se, ale nejde to. Vlastně nejde ani tak o známky, ty nemám zas tak hrozné (Mám většinou A, B, C, teď jsem měla jedno D, ale to jsem si opravila). Horší je můj přístup k celkovému studiu. Zjistila jsem, jaké jsou podmínky pro dosažení červeného diplomu a snažila jsem se, abych na něj dosáhla, ale až nedávno jsem si všimla, že je nutné mít ještě určitý průměr, který zatím nemám. Strašně jsem se k tomu upnula a z mého přístupu v prváku (kdy jsem se učila a brala studium vážně, ale zároveň jsem byla více v pohodě a chtěla jsem hlavně projít a mít už volno :)) se stal přístup, kdy potřebuju mít všechno správně a dostávat nejlépe jen A, abych stáhla průměr a červený diplom jsem dostala. Od 1. třídy jsem mívala na vysvědčení samé 1, maximálně pár 2, dokonce jsem měla i maturitu se samými 1, ale tehda mě učení opravdu bavilo a šlo to tak nějak samo, ale teď je to jiné a stojí mně to strašně moc energie a nervů a ač bych chtěla, tak to nedokážu pustit a nedokážu se smířit s tím, že bych měla ten diplom modrý, protože mám pocit, že to bude ten dokument, který budu všude ukazovat a zrovna já ho nebudu mít v podstatě dokonalý a s vyznamenáním. Strašně moc mě to trápí, navíc jsem dneska promeškala šanci si jednu známku opravit (mimochodem to jsem taky nedělala, ale už jsem si začala známky i opravovat) a přitom mi chyběl jen 1 bod, ale vyučující mi už napsala, že má dovolenou a nemůžu si to opravit. Vnímám, že si tím nahrazuju lásku, která mi chybí v okolí a stavím na tom svoji hodnotu, protože na základní škole jsem si připadala jako neviditelná a jediné, čím jsem vynikala byly známky. Mám asi strach, že se ztratím v davu, že musím mít všechno dokonalé. Vím, že je to špatně, ale nedokážu s tím hnout. Také se mi poslední dobou zhoršuje rozhodování, nedokážu si vybrat mezi více variantami, svazuje mě strach, že se rozhodnu špatně, že toho budu litovat. Prosím, poraďte, co s tím. Děkuji za odpověď.
30.6.2022 14:55
Anežka, 21 let
Odpověď:
Otázka: Prosím o radu
Ahoj, prosím o radu! Víte náš tatínek je hodně přepracovaný a pořád někam spěchá. Potom když přijde domů, je hrozně mrzutý, křičí a celkově je prostě zlý, jestli to tak mohu říct. Co se pamatuju, nikdy si nevzpomínám, že by k nám nebo k mamince přišel, a řekl, že nás má rád. On měl i problémy v dětství, a maminka říká, že neumí dávat najevo svoje pocity lásku. Nejspíš to je pravda, ale i tak jsem z toho zoufalá. Potom kvůli němu maminka brečí a já často taky. Ráda bych jim, jejich manželství ,a i nám. Máme malého sourozence, a nechci aby tohle zažíval. Prosím, nemáte nějakou radu nebo ,,pokus\", jak by si mohl taťka uvědomit co dělá, aby dokázal mamince opětovat lásku, aby prostě pochopil, že takhle nás ztratí a začal s tím něco dělat? Děkuji mnohokrát za všechno. Moc mi pomůžete. Děkuji. Mějte se krásně.
23.6.2022 19:47
eli, 15 let
Odpověď:
Otázka: Nelíbí se mi moje jméno
Ahoj redakce, už od malička se mi moc nelíbí moje jméno. Je takové zastaralé a zní tvrdě. Mamka chtěla, abych se jmenovala po její mámě, která umřela 5 let před tím, než jsem se narodila, a tak se takto jmenuji. Vím, že to není žádný velký problém, ale prostě bych byla šťastnější, kdybych se jmenovala jinak (mám už i vymyšleno jak). Nechci být ale neuctivá k babičce a rozesmutnit mámu a zároveň nevím, jestli by to lidem kolem mě nepřipadalo divné. Znám taky pár holek, co se jmenují stejně, a nerada bych je urazila. Už měsíc se teď, když se představuji někomu novému, představuji tím druhým jménem, ale to dlouhodobě určitě nepůjde, aby mě každý znal pod jiným jménem. Kdybych si opravdu měnila jméno, byla by to určitě velká administrativa i ve škole a tak... Je v pořádku se přejmenovat? Jde to vůbec? A nebudou mě za to lidé kolem, spolužáci i mamka odsuzovat, že to vůbec řeším? Děkuji za radu!
10.4.2022 16:18
F., 16 let
Odpověď:
Otázka: Všichni mají radši mého bráchu
Zdravím! Mám na Vás dotaz, nevím co mám dělat. Stále více mi přijde, že mého bratra mají všichni radši než mě. Je mu sedmnáct a je hodně extrovertní, zatímco já toho moc nenamluvím. Mamka mu všechno říká, ale mě nikdy nic neřekne. Děda ho má taky radši, a čím dál tím více vidím, že je lepší a oblíbenější než já. Nevím co mám dělat, myslím, že to není jenom v mojí hlavě. Poraďte mi prosím. Děkuji mnohokrát.
9.3.2022 10:58
elicech, 14 let
Odpověď:
Otázka: Co dělat, když zapomínám na úkoly?
Dobrý den, chtěla bych od vás radu. Mám strašně krátkou paměť. Nevím co dělat. NA všechno zapomenu. Na úkoly, povinnosti, i cokoliv dalšího. Snažím se co nejvíce mi to jde, ale nic nepomáhá. Prosím pomožte mi.
27.1.2022 10:27
Karolly, 12 let
Odpověď:
Otázka: Strašně ráda píšu...
Dobrý den, poradno! Chtěla bych radu ohledně mého psaní. Strašně ráda píšu. A nevím jak to využít. Jak napsat třeba první knihu, článek, nebo jak vlastně začít? Ráda se vždy rozepíšu, a tak se snažím jestli by jste mi nemohli pomoct. Děkuji mockrát. 😁
26.1.2022 14:57
Jitka, 13 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  19
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz