Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto dvacet tři:

Poradna 'Škola'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  13 14 15 16 17 18 19 20 21

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Proč začínají vysoké školy s výukou tak pozdě?
Dobrý den, nevím jestli to sem úplně patří, ale chtěla jsem se zeptat, proč vlastně vysoké školy začínají až v půlce (někdy skoro až na konci)září? Je to kvůli zářijovým maturantům? Děkuji.:)
18.8.2015 14:33
otázka, 21 let
Odpověď:
Otázka: Jak se dostat na studia do Ameriky?
Ahoj IN! Slyšela jsem že někdo jel na rok studovat do ameriky. Jak je to možné získat? Je tam nějaká křesťanská škola nebo jsou nějaké výběry? Moc by mě to zajímalo, i když nevím jak by mi to tam vůbec šlo, ve škole ani aj nejsem dobrá. Ale bojím se neověřených internetových stránek a ani tomu moc nerozumím. Děkuji za vysvětlení a věnování času s odpovědí pro mě :)
30.7.2015 20:05
Studentka, 18 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém s učitelkou angličtiny a zřejmě i blok k tomuto předmětu. Prosím o radu.
Ahoj IN! Mám problém se školou, resp. s učitelkou na angličtinu. Což o to, mám ji ráda, dokážu se s ní úplně normálně bavit, ale při hodinách je to hrůza. Kdybychom měli někoho jiného, možná by mi i angličtina šla, ale téhle se při hodinách prostě bojím. Často mně před třídou shazuje, že to flákám a že se neučím. Jenže mám v sobě nějaký blok, když se snažím třeba naučit slovíčka, něco si zapamatuju, ale pořád musím myslet na to, že se třeba při zkoušení seknu a ona zase bude mít řeči. Kromě toho mně shazuje i kvůli víře, přesto že její dcera chodí na náboženství. A mám pocit, že kvůli angličitě, nebo hlavně při hodinách, mně spolužáci odsouvají. Když máme při angličtině dělat něco ve skupině, nikdo mně k sobě nechce, posílají mně jinam. Kromě toho si skoro vůbec nevěřím, angličtinu se naučit nedokážu, ale ostatní předměty, zvlášť ty, které mně baví (třeba němčina, čeština, občanka) mi stačí si přečíst o přestávce před hodinou. Ale na tu angličtinu mám v sobě blok, před hodinami je mi špatně, všechno se ve mně svírá a celá se třesu... Přestože se s učitelkou dokážu i normálně bavit... Díky za odpověď...
17.5.2015 22:18
tazatelka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jaké maturitní šaty vybrat?
Ahoj In!, jsem teprve v sekundě, ale někdy přemýšlím, jaké bych chtěla maturitní šaty. Rozhodně dlouhé a chtěla bych se zeptat, jestli se hodí dlouhé s rozparkem asi do půl stehna? Nebo jen třetinu stehna nad kolenem? Jestli se vůbec hodí rozparek? A potom, jestli jsou lepší jemné, jednobarevné šaty, nebo hodně barevné, třeba z Desigualu. ? Děkuji. :) Mějte se fajn!!! :)
15.5.2015 17:10
Týna, 13 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych pracovat v lékárně, ale bojím se, že se někdy dostanu do situace, kdy budu muset vydat něco, s čím nesouhlasím. Prosím o radu.
ahoj :) podala sem si přihlášku na diplomovaného farmaceutického asistenta. Práce v lékárně by mě bavila ALE bojím se, že se někdy dostanu do složité situace (jako asistent nemůžu vydávat na předpis, jen na volný prodej) co když se dostanu do situace, že budu muset prodat třeba kondomy, homeopatika či podobné...je tedy vhodné se hlásit na tuto školu? Opravdu by mě to bavilo, ale mám strach, abych nedělala něco špatného.
10.5.2015 21:55
Leňa, 19 let
Odpověď:
Otázka: Jak se bránit proti pomluvám a posměchu spolužaček?
Ahoj IN!, V naší třídě jsou dvě holky, které pomlouvají úplně všechny a všem se posmívají. Někdy to zajde skoro až k šikaně. Učitelé s tím nic neudělají a třída se bojí říct svůj názor. Jak se mám bránit?
3.5.2015 21:14
Lilly, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak se obléct k maturitě?
Dobrý den, poradili byste mi, jak se obléct k maturitě? Děkuji :)
2.5.2015 11:46
Bebe, 19 let
Odpověď:
Otázka: Potřebuji mít maturitu z biologie, když chci jít studovat psychologii?
Ahoj In, mám takovou otázku. Ráda bych šla po gymplu na psychologii a zajímalo by mě, jestli je k tomu nutná maturita z biologie? Na naší škole je totiž povinná maturita z češtiny a polštiny + výběr mezi matikou a angličtinou (v mém případě je angličtina jistá.) jako čtvrtý maturitní předmět bych si chtěla dát společenské vědy, které jsou podle mě pro psychologii důležitější. Mám ale dojem, že na výšku potřebuju znát i anatomii člověka. Znamená to, že potřebuju mít maturitu z biologie? Přece jenom z pěti předmětů se mi maturovat nechce... Děkuju.
12.4.2015 21:13
Miky, 17 let
Odpověď:
Otázka: Jak se zlepšit v poslechu v angličtině?
Dobrý den In, měla bych dotaz. A to, jak se zlepšit v poslechu/listeningu v angličtině. Vše ostatní mi jde výborně, ale v listeningu mám vždycky strašnou bodovou ztrátu. Jde o to, že já to tam prostě neslyším. Samozřejmě slyším, jak v kazeťáku ty lidi mluví, uši mám naprosto v pořádku. Ale zní to pro mě jako huhňání, a ta důležitá slova/věci tam prostě neslyším a nepochytím. Je to pro mě doslova taková \"kaše\" a já to nepochytím. Písničkám v rádiu rozumím perfektně, stejně tak učitelce nebo cizincům...Vím, že není důležité znát každé slovo, ale já tomu huhňání prostě nerozumím prakticky vůbec. Ostatní s tím nemají problém.Ale ten školní poslech je špatný. Myslíte, že to může být třeba i rádiem, z jakého to pouští?Pravda, jsou to spíše takové staré kazeťáky. Neznáte nějaké tipy, jak se v tom zlepšit? Díky.
24.3.2015 14:15
AJ, 20 let
Odpověď:
Otázka: Jak posílit vůli, když se mi nechce učit?
ahoj, mám takový problém když si dám předsevzetí že budu dělat dobré skutky jde to skoro samo. Ale když si řeknu že se začnu víc učit vubec se mi nechce a já jsem pak ještě míň naučená než jindy. Občas se nedokážu přinutit ani udělat domácí ukoly. Ráda bych s tím něco dělala. Existuje nějaký recept na posílení vule?
8.3.2015 20:59
Natka, 14 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  13 14 15 16 17 18 19 20 21
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz