Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set osmdesát devět:

Poradna 'Škola'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  20

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Ráda nosím černé oblečení
Ahojky Poradno! Mám menší problém a ano týká se to školy. No spíše mých spolužáků. Ráda nosím černé oblečení...no pořád nosím černé oblečení. No to nic není. Ale nedávno jsem si nabarvila vlasy na černo a začala jsem nosit takové ty trika s různými popisy ohledně démonů,temných sil atd.. Mé spolužačce to asi přišlo ji to asi divné a tak rozkecala to že jsem Emařka. Přičemž nejsem jen ráda nosím vše černé. Nejsem takový ten typ holky s růžovou kabelečkou a tunou make-upu. Prosila bych o radu jak se tomuhle co nejvíce vyhnout.
4.1.2018 17:20
Pavlína, 14 let
Odpověď:
Otázka: Co dělat, když mě spolužačky v hodině otravují?
Ahoj.Mám takový problem.Ve škole NA HODINĚ mi dvě holky co sedí za mnou v lavici neustalé do mně kopou a hází po mně papírky a mně to je nepříjemneé už jsem jím to říkala a prosila aby přestaly.Jedna holka to už dělá cca půl roku. Když jí poprosím aby přestala tak se mi začne smát a její spolusedici taky. Nikomu jsem to neřekla ani rodičům.A nevím co mám udělat aby přestala.
11.12.2017 18:06
Camilla, 15 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, když se pořád učím a nestíhám nic jiného?
Dobrý den, poslední dobou se mi zdá, že nedělám nic jiného, než že se učím a dělám věci do školy. Mrzí mě, že nemám čas na sebe, svoje koníčky a ani na rodinu a pomoc doma. Každý den, i přesto, že se stále učím, jdu spát s pocitem, že stejně nic neumím. Myslím, že to není správné ale nevím, jak z toho ven.
9.12.2017 20:23
Magda, 14 let
Odpověď:
Otázka: Co dělat, když vztahy na nové škole nejsou podle mých představ?
Ahoj, před týdnem jsem nastoupila na čtyřleté gymnázium, celkem hodně jsem se těšíla, hlavně na novou třídu. Odjeli jsme na goučko, jenže tma místo perfektního kolektivu holek se utvořila jedna hlavní o 8 holkách, které jsou taková středem pozornosti a já i když se s nimi zkousím bavit, tak mě ignorují. Sice jsem šla do třídy s jendou kámarádkou ze základky a seznámila jsme se s ještě dvěma holkama, ale nedovedu si představit, že s těmito holkami budu další 4 roky. Možná chcete říct, že to chce čas, jenže tam některé se taky neznali a seznámili se hned první týden. Jsem vděčná za to , co mám, že jsme se na tu školu dostala atd, ale jak se naučit to neřešit a být svá a plná pohody a neřešit okolí, někdy mi to jde, ale v tuhle chvíli se v tom ztrácím. Snad jste mě pochopili :) děkuji za odpověd :)
11.9.2017 21:12
Ella, 15 let
Odpověď:
Otázka: Nemám ve třídě žádné kamarády.
Už to budou skoro čtyři roky co chodím na osmileté gymnasium a stále tam nemám žádné kamarády. V naší třídě je jen 5 holek které se hodně dobře učí a kluci jsou jen sportovci. Ráda bych se s kýmkoli dala do řeči, Ale nevím jak začít, vždy když mám promluvit mne něco tíží, přitom mimo školu mám spousta úžasných kamarádů. Co mám dělat? Ve škole trávím většinu dne a spolužáci jsou zjevně dobří přátelé.
17.8.2017 13:00
Anička, 14 let
Odpověď:
Otázka: Mám upozornit vyučujícího, že otázka u zkoušky nebyla ve studijních materiálech?
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Teď nedávno jsem psala zkoušku a stala se tam taková věc - původně jsme měli do toho předmětu nějaký studijní materiál, ale vyučující nám potom přednášel podle nějakého jiného a ten nám dal do informačního systému místo toho původního, a teď v té zkoušce byla otázka na něco, co bylo jenom v tom původním, takže spolužáci, kteří se učili jenom podle toho novějšího, to nemohli vědět, protože to nebylo ani nikde v povinné literatuře (pár spolužáků jsem se ptala, a opravdu to nevěděli). Ten vyučující si to možná neuvědomil, že to do toho nového materiálu nedal. Navíc zároveň s tou zkouškou někteří psali ještě opravu průběžného testu, a jak jsem se podívala na zadání, tak jsem si všimla, že tam dal otázku na téma, které tam nemělo být. Chtěla jsem tomu vyučujícímu napsat a upozornit ho na to (aby třeba tyhle otázky nepočítal), ale jedna spolužačka mi říkala, že jí zrovna ta otázka, která tam neměla být, sedla. Takže teď nevím, co mám dělat, abych někomu neuškodila. A taky se bojím, aby to ten vyučující nebral jako moc velkou drzost. Co myslíte, že bych měla udělat? Mějte se krásně a děkuji za odpověď!
16.6.2017 11:47
holka z Liberce, 20 let
Odpověď:
Otázka: Jak se víc soustředit při učení?
Ahoj In! Jsem v prváku na gymplu a celá zničená ho dokončuju. :D Myslím si, že bych mohla mít i lepší známky, než mám. V poslední době si uvědomuju, že kromě nedostatku pevné vůle mi taky ve velké míře chybí soustředěnost. Pozoruju to i v hudbě, když hraju, nota sem, nota tam, nedokážu se soustředit... Nevíte, co s tím? Děkuju moc a hezké prázdniny :)
15.6.2017 18:09
Káťa, 16 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, když se řežu?
Mám strach mluvit s lidmi, nemám ráda sama sebe, taky hrozně myslím na to, co si o mě myslí ostatní a často mám dojem, že mě všeci nenávidí. Svoje problémy neřeším s někým ale žiletkou. Protože se prostě bojím za někým jít.
29.5.2017 08:46
helpik, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak říct rodičům, že chci na jinou školu?
Ahoj IN! resim mensi dilema a potrebuju poradit... prihlasila jsem se na dva gymnazia na jedno jsem se dostala normalne a na druhe na odvolani. Jedna ta skola je 5min od naseho domu a rodice a vsichni okolo rikaji ze tam mam jit. a druha je 10 min ani ne vlakem(nadrazi mam 2 min od domu) Ja bych sla asi radsi do ty skoly kde bych jezdila vlakem protoze se tam citim lip, muzu tam zacit od znova a nikdo me nebude znat takovou jaka jsem byla na zakladce. Ta skola co je blizko domu je vetsi a jsou tam lidi co znam a taky jeden spoluzak ktery pred rokem prestoupil ze skoly kam ted chodime(zakladka) a ja jsme byla tak stastna zmenilo se mi chovani jsem voce uvolnena kdyz neni ve tride.. tak ten spoluzak tam pujde a nejspis bychom spolu byli zase ve tride a taky jeste dalsi dva spoluzaci a jedna holka co se mnou chodila na krouzek kterou jsem taky moc nemusela.. Rodice rikali ze si muzu vybrat ale kdyz jsem mamce rekla ze bych spis chtela do te skoly co je dal tak na me vyjela ze je to blbost ze nemam zadny dobry duvod tam jit. Nejvic me na tom vytaci ze vzdycky rekne ze si muzu vybrat a pak mi stejne chce vnutit to co chce ona a ne ja.. nevim co mam delat.. mam cas do utery a ja jsem zoufala ;((
7.5.2017 21:56
Andula, 15 let
Odpověď:
Otázka: Mám pořád napovídat spolužákovi?
Je dobré radit spolusedícímu při písemce? Protože většinou když mu poradím, dostanu dvojku, a on pak jedničku mojí zásluhou (a taky protože A má test vždy jednodušší). Učím se na test 1-2 hodiny, pak mu poradím a mám ještě těžší otázky. Opravdu nevím, zda mu mám radit, nebo mu říct: \'Měl ses učit!\'? Prosím poraďte mi. Dneska se to totiž stalo již po několikáté, a já nevím jestli mám smůlu nebo je to náhoda.
3.4.2017 22:10
Natka, 13 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  20
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz