Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta šedesát :

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  18 19 20 21 22 23 24 25

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Stydím se tancovat. Co s tím?
Ahoj redakce,mohla bych se zeptat na váš názor odledně mně?Jedná se o to že mě sestřenice přemlouvá abych s ní chodila na taneční.Mám z toho strach.Z toho že se ztrapním,že to prostě nedám.Už kvůli tomu že naši jsou děsně nespolečenští co se plesů týče!Hlavně se děsím těchto věcí: podpadků,toho že se mi budou smát ostatní,a taky rytmu tance.Ale zase si říkám že chci umět tancovat když mě někdo pozve na svatbu třeba :) Nedávno jsem byla na zábavě a tančila jsem se strejdou a ten mě docela pochválil.Jak mám strach překonat??
18.8.2015 23:21
Stydlivka :), 17 let
Odpověď:
Otázka: Kámoška se naštvala a nechce se mnou sedět v lavici. Co s tím?
Ahoj, dozvěděla jsem se, že se na mě kámoška naštvala a už se mnou nechce sedět v lavici. Napřed jsem tomu nevěřila, ale když jsem se ji pokusila zkontaktovat, tak neodpovídala moje zavolání sice vzala ale chovala se dost stroze. Nechápu a nevím co jsem jí udělala. Dost dlouho jsem o tom přemýšlela ale nic čím bych ji mohla naštvat mě nenapadlo. Leda, když jsem na konci roku šla do cukrárny s holkou, kterou bezdůvodně nesnáší (zatímco ona šla čekat na svého kluka). Co mám dělat? Chci aby to bylo jako dřív, jenže ona se tak moc změnila!
31.7.2015 14:00
Ell, 14 let
Odpověď:
Otázka: Mám trápení s kamarádkami. Prosím o radu.
Ahoj In!, už dlouho mám starosti. V uplynulém šk. roce jsem se rozešla s kámoškou, naštvala se na mě a napsala mi dopis, který mě hodně ranil, mám pocit, jako by tam schválně napsala všechno špatné a zraňující, dopis v takovém duchu napsala vždy, když na mě byla naštvaná..., kromě tohoto posledního jsem se vždycky udobřily, ale teď si uvědomuji, že hlavně z mojí iniciativy, že jsem se omlouvala já, a ona se za tyto strašně dopisy NIKDY neomluvila, nikdy je nepopřela!! V tomto posledním mi k jedné věci napsala, že s ní souhlasí i jedna naše spolužačka, přitom ta spolužačka se se mnou příjemně baví...? A já vážně NEVÍM, jestli je je pravda to, co bylo v tom dopise, a kdyby ano, proč se se mnou ostatní úplně v pohodě baví? Nebo si to taky myslí a jenom se přetvařují? A jestli by to pravda nebyla, proč to ta kamarádky nikdy nevzala zpátky? Jak mám zjistit, jestli to je, nebo není pravda???!! A ještě jedna otázka. Když jsme si jednou s jinou kámoškou povídaly, chtěla jsem po ní, aby mi řekla, co jí na mě vadí. (Abych s tím mohla něco udělat) Řekla mi to, a já se podle toho změnila, myslím, že docela podvědomě...?, ale ne negativně. Je to známka toho, že mě nedokáže přijmout takovou, jaká jsem??? Někdy mi řekne, abych to, co jsem právě udělala, už nikdy nedělala, že je to hrozné..., je taky trochu sobecká. S touhle kamarádkou jsem se hodně kamarádila už loni, v uplynulém šk. roce jsem se zase kamarádila s tou první. Teď si moc rozumím s tou druhou, ta chce být hlavně se mnou, a já si nemůžu pomoct, ale někdy mě napadne, že mě chce zpátky, potom jí omrzím..., jako loni. Jak to teda je???!! A pak ještě, přijde mi, že když té první řeknu, že jsem jela autobusem s tou druhou, je víc naštvaná, než kdybych řekla úplně někoho jiného... Přijde, že je proti ní vysazená... Hlavně ta první je dost žárlivá, takže jsem se moc nekamarádila s tou druhou, i když jsem chtěla..., naše kamarádství mě svazovalo, bála jsem, že když třeba přespím u té druhé, ta první se na mě zase naštve, takže jsem docela ráda, že naše kamarádství skončilo, ale chtěla bych vědět, jako to je s tou pravdou...?! (Na začátku) Omlouvám se, že je to tak dlouhé. ;)
28.7.2015 14:59
Cecilie, 14 let
Odpověď:
Otázka: Můžu se dívat s kamarádkami na film stažený z internetu?
Ahoj In. Pojedeme s kamarádkami na prázdniny a jako každoročně bývá zvykem, pouštíme si tam každý večer film. Zjistila jsem však, že stahování filmů a dívání se online je špatné. Když se však pokusím jim říct, ať se na ty filmy nedíváme, nebude to mít cenu. Je jich velká přesila a já jsem asi jediná, kdo se nebude chtět dívat. Co mám dělat. Mám jít pryč a nedívat se? To je asi vůči nim dost blbé. Můžu se na ty filmy dívat s nimi, a není to hřích, když to budou pouštět ony a ne já? díky
23.7.2015 09:46
peťa, 15 let
Odpověď:
Otázka: Mám jiné zájmy než vrstevnice, nemám si s nimi co říct. Prosím o radu.
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Už dlouho mám pocit, že svým vrstevnicím nerozumím a že si s nimi nemám moc co říct. Zajímají se o kluky, řeší, co si vezmou na sebe, kdy půjdou nakupovat, pořád cosi píší na mobilu, ... Mně to nic neříká a mluvit jen o škole je hloupé, ačkoliv mně na škole záleží. Hodně se učím, snažím se pomáhat rodičům (máme dům a zahradu) a ve volných chvílích telefonuji s babičkou a dědečkem a dívám se na jeden seriál, co nikoho nezajímá. Co si o tom myslíte? Mohla bych mít více kamarádek (mám jednu, sedíme spolu a řešíme hlavně školu), ačkoliv nemáme stejné zájmy a trávíme čas jinak (kromě školy)? Nechci se ale do ničeho nutit, předstírat, že mě něco baví, když ne. Děkuji.
30.6.2015 10:02
XYZ, 16 let
Odpověď:
Otázka: Pokouším se bavit s kamarádkou, která ale nejeví zájem a baví se jenom se sestrou. Prosím o radu.
Ahojky, trápí mě, že když se pokouším bavit s kamarádkou tak ona nejeví zájem. Nevím proč... Docela často si proto připadám sama a úplně zbytečná... Sestra se baví hodně s kamarádkou, se kterou já mám příští rok sedět, ale vůbec se podle toho nechová. Nebaví se se mnou a jenom se sestrou. Mám pocit, jakoby mi ji(tu kamarádku) \"brala\" nebo jakoby mi unikalo něco důležitého... a já nevím co! Nebo když sestra a ta kamarádka a já někam společně jdeme, tak se taky baví mezi sebou. Sestra mě se taky na něco občas vyptává, ale já mám stejně pocit, že to dělá jen tak, \"aby se neřeklo\". Nevím, jak mám se s tou kamarádkou bavit stejně jako sestra. Prostě potom se nebavím skoro s nikým, taky oni nechtějí, a jsem sama... Prosím poraďte...
18.6.2015 18:20
Anička, 14 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka se mnou nemluví kvůli tomu, co jsem řekla. Co mám dělat?
Ahoj já a Jana jsme nejlepší kámošky a obě dvě nemáme moc rádi naši spolužačku Evu. Jednou jsme malovali obrázky a Jana se mě zeptala jestli mi může pomoci s delfínem. Řekla jsem že ne, že by to nezvládla a že mi může pomoci s něčím jiným. Já jsem nakreslila delfína a šla jsem za Janou. seděla a byla uražená. Nechápala jsem proč. Vedle ní seděla Eva a řekla mi: \"když jsi ji řekla že neumí kreslit tak se s tebou nebude kamarádit.\" To byla lež tohle jsem ji neřekla. Nevím co mám dělat. Nechci přijít o NEJ kámošku. Teď se semnou Jana nebaví jen proto že ji Eva nakecala samé lži. Co mám dělat?
12.6.2015 20:50
Any, 11 let
Odpověď:
Otázka: Jak vše neříkat kamarádkám?
Ahoj, nějak si nevím rady... jak se mám naučit neříkat vše kamarádkám? Jde o to, že oni mi nic sami od sebe neřeknou, např. něco o klucích (kdo se jim líbí, do koho jsou zamilovaní), co plánují na víkend/prázdniny.. Nebo taky mluví dost obecně - \"něco jsem byla dělat, teď toho bylo hodně\" atd. Vadí mi to, ale nějak nejsem schopná jim to říct, protože se bojím, že na mě pak budou naštvané, nebo že se jich nějak dotknu. Já jim většinou všechno říkám..přijde mi, že to prostě někomu musím říct... a komu jinýmu, než jim (protože mi přijde, že kamarádky to víc chápou než dospělí). Jenže jak nad tím tak přemýšlím, tak docházím k závěru, že taky nemusím říkat úplně všechno... Jsem v tomhle taková blbá. Ale zase to jsou mé nejlepší kamarádky, díky té jedné se mi podařilo přežít dost bolavý rozchod (a to je právě taky to, ty veškeré pocity, (po)rozchodové bolesti jsem s ní poměrně detailně rozebírala) Prostě - oni o mě vědí vše, já o nich skoro nic. Jak se mám naučit si nechávat některé věci jen pro sebe, neříkat jim to (i když se \"musím\" podělit)?
4.6.2015 23:23
Le, 22 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka se chová jinak, nevím, na čem u ní jsem. Prosím o radu.
Ahoj redakce, prosím o radu. Moje asi nejlepší kamarádka (momentálně je na mě naštvaná, ale před chvilkou si se mnou docela normálně povídala) se na mě zlobí i proto, že jsem se prý po návštěvě a spaní u jiné kámošky změnila. Ono jí vadí, že jsem u ní už vůbec spala. Myslí si, že jsem od té návštěvy změnila k horšímu. :( Už dávno k ní nejsem taková, jaká jsem prý bývala. Je mi to líto. :( Dneska jsem nešla do školy, a moje sestra dvojče, která se s mou nej. kamarádkou taky hodně kamarádí, což mi je trochu nepříjemné, u ní spí!!! Když jsem já šla na přespáčko k jiné kámošce, svojí nejlepší jsem to řekla. Zarazilo mě, že ona ne, i když na mě byla, a možná ještě je dost nazlobená...? Jsem z toho nešťastná, nevím, na čem ještě pevně stojím nohama a co je už jinak... :(
5.5.2015 17:35
Aneta, 13 let
Odpověď:
Otázka: Záleží mi na kamarádovi, který střídá známosti a má špatnou pověst. Prosím, poraďte.
Mám dobrého kamaráda, který je adoptovaný a původně pochází z romské rodiny. Jelikož naše rodina si vzala kluka do pěstounské péče, vidím u nich dost shod a jsme si blízcí. Většině dětí z \"těchto problémových\" rodin nebylo dáváno hodně lásky... na našem \"pěstounkovi\" (14 let) se to odráží tak, že se rád tulí k lidem, je jedno jestli to je někdo méně známý, potřebuje si tu lásku \"dozískat\". Můj kamarád (16 let) si asi z tohoto důvodu, ačkoli je svou adoptovanou rodinou veden k víře, nedokáže cenit opravdové čisté lásky a \"lásku\" vyhledává u holčin. Chodil už s hodně slečnami, ptal se všech svých spolužaček, jestli s ním nebudou chodit (během krátkého období) (asi jen aby nebyl sám) dokonce si i \"užíval\" věcí, které patří do manželství... Přesto všechno jsem se do něho zakoukala a i tak si ho stále vážím, i když vím, co všechno už dělal... Nerada mám tajnosti, a tak jsem se mu se svými city svěřila, omlouval se a odmítl mě (pak jsem slyšela, že prý z toho důvodu aby mě neublížil, moc nevím, co si o tom mám myslet). Jeho rozhodnutí respektuji a teď když se na to koukám z odstupem dvou měsíců, vidím, že to je asi dobře, že mě odmítl, i když mi na něm stále záleží a mám ho ráda víc než kamaráda. Mám strach, že si svým přístupem k chození a užívání dost ublíží (už teď o něm kolují zvěsti, že je děvkař, což asi bohužel je). Nechci aby jednoho dne, kdy se opravdově zamiluje do fajn holky a zeptá se jí jestli s ním nebude chodit mu řekla ne, i když city bude opětovat, jen kvůli tomu, jak se choval, kvůli tomu, že by měla strach, že to nevydrží dlouho. Ráda bych mu pomohla, byla tu pro něho, aby na světě nebyl přes všechno jaký je sám... Myslím si, že \"né úplně správní\" lidé potřebují pomoc mnohem víc...
3.5.2015 19:28
Diki, 16 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  18 19 20 21 22 23 24 25
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz