Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta  čtyři:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  12 13 14 15 16 17 18 19 20  >>  26

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Rozhádané kamarádky.
Ahoj In. Máme ve třídě zývažnoiu situaci. Holky jsou rozhádané... Mám tam své kamarádky, ale když se zastanu jedné druhá mě nenávidí a naopak. Vadí mi jedna holka, která hrozně moc zastává moji nej kámošky. Cokoli ona řekne tak ta holka ji v tom dává za pravdu a to mě štve nejvíc. Co mám dělat? JEště je tam jedna holka která přišla předminulí rok a pořád do někoho naráží a pomlouvá a myslí si že nej. Nic ji nevadí. Jak se mám zastat ostatních aby mě všichni měli pořád rádi? Moc díky za radu.
24.10.2016 19:22
Any, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak pomoct kamarádce s mentální anorexií?
Ahoj, moje kamarádka(14) má mentální anorexii. Její rodina o tom ví a už bere i nějaké prášky. Co mám dělat abych jí pomohla?
24.10.2016 09:40
čaver, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak nebýt introvert, jak si zvýšit sebevědomí a jak se bavit s klukama?
Ahoj IN!, mám takové 3 -dalo by se říci- otázky. 1) na ZŠ jsem byla hooodně uzavřená, hlavně protože jsem introvertka a vše silně prožívám. Proto jsem kromě své rodiny neměla žádné kamarádky... Nyní už jsem ve třeťáku na gymnáziu. Jakmile jsem tam přišla, udála se se mnou velká změna- Bůh mě začal měnit. Začala jsem být na můj vkus dost otevřená- našla jsem si dalo by se říct, že tři kamarádky. Dvě z nich jsou věřící. Všem jsem pomáhala se školou, když něco nechápali, snažila jsem se jim to vysvětlit. O prázdninách jsem byla na duchovních akcích a myslím, že to hodně povzbudilo můj vztah k Bohu. Moji spolužáci si asi postupně všimli, že jsem křesťanka a vím jen o jedné reakci, která byla celkem negativní. Nyní jsme si ve třídě dělali takový psychologický test- každý měl napsat o tom druhém nějakou POZITIVNÍ vlastnost. Hodně lidí mi tam psalo, že jsem TICHÁ a MĚLA BYCH SE VÍCE OTEVŘÍT! Tohle že je pozitivní vlastnost??? Hrozně mě to naštvalo a zároveň pobouřilo. Já jsem se všem snažila napsat to nejlepší, co jsem si o nich myslela a oni.... Přece nemůžu za to, jakou mám povahu, že jsem spíš labilnější a introvertka.... Dokonce i kamarádka, o které jsem si myslela že je moje dobrá kamarádka mi napsala něco ve smyslu, že jsem ZAMLKLÁ! :(( Co tedy dělám špatně? Snažím se být na lidi příjemná, všem pomáhám a co je na tom, že prostě neumím vyjádřit tak skvěle své pocity, jako ostatní? Je to snad špatné, že každý není EXTROVERT? Mají se všichni lidi snažit být extrovertní navzdory tomu, že jim nedělá dobře pořád mluvit a předvádět se před ostatními? 2)Skoro vůbec se nedokážu bavit s klukama. Vím, že už jsem ve věku, kdybych MĚLA umět vytvářet různorodé vztahy, ale nejde mi to. Jsem sice z velké rodiny, ale většina mých sourozenců jsou introverti, kteří však jsou více sebevědomější než já. Když už se stane, že se bavím s nějakým klukem a ten se třeba nějak usměje a podobně, myslím si, že to je hned nějaké romantické znamení, že se mu líbím! Možná to je hloupé, ale to jsem si celou dobu (asi 1 rok) myslela. Tak můžete mi prosím poradit, jak se bavit s klukama? 3)Jak mám být více otevřenější k druhým, když je to proti mé přirozenosti? Prostě mi to nejde, povahou jsem snad +- melancholička... A taky mám nízké sebevědomí a ať se snažím jak se snažím, nic mi k jeho zvýšení nepomáhá. Dokonce si už myslím, že moje modlitby na toto téma zůstávají nevyslyšeny... Co mám dělat? Díky za odpověď.
21.10.2016 15:36
anonymkaa, 17 let
Odpověď:
Otázka: Tipy na hry do spolča?
Ahoj IN! Nemáte nějaké tipy na vtipné hry do spolča, spíš do místnosti??? Díky moc
8.10.2016 09:48
Zuzka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak přejít do jiného spolča a nezranit vedoucího spolča předchozího?
Jak se vypořádat s problémy se spolčem? Ahoj, u nás ve farnosti máme spolčo, do kterého chodí jedna určitá a neměnná parta - já a pět kámošek. (Jsme pouze holčičí spolčo a kluci nám tam velmi, velmi chybí.) My se ale dohromady vídáme i normálně přes týden, takže by se dalo říct, že takové menší \"spolča\" zažíváme vícekrát za týden. Nikdo nový se k nám, ale připojit nechce, protože ve farnosti o kousek vedle je spolčo pětkrát větší, všichni tedy chodí tam. Do našeho spolča můžeme maximálně přidat své mladší sourozence a to, jak asi víte, už nebude ono. Uvažujeme tedy nad možností, že naše spolčo zrušíme a společně se připojíme k vedlejší farnosti. Je to správné rozhodnutí? A jestli ano, jak to co nejšetrněji oznámit našemu vedoucímu, který spolčo vede, že odcházíme jinam, ale ne z důvodu, že nás to s ním nebaví, ale prostě chceme poznat nové lidi? Za radu děkuju.
7.10.2016 17:37
sssmile, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak se bavit i s jinými kamarády a zároveň neztratit "svou skupinku" přátel?
Ahoj IN! Venku jsme se kdysi všichni bavili spolu, ale teď jsme rozděleni na několik skupinek. Jednu skupinku tvoříme já, moje nejlepší kamarádka a nejlepší kamarád. Chtěla bych se bavit i s jinou skupinkou, ale moji nej kamarádi se s nimi nebaví. Pak vznikají hádky, a já se z ostatními bavím jen když tam nejsou. Prosím porďte, jak to mám udělat? Děkuji
1.10.2016 10:36
Kiki, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak se chovat ke kamarádovi, který je ve všem tak dobrý, až mě to štve?
Ahoj In! mám menší problém stává se mi to jen u jednoho člověka je to můj bývalý spolužák.Patří mezi takové ty které jsou ve všem jakoby dokonalý jsou dobří ve sportu, ve škole,jsou oblíbení...Začala jsem si postupně uvědomovat že mě štve jeho dokonalost a mluvím sním opovržlivě.nedokážu to ze sebe dostat a to se děje jen u něho. Dokonce se mě už ptal proč jsem na něj hnusná a já prostě nevím... Přitom bych se ráda stala jeho dobrou kamarádkou.Budeme spolu chodit do tanečních a nevím jak to dopadne.Mám z toho strach.prosím poradte děkujů :)
30.9.2016 21:51
Kiki, 15 let
Odpověď:
Otázka: Kamarád mě ignoruje
Ahoj, jeden můj kamarád mě totálně ignoruje. Byli jsme si hodně blízcí. Dokázali jsme si psát přes fb celé hodiny, taky jsme se viděli přes skype (vidíme se jednou ročně). Jenže teď se to všechno změnilo. Na fb mě ignoruje, vůbec mi neodepisuje. Na tom táboře mě taky skoro ignoroval, ani neřekl ahoj při loučení. Za celý tábor se bavil pouze se svou přítelkyní (snažila jsem se je pozvat na kofolu, ale nepřišli).Nevím co mám dělat nebo co si o tom mám myslet. Je mi to strašně líto. Byl to kamarád, který mi opravdu rozuměl. Nenapadá vás proč tak ignoruje ?? Předem díky :) Je to ještě kamarád ???
16.9.2016 22:10
Ostravačka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Cítím se ve škole sama
Čau IN, jsem introvert, takže samotu mám ráda, ale poslední 2 roky si začínám uvědomovat, že tím jak se stydím a straním se společnosti, nemám kromě rodiny žádné opravdové přátele, se kterými bych si rozuměla. Když jsem byla na základce, bavila jsem se tam s několika holkama. Pokaždé ale, když spolu jdeme ven, nemáme si co říct. Samozřejmě jsem se chtěla bavit i s klukama, ale na to abych začala konverzaci, jsem byla moc stydlivá a za celých devět let, za mnou žádný kluk nepřišel a nezačal se se mnou bavit. Bylo to hrozné, celých ddevět let jsem jen tak seděla na zadku a většina třídy se se mnou vůbec nebavila, většina mě ani nezdravila a já je tím pádem, taky ne.Musela jsem jim připadat hrozně nepřátelská, divná, nevím,co si o mě myslely. Já jsem je měla všechny ráda,ale nedokázala jsem to dát najevo. Ze základky tedy kamarády nemám. Ani z kroužků.Teď jsem začala chodit na novou školu a zatím se bavím se všemi, máme malý kolektiv. Jenže to ani tady nevypadá, že bych si s někým opravdu rozuměla. Už dva roky mám deprese, protože si připadám hrozně sama. Bojím se, že si nikdy nenajdu dobrou kamarádku, ani kluka. Nevím, kde bych měla hledat. Bojím se,jet sama na nějaké duchovní setkání. To, že věřím v Boha, mě drží nad vodou, ale měla bych začít svoji situaci řešit, tím, že se otevřu světu. Jenže mi to nejde. To všechno jsem napsala velice ve zkratce. K psycholožce už chodím, ale zajímá mě vaše rada a váš názor. Díky moc.
10.9.2016 08:47
Beca, 15 let
Odpověď:
Otázka: Problémy s kamarádkou
Ahoj, mám nejlepší kamarádku, ale ta se vůbec nechová jak nejlepší. Pořád mě nějak ponižuje. Říká, že to mám hnusný atd. Vím, že to většinou myslí z legrace, ale začíná mito celkem vadit.Nejhorší na tom je, že jsem nejchytřejší ze třídy a ona si ze mně začíná utahovat, že musím mít všechno v pořádku, když jsem tak chytrá apod. Pak se nechová jako moje NEJ kámoška(kámošky si mají radit, pomáhat si, pomoci tomu druhému řešit problémy...), protože ona tohle nedělá. Spíš to dělám jen já(utěšuji ji, pomáhám, atd.) Dokonce už ani nenosí náš přívěsek, zatímco já ano. Zvažovala jsem, že kdybych už s ní nebyla nej kámoška, strašně by mi chyběla. Proto se vás ptám, co na to říkáte? Může být takoví člověk nej kamarádem? Mám ji odstrčit, nebo jen nad tím mávnout rukou? Díky za odpověď.
9.9.2016 20:10
Any, 12 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  12 13 14 15 16 17 18 19 20  >>  26
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz