Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sedm set osmdesát pět:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  11 12 13 14 15 16 17 18 19

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Nemám se komu svěřit a často brečím (i v kostele při mších svatých). Prosím o radu.
Dobrý den, nedávno jste tu Lalle psali, jak úžasný je dar naslouchání, ale já s ním mám trochu problém. Ráno se mi cestou do školy na něco stěžuje sestra (posledně už jsem se na ni troch naštvala a pohádali jsme se) a ve škole mám přednášky o všech problémech kamarádky. Já sama bych chtěla mít někoho, komu bych se mohla se vším svěřit, ale jim prostě nemůžu (a stejně by mě neposlouchaly). A ještě jedna věc. Loni mi bylo pár měsíců mizerně, skoro každý týden jsem končila brečící na půdě a bohužel jsem se občas neudržela ani při mších. Teď je to sice lepší, ale o mších je to skoro jako tenkrát. Už tenkrát jsem však zjistila, že možná tak trochu brečet chci - aby mi někdo pomohl (a jednou si na mě pan farář udělal chvilku čas) ale samozřejmě jsem se snažila pláči bránit, protože v kostele je to prostě blbý. I přesto jsem se kolikrát se rozbrečela i v úplně cizím kostele.
k, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak se projevuje introvert?
Ahoj,jak se projevuje introvert? Lze tuto vlastnost nějak charakterizovat? Jak? Děkuji a móóóc děkuji i za ty všechny poradny, které tu jsou, protože jsou opravdu úžasné a opravdu pomáhají (alespoň mě)! :) Přeji vám krásné dny a mnoho energie do dalšího měsíce! :) ;) :)
Palačinka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak nežárlit na šťastnější kamarády a jak se stát veselou?
Jak nežárlit na šťastnější a veselejší a bezstarostnější kamarády, než jsem já? jak se stát veselou?? díííííííík
lalla, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak říct kamarádovi, že o něj nestojím, a neztratit přitom kamarádství?
Milá redakce, jeden spolužák( můj kamarád) se ke mně chová hodně zajímavě. Plácá mě po zadku atd. já si myslím, že ke mně něco cítí povídá si se mnou hodně často, ale já k němu nic moc necítím. Je docela pěkný a v sobě má něco taky. ALE jedna věc mě na něm vadí věřící je i rodina, ale před spolužáky se předvádí a mluví sprostě. Ale je pravda, že mám ráda kluka jiného nevím jak mu to říct, že o něj nestojím,a ale nechci ztratit kamarádství.
čtenářka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jaký dárek dát kamarádce k narozeninám?
Milá redakce, moje dobrá kamarádka bude mít 15 a já jí chci dát dárek. Máte nějaký nápad? (Cca do 200,-) Děkuji :) Ps: prosím nic na vyrábění tuto část mám vymyšlenou ;)
Katulík, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak se přátelit s kluky?
Jak může holka získat přátelství s kluky? Jsem taková, že se s kluky raději nebavím a většinou je ignoruji... Dík:))
Kaktus, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak si najít kamarádky a zvýšit sebevědomí?
Dobrý den, IN!, potřebovala bych poradit. Jsem introvertka a takový přemýšlivý člověk. Na ZŠ jsem neměla \"pořádné\" kamarádky, ze kterými bych chodila ven, svěřovala se a tak. Možná to je tím, že pocházím z velké rodiny (mám dost sourozenců) Maximálně jsem se se spolužačkami bavila o domácích úkolech, písemkách apod. Možná mi navázání přátelství přerušila zkušenost slovní šikany-především ze strany mých spolužáků; byla jsem v podstatě jediná věřící ve třídě, měla jsem jiné zájmy a byla jsem hodně přecitlivělá...uzavřela jsem se do sebe a doma jsem vypustila svůj smutek a hněv na sourozence a rodiče- často jsem si říkala, že se k nim chovám špatně ale nešlo to být jinačíí.když mi něco špatného řekli nebo se mi smáli, hned jsem se rozbrečela-byla to moje slabost. A kdekoliv jsem byla já a někdo se něčemu smál, myslela jsem si, že se směje mě... nebylo týdne, kdy bych nebrečela, nebo si nestěžovala. Snažila jsem se to řešit se třídní uč. ale ona mě nedokázala pochopit... Taky mi říkala, že na střední budu mít problémy (s komunikací-jsem hrozně nesmělá)... Vůbec jsem nevěděla, kým chci být, a tak jsem se dostala na gympl. Nastalo období, kdy jsem si pomalu zvykala na nový režim školy. Byla jsem na adapťáku, kde jsem se s někým z nové třídy aspoň trochu seznámila. Najednou jsem totiž měla čistý štít, nikdo nevěděl o mé předchozí zkušenosti se spolužáky. Začala jsem se s jednou holkou- nevěřící V. , se kterou jsem seděla v půlených hodinách a tak. Nic moc jsme neměly společného- jen jsme obě rády četly (ale jiné žánry). Postupně se z ní stala moje kamarádka. Ale neříkala jsem jí žádné tajemství, dozvěděla se že jsem věřící ale asi jí to nevadilo(a já jsem čekala že se se mnou přestane bavit)... apod. Pak jsem se začala bavit taky se dvěma věřícíma holkama z mé třídy a chtěla jsem abychom byly kamarádky. Na konci roku jsem se s nimi domluvila že k nim přijedu. Stalo se tak, bylo to skvělé odpoledne. Poté začala opět škola-druhák. Znovu se bavím s V. ,ale zdá se mi, že můj vztah s těmi věřícími holkami poněkud ochladl. Když chci s nimi mluvit, vždy jdu za nimi, ony moc nezačínají hovor. Snažím se mít dobrou náladu, dělat vtipy apod. Ale zdá se mi, že asi nikdy nenajdu žádnou dobrou kamarádku... :-( Modlím se za ně a za to, aby naše přátelství vydrželo. Doufám že jsem toho nenapsala moc, ale potřebovala jsem se vypsat. Když se chci svěřit někomu z rodiny, už mě znají, mou přecitlivělou povahu a tak řeknou nic si z toho nedělej apod. Možná to až moc řeším, ale nevím jak mám změnit svou povahu, svůj přístup k životu...Co mám dělat? Jak si najít kamarádku, která mi bude oporou? Jak zlepšit své sebevědomí? Sestry mi doporučovaly centrum mládeže (=animátory) ale já na animátorku pravdu nemám(chybí mi ty schopnosti a odvaha)...Děkuji za jakoukoli odpověď....
Přecitlivělá, 16 let
Odpověď:
Otázka: Můžu mít nevěřící kamarády?
Ahoj redakce IN! Chtěla bych znát váš názor na situaci, kterou vám hned vysvětlím. Mám kamarády jak mezi věřícíma, tak mezi nevěřícíma. Tyto prázdniny jsem trávila dost času právě s tou partou, která není věřící. Jezdím s nimi na tábor jako vedoucí. Máme skvělou partu, je mi s nimi dobře. Někdy si dokonce říkám, že mi je s nimi líp než s kamarády, kteří jsou věřící. Připadá mi, že tato parta mi vždy nabídne lepší zážitky, takové adrenalinové, takové, co bych jinak nezkoušela. A baví mě to. Někdy si ale říkám, že to je možná až za hranice slušnosti. (např. jsme na táboře šli v noci do řeky nazí. A všichni - jak kluci, tak holky.) Nějak zvlášť mi to nevadilo, ale nedokážu si představit, co by na to řekli moji rodiče, kdyby to věděli. Moji rodiče neví, co všechno s tou partou dělám. Často pijeme alkohol, ostatní i kouří (já teda ne). Co se týče té víry, tak většina z nich je nevěřící a oni zase ví, že já jsem věřící. Ale jsme v pohodě. Jenom si někdy říkám, že bych měla přece být radši s těmi věřícími kamarády. Že tito mě možná kazí, i když mi to tak nepřijde. Co si o tom myslíte vy?
A., 19 let
Odpověď:
Otázka: Stydím se tancovat. Co s tím?
Ahoj redakce,mohla bych se zeptat na váš názor odledně mně?Jedná se o to že mě sestřenice přemlouvá abych s ní chodila na taneční.Mám z toho strach.Z toho že se ztrapním,že to prostě nedám.Už kvůli tomu že naši jsou děsně nespolečenští co se plesů týče!Hlavně se děsím těchto věcí: podpadků,toho že se mi budou smát ostatní,a taky rytmu tance.Ale zase si říkám že chci umět tancovat když mě někdo pozve na svatbu třeba :) Nedávno jsem byla na zábavě a tančila jsem se strejdou a ten mě docela pochválil.Jak mám strach překonat??
Stydlivka :), 17 let
Odpověď:
Otázka: Kámoška se naštvala a nechce se mnou sedět v lavici. Co s tím?
Ahoj, dozvěděla jsem se, že se na mě kámoška naštvala a už se mnou nechce sedět v lavici. Napřed jsem tomu nevěřila, ale když jsem se ji pokusila zkontaktovat, tak neodpovídala moje zavolání sice vzala ale chovala se dost stroze. Nechápu a nevím co jsem jí udělala. Dost dlouho jsem o tom přemýšlela ale nic čím bych ji mohla naštvat mě nenapadlo. Leda, když jsem na konci roku šla do cukrárny s holkou, kterou bezdůvodně nesnáší (zatímco ona šla čekat na svého kluka). Co mám dělat? Chci aby to bylo jako dřív, jenže ona se tak moc změnila!
Ell, 14 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  11 12 13 14 15 16 17 18 19
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz