Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set osmdesát sedm:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  10 11 12 13 14 15 16 17 18  >>  19

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak navázat nová přátelství a oživit stará?
Ahoj IN!, mám takový problém se svou ,,povahou,,.Na staré škole jsem neměla vůbec žádné kamarády. Tím pro mě je těžší hledat si kamarády na nynější škole. Dřív jsem byla taková zamlklá, nudná... Prostně samotářka... Potom mě štvalo, jak všichni mají kamarády, jak si pomáhají a podporují... Já i když byla úplně na dně, nikdo se nezajímal... :( Změnila jsem se, na nové škole mám pár kamarádů, v rámci třídy. Vážím si jich moc. :) Ale i tak, poznávám, že se mnou začíná být nuda. :( Jak navázat nová přátelství, popř. oživit ty ve třídě??
Terka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka se začala chovat odmítavě. Čím to může být?
Ahoj In! To bych nebyla já kdybych opět nenašla nějaký problém. Tentokrát se nerozepíšu tolik jako u předchozího dotazu. Tak tedy, mám kamarádku. No známe se od té doby co jsem nastoupila na novou školu takže cca dva měsíce. Ještě minulý týden jsme byly skvělé kámošky, ale teď už ne. Třeba vždycky jsme se smály, když jsem začala číst složení těch ,,strašně zdravých\" sušenek jako jsou margot atd. Fakt, že jo. Teď mi říká, že jsem s tím už otravná. Nechápu co se děje? Radši se baví se svou bývalou kámoškou než semnou. Je možné, že je to protože moji rodiče byli v pondělí kvůli těm problémům s tím klukem v ředitelně, a on má teď zákaz se ke mě přibližovat? Může to být, protože nechce mít problémy jako já? Že se bojí, že jí on ublíží? Že chce být dál odemně, protože ten kluk má na mě spadeno? Divné je, že mě pak možná využívá, protože najednou je kamarádka, když potřebuje pomoct z matematikou nebo fyzikou. Je možné, že jsem jí dobrá na učení ale jako kámoška ne?(ve škole mi to jde, proto mě to napadlo) Děkuji za odpověď:-)
Bariky, 13 let
Odpověď:
Otázka: Ráda bych si našla kamarády - starší kluky. Jak na to?
Ahoj IN, Jsem na nové škole. Na staré jsem neměla vůbec žádné kamarády, byla jsem stydlivá a nudná ,,šprtka,,. Změnila jsem se. V nové třídě mám plno kamarádek, a chtěla bych získat i nějaké kamarády. Když jsem byla menší, nebyla jsem tak stydlivá jako potom. Ráda jsem se bavila se staršími kluky. Teď mám potřebu si taky najít takového kamaráda. Bavím se hodně s bratrancem (16), a jeho spolužáci mi připadnou fajn. Šla bych s bratrancem třeba i do nějakého doučování, kde budou i jeho spolužáci. Ale nějak to nevychází. A kdyby už to někdy vyšlo, jak se dobře seznámit, a o čem se s kluky (jako kamarády) bavit??? Během těch asi 4 let, co jsem byla taková uzavřená jsem nějak ,,zapomněla,, co jsme vlastně dělali... :/
Terka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kvůli ostatním holkám jsem se začala se svojí kamarádkou bavit tajně. Bojím se ale, že ji ztratím. Prosím o radu.
Všechny holky se nebaví s mojí kamarádkou.Málem jsem o všechny přišla a tak jsem se sní domluvila aby se se mnou bavila tajně. Teť se zase bojím,že o ni přijdu. Co mám dělat?
jarče, 12 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka se trápí kvůli klukovi. Jak jí mám pomoct?
Ahoj, Moje kamaradka se trapi strasne moc kvuli klukovi, se kterym chodi. Uz spolu jednou chodili ale pak se rozesli. Chodi spolu od prazdnin,ale ted uz se mesic nevideli..... Co vych ji mela poradit, nebo jak ji pomoct? V jednom z cisel casipisu jste psali o letnich laskach, myslite si, ze to ten kluk tak nejak bere??
maja, 14 let
Odpověď:
Otázka: Je normální, že mi zamilovanost vydrží i víc než rok a půl?
ahoj , myslíte že je normál že v mém věku se zamiluju do jednoho kluka vydrží mi to až 1,5 rok nebo 2 ? ;) Jen když se mě na to někdo ptá tak potom se celkem dost diví , že to tak ještě je. Tak je to obvyklé nebo nějak souvisí s tím , že jsem "napřed" ? :) Děkuji moc za odpověď i za to , že tu je tahle poradna . :)
záhadná, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak se seznámit s novými lidmi a nebýt při tom nervózní?
Ahoj! Potřebuju pomoct a to opravdu nutně a můj problém je v tom že se špatně seznamuju s novýma/jinýma lidma např. když jsem s lidma ve společnosti kterou neznám tak se mi začnou klepat nohy a tak. Navíc bych se ráda s někým bavila ale nemám odvahu třeba na něj jen promluvit :-(. Co mám dělat? Díky :-)
POMOOOC, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jsem v pubertě, ale nedokážu se bláznivě bavit ani smát hloupým řečem spolužáků. Čím to je?
ahoj když jsem s mými vrstevníky (spolužáky) tak oni dělají všemožné legrace například na obědě a smějí se tomu ale já ne. Přijde mi to takové infantilní a hloupé. I oni mi v tomhle přijdou takové dětinští. A přitom si říkám: jsem v pubertě, ne tak proč se nechovám stejně jako oni, když i oni jsou v pubertě?! Nebo když se začnou bavit o něčem naprosto nereálném a vymýšlejí si pitomosti, přemýšlím, jak je to může napadnout, a mě ne?! Dokážu se bavit jen s málo lidmi ze třídy dlouho o takových vážnějších věcem. Vztahy, nálady... Ale s těmi ostatními prohodím tak max pět slov. Čím to??? Prostě se nedokážu chovat tak uvolněně nebo bláznivě jako oni a užít si ty společné zážitky. V těch chvílích, kdy já mlčím a jen poslouchám, co oni plácají a smějí se tomu, si připadám tak o pět let starší než oni. Jako kdyby to byly mí mladší sourozenci a já je musela usměrňovat. Proč to tak je, proč se nedokážu chovat podobně jako oni? Vždyť já i oni jsme v pubertě, a obvykle se člověk chová mírně bláznivě, ale já ne. Čím to je? Proč si vždy připadám o tolik starší?! Děkuji za odpovědi, jsou pro mě důležité. ;(
lívanec, 14 let
Odpověď:
Otázka: Na co si dát pozor u kamaráda, který mě už několikrát zradil?
ahoj IN, je dobré věžit svému kamarádovi který vás už několikrát zradil,nebo vám lhal do očí ?A jak mně může takvý člověk ublížit?Naco si mám dát pozor aby až by jsme se pohádali mně nemohl poškodit ?
klárka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka začala chodit s klukem. Cítím se přebytečná. Co s tím?
ahojky, moje velmi dobrá kamarádka začla chodit s klukem ze spolča. Když jsme sami dvě a najednou příjde ten kluk, cítím se jako třetí kolo u vozu.
Mája, 13 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  10 11 12 13 14 15 16 17 18  >>  19
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz