Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   osm set devadesát osm:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  10 11 12 13 14 15 16 17 18  >>  24

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Trable s nejlepší kamarádkou.
ahoj, už nám to s nejlepší kamarádkou tolik neklape jako kdysi...už jako bych ji...nepotřebovala. Hodně si teď rozumím se spolužačkou a spolužákem (jsme takové trio ve třídě), nebo s kýmkoli jiným, než s ní. Pořád se hádáme, nebo se nebavíme. Navíc před rokem jsme se alespoň vídali ve škole. Teď je na SŠ a vidíme se 1xtýdně ve spolču. Dokážu se bavit s kýmkoli jiným než s ní. Už nevím co mám dělat...prosím poraďte....DÍKY
22.11.2016 19:42
Madlen, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak na dlouhotrvající smutek?
Jak zvládnout smutek a lehké deprese? Dobrý den, asi před měsícem nevlastní sestřenka řekla něco ve smyslu, že se se mnou baví jen tak, že mě nebere za rodinu(já ji mám ale starašně ráda a tohle bych o ní říct nemohl)(jedna holka se jí na to ptala). Já si to vzala hodně osobně,brečela jsem tak půl hodiny. No a pak už se to vezlo: Zdravotní problémy(tedy omezování koníčků), nedorozumění s ostatnímy přáteli, a další nedorozumění se setřenkou, stres, ignorování snad všech,.. Pak jsem prečela a byla hodně smutná čím dál častěji. Teď už doma do polštáře brečím tak 2krát za týden a jsem smutná pořád.:(Což mi už příjde dost. Kdyby jen to, ale já mou strašnou náladou nejsem zrovna nejmilejší na ostatní, takže pak jsou na mě taky husní a znovu můžu brečet. To mě strašně mrzí a chtěla bych to změnit. Přátelé, rodina a zdraví jsou prostě pro mě důležité a těd se mi to hroutí všechno najednou a já to nezvládám. Bojím se že se to zase zhorší. Jak zvládnou všechen smutek? Předem moc děkuji
19.11.2016 21:03
Kája, 13 let
Odpověď:
Otázka: Nechci, aby se do mě zamiloval kamarád.
Ahoj IN!, ještě nikdy jsem neměla za kamaráda kluka. Vždycky to byly jen samý kamarádky. Teď se ale celkem dost bavím s jedním klukem a trochu začínám pochybovat, že jsme opravdu jen kamarádi. Bojím se, že se do mě pomalu začíná zamilovávat. Večer mi třeba donese domů knížku, kterou jsem mu půjčila, i když ví, že mi ji klidně může vrátit na druhý den ve škole. Řekl mi, že to cítil jako povinnost, ale nevím, jestli je to tak docela pravda. Pak se často stává, že když se bavíme, najednou nastane takový to trapný ticho a on se na mě jen tak dívá a usmívá, jak kdyby byl do mě zamilovanej. Taky mě často doprovází domů. Má málo kamarádů, tak je dost možný, že proto se tohle všechno děje a opravdu mu na mě záleží, jako na kamarádce, protože si se mnou prostě nejvíc rozumí. Ale, co když ne? Co když se to nějak zvrtne? A teď máme jít spolu ven. Vůbec nevím jak se mám k němu chovat, o čem se s ním mám bavit, aby jsme nepřešláply kamarádskou hranici. Prostě co mám dělat, aby se do mě nezamiloval kamarád? Nechci ho zranit. Díky. :)
17.11.2016 08:37
Kika, 15 let
Odpověď:
Otázka: Problém s kamarádkou.
Ahoj In Mám menší problém. Měla jsem nejlepší kamarádku 11 let. Měla sem v rodině problémy,mamka musela na operaci se zádama a já jsem jí musela hodně pomáhat. Kámoška si čas který jsme trávili spolu,ale já na ni neměla moc času začala vynahrazovat dojížděním za jinými kamarády. Postupem času začala chodit na diskotéky a kouřit. Lhala mi celou tu dobu a já to věděla šel z ní cítit kouř a už i když jí viděla sestra tak se z toho vymluvila. Strašně mě to svíralo a hodně jsem se za ní modlila. A já jsem měla úzkost že člověkovi kterému jsem věřila a byla moje opora se zhroutila. Už jsem na střední a mám hodný spolužáky a kamarády ale někdy si vzpomenu co jsme spolu dělali a jak to bylo skvělý tak se z toho zhroutím pláču a jediný co mi pomáhá je cvičit a odpoutat se od toho. Chci se zeptat jestli by se dala ještě kámoška změnit jestli není už příliš pozdě a co mám dělat já abych byla v pohodě? Jak se mám modlit? Moje mamka o tom ví ale já se chci zeptat vás protože mi vždycky poradíte :) děkuji a omlouvám se že je to tak dlouhý. :)
7.11.2016 20:28
Kiki, 15 let
Odpověď:
Otázka: Kolik dotazů chodí běžně do poradny?
ahojky, kolik vám denně příjde dotázů do poradny? nebo třeba přes víkend? asi hodně co? díky za odpověď
1.11.2016 16:28
mája, 127 let
Odpověď:
Otázka: Jak by mělo vypadat spolčo děvčat ve věku 12 - 22 let?
Ahoj, chci se zeptat jak si myslíte, že by mělo vypadat ideální spolčo ve farnosti děvčat zhruba tak 12-22 let. Co by se tam mělo dělat a tak. Jestli se jen modlit nebo i něco zábavnějšího :)
26.10.2016 15:07
anička, 15 let
Odpověď:
Otázka: Dobrovolnický pobyt v zahraničí?
Ahoooj! Doslechla jsem se, že někdo byl v zahraničí v klášteře a pracoval tam a za to dostával jídlo+nocleh. Nevíte o něčem takovém? Nebo něco křesťanského nějaká organizace, kam se muže v Americe jet pracovat/pomáhat. Znám jen dobrovolnickou činnost u selesiánů, ale tam mužou jet dobrovolníci do Mexika pod podmínkou znalosti Španělštiny. děkuju a mějte krásný den :)
25.10.2016 10:38
cestovatelka, 20 let
Odpověď:
Otázka: Rozhádané kamarádky.
Ahoj In. Máme ve třídě zývažnoiu situaci. Holky jsou rozhádané... Mám tam své kamarádky, ale když se zastanu jedné druhá mě nenávidí a naopak. Vadí mi jedna holka, která hrozně moc zastává moji nej kámošky. Cokoli ona řekne tak ta holka ji v tom dává za pravdu a to mě štve nejvíc. Co mám dělat? JEště je tam jedna holka která přišla předminulí rok a pořád do někoho naráží a pomlouvá a myslí si že nej. Nic ji nevadí. Jak se mám zastat ostatních aby mě všichni měli pořád rádi? Moc díky za radu.
24.10.2016 19:22
Any, 12 let
Odpověď:
Otázka: Jak pomoct kamarádce s mentální anorexií?
Ahoj, moje kamarádka(14) má mentální anorexii. Její rodina o tom ví a už bere i nějaké prášky. Co mám dělat abych jí pomohla?
24.10.2016 09:40
čaver, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak nebýt introvert, jak si zvýšit sebevědomí a jak se bavit s klukama?
Ahoj IN!, mám takové 3 -dalo by se říci- otázky. 1) na ZŠ jsem byla hooodně uzavřená, hlavně protože jsem introvertka a vše silně prožívám. Proto jsem kromě své rodiny neměla žádné kamarádky... Nyní už jsem ve třeťáku na gymnáziu. Jakmile jsem tam přišla, udála se se mnou velká změna- Bůh mě začal měnit. Začala jsem být na můj vkus dost otevřená- našla jsem si dalo by se říct, že tři kamarádky. Dvě z nich jsou věřící. Všem jsem pomáhala se školou, když něco nechápali, snažila jsem se jim to vysvětlit. O prázdninách jsem byla na duchovních akcích a myslím, že to hodně povzbudilo můj vztah k Bohu. Moji spolužáci si asi postupně všimli, že jsem křesťanka a vím jen o jedné reakci, která byla celkem negativní. Nyní jsme si ve třídě dělali takový psychologický test- každý měl napsat o tom druhém nějakou POZITIVNÍ vlastnost. Hodně lidí mi tam psalo, že jsem TICHÁ a MĚLA BYCH SE VÍCE OTEVŘÍT! Tohle že je pozitivní vlastnost??? Hrozně mě to naštvalo a zároveň pobouřilo. Já jsem se všem snažila napsat to nejlepší, co jsem si o nich myslela a oni.... Přece nemůžu za to, jakou mám povahu, že jsem spíš labilnější a introvertka.... Dokonce i kamarádka, o které jsem si myslela že je moje dobrá kamarádka mi napsala něco ve smyslu, že jsem ZAMLKLÁ! :(( Co tedy dělám špatně? Snažím se být na lidi příjemná, všem pomáhám a co je na tom, že prostě neumím vyjádřit tak skvěle své pocity, jako ostatní? Je to snad špatné, že každý není EXTROVERT? Mají se všichni lidi snažit být extrovertní navzdory tomu, že jim nedělá dobře pořád mluvit a předvádět se před ostatními? 2)Skoro vůbec se nedokážu bavit s klukama. Vím, že už jsem ve věku, kdybych MĚLA umět vytvářet různorodé vztahy, ale nejde mi to. Jsem sice z velké rodiny, ale většina mých sourozenců jsou introverti, kteří však jsou více sebevědomější než já. Když už se stane, že se bavím s nějakým klukem a ten se třeba nějak usměje a podobně, myslím si, že to je hned nějaké romantické znamení, že se mu líbím! Možná to je hloupé, ale to jsem si celou dobu (asi 1 rok) myslela. Tak můžete mi prosím poradit, jak se bavit s klukama? 3)Jak mám být více otevřenější k druhým, když je to proti mé přirozenosti? Prostě mi to nejde, povahou jsem snad +- melancholička... A taky mám nízké sebevědomí a ať se snažím jak se snažím, nic mi k jeho zvýšení nepomáhá. Dokonce si už myslím, že moje modlitby na toto téma zůstávají nevyslyšeny... Co mám dělat? Díky za odpověď.
21.10.2016 15:36
anonymkaa, 17 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  10 11 12 13 14 15 16 17 18  >>  24
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz