Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta čtyřicet tři:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  9 10 11 12 13 14 15 16 17  >>  20

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Maminčina kamaráda zřejmě spáchala sebevraždu. Jak jí pomoct? Je sebevražda hřích?
Mojí kamarádce umřela mamka (zřejmě udělala sebevraždu) a já bych jí chtěla nějak pomoct, ale nevím jak. Bojím se, abych jí něčím neurazila nebo tak něco. Jak jí mám pomoci? Je sebevražda hřích?
Ančíí, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mám pocit, že jsem nejlepší kamarádce na obtíž - baví se s jinou kamarádkou víc. Co mám dělat?
BFF??? Tak to si nejsem jistá... Mám nejlepší kámošku (btw. jsem v 9). Obě jsme věřící. Katolík, baptista. Ale teď se mi zdá, že nám to nějak neklape. Mám pocit, že se začíná víc bavit, víc rozumět s jinou holkou. Ona měla taky BFF, ale ta se s ní \"rozešla\" a začala se bavit s jinou holkou. A ona zůstala sama. Plonk. Tak jsme si já a má BFF řekly, že se s ní začnem bavit. Ale já si s ní nerozumím. Stále má narážky na věřící atd.... Ale ony dvě si prostě rozumí, já nevím jak to... S kým bych se jinak bavila? S kým, nikdo jiný mi ze třídy nesedí. A já jí nechci překážet, ať se baví s kým chce, nechci a nebudu jí to určovat. Když jsme byli spolu a měly jsme normální vztah tak jsem byla opravdu štatná, ale ted jsem smutná, stále smutná..... Co se to s náma děje? Budeme stále spolu? Mám si s ní o to popovídat? Ale jak a kdy? Osobně, telefonem, skypem, smsky??? HELP ME, PLEASE GUYS!!! (redakčně zkráceno)
Pája, 15 let
Odpověď:
Otázka: V minulosti jsem někomu ublížila, ale nevím, jak se zbavit pocitu provinění.
Ahoj. Jsem dost citlivá a poslední dobou mě trápí taková věc a nevím komu jinému ji svěřit... Uvědomila jsem si, že jsem možná v minulosti (asi 4 roky nazpět) někomu ublížila, ale v té době jsem to ani nepostřehla. Nevím to vůbec jistě, ale jak tak vzpomínám bojím se, že to jak jsem se k nim zachovala - byla špatná kamarádka a ignorovala někoho pouze kvůli vzhledu - jim mohlo opravdu ublížit. Chtěla bych zjistit, jestli to tak bylo a jestli ano, tak bych to chtěla nějak odčinit. Jenomže nejsem v kontaktu ani s jednou z těchto osob a nějaké setkání je prakticky nemožné. Byla jsem možná taková, ale změnila jsem se a už nikdy něco podobného neudělám. Zkrátka teď vnímám city druhých. Vidí Bůh to, jak jsem se chovala, jako prohřešek? Modlím se za všechny, komu jsem v minulosti ublížila. Je způsob jak se očistit od pocitu provinění? Děkuji za Váš čas.
Louise, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak si popovídat a nezažívat po každém slově trapnou chvilku ticha?
Dobrý den, mám takový problém... nedokážu navázat konverzaci, když si chci s někým povídat třeba po chatu, skončí to že on napíše že se má dobře a já nevím o čem si s ním povídat. Nebo ve škole, když třeba čekám ve třídě na učitele a je tam jen pár spolužáků, nevím co si s nimi říct. Mám strach z toho, že třeba až budu dospělá s nikým se neseznámím a budu sama. Co s tím?? Jak si umět popovídat a nezažívat po každém slovu trapnou tichou chvilku?
Anežka, 0 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka chce přejít na jinou školu. Nechci jí bránit ani ji ztratit. Co dělat?
Ahoj redakce... Jsem v 9. třídě na gymnáziu (na osmiletém). Mé známky jsou docela dobré. Na vysvědčení jsem měla tři trojky - matika, fyzika, chemie... Pak dvojky a samozřejmě na ty nejlehčí předměty jedničky. Mám nejlepší kamarádku, její známky se od mojích zas tak moc neliší, měla jen více trojek a hrozila jí 4 z matematiky. Nechce dál studovat na gymnáziu a chce jít na lyceum... prý tam je míň fyziky, chemie a matematiky. To já nevím. Ptala jsem se jí proč chce odejít, řekla mi, že se nedokáže doma dokopat k učení... Hodně se kvůli tomu stresuje a někdy i nespí. Ji to trapí a trápí jí, že se kvůli ní trápí i její rodina... Každý se stresuje se školou, i já... Mám strach z různých předmětů. Tak i ona. PROSÍM o radu... Nechci ji ztratit, ale zase ji nechci nutit aby tu zůstala. Nechci ji tu držet. Máme spolu skvělý vztah... Děkuju moc.
Klára, 15 let
Odpověď:
Otázka: S kamarádkou se přestala bavit její spolusedící ve škole. Jak jí pomoct?
Ahoj redakce, potřebovala bych poradit, co mám dělat, když mám kamarádku, která se trápí, protože její druhá kamarádka, co s ní sedí ve škole, se s ní najednou z ničeho nic přestala bavit :/. Jediný o čem se s ní dá bavit jsou kluci, té kamarádky se jenom pořád ptá, co těm klukům má napsat za otázky a kamarádku to štve. Teď ji začala ignorovat na facebooku a neodepisuje jí ani na SMS. Pak jí konečně napsala na facebooku, ale řadu sprostých slov a pod to napsala, že se učí sprostý slova česky :(( (protože k nám přišla na začátku 8. z Francie). A přitom je věřící a chodí do kostela. Nevím, jak jí mám pomoct a ona sama neví, co má dělat. :(
A, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka mě odkopla. Cítím se osamělá. Co s tím?
ahoj.moje nej kamoska odesla v petce na gympl.od te doby jsem osamnela.pak se projevila jako hodna jedna spoluzacka. hodne jsem ji verila a se vsim se svezovala.tak to slo az do rijna sedmicky.mela me taky rada.ted me ale odkopla a tvrdi ze ji hrozne stvu a pritom se naopak snazim ji porozumet.jsem ted osamela a dost smutna.co mam delat??Předem děkuji za odpověď.
Sedmačka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka se začala chovat jinak. Co mám dělat?
Ahoj In! Kamarádka je o dva roky mladší jak já a vždy jsme spolu vycházely a rozuměly sme si, ale změnilo se to a teď mi připadá, že mi prokluzuje, je uzavřenější a chová se ke mě jinak:( mám jí moc ráda a nevím co mám dělat.
Terka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Od kolika let se chodí na maturitní plesy?
Ahoj. Dřív jsem si myslela, že na maturitní plesy chodí jenom maturanti, jejich rodiny a zbytek že je věková skupina tak třeťák až první ročník na VŠ. V poslední době mám ale pocit, že na tyto plesy chodí i studenti o něco mladší, třeba od šestnácti. Od kolika se tak chodí podle vás? Jsem ještě na základce, ale pár měsíců a střední se týká i mě. Děkuji
Vlčí mák, 15 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém se bavit s klukama. Jak překonat ostych?
Ahoj redakce, mám takový problém. Nevím proč, ale mám problém bavit se s kluky. Většinou jediné, co řeknu, je Ahoj. Myslím si, že to určitě dokážu, protože se úplně normálně bavím s bráchou. A také, když třeba potkám někoho v tramvaji, tak se snažím něco říkat. Ale jinak prostě, když jsme s kamarády, tak nedokážu prostě sama jít a začít se bavit s klukem. Také jsem za poslední roky nabyla dojmu, že mě kluci nemají rádi. Ale asi to nebude pravda u všech, asi je to spojené i s tím, že se jich tak trochu bojím a nedokážu se s nimi bavit. Nevím, co s tím a vím, že je to vážně hrozné, ještě v mém věku. Někdy se mi stalo, že když jsem už s nějakým klukem mluvila a cítila jsem, že proti mě nic nemá a že si se mnou dokonce chce povídat, tak to bylo v pohodě. Ale většinou to tak nebylo a prostě jsem se bála něco říct.. Prosím, poraďte mi, co mám dělat. Moc děkuji :)
Maruš, 20 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  9 10 11 12 13 14 15 16 17  >>  20
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz