Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   devět set  tři:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  8 9 10 11 12 13 14 15 16  >>  26

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Moje kamarádka je hodně uzavřená...
Ahooj, mám jednu kamarádku, známe se už od školky a ted jsme spolu i na střední. Ona pochází z hodně silně věřící rodiny, za to já, jsme k víře přišla sama a moji rodiče do kostela nechodí, zatímco její ano. Když jsme byli malé, naše přátelství bylo opravdu silné. Jenže ona byla vždycky jiná než já. tichá, míň otevřená, málo projevuje city, neobejme mě ani mi nepopřeje třeba k narozeninám, pokud o tom třeba neprohodm, zatímco já jasem byla venku s dalšími kámoškami, ona musela být doma s rodinou, nemohla chodit a nemužu v neděli ven a vlastně se zajímá jen o školu. Prostě ve zkatce její zájmy jsou škola, rodina a víra, sem tam nějaká zábava. Já ale vím, že jsme energická a potřebuju člověka,se kterým je sranda, není pořád takový vážný a neřeší jen a jen domácí úkoly, který mě třeba pochopí a dokáže se trochu odvázat, užit si život, typu jít i na party, poslouchat hudbu, bavit se o bohu i jinak. Ona mi i zakázané nějaké filmy a hudbu mí přijde, jakoby jí rodiče vše kontrolovali, nemůže ani chodit ven s kluky. I když spolu jedeme autobusem, ona prostě mlčí a když se jí na něco zeptám, reaguje podrážděně. Mám i spoustu jiných kamarádek, se kterými si rozumím víc a vidám se s nimi často, ale ani jedna z nich není se mnou ve třídě a já si pak někdy případám sama ve škole, i když je tam ona. Vím, že každý je jiný a že já ji nezměním. Prosím o radu, jak si to s ní třeba vyříkat a nebo jak ji brát se takovou, jaká je. Děkuji moc :)
5.11.2017 12:47
Natka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak říct kamarádce, že se má začít holit?
Ahoj. Mám takový problém. Já a moje nejlepší kamarádka se od doby, co nám začaly růst chlupy v podpaží holíme, akorát moje druhá dobrá kamarádka ne.Nevím jak jí to mám říct, aby se neurazila. Jde o to, že si toho může všimnout někdo další, protože jí to občas vyčuhuje z trička nebo tílka. Předem moc děkuji za odpověď :). B.
17.10.2017 18:25
bonbónek, 14 let
Odpověď:
Otázka: Co dělat, když při rozhovoru s kamarádkou nastává ticho?
Ahoj IN! Mám pro vás otázku...jak na tu trapnou chvíli ticha?...Stává se mi to hrozně často i když se bavím s kamarádkou, se kterou se známe od mala i když se bavím s kamarádama, které znám třeba den nebo dva... Je mi to hrozně nepříjemné...Je mi moc líto že se \"nemáme o čem bavit\" a mám pocit že se se mnou musí určitě hrozně nudit...Byla jsem teť na akci, kde byli nový děti se kterýma jsem se neznala...a první den byl úplně skvělej, pořád jsme si povídali a všemu se smáli...Druhý den už to tak tolik nebylo a nastávala dost často ta dlouhá trapná pomlka... Potom se většina kluků zvedla, řekli že je u nás v pokoji nuda a šli do vedlejšího pokoje, kde byly o hodně ukecanější, zábavnější, vtipnější a mnohem hezčí holky než já a ostatní a to mi bylo opravdu moc líto...a nakonec jsem zjistila že i s těma holkama jsme mlčely a mě to bylo moc líto...znamená to že si ani s těma klukama ani s těma holkama nerozumím? nebo že si nerozumím ani s nejlepší kamarádkou se kterou to poslední dobou taky docela často nastává? A není to je taková pomlka na minutu, někdy mlčíme i deset minut a tak...Je mi líto že nejsem člověk, který pořád nechrlí vtipy a o něčem zajímavém nepovídá a ta polka je hrozná )-:... Co bych proti tomu mohla dělat? nebo je to naprosto v pořádku a jenom si to u ostatních neuvědomuji? Jsem s toho už docela dost smutná...
15.10.2017 18:13
(-:, 13 let
Odpověď:
Otázka: Co dělt, když už si s kamarádkou neorzumíme tak jako dřív?
Dobrý den , potřebovala bych poradit a zároveň pomoct . Víte už od malička mám svou kamarádku, se kterou jsme se scházely vždy venku a trávily spolu veškerý svůj volný cas, ovšem poslední dobou je to tak půl roku si nerozumíme ,tedy aspoň z mojí strany to tak vypadá, začala se strašně povyšovat nad ostatníma kamarádama ,ne že by me odstrčila, ale není to už za holka ,kterou jsem znala, musela být ve všem první , nesnesla něco v čem by byla druhá. Nechávala jsem to tak, že se to časem vrátí do starých kolejí a bude za se vše jako dřív. No mýlila jsem se, pořád to bylo horší a horší a mě to čím dál tím víc trápilo a trápilo. Jednoho dne jsem se rozhodla, že se s ní sejfu a skusim s ní promluvit co si octomilky bydlí ona a jaký má na to názor ona. No řeknu vám, domů jsem odcházela s placem, protože to co mi řekla mě dostalo totálně na dně. Dva měsíce jsem ji neviděla a nechci být hnusná ,ale byla jsem za to ráda,aspoň jsem si to v hlavě mohla trochu urovnat. Asi za dva měsíce jsem ji potkala u nás v kostele a začla mi brečet na rameno, že ji to strašné mrzí jak se ke mně chovala a chtěla ať ji odpouštím. Já jsem věřila a doufala, že má pravdu a tak se rozbrečela a odpustila. Další neděli jsem ji potkala znova a řeknu vám hned jak jsem ji uviděla mi tam v mém nitru začlo být nějak těžce, tak jak nikdy jindy, cítila jsem zkrutnou bolest. Snažila jsem se být normální, což se mi celkem dařilo,ale hned při příchodu domů ze mě tekly slzy jako z vodopádu. Neměla jsem ještě jistotu, že tu omluvu myslela vážně. Chvála jsem se milé a hodně, žádné přetvařovat, ale od ní jsem pociťovala závist a takovéto , že ona musí mít něco víc extra než já. Narovinu vám říkám,že se s nikým neporovnává k ani nic podobného. Cítila jsem to od ní víc a víc , i druzí se mně ptali co se mi stalo, jestli jsem vpohode a takové, nechtěla jsem na sobě necháš znát své trápení a potíže. Se vším sem se svěřila mamince a ta řekla,že to tak v kamarádství bývá, že se to časem zrovna. Věřila jsem a pevně jsem se za to modlila a doufala,že má pravdu. No ,ale ono se to táhlo čím dál víc a pro mne to bylo čím dál větší trápení. Před týdnem jsem to chtěla definitivně urovnat a tak jsem se s ní domluvila na určitém dní v určitou hodinu ona souhlasila tak jsem byla ráda. Nastal den naseho shledani asi půl hodinu před sražen mi zavolala,že má něco naléhavého a jestli stačí na něj debatu čtvrt hodiny já jsem byla tak smutná a řekla jí , že to nemá cenu a zavěsila. S pláčem a čekám šrámem na srdci jsem se vrátila domů s domněnkou, že to nechám tak a ,že to nebudu více rozmazat ,stejně jsem se snažila úplně zbytečně,když to stejné nikam nevedlo. Prosím poraďte jak dál? Co mám dělat?
28.9.2017 20:41
Bibi, 15 let
Odpověď:
Otázka: Bojím se nové třídy.
Ahoj redakce. Mám problém, že se nedokážu bavit s lidma. Hlavně s klukama. Až do 5. třídy to bylo super a já se cítila v pohodě. Ale pak v 6. jsme se jako třída rozdelili a já a další holka jsme musely do vedlejší třídy. Já si tam připadala cizí a nedokázala se s nima bavit. Když jedu na tábor, bojím se těch lidí. Teď mám nastupovat do prváku a bojím se nové třídy. Prosím poraďte mi, jak tam zapadnout a najít si kamarády a kamarádky. Děkuju moc. Moc mi vaše rada pomůže:)
19.8.2017 21:28
áďa, 15 let
Odpověď:
Otázka: Ahoj, chceme nafotit fotoromán ale nevíme kam se to posílá.
Ahoj, chceme nafotit fotoromán ale nevíme kam se to posílá.
13.8.2017 23:06
možnov, 111 let
Odpověď:
Otázka: Jak se zachovat, když si myslím, že by se kamarádka měla rozejít se svým klukem?
Ahoj In, za prvé chci poděkovat za radu. Jak už jsem psala ten kámoščin kluk mi psal nepěkné věci. Teď se to ještě zhoršilo. Napsal kámošce, že pokud se se mnou pořád bude kámošit, tak si ji blokne. Ona mu slíbila že se se mnou už dál kámošit nebude,ale stejně se se mnou kámoší. Mám se s tím klukem setkat a bude tam i ta kámoška. Také ji psal že pokud lhala, tak ji bude sledovat a takový věci. Já osobně si myslím, že by se ona na něho měla vykašlat, protože tohle je podle mě něco jako vydírání. Co byste tomu řekli vy? Jak se mám zachovat? Díky
15.6.2017 15:57
Nešťastná, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka chodí s ladším klukem. Co s tím?
Ahoj In, mám dilema. Mám kámošku, která chce abych jí nazývala BFF, jenže já si myslím, že ona mojí BFF není. Nechová se tak. Nic mi nikdy nepochválí. Směje se ve vážných věcech. Nechce mě ani obejmout.:-( Nechce se mnou jezdit k mé rodině, ale sama vyžaduje abych jela k ní. Chtěla jsem s ní kamarádství ukončit, jenže vím, že by se naštvala a já bych si neměla s kým povídat atd. Nevím co mám dělat. Navíc \"chodí\" s klukem kterému je 11(a jí je 13). Říká že chodí, ale já vím, že to chození není. Nehodí se k sobě. Radila jsem ji aby se s ním \"rozešla\" ale ona že ne a ještě to tomu klukovi vykecala, když jsem ji říkala, ať mu to neříká. Ten kluk mi psal nadávky. Snažila jsem se mu vysvětlit, že je na chození ještě moc malý a že by jim to spolu stejně moc neklapalo, protože znám kámošku líp než on ale nechtěl si to nechat líbit. Nevím jestli mám kámošce ještě věřit. Nechci aby byla s tím klukem a nevím jak mám reagovat na jeho nadávky. Prosím poraďte mi. Díky.
14.6.2017 20:11
Nešťastná, 13 let
Odpověď:
Otázka: Chci jít s partou k rybníku, ale mám menstruaci. Co s tím?
Ahoj holky. Nejsem ve škole v partě a tak jsem byla ráda, že jsem dostala pozvání abych s nimi šla k rybníku se koupat. Jenže jsem dostala menstruaci. Nemůžu ostatním říct, že to mám. Nechci ztratit partu. Chci jít s nimi. Nemůžu se koupat. Existuje nějaká výmluva?
4.6.2017 20:47
Allenka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, když mi kamarádka odporuje?
mám kamarádku kterou mam opravdu ráda ale zdá se mi že mi spíš poslední dobou odporuje ,chtěla bych jí pomoct ale nevím co se s ní stalo a co jí je a jak jí pomoci.Když se jí zeptám co se děje odsekne že n ic.Zdá se mi že se mnou už asi nechce být.CO mám dělat?
28.5.2017 17:55
martinka, 15 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  8 9 10 11 12 13 14 15 16  >>  26
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz