Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   osm set čtyřicet devět:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  8 9 10 11 12 13 14 15 16  >>  19

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Dá se v e-shopu koupit tričko s potiskem na přání?
ahoj IN! Nejdřív bych chtěla říct, že in je skvělý časopis a moc si vaší práce vážím. S mojí kamarádkou si chceme koupit stejné tričko s nápisem. Ráda bych v tomhle podpořila in a taky vím z vlastní zkušenosti, že mi to příjde :) Proto jsem se chtěla zeptat jestli by se nedalo koupit tričko s potiskem na přání? děkuji moc xD
ukecaná, 14 let
Odpověď:
Otázka: Vypadám starší a stydím se za svůj opravdový věk.
Ahoj, mám takový problém... Na každého někdy padne otázka \"Kolik je ti let?\" Já jsem fyzicky i psychicky vyspělejší než ostatní např. ve škole atd. Vypadám tak na 15 let. Mám problém s tím že, když nastane taková situace, že se mě někdo na něco takového zeptá a já mu řeknu kolik mi je, tak se cítím trapně a za svůj věk se stydím. Vím, že Bůh nás stvořil takové, jací jsme a my to nezměníme, ale prosím poraďte mi nějak, co s tím mám dělat. Předem děkuji za odpověď.
Baru, 12 let
Odpověď:
Otázka: Nová škola, starší rodiče, každodenní trapasy... Je toho na mě moc.
Ahoj IN, potřebuju se už někomu svěřit, ale zase nechci, aby někdo věděl, co se děje. Poslední dobou je toho na mě asi moc. V září jsem nastoupila na šestiletý gympl --> víc učení... jsme nejmladší třída na té škole, to znamená mnoho každodenních trapasů, několikrát jsem se ztrapnila i před klukem, co se mi na škole líbí (16) :(. Našla jsem si kamarádky, ale všichni mají problémy... Ještě se trápím taky kvůli tomu, že patřím k sociálně slabším rodinám :/. A když byla posledně školní akce, hrozně jsem se styděla za svoje rodiče, hlavně za taťku, kterému je 65, a když tam moje spolužačky přišly s mnohem mladším taťkem, byla jsem zase ta trapná :(. O jarních prázdninách jsem jen seděla doma/zašla ven, ostatní na horách, v aquaparcích... Nevím poslední dobou je toho prostě strašně moc, všechno mě trápí :( Máte nějaký nápad, jak se od všeho odpoutat, odpočinout si od všech povinností, ve škole se vyhnout obloukem těm každodenním trapasům, které už mě taky dostávají? :/
Terez, 14 let
Odpověď:
Otázka: Pohádala jsem se kamarádkou kvůli hlouposti. Poraďte prosím.
Ahoj IN, dnes jsem se pohádala s kamarádkou kvůli vyložené hlouposti. Přišla jsem do školy a měla jsem na sobě nový svetr, hned jak ho kamarádka uviděla, řekla: "Jé, já mám úplně samý, ach jo, budu vypadat jako kopírant". A já jí řekla, že jako kopírant vypadat nebude a že to nevadí. No a celý den bylo vše v pořádku. Až potom, co jsme odcházeli, mi to začala vyčítat a říkala jak ji hrozně s.... A nakonec mi ani ahoj neřekla. Vím, že ji to asi naštvalo, ale nemohla jsem to vědět, moc mě to mrzí, dokonce jsem se i rozbrečela. Prosím poraďte, děkuji.
Anička, 14 let
Odpověď:
Otázka: Maminčina kamaráda zřejmě spáchala sebevraždu. Jak jí pomoct? Je sebevražda hřích?
Mojí kamarádce umřela mamka (zřejmě udělala sebevraždu) a já bych jí chtěla nějak pomoct, ale nevím jak. Bojím se, abych jí něčím neurazila nebo tak něco. Jak jí mám pomoci? Je sebevražda hřích?
Ančíí, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mám pocit, že jsem nejlepší kamarádce na obtíž - baví se s jinou kamarádkou víc. Co mám dělat?
BFF??? Tak to si nejsem jistá... Mám nejlepší kámošku (btw. jsem v 9). Obě jsme věřící. Katolík, baptista. Ale teď se mi zdá, že nám to nějak neklape. Mám pocit, že se začíná víc bavit, víc rozumět s jinou holkou. Ona měla taky BFF, ale ta se s ní \"rozešla\" a začala se bavit s jinou holkou. A ona zůstala sama. Plonk. Tak jsme si já a má BFF řekly, že se s ní začnem bavit. Ale já si s ní nerozumím. Stále má narážky na věřící atd.... Ale ony dvě si prostě rozumí, já nevím jak to... S kým bych se jinak bavila? S kým, nikdo jiný mi ze třídy nesedí. A já jí nechci překážet, ať se baví s kým chce, nechci a nebudu jí to určovat. Když jsme byli spolu a měly jsme normální vztah tak jsem byla opravdu štatná, ale ted jsem smutná, stále smutná..... Co se to s náma děje? Budeme stále spolu? Mám si s ní o to popovídat? Ale jak a kdy? Osobně, telefonem, skypem, smsky??? HELP ME, PLEASE GUYS!!! (redakčně zkráceno)
Pája, 15 let
Odpověď:
Otázka: V minulosti jsem někomu ublížila, ale nevím, jak se zbavit pocitu provinění.
Ahoj. Jsem dost citlivá a poslední dobou mě trápí taková věc a nevím komu jinému ji svěřit... Uvědomila jsem si, že jsem možná v minulosti (asi 4 roky nazpět) někomu ublížila, ale v té době jsem to ani nepostřehla. Nevím to vůbec jistě, ale jak tak vzpomínám bojím se, že to jak jsem se k nim zachovala - byla špatná kamarádka a ignorovala někoho pouze kvůli vzhledu - jim mohlo opravdu ublížit. Chtěla bych zjistit, jestli to tak bylo a jestli ano, tak bych to chtěla nějak odčinit. Jenomže nejsem v kontaktu ani s jednou z těchto osob a nějaké setkání je prakticky nemožné. Byla jsem možná taková, ale změnila jsem se a už nikdy něco podobného neudělám. Zkrátka teď vnímám city druhých. Vidí Bůh to, jak jsem se chovala, jako prohřešek? Modlím se za všechny, komu jsem v minulosti ublížila. Je způsob jak se očistit od pocitu provinění? Děkuji za Váš čas.
Louise, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak si popovídat a nezažívat po každém slově trapnou chvilku ticha?
Dobrý den, mám takový problém... nedokážu navázat konverzaci, když si chci s někým povídat třeba po chatu, skončí to že on napíše že se má dobře a já nevím o čem si s ním povídat. Nebo ve škole, když třeba čekám ve třídě na učitele a je tam jen pár spolužáků, nevím co si s nimi říct. Mám strach z toho, že třeba až budu dospělá s nikým se neseznámím a budu sama. Co s tím?? Jak si umět popovídat a nezažívat po každém slovu trapnou tichou chvilku?
Anežka, 0 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka chce přejít na jinou školu. Nechci jí bránit ani ji ztratit. Co dělat?
Ahoj redakce... Jsem v 9. třídě na gymnáziu (na osmiletém). Mé známky jsou docela dobré. Na vysvědčení jsem měla tři trojky - matika, fyzika, chemie... Pak dvojky a samozřejmě na ty nejlehčí předměty jedničky. Mám nejlepší kamarádku, její známky se od mojích zas tak moc neliší, měla jen více trojek a hrozila jí 4 z matematiky. Nechce dál studovat na gymnáziu a chce jít na lyceum... prý tam je míň fyziky, chemie a matematiky. To já nevím. Ptala jsem se jí proč chce odejít, řekla mi, že se nedokáže doma dokopat k učení... Hodně se kvůli tomu stresuje a někdy i nespí. Ji to trapí a trápí jí, že se kvůli ní trápí i její rodina... Každý se stresuje se školou, i já... Mám strach z různých předmětů. Tak i ona. PROSÍM o radu... Nechci ji ztratit, ale zase ji nechci nutit aby tu zůstala. Nechci ji tu držet. Máme spolu skvělý vztah... Děkuju moc.
Klára, 15 let
Odpověď:
Otázka: S kamarádkou se přestala bavit její spolusedící ve škole. Jak jí pomoct?
Ahoj redakce, potřebovala bych poradit, co mám dělat, když mám kamarádku, která se trápí, protože její druhá kamarádka, co s ní sedí ve škole, se s ní najednou z ničeho nic přestala bavit :/. Jediný o čem se s ní dá bavit jsou kluci, té kamarádky se jenom pořád ptá, co těm klukům má napsat za otázky a kamarádku to štve. Teď ji začala ignorovat na facebooku a neodepisuje jí ani na SMS. Pak jí konečně napsala na facebooku, ale řadu sprostých slov a pod to napsala, že se učí sprostý slova česky :(( (protože k nám přišla na začátku 8. z Francie). A přitom je věřící a chodí do kostela. Nevím, jak jí mám pomoct a ona sama neví, co má dělat. :(
A, 13 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  8 9 10 11 12 13 14 15 16  >>  19
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz