Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   osm set padesát čtyři:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  20 21 22 23 24 25

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Kamarádka v mé přítomnosti pořád odepisuje na smsky nebo na zprávy na skype. Jak jí říct, že mi to vadí?
Ahoj In, chtěla bych se zeptat na jednu věc. Když se bavím s kamarádkou (18), tak neustále datluje do mobilu, a mě to už fakt vadí. Třeba si mě pozve na návštěvu, ale pak si furt smskuje přes skype se svým klukem. Furt jí to pak pípá a ona odepisuje, někdy musím opakovat, co jsem řekla. Jak jí mám slušně říct, že mi to už fakt vadí? Už jsem jí to teda zkoušela, ona \"jo jo\" ale pak to dělá zase . Ach jo.
9.1.2015 11:30
kašna, 20 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka je na mě naštvaná. Prosím, poraďte.
Dobrý den, moje kamarádka mě nedávno přemluvila, jestli bych s ní nešla na brusle. Pozval ji nějaký kluk, ale říkala, že mně potřebuje jako podporu.Tak jsem teda šla. Ten kluk byl docela překvapený, že tam jsem. Když jsme si dávali čaj, slyšela jsem kamarádku jak o mně říká, že prý jsem se jí vnutila a že je jí hrozně líto, že tu nemůžou být jen oni dva sami atd. To mně strašně naštvalo... Dál už jsem to nechtěla rozebírat a jela jsem domů. Pak jsem toho kluka potkala a on se mě zeptal, jak to bylo. Přiznala jsem se mu, že mě kamarádka přemluvila. V pondělí ve škole už na mně čekala... Když jsem k ní došla a pozdravila ji, vyjela na mně s tím, že jsem prolhaná potvora. Prý bych se jí měla omluvit za to, co jsem jí udělala. Protože ten kluk už se s ní nechtěl vidět znovu. Já myslím, že by to mělo být naopak, protože ona mě neskutečně ponížila. Co byste dělala na mém místě Vy?
9.1.2015 11:23
Adéla, 13 let
Odpověď:
Otázka: S kamarádkou je to složité. Co mám dělat?
Dobrý den, psala jsem dotaz ,kamarádka se chová divně. Jak ji říct že mi na ni záleží,.Totiž s pohledu někoho jiného by se dalo říci že je to dobré ale ne, je to hrůza. Nějak jsem to zkusila nechat jak to dopadne a je to horší. Sice se se mnou baví, to jo, ale jen když nemá nikoho jiného. Jinak ji nezajímám. S tou holkou je pořád a "kamarádka" si asi myslí že je všude oblíbená. Asi je oblíbenější než já, to jo, ale jinak... Třeba je hrozná kamarádka se mnou když je ta holka pryč a říká o ní jak je hrozná... Pak ona ale přijde a "kámoška" za ní hned vyletí. No a to dokáže naštvat. Já jsem asi trošku upovídaná a tak se snažím kamarádství udržet. Když jsme spolu sami tak ji povídám samé věci které říkám jen ji. No a pak když odejde tak mě to mrzí. Ona je pravda že je to u nás tak furt. Na podzim se skamarádíme s tou holkou a na jaře jsme zase jen spolu. Vím že to tak bude a chci to kamarádce říci. Chci jí hned všecko povědět do očí a pak když jsem s ní tak už nemůžu. Mam malý sebevědomí. Ale dokáže naštvat i to, že když jsem byla nemocná tak mi přinesla jednou za týden úkoly a já další týden dost plavala-nevěděla o testech, úkolech...A dostala svoji první poznámku za tento rok(dobře se učím). A pak už jsem naštvaná s maličkostí. A dneska na mě úplně křičela když jsem ji řekla kde má chybu a tak. Minule mi s tím pomáhali další kamarádi s kterými se moc už nevídam a nejsme tak dobrý kamarádi a teď už se mi to nechce říkat nikomu... A dál jsem ji neřekla o testu a tak na mě dnes byla naštvaná (který stejně nakonec nebyl) a já ji minulý týden každý den nosila úkoly. To jí je jedno. Někdy mě napadá naštvat se na ni, ale to pak selže a já se furt snažím být na ni hodná. Hrozný je, že ona bere jako samozřejmost že ji třeba přinesu věci a tak. Prostě bych jí to měla asi říci na rovinu, ale to neumím. Je u ní pořád ta holka a nebo by mi ona vyčetla co je zas na mne. Taky jsem se jí dneska ptala jestli mi neukáže test jak jí dopadl a ona to slyšela ta další holka a hned se zeptala taky. \\\"Kámoška\\\" říkala že asi ne. Pak jsem je za chvíli viděla jak si prohlížejí ten test mimo mne a já je nezajímala. Moc děkuji za odpověd´.
9.1.2015 11:15
Týna, 12 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka má kluka, který po ní chce intimní fotky a sex. Co mám dělat?
Dobrý den... Mám problém s kamarádkou. Poslední dobou se chová dost divně; minulý rok se mně ptala, jestli spolu letos budeme sedět v lavici, slíbily jsme si, že jo. Letos si ale sedla s jinou kamarádkou. O to mi ale nejde... Má kluka...tedy...sice tvrdí, že s ním nechodí, ale podle toho, co mi vypráví... a některé zprávy, které mi ukazuje a které si s tím klukem píšou na facebooku, mně děsí... ten kluk po ní chce intimní fotky, dokonce jí i sám své posílá... ale nechce po ní jen ty fotky, chtěl (tedy chce) po ní i sex... A kamarádka kvůli němu začala kouřit... a jednou po víkendu, kdy u něj byla, jsme si ve škole psaly papírky a já se jí jen tak mimochodem zeptala, jestli s ním nespala... ona mi odpověděla tak neurčitě... kdyby s ním nespala, dušovala by se, že ne, znám ji... ale takhle...a navíc se od té doby často ptá mně a její mamky, jestli je špatně, když udělala nějakou hloupost a nelituje jí... je skoro o rok mladší než já... Děkuji a odpověď... PS: její rodina i ona chodí do křesťanského sboru, ale její mamka začala před časem chodit do kostela...
9.1.2015 11:14
Kari:), 14 let
Odpověď:
Otázka: Mám problémy s nejlepší kamarádkou. Prosím, poraďte.
Dobrý den, mám problém s kamarádkou. Jsme nejlepší kamarádky, ale poslední dobou jí nemůžu vyhovět v tom, v čem by chtěla, protože mi to rodiče nedovolí. (Vracela bych se pozdě domů... tj. po osmé večerní) Když nemůžu udělat to, co chce, jdu s jinou kamarádkou třeba do knihovny a domů se vrátím o půl hodiny později. Když to pak nejlepší kamarádka zjistí, řekne, že když je ve škole ona, musím domů brzo... Myslím, že žárlí, ale ona má taky i jiné kamarádky. Mám dojem, že poslední dobou jí nemůžu vyhovět v ničem, ( Taky proto, že jsou to náročné věci) a říkám věci, o nichž si zpětně uvědomím, že jsou hnusné a neomalené. Omluvím se jí, ale nejsem si jistá, jestli mi odpustila. Mám taky dojem, že se nám naše přátelství rozpadá... Prosím, pomozte mi!!
9.1.2015 11:12
Týna, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak odejít od kamarádky, aby to nemělo žádné následky?
Moje kamarádka je o rok mladší jak já a je v té největší pubertě- všemu se chechtá, hledá si kluka a dřív si hledala kluka dokonce i přes internet a když jsem jí řekla, že to není správné, tak mi začala nadávat, že ví co dělá. Až potom jí ten kluk na internetu hnusně pozurážel a uvědomila si, že to není správné, ale chybu neuznala. Také stále pomlouvá jednu holku, se kterou jí vidím, každou chvíli. Už s ní nechci kamarádit, ale kdybych jí to řekla, tak mě bude nenávidět a bude mě pomlouvat. Jak mám od té kamarádky odejít, aniž by to mělo následky? Díky za odpověď.
9.1.2015 11:09
NIna, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádky mi odpovídají vyhýbavě. Co mám dělat?
Poslední dobou mi docela začíná vadit, že moje kamarádky mluví o svých věcech strašně obecně - např."musím něco udělat", "něco jsem řešila", "je toho hodně a tak", "chystám věci na nějakou akci". Prostě ty věci nepojmenují... Dost mi to vadí, protože já jim vždycky řeknu věci konkrétně, a ony strašně mlží... Jak jim to nějak nenásilně a nenápadně naznačit? Nebo spíš možná by bylo lepší, abych se já naučila moc nemluvit a nepovídat všechno.. Jak? Nemáte nějaké tipy? :)
9.1.2015 11:07
Sum, 19 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka se chová divně. Jak jí říct, že mi na ní záleží?
Mám nejlepší kamarádku od 1.třídy. Jenže teďka je taková divná, kamarádí s holkou kterou já nemam vůbec ráda a já jsem pro ni úplně obyčejná. Někdy se na mě naštve a nebaví se se mnou vůbec. Chtěla bych jí nějak říct že s ní chci zas být nejlepší kamarádka a že mi na ni záleží. Jak to říct a jak se k ní mám chovat ?
9.1.2015 11:04
nick, 12 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka si ubližuje. Jak jí mám pomoct?
Potřebují radu, moje kamarádka má ráda svého bratra, ale on je na ni pořát nepříjemný a nadává jí, nevím jestli to s tím souvisí, ale asi ano. Ona si asi před 10 dny začala ubližovat a to takovými těmi gumičkami na nnáramky, praská se jimi do ruky a já se jí to snažila vymluvit, ale dělala to dál, dnes už se to ale nedalo ignorovat, práskla se kousek pod loktem až do krve a dělala jako by nic když jsem chtěla aby mi to znovu ukázala. Nevím jestli má problémy a snažím se to s ní řešit ale ona pokaždé řekne že je v pohodě a ať ji nechal být. Děkuji za jakoukoli radu, už nevím co mám dělat
9.1.2015 11:03
Annie, 12 let
Odpověď:
Otázka: Máma mě nutí bavit se s bývalou kámoškou. Co mám dělat?
Ahoj, mám problémy s bývalou kámoškou(spolužačkou). Máma chce abych se sní zase začala bavit... ale já vlastně ani nechcu ale máma mě furt nutí..... co mám dělat??
9.1.2015 10:59
123456789, 13 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  20 21 22 23 24 25
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz