Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   dvě stě dvacet osm:

Poradna 'Péče o zdraví'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  52

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Obracím se na vás s problémem, který mě trápí...
Milá redakce, obracím se na vás s problémem, který mne trápí víc než rok. Pokud se vám moje formulace nebude zdát vhodná, klidně ji zveřejněte upravenou. Moc mne to trápí, a asi nebudu sama. Snažím se žít v čistotě, daří se mi vyhýbat se masturbaci i pronografii. Jako menší jsem ale něco občas zahlédla/zkusila. Myšlenkám se ale ubránit úplně nejde. Vždy začnou nevinně, myslím na svého prince na bílém koni, co snad někdy přijede. Ale občas se to zvrtne a začnu si představovat něco dál. Vím, jsem v pubertě a tak se to občas stane. Bojuji s tím. Ale postupně zjišťuji, že mne láká něco jiného, než běžný milostný život. Chci aby mne ovládal, potrestal za chyby, svázal ... - určitě víte, kam mířím. Nechci tu zkratku ani napsat. Moc se stydím. To je určitě špatně! Takhle to přece Pán mezi mužem a ženou nechce. Bojím se ale, že mne díky tomu manžel v budoucnu nedokáže uspokojit. Vím, že nejsem jediná. Jedna starší kamarádka se mi svěřila, že to má taky tak, u druhé mám podezření. A od té doby je to horší. Nemohu se toho zbavit. Přijdu si špinavá a modlím se za odpuštění. Dá se toho zbavit? Co mám dělat? Svému faráři ani nikomu v rodině se svěřit nedokážu.
25.9.2021 09:41
Marie, 16 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém s řečí...
Milá redakce, mám jeden problém a moc vás prosím o radu. Od září, co jsem nastoupila do druhaku na střední škole, mám problém se svou řečí. Když s někým i s kamarády mluvím, tak neřeknu snad ani jednu větu, kde bych se nepřeřekla. Jsou to úplně obyčejná slova, ale já třeba řeknu jiné písmeno. Taky se mi začalo hodně špatně vyslovovat, hlavně když jsou třeba ve třech slovech stejná písmena (např. sup se sesypal, je to blbost, ale ať máte představu,nebo třeba tam kde je hodně písmen b,m a p...) Vždycky mi všichni říkali že čtu moc hezky a nejlíp ze třídy, to mi opravdu šlo. Ale teď když jsem měla minulý týden přečíst krátkou báseň v čítance, přetekla jsem se asi osmkrát, to se mi nikdy nestávalo. Možná s tím vším souvisí, že jsem byla vlastně rok doma a moc jsem s nikým až tak moc nemluvila, jako když jsem ve škole. Nebo taky, že asi od ledna nemám rovnátka na pevno, ale to je uz celkem dávno a tyto problémy mám až teď od září. Kvůli těmto problémům jsem pořád ve společnosti nervózní a mlčenlivá, dříve jsem byla spíš extrovert, ale teď se ze mě stal introvert, což mě mrzí. Nemám moc nových kamarádů, protože si sama sobě nevěřím. Vždy se bojím,že zase řeknu nějakou blbost a ostatní se mi budou smát. Jde to vše vyřešit nějak doma, bez nějaké odborné pomoci? Dost jsem si o tom načetla, ale nic moc nového jsem se nedozvěděla. Asi jen, že si mám doma nahlas číst, že se to možná časem zlepší. Ale já už to dál nevydržím, už chci být zase normální. Prosím poraďte mi, co mám dělat. Co byste na mém místě dělaly vy? Moooc děkuju.
12.9.2021 08:27
Ellie, 16 let
Odpověď:
Otázka: Strie a váha.
Ahoj! Za měsíc mi bude 13, měřím 166cm a vážím 51-52kg. Je má váha v pohodě? Největší problém mi dělají stehna, kolem stehen mám 47cm. Po bocích se mi dělají strie a já nevím jak stehna zhubnout. Už jsem cvičila tolik výzev a cvičím pořád běhám taky ale furt nic. Nemáte nějaký tip?
9.7.2021 13:42
Anonymka, 12 let
Odpověď:
Otázka: Je líčení marnivost?
Milá redakce, mám dotaz, jestli je líčení marnivost. Konkrétně lehký make up nebo lesk na rty..? Moje mamka se nelíčí vůbec, takže nevím, jak by to přijala. Ale mně se tvoří akné a chtěla bych alespoň něco na sjednocení pleti. Doma nemám problém chodit tak, jak jsem, ale pokud jsem ve škole nebo mezi lidmi, tak ráda vypadám hezky (jako asi každý 😉). Neměli byste příp. nějaký tip? Děkuji za odpověď a přeji krásné prázdniny!
2.7.2021 13:57
Klára, 14 let
Odpověď:
Otázka: Od mala mám problém s očima...
Ahoj! Už od mala mám problém s očima. Asi v 7 letech jsem byla na očním, skoro jsem měla brýle, ale pak mě poslali ještě na jiné oční a tam mi řekli, že brýle nepotřebuju. V té době dostaly sestřenice brýle, no a samozřejmě, já je chtěla taky. A tak jsem to strašně oplakala, že brýle nedostanu. Už skoro před rokem na 15ti leté prohlídce jsem toho přečetla míň než jsem měla, a tak mi pí doktorka dala žádanku na oční vyšetření. Mamka chtěla jet na to samé místo, protože tam mám už kartu. Tam pí doktorka řekla, že brýle nepotřebuji. Tak jsem byla ráda..ještě nějaký velký problém s očima jsem nepociťovala a o brýle jsem opravdu nestála. Ale teď, po dlouhé době ve škole, prostě \"nic\" nevidím. Nevidím na tabuli, na kterou jsem normálně viděla. Teď je všechno rozmazané. Na hodině aj jsme dělali takový test na interaktivní tabuli. Musela jsem si přesednout do 2. lavice a poprosit o zvětšení, abych něco viděla. Profesorka mi řekla, ať jdu na oční, že to není normální, že to nepřečtu. Fakt, takhle \"slepě\" jsem se nikdy necítila. Doma jsem to řekla mamce. Ale ona se naštvala, že přece mám oči dobré, když mi nic nezměřili, že to zase dělám kvůli brýlím (ne, už po nich neprahnu), že nikam nepůjdeme. No, a co teď? Poraďte mi prosím, jak ji mám vysvětlit, že bych byla ráda, kdybych mohla jít k doktorce. Předem děkuji a omlouvám se za komplikovaný příběh. Mějte se hezky!
8.6.2021 00:02
Frosína, 15 let
Odpověď:
Otázka: Pihy, rychlejší růst
Ráda bych se zeptala zda jde nějak rychleji růst. Jestli je nějaký návod nebo něco. Prosila bych osvědčenou metodu. Jsem docela nízká a to mě docela trápí. Mám dotaz ohledně pih. Jdou nějak zneviditelnit je Nějaká osvědčená metoda? Jednu metodu jsem četla na internetu, ale nevím zda funguje nebo nějak nepoškozuje zdraví. Bylo tam: Vymačkáme z citronu šťávu a pak s ní potřeme obličej necháme 10 minut působit a pak obličej důkladně vypláchneme vodou.
1.6.2021 18:24
Anonymka 2, -2 let
Odpověď:
Otázka: Jsem nervozní a nejsem schopna se zklidnit.
Ahoj, nejsem si s něčím jistá. Ať se děje cokoli, jsem vždy nervózní. I když se nic neděje, nejsem schopna se zklidnit. Je to normální?
1.6.2021 14:33
Lucie, 14 let
Odpověď:
Otázka: Trápí mě hnisající bradavky.
Trápí mě hnisající bradavky. Občas to hrozně bolí a smrdí? Je to normální?
25.4.2021 19:26
Lucie, 14 let
Odpověď:
Otázka:
Ahoj Meri, tvůj dotaz jsem poslala paní gynekoložce. Až dostaneme odpověď, zveřejním. Hezký den. M.
13.4.2021 11:35
pro Meri, 19 let
Otázka: Obracím se na vás s poněkud kontroverzním dotazem.
Milá redakce, obracím se na vás s poněkud kontroverzním dotazem. Nevím ale, koho jiného se na to zeptat, proto píšu sem. Zároveň doufám, že tento dotaz nebudete považovat za nevhodný. Nedávno jsem slyšela o tzv. \"volné menstruaci\" a hodně mě to zaujalo, tak jsem si o tom přečetla několik článků. Jeden z důležitých a opakovaných bodů bylo posílené pánevní dno. O tom jsem si zjistila víc a překvapilo mě, s čím vším souvisí. Nejen se známou inkontinencí, ale například i s bolestí bederní páteře a držením těla. Přiznám se, že se mě všechny zmiňované věci méně či více týkají a říkala jsem si, že právě posílení pánevního dna by pro mě mohlo být cestou ke zlepšení (co se týče bolesti beder nebo držení těla, bojuju s tím už dlouhodobě a nejednalo by se o první způsob řešení). Našla jsem různé cviky a také cvičící pomůcku zvanou Venušiny kuličky. K ním se vztahuje můj dotaz. Bylo by jejich používání hřích? Rozhodně bych je nechtěla za cenu toho používat, ale přijde mi, že přinášejí téměř samé pozitíva a mohly by být při mých problémech nápomocné. Nevím přesně, co si o nich myslet, protože jsou považovány za erotickou pomůcku, ale zároveň jsem slyšela o tom, že jsou doporučovány i lékaři a jsou dostupné ke koupi i v lékárnách. Také existují i další pomůcky pro inkontinenci, které fungují na podobném principu a za erotickou pomůcku už považovány nejsou (tyto ale narozdíl od Venušiných kuliček nepomáhají při správném držení těla). Budu moc ráda za váš názor, protože jsem v tomhle tématu fakt ztracená. Ještě bych se chtěla zeptat, jestli byste se v nějakém článku nechtěli věnovat tématu volné menstruace, protože si myslím, že by to pro spoustu dívek mohlo být zajímavé a přínosné. Děkuju moc za vaši odpověď a váš čas
12.4.2021 15:31
Mari, 19 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  52
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz