Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

PORADNY
jsou během letní dovolené uzavřeny
(od 24.7.2020 do 9.8.2020)
Těšíme se na vaše nové dotazy od 9.8.2020 8:00.

Poradna 'Péče o zdraví'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  44

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Mám problémy a chci je řešit s psychologem.
Dobrý den redakce, jak to chodí s psychologem? Chtěla bych začít chodit k psychologovi kvůli svým problémům abych se mohla vymluvit a dozvědět se, jak to vyřešit. Ale je tady pár problému. Rodičům to říct nemůžu, protože si myslí, že to jsou banální problémy a platit mi to nehodlají, sama si to platit taky nemůžu, když to řeknu doktorovi tak on to řekne rodičům, protože jsem nezletilá a je to náš rodinný kamarád. A nevím co mám dělat. Jak se mám dostat k psychologovi?
Ester, 17 let
Odpověď:
Otázka: Po prázdninách budu muset začít nosit podprsenku.
Ahoj, po prázdninách budu muset začít nosit podprsenku. Jaké jsou typy podprsenek, jaké mají výhody a nevýhody? Předem děkuji za odpověď.
H., 11 let
Odpověď:
Otázka: Potřebovala bych poradit...
Ahoj,potřebovala bych poradit. Je to asi dva roky zpátky Každý dostal nějako zeleninu a tu nakrájel a všichni společně jsme jí pak snědli. Neviděla jsem že by si někdo myl ruce a tak jsem si je také neumyla. Ale když už všichni ochutnávali tak ve mě hrklo. Nedávno jsme se totiž učili o toxoplazmě (to co přenášejí kočky) a mě došlo že mi naše kočka ráno (asi před dvěma nebo čtyřma hodinama) ožužlala popruhy u batohu a já si s nimi potom hrála v autobuse. Mohla se ta toxoplazma nějak přenést na tu zeleninu? Mám to těm lidem říct? Ale kromě holek si už nepamatuju kdo tam byl. Jedna z těch holek nemá moc dobrou imunitu. Nemohlo jí to ublížit? A čím vlastně toxoplazma škodí? Moooc vám děkuju. Hrozně mi pomůžete.
Amy, 14 let
Odpověď:
Otázka: Líčení ve 12.letech
Ahoj, v září mi bude 12 a chtěla bych se zeptat, jestli je vhodné, abych se začala líčit. Prosím o radu jakou kosmetiku mám používat na aknózní pleť.
H., 11 let
Odpověď:
Otázka: Jsem hubenější a mám malý prsa
Ahoj IN!, já jsem hubenějši postavy ale né úplně hubená doktorka mi říká že tak akorát. A mám malý prsa no je mi to fakt líto že ostatní je mají. Nevím jestli to jde nějak ovlivnit třeba cvičit atd. Fakt nevím jestli to vůbec nějak ovlivnit jde. Moc děkuji za radu.
Majda, 14 let
Odpověď:
Otázka: Má se nosit na hlavě ochranná přilba, když jedu na koloběžce?
Ahoj! Má se nosit na hlavě ochranná přilba, když jedu na koloběžce? Děkuji.
Maky, -1 let
Odpověď:
Otázka: Jak často je vhodné si mýt vlasy?
Jak často je vhodné si mýt vlasy?
Maky, -1 let
Odpověď:
Otázka: Mám divný hlas
Ahoj, mám takový problém. Můj hlas se mi zdá trochu divný, ale nejsem nachlazená a ani jsem dlouho nebyla. Je to pro mě záludný oříšek ... Řekla jsem o tom jenom své nejlepší kamarádce, ale co když mě nemají rádi mé kamarádky nevím co dělat, a jak se zbavit z té nejistoty mého hlasu. Annie
Annie, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mám velký problém - hrbím se.
Dobrý den, mám veliký problém...hrbím se. Mám i skoliózu. S mamkou se kvůli tomu hrbení strašně hádáme. Také mě nebaví cvičit na záda...přijde mi to strašně nudné. Ať si říkám cokoli, třeba, že když se nebudu hrbit, budu hezčí nebo že to špatně vypadá, tak nic nezabírá. Narovnaná vydržím jen např. 10 minut a pak se zase začnu hrbit. Prosím o pomoc. Mě to nebaví se s mamkou hádat. Chci být hezká. Možná se hrbím i kvůli tomu, že jsem vyšší než lidé okolo mě (172 cm). Prosím o nějakou motivaci nebo způsob, jak se nehrbit a také o jakoukoli motivaci cvičit. Děkuji.
hrbatá, 14 let
Odpověď:
Otázka: Hodně se potím, co s tím?
Zdravím! Chtěla bych se zeptat, zda byste pro mě neměli nějakou radu, jak zabránit (nebo aspoň omezit) pocení v podpaží. Antiperspirantů jsem vyzkoušela mnoho, bez většího úspěchu. Musím nosit zcela volná trička nebo tílka, protože jinak se mi ihned dělají \"koláče\". Nejhorší je, že jsem zjistila, že to není vůbec ze stresu či zátěže. I když si doma jen čtu a je mi krásně, často cítím, jak mi doslova stéká pot po pažích. Doufám, že v tom \"nejsem sama\". Jsem z toho opravdu nešťastná, protože je to dost nepříjemné a nehezké. Přeji Vám klidné dny a předem děkuji.
Benni, 17 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  44
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz