Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   čtyři sta devadesát pět:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  81 82 83 84 85 86 87 88 89  >>  90

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jaký je rozdíl mezi církví katolickou a husitskou?
ahojky IN, chci se zeptat, jaký je rozdíl mezi církví katolickou a husitskou? byli jsem se školou na exkurzi v husitském kostele a nemají tam žádné obrazy ani kresby,...proč?
18.7.2014 10:59
emily, 20 let
Odpověď:
Otázka: V jakých případech jde u katolíků anulovat manželství a kde se to vyřizuje?
dobrý den, měla bych otázku v jakých případech jde u katolíků anulovat manželství a kde se to vyřizuje? a ještě bych se chtěla zeptat, jestli si po té anulaci žena vezme zpět své rodné příjmení?
18.7.2014 10:54
verča, 20 let
Odpověď:
Otázka: Jsou laici v církvi zbyteční?
Pěkný den pane faráři, už dlouhou dobu mě trápí jedna věc. Připadám si v církvi jako paté kolo u vozu. A to proto, že všechno \"odbude klérus.\" Je to právě klérus, kteří se modlí za to, aby mnozí poznali Krista, aby mnozí uvěřili apod. - na tom nic špatného pochopitelně není, ale když se pak my, laici aktivizujeme, a jdeme do světa, pomáháme lidem ke Kristu, TAK JSME JEN DOSAZENÍ DO PŘEDRÝSOVANÉHO PLÁNU, KTERÝ SI KLÉRUS VYMODLIL. Jsme tu skoro úplně zbyteční. Všechno už je dané a my jsme jenom pěšáci na předem dané šachovnici. Nemám pravdu? Co byste mi na to řekl?
10.7.2014 20:35
Majda, 20 let
Odpověď:
Otázka: Jak se postupuje v případě, kdy kněz někoho sexuálně zneužíval?
Dobrý den, měla bych dotaz. Jak se postupuje, když se zjistí, že nějaký kněz někoho sexuálně zneužíval? Třeba děti? Předpokládám, že musí jít asi před státní soud...a je pak ještě zbaven té kněžské funkce, nebo vyloučen z církve na doživotí? Díky
7.7.2014 12:52
cibulka, 20 let
Odpověď:
Otázka: Proč je tolik lidí, kteří myslí jen na sebe?
Ahojky IN :-) prosím vás, proč je na světě lidí co nemyslí jen na sebe a nejsou namyšleni tak málo :( aji dokonce mí věřící kamarádky 2 co znám myslí jen na sebe a já bych se pro rodinu aji všechny kamarády udělala všechno aby byli šťastní i když se mě někdy do toho nechce.
3.7.2014 20:39
Anonymka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích číst si články o masturbaci?
ahoj,mám vám moc ráda jste skvělý časopis a mám k vám důvěru že mi dobře poradíte.. :)) chtěla bych se zeptat, někdy si přečtu nějaké články o masturbaci nebo tak a pak se za to stydím, je to hřích když si o tom něco jenom přečtu(zkoušela jsem to jenom jednou)? jak se mám vyznat u zpovědi? děkuju
1.7.2014 07:19
nick, 14 let
Odpověď:
Otázka: Je na věčnosti možná nějaká vzpoura proti Bohu jako tomu bylo u padlých andělů?
Pěkný večer, chtěla bych se zeptat, jak se věci mají v této věci ; Bůh stvořil všechno dobré. Křesťanské učení hlásá, že vznik zla spočívá v pýše andělů, kteří se rozhodli odejít. Až nastane vzkříšení mrtvých, zlo bude zničeno a bude nastoleno Boží království a Bohem omilostnění dosáhnou onoho světa, není nabíledni obávat se, že např. po nějakých 300 letech nastane podobná akce, jakou tehdá učinili ti nerozumní andělé, tentokrát spáchaná spasenými lidskými bytostmi, že pod vládou Boží již déle být nechtějí a spustí se ten podobný \"mišmaš\" jako je nyní? Bůh přece svobodu stvořených nikdy nepopře. Možná mi odpovíte, že tentokrát už si každý volí sám, zdali chce žít navždy s Bohem, nebo bez Něho. Jak ale kdo může vědět, že za dva miliony let mu nekonečné dobro nepřijde nudné a nebude chtít být si sám sobě bohem? Nebo bude ta Boží milost v dotyčných tak silná, že jim prostě nedovolí \"sejít z cesty?\" A před stvořením světa nebyla stejně silná? Děkuji moc za odpověď :)
30.6.2014 00:36
Maruš, 20 let
Odpověď:
Otázka: Mám kamarády z církve bratrské a často nevím, co odpovědět na jejich otázky ohledně očistce, modlitby ke svatým apod. Poradíte?
Ahoj! Prosim moc o radu. Mam kamarády, kteří jsou z cirkvé bratrské a často se mě vyptávají na různé otázky ohledně naší (katolické) víry, ale já absolutně nevím jak ji to vysvětlit, nebo nějak přiblížit..Např. otázka o očistci, oni nevěří že je něco mezi. Vychází z bible a v bibli přece nic o očistci není. Je to teda potom jen lidký výmysl? Nebo proč se modlíme ke svatým? Vždyť k s mrtvýma se nemůžem bavit.. Že Bůh vyslyší naše přání a modlitby líp, tak proč neprosit rovnou jeho,místo aby jsme se modlili ke svatým? a proč by třeba někdo z jejich víry nemohl byt svatý? Vždyť třeba ti jejich kazatelé prý taky mluví s Ježíšem?.. Nevím jak odpovědět..jsem uplně bezradna..smutná z toho.. Proč se tedy nevychází úplně z bible?
26.6.2014 20:35
Monča, 19 let
Odpověď:
Otázka: Je přerušovaná soulož a používání kondomu při sexu hřích? Jak vysvětlit kamarádce, že je to před manželstvím špatné?
Ahojky milé a super IN :-) mohla bych mít prosím dotaz taky, je hřích když se při sexu používá kondom nebo když s klukem souloží někdo a on to vytáhne a dokáže zadržet dřív než se udělá :) ps: ptám se kůli nejlepší kamarádce, které je 14 tohle praktikovala se svim klukem párkrát. Mě to přijde hrozně brzo ve 14, ale ona si prostě nedá říct a to si ešte stěžuje že jí eště není 15 a nemůžu to se svim klukem rozjet. Jak jí mám vysvětlit že je to špatné před manželstvím?
26.6.2014 14:48
Anonymka0, 15 let
Odpověď:
Otázka: Co odpovědět spolužačce (satanistce a anarchistce) na otázku "proč věřím"?
Milá redakce, moje spolužačka o sobě tvrdí, že je satanistka a anarchistka. Dneska jsem se s ní bavila a zeptala se mě, proč věřím v Boha. Po pravdě.. nevěděla jsem, co jí na to má říct. Říkala, že křesťanství neodsuzuje, ale přijde jí, že je to všechno naškatulkovaný a že nemáme svobodnou možnost věřit čemu chceme (že je prostě předem daný čemu věříme, jak co bude, atd..) .. mě to teda občas taky tak přijde. Že křesťanství má jasně daná pravidla, kterých se má \"správný křesťan\" držet. Zarazila mě ta její otázka proč věřím a čemu vlastně věřím. Já.. asi bych to potřebovala sama nějak víc pochopit, proto se ptám, co bych jí na to vlastně správně měla říct? Děkuju :)
25.6.2014 13:51
Lee, 16 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  81 82 83 84 85 86 87 88 89  >>  90
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz