Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set devadesát jedna:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  63 64 65 66 67 68 69 70 71  >>  74

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Mám pocit, že katolická církev odsuzuje, odmítá církve.
Milá redakce In! Váš časopis se mi moc líbí. Ale proč mám tak často pocit, že katolická církev jaksi odmítá či dokonce odsuzuje jiné církve? Evangelickou, CB, AC... Jsme přeci v Kristu jednotní, tak proč se tak často setkávám s \"zacházením\", jakobychom nebyli křesťané?
Aquarelka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak vysvětlit kamarádce z jiné církve dění při mši svaté?
Dobrý večer... Mám kamarádku z československé husitské církve. Už nejednou projevila zájem jít se mnou do kostela na mši svatou (chodím i ve všední den). Plánuju, že bych ji tam někdy vzala. Jen bych se chtěla zeptat - jak bych jí měla srozumitelně vysvětlit dění bohoslužby, proměňování, sv. přijímání? A kdybych se s ní někdy chtěla pomodlit - které modlitby bych měla zvolit? Předem díky za odpověď...
Kája, 14 let
Odpověď:
Otázka: Podle čeho dochází k přemísťování kněží?
dobrý den, chtěla bych se zeptat, podle čeho dochází k tzv. \"přesouvání kněží\"? Když je třeba někde 5 let a pak ho přesunou jinam. Je to např. kvůli času, jeho povaze, nebo aby si třeba neudělal na nějakou farnost silnou vazbu či svoje myšlenky šířil zase někde dál? Díky.
andy, 20 let
Odpověď:
Otázka: Jak se správně připravit na zpověď?
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak se správně připravit na zpověď, je lepší si hříchy napsat na papír nebo se zamyslet a říkat je zpaměti? Myslíte, že je lepší chodit každou chvíli k, i když krátké, zpovědi, a nebo třeba jednou az půl roku k \"pořádné\" zpovědi, při které je možnost být s knězem delší dobu, mluvit nahlas, mít čas na dotazy a ne se krčit a šeptat ve zpovědnici kde tlačí čas a čeká zástup lidí? A jak často by se mělo chodit ke zpovědi?
Bí, 20 let
Odpověď:
Otázka: Co si myslíte o posedlosti Anneliese Michel?
Ahoj In, zajímalo by mě, co si myslíte o případu dívky Anneliese Michel. Četla jsem o její posedlosti v časopise Milujte se a ještě v jiných článcích, ale nepochopila jsem, co způsobilo její posedlost - jestli vyvolávala duchy sama nebo to tak chtěl Bůh a \"způsobil\" její posedlost sám jako zkoušku? Díky.
verča, 20 let
Odpověď:
Otázka: Co znamená 10. Boží přikázání?
Milá redakce, mohly byste mi prosím vysvětlit co přesně znamená desáté Boží přikázání \"Aniž požádáš statku jeho\"? Devátému celkem rozumím, ale desátému ne :( děkuju vám
Dafi, 17 let
Odpověď:
Otázka: Jak se dívá církev husitská na předmanželskou zdrženlivost a rozvody?
dobrý den, zajímalo by mě, zda-li aspoň trochu nevíte, jak to má církev husitská s předmanželskou zdrženlivostí, zkrátka, jak se staví k panenství/panictví. A ještě by mě zajímalo, jak to mají s rozvodem. Díky a jste fajn časopis:))
majka, 20 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka tvrdí, že vidí duchy. Je to možné?
ahoj IN, měla bych dotaz ohledně zjevování duchů. Moje kamarádka (17) mi řekla, že vidí duchy, že v noci cítí ten chlad, jak kolem ní prochází, hučí na ni, občas se u nich něco rozbije atd. Myslela jsem si že lže, ale ona se rozbrečela že to je pravda atd. A její babička (praktikující katolík) jí řekla, že to jsou duše, které trpí v očistci a že si takhle prosí o modlitbu, aby se mohly dostat do nebe. Mě ani nikomu v okolí se tohle nestalo. Myslíte že to může být pravda? Kamarádka občas trochu fantazíruje, já jsem spíš realista, ale ona to odpřísáhla. Je to možné?
agnes, 20 let
Odpověď:
Otázka: Spolužáci se posmívají církvi. Co mám dělat?
Co mám dělat když moji spolužáci se posmívají křesťanské církvi a pořád o tom dokola mluví? Nejsem vůbac ráda, že se tohle u nás děje. Prosím poraďte.
Ája, 12 let
Odpověď:
Otázka: Co to znamená sexuální zdrženlivost (z pohledu víry)?
Co to znamena sexualni zdrzenlivost v zivote ve vire? Milá redakce, mohla bych se Vás zeptat ohledně tohoto tématu v souvislosti s vírou a života podle desatera...díky
Dotaz, 16 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  63 64 65 66 67 68 69 70 71  >>  74
 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz