Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sedm set šedesát tři:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  78

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Církev a feminismus
Dobrý den, prosím o váš názor na tuhle věc. Jsem feministka a ráda bych se začala feministicky angažovat ale chci se zeptat není to špatné a jak se vůbec církev na feministky dívá a proč vlastně v katolické církvi nemůže být žena farářkou? Moc děkuju za odpověď. A chci Vám také poděkovat to co děláte už kolikrát jste mi moc dobře poradil. Děkuju
28.8.2020 11:31
Míša, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak se zbavit určitých myšlenek?
Dobrý den, potřebuju poradit s něčím co se děje v mojí hlavě. Nevěděla jsem úplně do jaké poradny to mám napsat tak snad jsem to napsala správně. Jde o to že asi před měsícem jsem byla smutná a vzpomněla jsem si na to jak jsem se jedné kamárádky co měla problém s břichem ptala co jí tam dělali a ona řekla že tam měla vyplňovat nějaký dotazník např. jestli někdy nepřemýšlela o sebevraždě a druhá kamarádka říkala že sice přemýšlela ale nikdy by to neudělala. Nechápala jsem jak jí tam mohlo napadnout. Ale jak jsem nad tím jak jsem byla smutná a přemýšlela taky mě to tak nějak napadlo a okamžitě jsem se v hlavě začala obhajovat že to bych nikdy neudělala a říkat si proč bych to nemohla udělat.. A pak ty myšlenky postupně odezněly s tím že jsem doufala a věřila že to nikdy neudělám. Pak ale asi po čtrnácti dnech mi to ty strašné a hříšné myšlenky něco připomnělo a já jsem zrovna ještě měla z něčeho jiného hrozný strach a ty myšlenky se znova vrátili. Jde o to že já to nechci nikdy udělat mám krásný život a spoustu krásných snů a doufám že nikdy neudělám ale když jsem smutná nebo znuděná a ty zlé myšlenky si nedají pokoj a já je chci od sebe dostat tím že se snažím si vysvětlit že je to hrozně špatně a o co bych všechno přišla a že to nikdy nemůžu udělat tak se v těch myšlenkách akorát pohybují mnoho hem víc a i když opravdu ale opravdu nechci a tak začínám pochybovat o své síle vůle abych dokázala žít. . Není to tak že bych se chtěla zabít to vůbec ne chci žít, mám ráda svůj život a nechápu jak mě tyhle myšlenky napadly akorát vás moc prosím o radu jak mám ty myšlenky spolehlivě vyhodit z hlavy a vůbec se jimi nezabývat když mě zase někdy napadnou. Moc a moc vám děkuju.
28.8.2020 11:24
Týna, 14 let
Odpověď:
Otázka: Masturbace...
Zdravím vás a omlouvám se za tento dotaz... Už delsí dobu bojuji s masturbací a v poslední době se to začalo zlepšovat, vydržela jsem déle a déle. Ale dneska jsem měla divnou náladu (asi PMS) a přišla slabá chvíle, kdy jsem to po nějaké době nevydržela a nedokázala to ustát... (Část otázky byla z důvodu citlivosti skryta redakcí.) Ptám se tedy, jestli jsem se odpanila? Pokud ano, tak vám budu vděčná za modlitbu, protože se mě to dotklo a mrzí mě to...
27.8.2020 15:26
zmatená :(, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak máte názor na Bibli21?
Ahoj, chtěla bych se zeptat jaký máte názor na překlad bible21? Předem děkuji za odpověď.
26.8.2020 15:39
Anna, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mám před spaním zlé představy...
Zdravím! Mám dotaz, ale protože je trochu složitější, tak pochopím, když na něj neodpovite. Zároveň nevím, jestli se stále jedna o víru nebo o psychologický problém. Jedná se o to, že občas mám před spaním hodně zle představy, jakože je někdo se mnou v pokoji. Jednou mi dokonce někdo jakoby držel ústa a já nemohla mluvit.Zacnu se vždy modlit, ale nekdy mám pocit, že to nepomáhá nebo pomáhá, ale když přestanu, tak to začne nanovo. Chci se zeptat, jestli je to normální? Jestli já jsem normální?... Třeba je možné, že me představy plynou z nějakého filmu, ale nejsem si toho vědoma. A potom mám ještě jeden problém. Jde o to, že mám jakoby takovy vnitřní hlas, který ale nesouhlasí s mým mozkem, nebo s tím co si řeknu ať už v duchu nebo nahlas. Prostě něco řeknu, ale vzápětí uvnitř slyším uplny opak nebo odpor k mé odpovědi. Možná se jedna o pokušení, ale nevím... co myslíte? Rozhodně ale tyto oba problémy nemám denně, takže bych se asi nemusela tolik strachovat. I tak budu ráda za odpověď. Děkuji.
25.8.2020 19:37
T, 18 let
Odpověď:
Otázka: Měla jsem v kostele šaty na ramínka...
Dobrý den, omlouvám se, že často píšu, ale dnes jsem si na mši zapomněla vzít svetřík přes ramena (měla jsem šaty na ramínka). Je to hřích? A nevadí, že I přesto jsem šla ke sv. Přijímání? A jen tak ze zajimavosti... proč se nemohou do kostela nosit např. Šaty s ramínkana? Proč musí být kolena a, ramena zahalena? Chápu, že v podprsence, crop topu atd. Je blbý jít do kostela, ale proč třeba ne v těch šatech? Děkuji vám mockrát:)
24.8.2020 19:26
X, 13 let
Odpověď:
Otázka: Svátost smíření...
Ahoj poradno, už jsem o tom stejném psala, ale asi se mi to neodeslalo, jelikož jsem zapoměla vybrat poradnu... 1)Dříve jsem masturbovala (párkrát) ale ještě jsem nevěděla, že je to hřích. To jsem se dozvěděla až včera. Musím to tedy přiznat u zpovědi? Popř. Jak to mám říct? Je mi z toho blbě, vždy, když na to myslím, buší mi srdce. 2)Vadí, když mě třeba na bradavce, nebo tam dole něco lechtá, že si to poškrabu? Není to masturbace? 3)Jak mám rozeznat těžký a lehký hřích? Je na to nějaké pravidlo? Nebo jak vím, zda je to lehký či těžký hřích? 4)Je pravda, že když se z nějakého těžkého hříchu nevyzpovídám, tak se nedostanu do nebe? 5)A když udělám něco, co je těžký hřích, ale já o tom nevím, že je to ten těžký hřích a chodím ke sv. přijímáni, je to problém? Vadí to? Popř. Jak mám vyznat u zpovědi toto? Předem moc děkuji:)
24.8.2020 14:01
X, 13 let
Odpověď:
Otázka: Předmanželská čistota
Hezký den, redakce, trochu se omlouvám za takový intimní a podivný dotaz, ale moc mi odpovědí pomůžete. Chodím už rok s klukem, který je sice věřící, ale na předmanželskou čistotu měl jiný názor. Pro mě je to velmi důležité, proto jsem se domluvili, že spolu před svatbou za žádnou cenu spát nebudeme. Je ale pravdou, že ta \"ruka šmátralka\" jezdí po celém těle a různě se dotýká, zkouší a argumentem vždycky je \"já chci, aby sis to aspoň užila, mně to taky dělá radost\". A z toho právě pramení můj dotaz... Myslíte si, že to už je masturbace? Je masturbace hřích? Myslíte si, že je to opravdu špatně, když spolu nebudeme spát a jsme v tom pevně rozhodnutí? Vím, že se dokážeme udržet a že to svým způsobem vnímá za důležité. Moc děkuji za odpověď, ať Vám Pán žehná!
19.8.2020 09:52
Z., 17 let
Odpověď:
Otázka: Je keltské náboženství zlé?
Ahoj, kamarád se zajímá o Keltské zvyky a náboženství. Je možné, že se tímto otevírá Zlému? Je nějaká souvislost mezi KeltskM náboženstvím a působením Zlého?
17.8.2020 00:08
K., 21 let
Odpověď:
Otázka: Nevyznala jsem u zpovědi jeden hřích...
Ahoj, potřebuji poradit. Šla jsem ke zpovědi a dostatečně jsem se na ni nepripravila. Když jsem se zpovidala, vybavil se mi jeden hřích, který jsem udělala před delší dobou. Myslela jsem na něj ale neřekla jsem jej. Nevím proč. Prostě jsem ho neřekla. Pan farář to asi poznal, protože mi nedal modlitbu k pokání. Neuvědomila jsem si, co se právě stalo, I když jsem přemýšlela nad tím, že ke svatému přijímání nepůjdu, stejně jsem šla. Až když jsem přišla domů jsem si uvědomila, že jsem spáchala vážný hřích. Hodně jsem se modlila. Nevím co mám dělat. Cítím se kvůli tomu hrozně. Můžu se z toho vypovídat? Jak to mám napravit? Přemýšlela jsem, že bych šla ke zpovědi a zeptala se na to pana faráře u zpovědi, ale nemám na to odvahu a ani nejsem moc vyrecna. Už několikrát jsem tam chtěla jít, ale vždycky jsem to vzdala. Zkrátka se toho dost bojím a nevím jak moc je to vážné. Děkuji za odpověď.
16.8.2020 11:24
H., 18 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  78
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz