Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   devět set osmdesát jedna:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  11 12 13 14 15 16 17 18 19  >>  70

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak se na tuhle problematiku panenství Panny Marie dívá katolická církev.
Milá redakce IN! Před několika lety jsem byla Vaší vášnivou čtenářkou, proto se na Vás nyní obracím s jedním dotazem, který mě popravdě napadl až dnes při četbě knížky Marie: Žena statečná od Francine Riversové. Je to křesťanská autorka a moderním způsobem zpracovává příběhy důležitých žen z Bible, možná její knihy znáte... Píše hezky, je to čtivé, po duchovní stránce mě to oslovuje... Ale není katolička, a my katolíci to s Pannou Marií máme asi trochu jinak. Zkrátka, v té knize je psáno, že Ježíš byl Mariin první syn a poté měla s Josefem ještě další děti... Což je jádro mého dotazu: Je tohle možné nějak podložit na základě Bible? Nechápejte mě špatně, samozřejmě věřím, že Panna Maria byla panna, když počala a porodila Ježíše, ale nevím, jak to poté pokračovalo. Je jasné, že byla vdaná, takže mohla mít další děti a žít v čistotě i tak... ale už by to nebyla ta panna... Pokud by to tak bylo, problém s tím nemám a nevidím na tom nic špatného, pouze se chci zeptat, jak se na tuhle problematiku panenství Panny Marie dívá katolická církev. A tedy... je pro mě zvláštní představa, že Panna vlastně není panna... Předem děkuju za odpověď!
Evča, 25 let
Odpověď:
Otázka: Stydím se u zpovědi
Ahoj Mám takový problém za který se i dost stydím a nevím jak ho vyřešit. Nevím Jak mám Zformulovat ve zpovědnici hřích sebeuspokojováni protože se za tento hřích hodně stydím vím ze je to zpovědní tajemství a možná už pan farář slyšel horší hříchy .Vím že Bůh odpustí vše ale jak se potom můžu podívat na pana faráře budu se hrozně stydět . Prosím poraďte mi.
Marťa, 14 let
Odpověď:
Otázka: Příjímání na ruku
Ahoj In, proč si někteří lidé dávají hostii na ruku? Dlouho jsem se nad tím zamýšlela a pořád nevím odpověď, ptala jsem se ji taťky, ale tento taky nevěděl.
anička, 15 let
Odpověď:
Otázka: Když se modlím, jsem myšlenkama úplně jinde. Na co se máme při modlitbě soustředit?
Ahoj, často, když se modlím, jsem myšlenkama úplně jinde. Na co se máme při modlitbě soustředit? Díky :-)
Kiki, 12 let
Odpověď:
Otázka: Mám u zpovědi vyznat ještě jednou jeden hřích?
Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit. Mám u zpovědi vyznat ještě jednou jeden hřích, který podle mě zpovědník špatně pochopil? Nechtěla jsem ho moc rozebírat, protože se týkal i druhého člověka. Děkuji
M., 19 let
Odpověď:
Otázka: Mám dotaz ohledně biřmování
Ahoj In. Mám dotaz ohledně biřmování. Chtěla by v září začít chodit na přípravy. Do konce července musíme podat přihlášku. A už si musíme vybrat svého kmotra a biřmovací jméno. Vůbec nevím koho si jako kmotra dát. Nejlepší by byla nějaká kamarádka, ale těch biřmovaných moc nemám :/ Nevíte jak se rozhodnout třeba i nad tím biřmovacím jménem? Chápu, že se musím rozhodnout sama, ale kdyby jste měli nějaké tipy budu ráda.
anička, 15 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, když si nejsem jistá, jestli je to těžký nebo lehký hřích?
Ahoj IN, mám dotaz. Co mám dělat, když si nejsem jistá, zda hrich, který jsem spáchala, byl těžký, nebo ne? Jednou mi kněz u zpovědi řekl, že v takovém případě mám jít normálně k přijímání a prosit Boha, aby mě příště od takového hříchu ochránil. Zde jsem zase někde četla, že když si člověk není jistý závažností svého činu a má pochybnosti, měl by radši nejprve jít ke zpovědi. Takže jak to tedy je? Děkuji za odpověď, přeji hezké dny
M., 18 let
Odpověď:
Otázka: Je meditace hřích?
Ahoj, chci se zeptat, je meditace hřích? Slyšela jsem, že ji doporučují lékaři, ale je pravda, že je často spojována s budhismem. Taky jsem slyšela, že lidé, kteří meditují, mají častěji lucidní sny než ti co nemeditují a já se o lucidní snění pokouším. Děkuju moc za odpověď
Liduš, 14 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém s sebeuspokojováním.
Dobrý den. Mám problém s sebeuspokojováním. Jsem na tom závislá. Neměla jsem nikdy kluka ani ousu. Jsem z toho zoufalá. Poradte mi prosím jak se té závislosti zbavit. Je mi to vždy líto a prsoí Boha o odpuštění. Vždy se mi ten den potom, nebo další den stane něco špatného, zlého. Hrozně se s někým pohádám, nebo dostanu za 5. Vždy mám strsšněj strach z toho co se mi stane. Předem děkuju za odpoved.
Klára, 16 let
Odpověď:
Otázka: Je povinnost křesťana držet v pátek půst?
Dobré odpoledne, nedávno jste tady odpovídali na otázku ohledně pátečního půstu. Nikdy jsem se s tím nesetkala, až do té doby, co to můj spolužák velmi striktně dodržuje. Já na to přesto nejsem zvyklá a nepovažuju to za důležitý. Je to opravdu povinnost křesťana? Děkuju moc :)
Linda, 16 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  11 12 13 14 15 16 17 18 19  >>  70
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz