Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   šest set třicet tři:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  10 11 12 13 14 15 16 17 18  >>  69

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Biřmovací patron
Dobrý den, budu od září chodit na přípravu k biřmování a stále nevím, koho chci mít za kmotra. A koho si vybrat jako patrona? Prosím, poradíte mi nějaké rady, jak si vybrat patrona a kmotra? Děkuji
Fany, 16 let
Odpověď:
Otázka: Opisování
Ahoj In, potřebovala bych poradit. Když od někoho opíši úkol tak to je hřích protože podvádím je to tak? Ale pokud DÁM někomu opsat úkol tak je to hřích nebo ne? Díky
mia, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jdu k biřmování a mám napsat dopis otci arcibiskupovi, jenže nevím, co do něj mám napsat.
Ahoj In V září přistoupím k svatosti biřmování a do konce srpna máme odevzdat našemu panu faráři dopis pro otce arcibiskupa, jenže nevím co do nej mám napsat prosím poraďte mi.
Marika, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak zpytovat svědomí a jak číst bibli?
Ahoj. Mám dva dotazy. 1)Když mám jít ke svaté zpovědi, často mám problém správně zpytovat svědomí a zamyslet se nad svými hříchy. Potřebovala bych poradit, jak udělat duši citlivější krozpoznání hříchů a jak se jim (hříchům) podívat na zoubek. Sice mamka říká, že jsem hodná, že ani nezlobím, ale já vím, že všichni jsme hříšníci. 2) Číst Bibli je jedna věc, pochopit její obsah je věc druhá. Člověk by měl Boží vůli nejen číst, ale hlavně ji konat. Chtěla bych se zeptat, jak číst Bibli s pochopením a jak konat boží vůli. Děkuji za odpovědi.
Bára, 16 let
Odpověď:
Otázka: Ráda bych se nechala biřmovat, ale nevím, jak se nějak zapsat na přípravu.
Dobrý den, rada bych se nechala birmovat, ale nevím, jak se nějak zapsat na přípravu. A od kdy by to bylo možné? Myslím třeba od začátku tohoto školního roku? A podle čeho vybírat kmotra? A co obnáší ta příprava? Děkuji moc za odpovědi.
Fany, 16 let
Odpověď:
Otázka: Ahoj, mám možná takový divný dotaz...
Ahoj, mám možná takový divný dotaz, u nás doma jsme sice do kostela chodili, ale než víra tak to byl spiše takový folklor , někdo jde do hospody, my děti šli s mámou do kostela, otec do té hospody, ač taky se považoval za věřícího a do kostela zašel, ke svátostem ovšem nikdy, co si pamatuju, tak bylo doma peklo, otec alkoholik,matka si na něho netroufla, tak trestala mě za každou ptákovinu, byla jsem vynervované, nikomu nevěřící děcko, a ted jsem měla jít k první zpovědi, víc než z faráře jsem měla strach z toho, že se naši dozvědí, z čeho se zpovídám a bude zle, já vím, že to kněz nesmí říct, ale vysvětlujte to dítěti s nervami na dně....... a tak jsem, to co jsem považovala za nejtěžší prohřešky, jsem zašeptala tak, aby to farář neslyšel, bylo mi odpuštěno? od patnácti prakticky do kostela nechodím, u zpovědi jsem byla za život snad pětkrát, neříkám, že nevěřím, pouze mám rodiče jak odstrašující příklad.....................
radka, 19 let
Odpověď:
Otázka: Jak se na tuhle problematiku panenství Panny Marie dívá katolická církev.
Milá redakce IN! Před několika lety jsem byla Vaší vášnivou čtenářkou, proto se na Vás nyní obracím s jedním dotazem, který mě popravdě napadl až dnes při četbě knížky Marie: Žena statečná od Francine Riversové. Je to křesťanská autorka a moderním způsobem zpracovává příběhy důležitých žen z Bible, možná její knihy znáte... Píše hezky, je to čtivé, po duchovní stránce mě to oslovuje... Ale není katolička, a my katolíci to s Pannou Marií máme asi trochu jinak. Zkrátka, v té knize je psáno, že Ježíš byl Mariin první syn a poté měla s Josefem ještě další děti... Což je jádro mého dotazu: Je tohle možné nějak podložit na základě Bible? Nechápejte mě špatně, samozřejmě věřím, že Panna Maria byla panna, když počala a porodila Ježíše, ale nevím, jak to poté pokračovalo. Je jasné, že byla vdaná, takže mohla mít další děti a žít v čistotě i tak... ale už by to nebyla ta panna... Pokud by to tak bylo, problém s tím nemám a nevidím na tom nic špatného, pouze se chci zeptat, jak se na tuhle problematiku panenství Panny Marie dívá katolická církev. A tedy... je pro mě zvláštní představa, že Panna vlastně není panna... Předem děkuju za odpověď!
Evča, 25 let
Odpověď:
Otázka: Stydím se u zpovědi
Ahoj Mám takový problém za který se i dost stydím a nevím jak ho vyřešit. Nevím Jak mám Zformulovat ve zpovědnici hřích sebeuspokojováni protože se za tento hřích hodně stydím vím ze je to zpovědní tajemství a možná už pan farář slyšel horší hříchy .Vím že Bůh odpustí vše ale jak se potom můžu podívat na pana faráře budu se hrozně stydět . Prosím poraďte mi.
Marťa, 14 let
Odpověď:
Otázka: Příjímání na ruku
Ahoj In, proč si někteří lidé dávají hostii na ruku? Dlouho jsem se nad tím zamýšlela a pořád nevím odpověď, ptala jsem se ji taťky, ale tento taky nevěděl.
anička, 15 let
Odpověď:
Otázka: Když se modlím, jsem myšlenkama úplně jinde. Na co se máme při modlitbě soustředit?
Ahoj, často, když se modlím, jsem myšlenkama úplně jinde. Na co se máme při modlitbě soustředit? Díky :-)
Kiki, 12 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  10 11 12 13 14 15 16 17 18  >>  69
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz