Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   čtyři sta  tři:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  9 10 11 12 13 14 15 16 17  >>  69

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Můžu jít k přijímá, když usnu na mši?
Ahoj, občas se mi stává, že usínám při mši, no štve mě to. Můžu pak jít k přijímání, když polovinu mše proklimbám? Díky za odpověď.
B., 18 let
Odpověď:
Otázka: Jak je to s dinosaury a vírou?
Ahooj, poslední dobou mě napadla taková otázka, na začátke chci říct, že naprosto věřím v boha a celkově jsme katolička a jsme přesvědčen, že se mnou nic nehne a toto mínění budu mít po celý život. Jen mě však vtá hlavou cekově to co se učíme ve škole, dinosauři, doba ledová, to že se nachází kostry. To potom znamená, že tu lidé žili i s dinousary a celkově to oteplování a ochlazování planety nemělo vliv na lidstvo? Zajímá mě to a jelikož se mi nepříjemné ptát se našho pana fáráře obracím se na vás. :) děkuji za odpověď
Nela, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak zaslechnout Boží hlas?
Dobrý den, hrozně bych slyšet Boží hlas, ale nevím jak na to. Když se snažím se ztišit a něco zaslechnout je ticho. Prosím poraďte mi. Předem děkuju.
Pájuška, 15 let
Odpověď:
Otázka: Bojím se jít po dlouhé době ke zpovědi...
Dobrý den,už 5 let jsem nebyla ve zpovědi. Přestala jsem chodit do kostela dokonce jsem se přestala modlit. Poslední dobou přemyšlim, že začnu chodit do kostela,protože mám problémy v rodině,začala jsem se modlit.Ale bojím se jít do zpovědi. A nevím,co mám dělat.Děkují. Začít od nova???
Verča, 17 let
Odpověď:
Otázka: Jak bojovat se sebeuspokojováním?
Dobrý den, mám hrozný problém s sebeuspokojováním. V knížce \"Jsem svá\" je na to článek, čtu si ho pořád do kola. Vždzcky když zase zase prpadám poušení, říkám si: \"Je to špatné, ubližuju Bohu, Nejsem čistá... Pomoz mi Bože prosím.\" Někdy to pomůže, ale někdy ne. Po tom je tedy o to strašnějěí dopad na mne, Brečím kvůli to mu, jsem smutná, naštvaná a zničená. Nedekožá přestat. Vím, že to je špatné, někdy odolám pokušení zlého anděla.Pak se citím dcl dobře, ale mám pocit že na mě jich jde jještě větší množství, útočí ze všech stran a chtějí abych podlehla. A já to nedám. Prosím poradte mi, ajkse toho nadobro zbavit, jsem uplně zoufalá. Děkuji
Klára, 16 let
Odpověď:
Otázka: Můžu mít za biřmovacího patrona Františka Saleského, když jsem holka?
Dobrý den, chodím na přípravu na birmovani a přemýšlím o birmovacím jménu. Hledala jsem na internetu různé světce a mimo jiné i Františka Saleskeho. Muzu mít však jako holka jméno mužské, v ženské formě? A byl by to potom ten stejný světec, jako kdyby měl podobu mužského tvaru toho jména? Hledala jsem totiž patrona spisovatelů a vyhledal mi prave Františka Saleskeho. Nevím, jestli je nějaká světice pokládána za patronku spisovatelů. Napsali byste mi jestli ano prosím? A jak jinak ještě hledat světce jako případně patrony a jako birmovaci jméno? Děkuji
Anna, 16 let
Odpověď:
Otázka: Mohu jít dvakrát za den ke svatému přijímání?
Ahoj, mám takovou otázku. Moc nevím jak je to se svatým příjmáním. Konkrétně jestli můžu jít ke příjímání dvakrát za den. Slyšela jsem názory dvou lidí a to odlišné. Jeden říkal že ano a druhý že ne tak já nevím. Moc se ale nesetkávám s tím že by jsem chodila na dvě mše za den je to výjimečně, ale moc by jsem chtěla vědět jak to je. Moc děkuji .
N, 14 let
Odpověď:
Otázka: Co když přestávám věřit, že existuje Bůh?
Ahoj, v poslední době slýchám příběhy lidí, kteří měli smutný osud a moc se modlili k bohu. Postupem času přestávám věřit že nějaký bůh existuje a má vůbec nějaký smysl v něj věřit i když vám nepomůže? Mám to říct rodičům?
Any, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jsem ten správný člověk pro svátost biřmování?
Dobrý den, začala jsem chodit na přípravu k biřmování, ale přepadají mě obavy: zvládnu to? Jsem ten správný člověk? A také někdy při mši sv. mě napadají věci typu: opravdu se to všechno, co je v Bibli, stalo? Nevymyslel si to někdo šíleně chytrý? Nejsme jen nějaká skupina pomátlých lidí, kteří tomu bezhlavě věří a ti ostatní jsou v pohodě? Prosím poraďte mi, co mám s těmihle obavami a strachy dělat... Děkuji
Anička, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak se zapojit do setkání v Taizé?
Ahoj :) Mám takový dotaz. V lednu bychom se chtěli zapojit do setkájí Taizé v Basilej. Nevíte někdo prosím, jestli nějaké DCM z ČR tam jede? Nebo nějaká oranizace? Na stránkách a nikde nemůžeme najít žádný kontakt na koho se obrátit. Tak to zkouším i tady. :) Děkuji za případnou radu! Díky za vás!!!
Lucka, 17 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  9 10 11 12 13 14 15 16 17  >>  69
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz