Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   šest set šestnáct:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  95

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Biřmovací patronka - patron.
Dobrý den. V budoucnu bych ráda přistoupila k biřmování. Vím, že si mám vybrat nějakého patrona. Můžu si vybrat i mužského patrona, nebo jako holka musím mít patronku? Já bych chtěla sv. Jana apoštola. Oslovoval by mě biskup Jano? Předem děkuji za odpověď.
24.4.2022 10:42
Anička, 14 let
Odpověď:
Otázka: Zajímal by mě názor církve na umělé oplodnění.
Zajímal by mě názor církve na umělé oplodnění. V katechismu 2377 se píše, že v takovém případě je plození zbaveno své dokonalosti. Co to znamená? Je takto zplozené dítě nějak vadné?......................... Předpokládám, že plození dětí je závažná látka, pak mohou být splněny všechny 3 podmínky smrtelného hříchu: §1857 Hřích se stává smrtelným, když při něm spolupůsobí tři podmínky: „Hříchem smrtelným je skutek, jehož předmětem je závažná látka …, a jehož se někdo dopouští s plným vědomím a uváženým souhlasem.“ Pokud tedy člověk podstoupí úmyslně, vědomě a dobrovolně umělé oplodnění a nelituje toho, pak ho čeká věčná smrt (§1874). Je tento závěr správně?............................ V katechismu je celá kapitola s názvem Šesté přikázání obsahující mnoho pravidel. Znamená porušení některého z těchto pravidel automaticky porušení šestého přikázání?
19.4.2022 20:56
P, 25 let
Odpověď:
Otázka: Duchovní a psychické problémy
Ahoj, můžu se zeptat co vlastně znamená duchovní boj nebo boj víry? A jak člověk rozezná duchovní problémy od psychických?
18.4.2022 12:06
An, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jsem věřící, ale nebaví mě chodit do kostela. Vadí to?
Co mám dělat když nechodím do kostela na mši, ale jsem věřící? Chodím tam OBČAS s rodiči ale jen OBČAS, nemaj na to čas a práci mají v Rakousku…. Mě samé to “obtěžuje” tam chodit a nebaví mě to…. vadí to?
14.4.2022 10:54
Eliška, 13 let
Odpověď:
Otázka:
Dobrý den, již delší dobu mě trápí jakási zatrpklost vůči Bohu a nevím kam se obrátit... Tak píši sem.. Vše to začalo \"Ukrajinou\". Mívala jsem věci ohledně Boží vůle či takové otázky typu.. \"Proč tohle Bůh dopustí?\" srovnané, ale nemůžu se zbavit jakési zatrpklosti a hořkosti vůči Němu. Je přece dobrý, takže to nechce. Mohou za to lidé a jejich hříchy. A Bůh nezasáhne, mohl by.. ale dal lidem svobodu, takže trpí tím co se děje. S tímto vysvětlením zla ve světě jsem se donedávna \"spokojila\". Ale pak začaly další rány v mém životě. Prarodiče skončili oba v nemocnici, přítel dostal covid, atd. atd. Začalo se hromadit spoustu negativ a já už se nedokáži na Pána nezlobit.. Proč? A proč i tohle? Ta minulá rána nestačila? U zdravotního stavu, onemocnění, tak už mi \"nezapadá\" vysvětlení, že to byla někoho chyba, hřích, takže tam mi moje předchozí (výše zmíněné) vysvětlení už nestačí. - ohledně tohoto bych prosila o radu. A pak mi ještě při neustálém opakování toho, že se máme modlit za Ukrajinu či cokoli jiného vyvstalo...Proč se tedy vlastně člověk má modlit za tu situaci a proč Bůh jeho potřebuje modlitbu? Když stejně zakročit nechce, protože nevezme lidem svobodu? Mohl by, ale neudělá to, i když ho to bolí. Jaký význam má tedy v této chvíli modlitba? A i kdyby například mohla něco změnit, proč Bůh nezakročí i bez ní, když vidí že už je toho na mě příliš? Když vidí, jak ti lidé trpí? Snad jsem to nějak vysvětlila a rozumíte otázkám. Děkuji.
5.4.2022 00:52
-, 20 let
Odpověď:
Otázka: Dostala jsem za pokání zasvěcení se Nejsvětějšímu srdci Ježíšovu...
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár otázek ohledně zasvěcení se Nejsvětějšímu srdci Ježíšovu. Dostala jsem tuto modlitbu za pokání (66 v kancionálu), ale upřímně se mi do toho moc nechce. Nevim, jak mám poznat, že toto Ježíšovo zjevení byla pravda. Také to nese nějaké závazky, jako například Modlitba před obrazem Ježíše. Není to jedno jestli před obrazem nebo bez? Pak jsem někde četla že bych se měla Ježíši celá odevzdat a starat se o jeho zájmy a jeho čest. Je to takový závazek, ani si nejsem jistá, jak moc tomu věřím a tak... Také jsem tam našla at chodime ke zpovedi klidne kazdy tyden, to se dost často... Poradíte mi prosim, co mám v takové situaci dělat? Děkuji
25.3.2022 06:15
-, 15 let
Odpověď:
Otázka: Pronásledují mě myšlenky na ďábla...
Dobrý den! Poslední tři týdny (ne v kuse) mě pronásledují opravdu hnusné myšlenky (na ďábla atd..) přitom tohle vůbec, vůbec nechci! A pak se akorát bojím aby se něco fakt nestalo, ale každý den se modlím a jsem opravdu nešťastná z toho..nikdy jsem nic takového nechtěla!! Proto bych se chtěla zepta prosím: - myslíte, že když ty myšlenky ani nechci mít, tak se nic nestane? -je to hřích a tak..? - jak být s Bohem celý den (jak často za den se modlit a správně?) Předem se moc omlouvám za zmatený dotaz a za kupu otázek.. A také moc děkuji že tu jste s námi!
24.3.2022 19:34
Luna, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak poznat posedlost zlým duchem?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak jde poznat posedlost zlým duchem? A může takový člověk, nebo člověk pod vlivem zlých duchů chodit k přijímání? Mohu přenést na něco zlo například rukama? Někdy mám myšlenky, že když sahnu na něco, co bude někdo používat, nebo si chovám nějaké miminko a tak, že na něj přenesu nějaké zlo... Jak moc to brát vážně? Když jsem dříve zkoušela nějaké okultisticke praktiky, stačí se toho zřeknout, vyznat ve zpovědi, nebo musí být osvobozovací modlitba od kněze? Jak poznat jestli jsou tyto myšlenky pouze pokušením, nebo jsem opravdu pod vlivem nějakého zlého ducha? Mohla bych pak zlo prenášet nějak dál například výše zmíněnými příklady? Mohu takhle chodit k prijimani? Děkuji
23.3.2022 19:43
X, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je špatné si něco představovat?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je hřích si představovat různě věci, například které chci aby se staly atd., například před spaním, po cestě že školy, během dne... Je to špatné? děkuji
20.3.2022 22:12
-, 15 let
Odpověď:
Otázka: Proklela jsem někoho?
Dobrý den, četla jsem nějaké články o prokletí, působení zlých duchů, satana atd. Asi mě to vystrašilo a tak nějak se jakoby bojím, jestli jsem někdy dříve třeba někoho neproklela, nebo se dokonce nebyla zapletena a nezúčastnila se nějakých zlých rituálů nebo vyvolávání duchů, což snad ne, ale také mě to napadlo, jestli se to někdy dříve v mém životě nestalo. Jak mám poznat, jestli jsem někdy dříve někoho proklela? stačí se případné kletby vzdát v modlitbě, poprosit Boha aby lidem žehnal, nebo jak? A je možné, že jsem se někdy dříve zapletla do nějakého třeba vyvolávání duchů, i když to asi snad ne... a teď ve mně nějak mohl působit zlý duch nebo tak něco? Mám pak třeba i myšlenky, když pro někoho něco vyrábím nebo něco dělám, že to kvůli mě bude nějak \"prokleté\" nebo prostě poznamenané třeba zlýma duchama nebo jak to říct... co mám dělat? Stačí v takovém případě to vše svěřit ve zpovědi nebo je potřeba \"něco víc?\", nějaké rozvázání nebo něco? Mohu chodit k přijímání? A také mě (začalo to myslím v postní době), když chci sníst něco \"na chuť\" třeba mimo oběd, večeři, snídani atd. napadá myšlenka \"Máš radši Boha nebo jídlo?\" A nevím co pak dělat... vadí, že i přes to si to jídlo pak třeba dám? není to hřích? co mám s těma myšlenkama dělat? děkuji
13.3.2022 10:12
..., 15 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  95
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz