Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   dvě stě  šest:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  41 42 43 44 45 46 47 48 49  >>  54

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: V poslední době cítím, že mě více přitahují dívky než kluci. Co mám dělat?
ahoj,chtela jsem poprosit o radu. v posledni dobe citim ze me proste vice pritahuji divky nez kluci a kdysi jsem v In cetla nejaky clanek na toto tema.mohl by mi nekdo poradit co mam delat? dekuji
2.2.2015 10:53
anonymka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Přijde mi, že se na většinu kluků (mužů) dívám jako na potencionálního partnera. Co mám dělat?
Ahoj In! Chtěla bych vás poprosit o radu. Je mi 15 a přijde mi, že se na většinu kluků/mužů dívám spíš jako na potencionálního partnera a ne jako na bratra. To i ve smyslu \"Jé, ten je hezkej, šikovnej\" a fantazie jede dál... stydím se za to, zvlášť v případě, že se jedná o kluka mé starší kamarádky... Právě jsem dočetla knížku S nikým nechodím a nejsem cvok, která mě dost inspirovala, ale toho problému se prostě nemůžu zbavit. Cítím se, jako by se ve mně skrývala jakási koketnost, která proplouvá nahoru... Nemyslím si, že jsem hezká, ale i přesto už o mě mělo pár kluků zájem (většinou straších) a možná to mi dodává tu \"sebedůvěru\" k pohledu do očí (poněkud delšímu, než je obvyklé) a mylnému názoru, že se mu asi taky líbím, když se na mě taky podívá... Co mám dělat, co si mám říkat, abych to omezila, případně abych lépe střežila své srdce a nepěstovala okouzlení, které může být krásné, ale potom způsobuje jen zmatky... Před moc díky za odpověď. Krásné dny :)
31.1.2015 22:25
Maru, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jsem příšerně stydlivá a nic mi nepomáhá. Prosím, poraďte.
Dobrý den, potřebovala bych nějak poradit. Je mi 17 let, chodím na prestižní školu, mám skvělé výsledky a člověk by řekl, že musím být se svým životem spokojená, jenže opak je pravdou. Jsem příšerně stydlivá, opravdu už nevím, co s tím, ať dělám, co dělám, nic mi nepomáhá. Už jsem o tom přečetla tolik knížek, jakmile jsem sama doma, tak je vše v pořádku, ale jak se objeví někdo jiný, tak se to znovu nastartuje. Naši jsou rozvedení a nemají zrovna nejlepší vztah. Mamka byla vždy ta jediná, co se starala o rodinu a táta, ten akorát pil. Kdysi jsem byla tak společenská, všem jsem se předváděla a teď? Stydím se i před svou mamkou. Cítím, že moje minulost má za následek tenhle můj stav, ale s tím už stejně nic neudělám. K tomu se teď objevil kluk, kterému jsem se ze začátku dost líbila, jenže jakmile zjistil, že se mnou není normální řeč, tak se na mě asi vykašle. Nikdy jsem neměla pořádný vztah, vždycky to ztroskotalo na mé nevyrovnané povaze. Jsem opravdu zoufalá. Už i kamarádi na mě nemají nervy. Nechápu to. Jak jsem se mohla tak změnit? Když jsem se s tím kdysi svěřila mamce a prosila ji, aby mě vzala za psychologem, tak mi na to řekla, že to je zbytečný. Proto vás prosím o váš názor. Moc děkuji.
30.1.2015 19:16
Annela, 17 let
Odpověď:
Otázka: Může být "ideální kluk" nevěřící?
Ahoj In!rozběhla se tu diskuze o ideálních klucích. Spousta holek si představuje, že by měl kluk (později manžel) být věřící. Je to prostě značka ideál, to nepopírám. Je pravda, že je spousta věcí by asi ve vztahu byla jednodušších. Co když ale kluk proti víře nic nemá a upřímně hledá? Třeba nebyl ve víře vychovávaný, za to on přeci nemůže.Narazila jsem na zajímavý článek. https://tob.signaly.cz/1410/nejmene-6-duvodu-proti-manzelstvi Podle tohoto článku je ale takovéto smíšené manželství velice složité. Rozumím tomu, rozdílná víra je předmětem různých problému v manželství (ale existuje manželství bez problémů?). Ale co když je to životní cesta toho druhého partnera, ukázat mu cestu k Bohu? Máte nějaké zkušenosti (ať už kladné nebo záporné) se vztahy (nebo manželstvími) mezi věřícím a nevěřícím? Přijde mi, že se to někdy strašně moc škatulkuje, a kdyby se brali jenom katolíci, tak by to asi matematicky nešlo a spousta holek by určitě zůstala sama.
29.1.2015 22:31
Tris, 21 let
Odpověď:
Otázka: Jak se zbavit emoční závislosti?
Ahoj In. Nejsem sice holka, ale mám problém, který pro kluky moc typický není. Jsem citově závislý na své přítelkyni. Měl jsem psychosomatické problémy, tak jsem se na ní upnul, protože v té době jsem toho moc dělat nemohl, přestal jsem taky sportovat, protože jsem se bál že jsem fyzicky nemocný a postupně jsem se přestal stýkat i se svými kamarády a moje emoční závislost rostla. Jsem také zavislí na jejích dotecích (pettingu), který ona ale praktikovat nechce. Jsme spolu 2 roky a když s ní chvíli nejsem je mi strašně smutno. Včera mi řekla, že se se mnou asi rozejde, že to takhle dál nejde. Chtěl bych ten vztah zachránit, protože si myslím, že je ta pravá a díky ní jsem začal i daleko více věřit v Pána Ježíše. Ale mohu to ještě nějak napravit? Hodíme se skutečně k sobě?
29.1.2015 11:48
Tomáš, 20 let
Odpověď:
Otázka: Zbláznila jsem se do jednoho kluka. Co mám dělat?
Ahoj už dlouho se byla zamilovaná do jednoho kluka z naší třídy. Dřív se mi líbil už v šestý pak jsem něják začala myslet na jiný věci přednost jsme dávala kroužkům, mým zálibám. Asi jsem se do něj zbláznila nebo co :D. Ale srdce mi pořád ukazuje že ho mám ráda nevím co mám dělat někdy si připadám jako bych na chození s klukama byla moc malá ale na druhou stranu mám nejistotu. I holky z naší třídy už chodí s klukama. Prosím poradte co mám dělat :D děkuku Nikča
26.1.2015 19:26
Nikča, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mám strach z první lásky. Co mám dělat?
Ahoj In. Trochu divná otázka. Ale co mám dělat, když mám z první lásky strach? Že jsem na to ještě malá, jaký to bude až bychom se po městě vodili za ruce. Jestli to není divný. A jestli to zvládnu. Přitom po tom každá holka touží. Těší se na to, ale až to má najednou přijít. Mám strach. Díky. L.
23.1.2015 13:51
Lída, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak říct klukovi, že se na chození cítím ještě mladá?
Ahoj, jeden kluk mi naznačil chození. A já mu to odsouhlasila. Ale teď pořád přemýšlím, jestli na to nejsem ještě malá. Je mi patnáct. Ale mám ho opravdu ráda, jen bych mu jakoby zpět chtěla naznačit, ať tomu dá ještě chvíli čas. A já nevím jak. Ještě se moc neznáme. Mája
22.1.2015 16:09
Mája, 15 let
Odpověď:
Otázka: Proč katolická církev zakazuje antikoncepci?
Ahoj, Proč je v katolické církvi zakázaná antikoncepce. Je mi vlastně trapné se na to ptát, ale zároveň mi je trapné to nevědět. Přeji Vám krásné dny, Pán Vás opatruj!
20.1.2015 10:03
Ada, 16 let
Odpověď:
Otázka: Od kolika let je rozumné a dobré se brát?
Ahoj mám tady jednu otázečku (jenom mě to zajímá, vzhledem k mému věku :D). Od kolika let je rozumné a dobré se brát? Myslím i vzhledem ke škole a tak. Dvacet? Pětadvacet? Moc díky za odpověď a za príma časopis. Dáda
19.1.2015 16:59
Dáda, 16 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  41 42 43 44 45 46 47 48 49  >>  54
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz