Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto padesát dva:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  38 39 40 41 42 43 44 45 46  >>  58

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Od mala se mi líbí jeden kluk, který s námi jezdí na tábor. Jak ho upoutat?
Ahoj IN. Prosím poraďte... Jedu na stejný tábor už po 6. Každý rok tam jezdí skoro stejný kolektiv včetně jedno kluka. Líbí se mi už od mala. ale za těch 5 táborů jsme se jaksi ani moc neseznámili. Byla jsem stydlivá a uzavřená, ale změnila jsem se. Chtěla bych ho moc, je super, a i kdyby to nevyšlo, tak alespoň jako super kamaráda. Poraďte mi prosím, jak mám začít, a co dělat... Předem děkuju :)
8.7.2015 17:34
Stydlivka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jsem zamilovaná do jednoho kluka, ale strašně se stydím. Co mám dělat?
Ahoj IN! :) Prosím poraďte... Jsem zamilovaná do jednoho kluka ze spolča, je starší než já. Podle mě je to fajn kluk, ale já se s ním nebavím. :( V poslední době jsem celkově čím dál míň sebevědomá, stydím se, i když jsem bývala hodně živá, hrála divadlo apod. Myslela jsem si, že největší problém je věk, ale co jsem se bavila s kámoškou, tak prohodí pár slov i s mladšíma než já. A tak jsem si uvědomila, že si vlastně vůbec nevěřím a strašně se stydím. Asi před rokem, když se do mě zamilovali dva kluci, jsem si k nim vytvořila takový zvláštní odpor, teď jako starší už bych se k nim nezachovala tak krutě, ale mám z toho právě takovou zkušenost a bojím se, že by se taky stáhnul atd. :( Asi ze mě cítí, že se nechci vybavovat nebo tak něco, ale já bych strašně ráda jen se stydím a nevěřím si, nedokážu to. :( Ani se usmát, nic, takže nakonec vypadám jak mrtvola, nejistá a uzavřená. On mě pozdraví, já jsem uvnitř šťastná, ale odpovím mu potichu ahoj a pak cítím, že se se mnou vůbec bavit nechce. :( Prosím poraďte, co dělat? Jak se mám zbavit toho (celkem velkého) strachu, když s ním mám mluvit? Jsem do něj hodně zamilovaná. Bojím se, že si třeba i něco může myslet, že se mi líbí, ale že ho tou svou uzavřeností odpuzuju. Nebo jsem mu prostě úplně lhostejná, nevím. Myslíte, že může změnit názor, kdyby mě měl vážně zařazenou jako tu puťku? Občas se ho na něco zeptám a mluvím potichu a tak divně se možná usmívám, ale spíš stydlivě. Jindy se směju a dělám různý kraviny, ale prostě když se mu podívám do očí, tak mám pocit, že omdlím. Jsem do něj zamilovaná asi půl roku. Děkuji moc a přeji pěkné prázdniny :) PS: je mu 20
4.7.2015 14:54
Nemožná, 14 let
Odpověď:
Otázka: Chodím s klukem, ale líbí se mi jeho bratranec. Co mám dělat?
Ahoj mám problém jsem s přítelem skoro dva roky a hrozně se mi líbí jeho bratranec zacal se mi líbit před půl rokem začalo to tím že měnil přítel u něj okna a Já tam jela taky za jeho přitelkyní ale tam to všechno začalo začali sme se na sebe usmívat a hodně se spolu bavit když sme tam byli i na sivestra tak on vylezl z vany první co bylo tak to že sme se pozdravili a usmáli pak sme chvilku se spolu bavili , pak sme tam s přítelem šli na náštevu (bydlí o 2 baráky dál než přítel) no a koukali se na sebe asi minutu a on se umál Já jsem mu úsměv opětovala a nedávno sem vylwzla z bazénu a on si všiml že mám morký tílko nahoře od plavek a pak se usmál když se zeptal co jsemprováděla no a vždycky když se vidíme si koukáme s očí do očí a i se na sebe vždycky usmíváme .Nevím jak to mám brát poradíte mi ? Děkuji :)
2.7.2015 21:57
Míša, 16 let
Odpověď:
Otázka: Můj kluk je menší a mladší než já. Spolužáci se mi kvůli tomu smějí. Co mám dělat?
Ahoj mám kluka ,který je mladší i menší než já. Spolužáci jse nám začli kvůli tomu smát. Co mám dělat???
29.6.2015 20:22
anonymka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych, aby na mě přes prázdniny nezapomněl spolužák, kterého mám ráda. Prosím poraďte.
Mám ráda svého spolužáka a myslím, že ani já mu nejsem lhostejná. Chtěla bych, aby na mě přes letní prázdniny nezapomněl a nějak mu dát najevo, co k němu cítím. Je dobré pozvat ho třeba do cukrárny?
29.6.2015 12:46
Delphy, 15 let
Odpověď:
Otázka: Na Facebooku mi začal psát jeden starší zadaný kluk. Mám si ho bloknout nebo si s ním psát dál?
Ahoj in mám takový problém s jedním klukem jednou mi napsal kámoš ze třídy ať s ním jdu ven měli jsme sraz u vlakového nádraží on mi řekl že čeká na jednoho kluka který mu dlužil peníze je mu 19 s mým kámošem jsme tam čekali půl hodiny ale on nepřijel psaly jsme si s ním a poslali mu fotku že čekáme a on odepsal že musí do práce když jsem přišla domů tak si mě chtěl přidat do přátel na fb já ho přijala on mi teď pořád píše ale píše mi hezké věci pořád mi lichotí až to není normální a přitom má holku ptala jsem se toho mého spolužáka jaký je a on mi řekl že je v pohodě a že se mu líbím ale že jsme od sebe hodně let ale vždyť já ho ani osobně neznám. nevím jestli si ho mám radši bloknout pro jistotu nebo si sním psát dál a dát mu šanci prosím o radu :) a předem děkuji
28.6.2015 19:30
jeniffer, 11 let
Odpověď:
Otázka: Zamilovala jsem se do kluka, který mě odmítl. Co mám dělat?
Zamilovala jsem se na léčebném pobytu s jedním klukem. Je mu 15, mně 13. Je s ním sranda, je hezký, starostlivý, kamarádský a navíc bydlí kousek ode mně. Když jsme byli venku, provokoval, ale tak, jakoby že to vypadalo, že by se mnou chtěl chodit. To mi dodalo sebevědomí, v ohledu na dotazu, který jsem chtěla vědět už dýl. Zeptala jsem se ho, jestli by se mnou chtěl chodit. Odepsal: Ani ne, jsi na mě moc malá. To mě nemile překvapilo, nevěděla jsem, co na to mám říct, dělala jsem si představy, jak budeme úžasný pár, a on přitom o mě ani nemá zájem. Myslela jsem, že se se mnou po tomhle nebude bavit, naštěstí mě bere jako kamarádku a normálně se bavíme. Ale já jsem si nemohla pomoct, je to už asi měsíc, co jsem se ho ptala, jestli by se mnou chodil, a já po něm pořád toužím, jsem do něj pořád zamilovaná, i když už jsme se asi 10 dní neviděli... Nevím co mám dělat. Doufám že se na pobytu uvidíme i příští rok, a že změní názor.
22.6.2015 13:12
Terri, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mám možnost chodit s úžasným klukem. Je do něj ale zamilovaná i kamarádka a nechci ji ztratit. Co mám dělat?
Mám možnost chodit s úžasným klukem. Moje kamarádka je do něj, ale zamilovaná a já ji nechci ztratit. Co s tím ?
21.6.2015 16:04
Kája, 13 let
Odpověď:
Otázka: Můj kluk není věřící. Mám strach, že si před ním víru nedokážu obhájit. Prosím, poraďte.
Milá redakce, v hlavě mám bouřku a asi potřebuji slyšet nějakou zpětnou vazbu, povzbuzení, či názor. Jsem zamilovaná. Je na tom mnoho krásného. Cítím, jak je láska mocná. Náš vztah je úplně na začátku... jde asi o pouhých deset dní, ale kdo ví, kolikrát se ještě bude tento můj „problém“ opakovat. Jedná se o to, že můj partner není křesťanem. Při našem posledním kontaktu, jsem se konečně odvážila mu říct všechno, co by o mně měl vědět – jsem katolička. Nedokázala jsem mu to říct slovně, a tak jsem mu to napsala. Bylo to před jeho odjezdem do zahraničí, takže mám teď pár dní čas na to, abych o tom přemýšlela a připravila se na to, co mě čeká po jeho návratu… Jeho reakce na můj oznam, že jsem katolička byla strohá. Myslím, že byl trochu zaskočený. Řekl jen, že proti nám nic nemá, ale že katolíků taky zas tolik nezná. Až se mi vrátí ze zahraničí, počítám s tím, že přijde mnoho otázek. Mám velký strach, že nedokážu obhájit svoji víru. Můj častý problém je, že mám v hlavě úplně jasné odpovědi, ale jako bych je nedovedla vyřknout. Jindy si zas s odpovědí nejsem jistá vůbec, nevím jak lidem odpovědět např. na otázky evoluce. Vím, že evoluci uznáváme, ale prostě mi vždycky nejde jednoduše odpovídat na, mnohdy dost impertinentní, otázky nekatolíků. Ráda bych se proto zeptala, jestli nemáte nějaký tip např. na nějakou knížku, která by byla inspirací pro mě a seznámila mě s nějakým „trikem“ na to, jak jednoduše interpretovat to, v co věřím. Nebo na nějaký film, který bychom mohli shlédnout společně, a který by mi pomohl v interpretaci a odpovídání na otázky víry, bez toho aniž bych příliš mluvila. Nemám takový dar řeči, neumím jednoduše – polopaticky vysvětlit to, v čem mám jasno. Jsem člověk žijící od mala ve víře a teď se mám snažit o interpretaci víry člověku z úplně jiného kraje, člověku, který v životě nebyl na mši svaté. Nechci ho do ničeho nutit, nechci ho zastrašit, nechci, aby měl o křesťanství zkreslené dojmy. Co mám dělat pro to, aby se nezalekl a dobře mě pochopil? Aby věděl, že jsme vlastně úplně normální, a že na tom nic není… Bojím se dne, kdy mu budu vysvětlovat, že sex patří až do manželství, protože tak, je to správně. Vím, že, jestli se toho kvůli mně vzdá, bude to pro mě ten nejnádhernější důkaz lásky, který mi mohl dát, ale nedovedu si představit, jak mu to vysvětlím. Nevím, jak bych se chovala na jeho místě já. Musí to být i pro něho, jakožto nevěřícího moc těžké. Myslím, že mám na Pána Boha trochu vztek, neboť mi dal dar víry a jemu, tak po všech stránkách krásnému člověku, ne. Zlomí mi srdce, pokud náš vztah ztroskotá na tom, že jsem věřící. Předem velmi děkuji, za vaši zpětnou vazbu. Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, to ta moje bouřka v hlavě a mé rozpolcené srdce.…
18.6.2015 19:05
Jana, 20 let
Odpověď:
Otázka: Seznámila jsem se s klukem, který bydlí daleko a chtěli bychom se znova setkat, ale nevíme jak. Prosím, poraďte.
Dobrý den potřebuji nutně poradit,seznámila jsem se s hodným a hezkým klukem pořát si píšem jenomže je ode mne daleko a tam kde bydlí nejezdí moc autobusy,chceme se znova setkat ale nevíme jak se k sobě dostat prosím poradte nám někdo.Děkuji Maketa =)
17.6.2015 22:25
Maketa, 15 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  38 39 40 41 42 43 44 45 46  >>  58
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz