Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   dvě stě třicet čtyři:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  35 36 37 38 39 40 41 42 43  >>  57

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jsem zamilovaná. Prosím o radu.
Ahoj In :) Už nějakou dobu se mi líbí o 2 roky starší kluk a myslím, že jsem pár posledních měsíců do něj zamilovaná. Je moc milý, hezký, chytrý, vtipný a hlavně věřící a má skvělou rodinu, prostě ideál. (no jo, nemohla jsem jednoduše napsat, že je prostě fajn :D) Nikam nespěchám, hodně se za to modlím a dávám tomu čas i prostor, snažím se na něj nevázat a vnímat i ostatní kluky, abych zaslepeně nelpěla na jednom a třeba tak přehlédla někoho jiného, ale někdy je to celkem těžké. Je teď čerstvě na vysoké celkem daleko od domova a strašně mi chybí. Chtěla jsem vás poprosit o modlitbu za nás oba (vypadá z té školy dost vyděšeně) a taky se tak trochu vypovídat, ale hlavně mě ohledně toho napadly otázky: myslíte, že by náš vztah, pokud by začal ve věku 18 (já) a 20 (On), mohl vést třeba až ke svatbě? Nebylo by překážkou, že jsem ještě kluka neměla? A myslíte, že by takový vztah měl větší šanci na přežití než kdyby byl stejně starý jako já? :) Děkuju za odpověď a přeju vám všem v redakci krásný den :)
23.9.2015 17:33
Miky, 17 let
Odpověď:
Otázka: Je ode mě sobecké, když nechci, aby kluk, který se mi líbí, šel na kněze?
Ahoj In! Už asi přes rok se mi líbí jeden kluk. Je to ten nejhodnější, nejmilejší a nejpozornější kluk jakého znám. Teď jsem se ale dozvěděla, že uvažuje o tom, že bude farář. Připadám si jako sobec, že moc nechci aby si Bůh k sobě povolal. Je to hřích? Nevím, jak se k tomu postavit. Podpořit ho? Modlit se za něho? Popř.jak se s tím vyrovnat? Prosím poraďte. Díky Ela ♥
21.9.2015 20:48
Ela, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jak se zbavit postiženého kluka, který mě otravuje?
Znám kluka, který je postižený. Pořád mě otravuje a objímá. Jak se ho mám zbavit, abych mu neublížila? Prosím odpovězte mi.
21.9.2015 17:46
olivka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Zjistila jsem, že se mi líbí holky. Co mám dělat?
Ahoj In! Nedávno jsem zjistila, že se mi vlastně nelíbí kluci, ale HOLKY! Vážně nevím, co si o tom myslet. Co mám dělat? Potřebuju poradit prosím.
20.9.2015 00:07
Moni, 17 let
Odpověď:
Otázka: Zamilovala jsem se do kluka, který se na mě zvláštně dívá. Myslíte, že se mu líbím?
Ahoj IN, jsem od září na nové škole. Máme každou hodinu v jiné učebně, a krátké přestávky. Když jdu po chodbě, a kolem mě jde jeden kluk (je mu 15 nebo 16), pořád se na mě tak divně dívá. Myslíte že se mu líbím? Nebo proč se na mě tak dívá? Je o dva roky starší. A když jsem ho jednou sledovala, vždycky byl s jednou holkou, o které každý na škole tvrdí, že když někoho chce, a on jí ne, dojde jí to až hodně pozdě. Ten kluk se mi líbí, ale bojím se jít za ním a dát se s ním do řeči, protože kolem sebe má vždy nějakého svého kamaráda a já se bojím, že by mě brali jako trapnou malou holku...
15.9.2015 19:24
Ter, 13 let
Odpověď:
Otázka: Nechci být zamilovaná do kamaráda. Co s tím?
Ahoj IN, už skoro rok se mi líbí (možná k němu cítím i něco více, než zamilovanost) můj dobrý kamarád. Problém je v tom, že já bych s ním nikdy nechtěla chodit a navíc (jsem za to ráda) se mu ani nelíbím. Jako kamarád je super, je s ním zábava, dobře se s ním povídá, povzbudí, ale už měl více známostí a já vím, že i kdyby ke mě cítil víc než kamarádství, že bych s ním být nechtěla. Jsem už vážně zoufalá a nevím, co mám dělat. Zkoušela jsem si dát pauzu, od našeho vídání, ale to nevedlo k ničemu, protože jsme se náhodou potkali a city začaly nanovo. Probírali jsme to spolu (řešíme spolu hodně věcí a o mých citech se dozvěděl), navrhoval, že pokud budu chtít, můžeme na nějakou dobu omezit kontakt, nebude mi psát, nebudeme se vídat, nic... Osobně si myslím, že sice to co sejde z očí, sejde z mysli, po čase i možná ze srdce, ale nemůžeme se nevídat do nekonečna. Jak bychom se někde uviděli, mohlo by to začít nanovo a to já nechci, ale ani nechci aby se naše kamarádství rozpadlo... Prosím poraďte, jak se z toho dostat? Osmilovat se? Vím, že moje zamilovanost ubližuje oběma dvěma. Chci abychom byli kamarádi, jako to bylo vždycky. Nikdy nic víc, ale ani o kousek míň :)
15.9.2015 18:06
D, 17 let
Odpověď:
Otázka: Strašně moc se mi líbí jeden kluk, ale bojím se ho oslovit. Co s tím?
Ahoj IN, tento rok jsem nastoupila na gymnázium, na šestileté studium. Na 3 dny jsme jeli společně s prváky na adaptační pobyt, abychom se trochu seznámili. Zakoukala jsem se tam do jednoho prváka. I když jsem s ním ještě nemluvila, zjistila jsem, že je velmi sympatický, společenský, a má smysl pro humor. Také je určitě chytrý, když je na gymplu... Moje kamarádka, která s ním chodí do třídy se s ním skamarádila a hodně mých spolužáků ho také zná. Já se ho bojím oslovit, ale strašně moc se mi líbí. Co mám dělat??? Prosím poraďte.
14.9.2015 16:05
T, 13 let
Odpověď:
Otázka: Toužím po vztahu, ale bojím se zklamání. Co s tím?
Ahoj, chtěla bych aspoň trochu poradit... Jak se dá \"zajistit\", aby jsme se s klukem nezávazně, kamarádsky scházeli a teprve po nějaké době, když budou vzájemné sympatie, to přešlo ve vztah? Jak toho docílit? Jak se to \"běžně dělá\"? Přijde mi, že všichni v okolí to takhle mají, že se prostě jen tak scházejí a pak spolu třeba začnou chodit, nebo se dál kamarádí... Tak nějak se bojím vztahu, i když po něm toužím... Bojím se zklamání, třeba i vzájemného (že se zklameme navzájem).
9.9.2015 19:34
R, 24 let
Odpověď:
Otázka: Jaké jsou výhody/nevýhody chození se spolužákem?
co myslíte, jaké jsou výhody a nevýhody, když kluk s holkou chodí do stejné třídy? Popřípadě spolu i sedí v lavici.
8.9.2015 17:53
čtenářka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Dřív jsem udržovala sexuální život bez lásky, teď bych to ráda napravila. Co dělat?
Ahoj.. Nedávno jsem se začala zajímat o víru a dá se říct že jsem vlastně věřící. Jde o to, že dřív, když jsem se ještě nezajímala o Boha jsem udržovala sexuální život bez lásky, klidně s více kluky. Teď je mi to líto a chtěla bych to napravit, ale bojím se, že to ve mně zanechalo stopy. Navíc mi ti kluci pořád píšou, kdy se uvidíme atd. Co mám dělat?
7.9.2015 22:03
anonymka, 17 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  35 36 37 38 39 40 41 42 43  >>  57
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz