Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   dvě stě padesát jedna:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  43 44 45 46 47

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Líbím se klukovi, který se dlouho bojí dát najevo své city. Má cenu se za ten vztah modlit?
Ahoj IN, mám už delší dobu takové trápení. Jde o to, že už několik let jsem zamilovaná do jednoho kluka. Je nám oběma 20. Žádné chození nebo tak nebylo, prostě jen zamilovanost. Ta zamilovanost je oboustranná, ten kluk mě taky miluje. Tak proč tedy spolu už dávno nejsme? Jde o to, že on je hrozně zvláštní. Miluji ho, ale někdy ho nechápu. Je taky extrémně citlivej a stydlivej. Zkoušela jsem mu už různě naznačit, že mám zájem atd., kamarádi mu taky pomáhají ať se nebojí atd., ale on se vždycky akorát stáhne, uteče nebo se vymluví že nemá čas ap., prostě se bojí mi dát najevo svoje city, tak radši se vymluví,že mě nezná, nejsem jeho typ ap. Na druhou stranu stačí, že třeba přátelsky obejmu bratrance a on hned žárlí, nebo když mě vidí vykládat s nějakým jiným klukem, tak doma pak hned brečí(to mi řekl jeden zdroj). Taky mi často volá z cizích čísel, ale nic tam nikdy neřekne. Asi je hodně nezralý. Kamarádka mi řekla, že ještě nikdy nikoho tak nemiloval, ať tomu dám čas, je mu sice 20, ale chová se na 10...ale já už vážně nemám energii tohle snášet a přeji si konec. Víte, prosím Boha, ať toto moje trápení (zamilovanost) skončí, nemá na to, aby se mnou chodil a ta láska k němu mě jen tíží. Modlím se už dlouho, ale mám pocit, že Pán prostě mlčí, děsí mě to, protože cítím , že opravdu mlčí. Prosím ho, ať mi dá nějakou odpověď, neg., poz., to je jedno, ale necítím nic. Spíš mám někdy naopak pocit, že mi jej Bůh neustále jakoby strká do cesty, jsem fakt zmatená. Nechci poslouchat svoje srdce ale boha, protože on chce to nejlepší, ale On opravdu mlčí nebo mi ho dává do cesty. Tak já už vážně nevím. Myslíte, že má cenu se za to modlit? Díky.
Popelka, 20 let
Odpověď:
Otázka: Proč někdo najde partnera napoprvé a jiný jich musí prostřídat více, než pozná, že je to ten pravý?
Ahoj, nedávno se mi stala zajímavá věc. Kamarádka mi říkala o jedné své známé, jak se seznámila se svým manželem. Prý šli oba dva poprvé v životě na zábavu a tam se potkali a vydrželi spolu až do teď. Nedávno se jim narodila už druhá dcera. Řekla jsem, že je to moc hezké - natrefit hned na toho pravého. Moje kamarádka hned ale oponovala, že ona by to nechtěla. Přímo řekla: \"Ale vždyť je přece lepší, když s někým chodíš, rozejdete se a ty začneš s někým dalším. Ten další je totiž vždycky lepší!\" Na její odpověď jsem nereagovala, ale byla jsem zmatená. Vůbec ji nechápu. Později mě ale potom napadla taková myšlenka: Co když Bůh někomu zašle ve správný čas toho pravého a naopak někomu musí posílat víc lidí, které považují za své partnery, aby je připravil na tu osudovou lásku? Jsou moje úvahy správné?
MAVM, 14 let
Odpověď:
Otázka: Líbí se mi stejný kluk jako kamarádce. Co mám dělat?
Ahoj IN ! S mojí nejlepší kamarádkou máme hrozně moc společného, mimo jiné i vkus na kluky. Jenže ona je hodně upovídaná a já naopak. Kdysi se mi dost dlouho líbil jeden kluk, ale kámošce jsem to neřekla. Po nějaké době se mi svěřila, že jí se ten samý kluk taky líbí a že si myslí, že se líbí i ona jemu. Nějak jsem to přešla, jenže teď se nám znovu líbí jeden a ten samý kluk. Já kámošce zase nic neřekla, ale kamarádka o něm básní od rána do noci a já jsem z toho pak dost smutná. Tentokrát mi ale nějak nejde jen tak to přejít. Nechci přijít o svou nejlepší kamarádku, ale říct jí to nemůžu. Ona řekla první nahlas, že se jí ten kluk líbí a na mě by se akorát naštvala. Prosím poraďte, co mám dělat ?
Teresa, 15 let
Odpověď:
Otázka: Musí být ve vztahu oba zamilovaní?
Ahoj INáci, mám palčivou otázku. Zajímalo by mě, jestli v každém milostném vztahu musí být oba jedinci do sebe zamilovaní? Nebo stačí, že je zamilovaný jeden a ten druhý ho má \"jen\" rád, líbí se mu na tom partnerovi nějaké vlastnosti, usoudí rozumově, že ten druhý by byl dobrý otec/matka, a z rozumu si jej vezme? Nebo je zamilovanost nezbytná, aby měl vztah \"koření\"?Já vážně nevím. Je mi 20 a v poslední době cítím takovou zvláštní krizi právě ohledně tady toho. Momentálně jsem zamilovaná do jednoho kluka, strašně se mi líbí fyzicky, ale je bohužel hodně hloupej a nezralej. A já se bojím, že už se tak nikdy do nikoho nezamiluju jako do něj:(( Jako ne, že bych nenašla hodného člověka se kterým si budu rozumět, ale bojím se, že mě nebude přitahovat fyzicky, prostě do něho nebudu tak zamilovaná. Snad to chápete:)) Nechci tady působit nějak povrchně, jako že mi jde jen o vzhled, to ne. Jen tohohle se prostě bojím.
twiggy, 20 let
Odpověď:
Otázka: K čemu je dobrá svatba?
Ahoj, chtěla bych se zeptat, k čemu je dobrá svatba?
rézi, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak vysvětlit klukovi, že s ním nechci chodit?
Dobrý den, jak je nejlepší vysvětlit o dva roky staršímu klukovi, že s ním nechci chodit. Je mi ho i trochu líto, ale nechci s ním chodit z lítosti, chci pravou lásku a nechci ho zranit. Předtím jsme byli kamarádi. Prosím pomozte. Děkuji
Majulenka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Nej kamarád si našel holku. Žárlím?
Milá redakce :) Mám takovej problém sama se sebou a nevím, co si o tom myslet. Už nějakej ten pátek mám kluka, je skvělej a všechno... Vždycky jsem se tak nějak víc bavila s klukama než s holkama a mám mezi nima hodně blízkých kamarádů. Jeden z nich si teďka taky našel slečnu a já mu to samozřejmě přeju a všechno, navíc nejde o žádnou husu. Jenže já mám z toho takovej špatnej pocit, jako kdybych si toho kamaráda chtěla přivlastnit a nepůjčit ho žádný jiný, i když to vlastně není můj kluk, takže na to nemám právo... Doufám, že jsem to vysvětlila dostatečně :) Prostě nevím, jestli mám čekat, že to ze mě nějak vyprchá, nějak s tím bojovat nebo v tom hledat známku třeba nějakýho zamilování? Dík za odpověď :)
Míša, 16 let
Odpověď:
Otázka: Proč patří sex až do manželství?
Nechápu, proč církev učí, že sex patří až do manželství. Není to přežitek? Vždyť mám přece právo poznat svého kluka celého – i po tělesné stránce.
V., 18 let
Odpověď:
Otázka: Jak rozmluvit kámošce „špatného“ kluka?
Mé nejlepší kámošce se líbí jeden kluk. Jenomže podle mě to vůbec není dobrý člověk (slušně řečeno). Ale ona si nedá říct. Nevíte, jak jí to vysvětlit?
FanINka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Starší holka – mladší kluk. Jde to?
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, co si myslíte o chození starší holky a mladšího kluka? Po dvou letech kamarádství jsme zjistili, že jsme si navzájem hodně sympatičtí. Pomalu se více sbližujeme, jsme spolu stále více. Bojím se jen toho, že lidi budou pomlouvat (je o dva roky mladší) a taky toho, že by to mohlo ohrozit naše přátelství.
Terka, 0 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  43 44 45 46 47
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz