Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta čtyřicet osm:

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  58

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Miluji kluka a on si mě moc nevšímá.
Miluji kluka a on mě ale moc si mě nevšímá. Je to moje chyba? Mám něco udělat? Mám počkat a on něco udělá čas? Prosím pomozte.
5.5.2024 14:46
Mrkvička, 10 let
Odpověď:
Otázka: Potřebovala bych poradit.
Zdravím, potřebovala bych poradit. Téměř před půl rokem si mě všiml jeden věřící kluk, avšak starší než já, a napsal mi, jestli s ním nechci jít někdy ven. Ze začátku mi to přišlo moc rychle, tak jsem normálně odmítla a chtěla jsem všechno nechat normálně být. Později mi znova několikrát psal a zval mě do kina, jít se projít... já jsem hodně váhala zda ano/ne, párkrát už jsme se měli i sejít, ale na poslední chvíli to nevyšlo. Po měsíci a pak dalším se znova ozval, že ho mrzí, že nám to nevyšlo jít ven....Teď mám zase školu a on pracuje, takže domluva složitá hlavně z mojí strany. Myslela jsem, že už budu mít klid po takové době, ale pořád mě uvnitř žere, že jsem ho tolikrát odmítla a je mi ho líto, jak se stále snaží...Jenže prostě nevím, jak jednat. Budu mít potom \"klid\" od všeho, když s ním půjdu, nebo bude všechno horší? :-) Děkuji za vaši radu, hezký den.
23.3.2024 20:00
Julinka, 20 let
Odpověď:
Otázka: Měla bych na vás otázku ohledně vztahu s přítelem
Dobrý den, měla bych na vás otázku ohledně vztahu s přítelem. Jsme spolu už půl roku, ale maminka nechce abych u něj ani přespala. Jde o jednorázové přespání když jsme třeba v divadle nebo na večeři. Já bydlim totiž na vesnici a ve večerních hodinách už nejezdí autobusy. Je mi už 21, ale i přesto se mamce nelíbí abych spala u přítele. Ted se na mě naoplátku zlobí že mi rodiče nic nedovolí a pořád hlídají. Jak si mám promluvit s mamkou aby dovolila přespání? Nechci přijít ani k mamku ani o přítele ale nevím si s tím rady.
16.3.2024 15:49
Locika, 20 let
Odpověď:
Otázka: Mám otázku...
Milá redakce, mám otázku, leží mi v hlavě a ne a ne pryč. V naší farnosti funguje spolčo a já tam chodím už dosti dlouho. Před cca rokem a půl se k nám přidalo pár lidí z vedlejší farnosti, mezi nimi i jeden kluk. No a o toho tu jde. Dost dobře si rozumíme, nemám problém před ním říct svůj názor nebo celkově být sama sebou, jako se mi stává u jiných kluků či možná lidí obecně. Vždycky jsem ho brala jako dobrého kamaráda, se kterým je sranda. Tečka. Na konci léta (po spolčovém táboře) mě ale dotyčný pozval na kafe, k té schůzce nakonec nedošlo, jelikož přecházel do cizího města na vysokou a já měla taky spoustu aktivit. Moc jsme se tedy nevídali ani nebyli jinak v kontaktu a já došla k názoru, že to vše vyšumělo, pozvání bylo kamarádské a teď už se ,nic´ neděje. Jenže po adventní duchovní obnově se pozvání opakovalo. Musím na tomto místě trochu objasnit svou situaci. Už asi od 15 let se mi při modlitbě, četbě Písma, Eucharistii, adoraci, ale i v ,normálním životě´ stávají různé věci, skrze které vnímám tichý Boží hlas, který mě volá. Několikrát jsem o tom pochybovala, párkrát mluvila s kněžími, moc se za správné rozlišování stále modlím. Ale pořád, někdy více, někdy méně, je v mém srdci touha odevzdat život Bohu, žít klášterním způsobem života. Proto jsem onomu klukovi setkání odmítla s přáním, abychom nadále zůstali kamarádi. Cítila jsem pak v duši pokoj, klid, že to bylo dobré rozhodnutí. Jenže na dalších spolčech a o Vánocích, když jsme hráli divadlo, je to divné. Nevím najednou, co si s ním říct. On je zamlklý, viditelně smutný, na mě téměř nemluví. Nechtěla jsem tohle způsobit, jen předejít pozdějšímu a horšímu trápení či nedorozumění... Co teď s tím? Jak ze své strany můžu přispět k obnovení dobrého vztahu? Nebo už nikdy nebude dobrý? A co mě trápí nejvíc, nebyla to z mé strany pouze pohodlnost, lenost jít do vztahu? Ale žiju v domnění, že pokud spolu chtějí lidé chodit, míní vztah vážně a ne jen tak ,zkusit´... Je těžké to vše psát, okolností je spousta, bylo by to na dlooouhý pokec. Kamarádka, které se s tím svěřuji, mi řekla, že teď je to na něm, já ať mám trpělivost a dám mu čas, že se z toho dostane. Přesto se ptám ještě vás, protože ani můj pohled na něj teď není stejný a nechci mu víc ubližovat.
15.1.2024 20:47
Edith, 18 let
Odpověď:
Otázka: Delší dobu přemýšlím nad tématem homosexuality.
Dobrý den, už opravdu nevím co dál. Už hodně delší dobu přemýšlím nad tématem homosexuality. Jsem křesťánka a jsem si plně vědomá toho, že jsem v období, ve kterém se v těle děje mnoho hormonálních změn, takže vůbec lesba nakonec být nemusím. Ale moje otázka se týká spíš toho, proč se pohled víry na homosexualitu právě takový, jaký je. PROČ si páry stejného pohlaví nemohou projevovat svou vzájemnou lásku? PROČ je homosexuální sex těžký hřích? PROČ jsou považovány za, cituji, vnitřně nezřízené, nebo nepovažovány za plod ryzího citového a pohlavního doplňování se? Je to proto, že spolu biologicky nemohou mít dítě? Kdybych někoho milovala, lásku bych mu chtěla projevovat i intimně. Dost se mi zdá, že to je vnímáno jako nějaká porucha nebo dysfunkce, které by se člověk měl zbavit, a že \"ta čistá\" forma lásky je jen ta heterosexuální. A je mi to líto. Myslím, že projevovat si vzájemnou lásku by nemělo být zakázané. Předem moc děkuju za odpověď.
7.1.2024 14:44
srdíčko, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích nebýt jen na kluky?
Dobrý den, mám jen jednu otázku- je hřích nebýt jen na kluky? co když tomu prostě nejde zabránit a už to tak je.. je to proti víře? a kdyby ano- co by měl někdo takový dělat, protože je také křesťan..ale prostě je takový..? Předem moc prosím a děkuji!!
28.11.2023 21:03
hrošík, 16 let
Odpověď:
Otázka: Měla bych dotaz ohledně vztahů.
Ahoj, měla bych jeden dotaz ohledně vztahů. Doposud jsem žádnou známost neměla, ani jsem s nikým nechodila (a stále nechodím). Před více než měsícem mi napsal jeden kluk, kterého jsem jednou zahlédla v sousední farnosti v kostele, jestli nechci s ním zajít ven, (napsal, že jsem mu \"padla do oka\"-což mě potěšilo). Sám mi napsal, že ho mrzí, že mě neoslovil hned, ale mě to nevadilo, protože se mnou byli i rodiče :) Souhlasila jsem, že se můžeme třeba někdy potkat. Jenže on s naším společným \"setkáním\" příliš spěchal, chtěl se sejít ještě ten týden. Nakonec jsem mu napsala, že toho mám hodně, (což byla pravda), že není dobré věci příliš uspěchat a že bych vztahy nechala \"při starém\". A byla jsem celkem ráda, že jsem to tak \"klidně vyřešila\". Jenže teď si říkám, jestli jsem neměla jednat lépe/ příp. jak jinak, navíc jsem od začátku měla předsudek vůči němu, že je starší o šest let, a tudíž je v hodně odlišné životní situaci než já, která studuji a on dávno pracuje. Navíc pokud by mi znova napsal teďka a chtěl se sejít, nevím, jak bych zareagovala. Přece jenom se vztahy budují na něčem pevnějším než je náš vzhled a nějaký dojem. Jsem člověk, který všechno bere vážně, s rozvahou i citem, proto nevím, jak bych snesla vztah, který by nebyl upřímný, opravdový, stály, proto se taky bojím vyjít ze své komfortní zóny. Děkuji za jakoukoli reakci. Krásný den všem!
27.11.2023 17:29
Bety, 19 let
Odpověď:
Otázka: Potřebuji poradit...
Zdravím, potřebuji poradit. Připadám si strašně divná. Líbí se mi kluci ale oni si mě vůbec nevšímají. Mám na obličeji akné, mám velký nos, hodně se mi mastí vlasy, pleť mám hodně světlou... prostě nejsem dokonalá. Nejhorší je když mám mluvit před velkou skupinou (třeba před třídou) strašně znervózním abych prostě něco nepokazila. Jsem taková stydlivá a proto se s klukama ani nebavím. Chtěla bych se s nimi bavit ale nejde to. Když jako ani moc nemluvím a najednou bych prostě přišla za nějakým klukem a jakože \"nazdar\". Jsem prostě v koncích. Poradíte mi prosím.
26.11.2023 18:17
Holka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jde o jednoho kluka od nás ze školy....
Moc zdravím! Potřebovala bych nutně poradit, protože už fakt nevím co mám dělat. Jde o jednoho kluka od nás ze školy. Líbí se mi a klidně bych s ním začala chodit, ale je tady problém, že se na to necítím dost připravená. Mám problém přijmout jaká jsem a mám strach, že by to narušovalo vztah, kdybych s ním chodila. Myslím že i já se líbím jemu, tím si ale nejsem stoprocentně jistá. Možná že ne já fakt nevím. Příjde mi že je to u něho hrozně těžké určit, u kluků obecně. Ale vím že ho nechci ztratit a že bych s ním vážně ráda v budoucnu byla. Snažím se mu vyhýbat, ale vím že to nikam nevede a že hot in asi ztratím. A to fakt nechci. Máte nějakou radu co s tím? Jak se v takové situaci zachovat? Co mám dělat? Ještě jsem zapomněla u mého dotazu zmínit dost důležitou věc, že jsme se spolu nikdy nebavili.
20.11.2023 11:37
Holka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Ještě jsem neměla kluka, a jsem z toho nešťastná
Zdravím, ještě jsem kluka neměla a pokaždé, když to vypadalo, že se nějakému líbím, za chvíli skončil s jinou. Jsem z toho nešťastná, protože bych k sobě chtěla člověka, který se mnou bude sdílet radosti i starosti, kterého si jednou vezmu a budu s ním mít děti. Nedávno jsem byla na hodech. Stárkovala jsem s klukem, který se ke mně choval opravdu hezky a dokážu si představit, že bych s takovým člověkem chtěla být. Nicméně má holku, takže já mám smůlu. Na těch stejných hodech jsem se dozvěděla od kluka, který se mi spoustu let líbil a asi pořád i líbí (ale taky má pochopitelně holku), že kdyby se s tou holkou někdy rozešel, tak jsem jeho první volba. Tím otevřel starou ránu a já jsem dva večery probrečela. Jak jim mám přát štěstí, když vím, že kdyby spolu nebyli, tak to štěstí můžu prožívat já? Jak si mám vážit sama sebe, když mám pocit, že všechny kluky odpuzuji? Jak mám poznat, kdy kluk čeká nějakou aktivitu od mně a kdy mám jen čekat, co udělá on? Jak se mám přestat bát se klukům otevřít, když mám zkušenosti jen s bolestí z toho, že nakonec nejsou se mnou? A jak se mám přestat bát, že nezůstanu sama? Moje kamarádky jsou už vdané nebo zasnoubené a pro mě je stále těžší chodit na nějaké zábavy, když vím, že tam zase skončím sama a jen budu míjet do sebe zahleděné páry. Ale kde mám najít kluka, který by se mě nelekl?
24.10.2023 11:30
Nešťastná, 22 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  58
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz