Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sedm set  :

Poradna 'Láska'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  57

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Jak si můžu být jistá, že se mu opravdu líbím?
Chodí se mnou do třídy jeden kluk, kterému se asi líbím. Kamarádka mi říká, že se mám rozhodnout a říci mu jestli u mě má šanci nebo ne. Nevím jestli to je dobrý nápad a také nevím jak bych mu to měla říci. A jak si můžu být jistá, že se mu opravdu líbím?
22.1.2023 20:21
Marie, 14 let
Odpověď:
Otázka: Nevím, co mám dělat...
Nevím co mám dělat... Dobrý den, moc prosím o radu. Letos o Velikonocích jsem si při mši všimla jedné paní učitelky ze zušky a doma jsem si našla její profil na FB a instagramu. Díky tomu jsem zjistila že má tři syny a ten nejmladší se hrozně zalíbil. Je o dva roky starší než já, takže jsem v duchu zajásala. Od tohoto dne jsem začala snít jaké by to bylo kdyby to byl třeba jednou můj kluk. Pak jsem toho kluka viděla na autobusové zastávce a jel se dokonce stejným autobusem co já do stejného města do školy, ale samozřejmě na jinou školu. Dá se říct, že jsem od té chvíle do něj byla úplně zamilovaná. Jezdil stejným autobusem jenom občas, ale i to mě vždy potěšilo. Pak jsem ho jednou potkala v obchodě a zjistila jsem, že má holku. Sice jsem si nalhávala, že to nebyl on. Později se však ukázalo, že holku opravdu má. Byla jsem z toho hrozně nešťastná. Musím přiznat, že jsem ho nikdy neoslovila a možná ani neví že existuji. Přišlo léto a já jsem na něj zapomněla a našla si kamaráda se kterým mi bylo fajn, ale lásku jsem necítila. Pak v září jsem ho opět viděla a stále ho potkávám v autobuse. Zprvu mě to těšilo teď mě to spíš mrzí. Omlouvám se za takovou slohovku, ale proč vám vůbec píšu. Každý večer před spaním o něm sním, pak si ale přes den uvědomím realitu. Nechci mu nijak překazit vztah spíš ho chci nějak dostat z hlavy, protože pravděpodobnost na vztah je téměř nulová. Nevím jak přestat o něm před spaním snít.... Jsem z toho opravdu smutná, možná je to i tím, že jsem žádný vztah nikdy neměla a bojím se jestli vůbec někdy budu mít... Za odpověď budu moc vděčná. Děkuji
2.1.2023 15:30
Luna, 17 let
Odpověď:
Otázka: Kdy je nejlepší se rozejít?
Ahoj, kdy si myslíte, že je nejlepší se rozejít? Jaké jsou dobré důvody pro rozchod? Jaké jsou naopak špatné? Moc se bojím, že nepoznám, kdy je dobré se rozejít, nebo kdy je dobré ve vztahu zůstat. Bojím se, že nepoznám, kdy by nějaká věc mohla být komplikací v budoucnu. Prosím, poradíte mi? Děkuji. B.
15.6.2022 11:06
B., 16 let
Odpověď:
Otázka: Mohli bychom mít krásné manželství?
Milá redakce, chtěla bych vás poprosit o radu. Mám už skoro rok vztah s o 6 let starším klukem, je mi s ním moc hezky, je to hodný, starostlivý a pracovitý mladý muž, rozumíme si a máme se moc rádi. I když je to můj první přítel, těžko si dovedu představit krásnější vztah. Chtěla bych s ním žít v čistotě až do svatby, s čímž on souhlasí a stále to tak máme. Jenže on měl předtím několikaletý vztah s nevěřící holkou, ve kterém v čistotě nežil, i přesto že on věřící je. Nyní toho lituje, ale minulost samozřejmě nezmění ani nevymaže z paměti. Mě to velmi mrzí a trápím se kvůli tomu. Bojím se, že to náš vztah poznamená. Vím, že předmanželská čistota se dodržuje proto, aby se člověk mohl svému manželovi/manželce plně odevzdat, a to u nás už nebude možné. Měla bych se s tím smířit a pokračovat ve vztahu, když je to jediná věc, která mi vadí? Myslíte, že bychom i přesto mohli mít jednoho dne krásné manželství, pokud se tak rozhodneme? Předem děkuji a těším se na vaši odpověď.
6.6.2022 10:22
Hanka, 19 let
Odpověď:
Otázka: Mám problém
Dobrý den, já mám problém ze vztahem, nedávno jsem se rozešla s mím klukem, protože jsem zjistila, že se mi líbí jiný typ kluků. S jedním klukem si už měsíc píšu, je fajn, nechce po mě žádné ňáký fotky, prostě je to dobrý kamarád. :) Když jsme se poprvé viděli, tak jsme se objímali a dali si pusu. Bylo to moc krásní a máme spolu přátelský vztah, takorád nevim co to má znamenat :(. Ostatní kamarádky mi píšou, že to je jen kamarádství, ale já to beru jinam, že to je spíš láska :( .Plánujeme vztah, ale zatím se 2 měsíce poznáváme a až tedy potom si řekneme jestli bude vztah :) . Jsemspokojená, že má práci, ale trápí mi jedna věc a to je tak, kdý se znovu uvidíme a, jestli to bude častěji a jak to bude dál, takhle myšlenka mi hodně trápí, nevim co mám dělat, nevim co si s ním co si s ním mám psát, abych byla v klidu. Nemůžu kvůli tomu spat , hodně se bojím. Nutí mi to, abych si brala víc léků, než mám brát. Prosím, pomozte mi😭😭😭. Já už to nezvládám.😭😭��
31.5.2022 09:45
Alexandra, 19 let
Odpověď:
Otázka: Začala jsem chodi s klukem, je to můj první vztah...
Před necelýma dvěma měsíci jsem se seznámila s jedním klukem. Zaujal mě a brzo jsme si začali psát. Asi o dva týdny později jsme spolu začali chodit ven, a za měsíc jsme spolu začali chodit. Připadá mi to všechno hrozně rychlé a mám hrozně zmatené pocity. Jednu chvíli mi přijde, že ho mám vážně ráda, a další chvíli moje pocity ochladnou. Hlava mi říká, že je to úžasný kluk, má všechny vlastnosti, které bych hledala u svého partnera a já ho nechci ztratit, protože tak skvělýho kluka bych už nemusela najít. I po fyzické stránce mě přitahuje. Ale moje srdce? To nevím. Myslíte, že je možné, že moje city k němu narostou? Myslím, nebo spíš vím, že on mě má rád mnohem víc než já jeho a připadá mi vůči němu nefér, že já to necítím stejně. Nechci mu ublížit, nechci mu zlomit srdce... Co mám dělat? Navíc je to můj první vztah a já ani pořádně nevím, co mám od něj očekávat a jak se vůbec lidé ve vztahu běžně cítí…
27.4.2022 21:38
Bernadette, 20 let
Odpověď:
Otázka: Nechci o něj přijít
Ahoj, chtěla bych se zeptat na váš názor. Je tu jeden kluk, se kterým se máme rádi. Jsme zatím přátelé, ale může nastat okamžik, že by se mě zeptal, jestli s ním nechci chodit. Já bych moc ráda, protože je úžasný a skvěle si rozumíme. Potíž je v tom, že chodím k psycholožce a za chvíli se mi snad podaří začít vysazovat antidepresiva. On o tom neví, že mám takové problémy. Moc mi ale pomáhá, mám o to větší motivaci se z toho vyhrabat. Mám strach, že kdybych teď šla do vztahu, tak by to nemusel ten vztah kvůli mne vydržet, což by byla oobrovská škoda. Mám ho ráda, taky bojím se jeho reakce, až mu povím o tom, co se mnou je. Nechci o něj přijít. Moc vám děkuji za odpověď.
17.4.2022 03:43
Zamilovaná 😍, 16 let
Odpověď:
Otázka: Zdají se mi sny o klukovi ze školy, který se mi líbí. Co to znamená?
Co ZNAMENÁ když miluju/líbí se mi jeden kluk ze školy (já-7.B, on- 7.A), a zdají se mi o něm sny? ZNAMENÁ TO NĚCO?? Nebo se mi prostě jenom líbí a chci s ním “strávit život”?
11.4.2022 20:21
Eliška, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak mu mám říct, že ho miluju?
Ahojky nevím jak si mám pomoct,… líbí se mi jeden kluk “ze třídy” (já jsem ze 7.B on ze 7.A) jednou mi řekl že by chtěl semnou chodit, připadalo mi to divné protože ve škole nemám žádné kamarády, ale to nechci teďka rozebírat. Možná příště. No, k věci, řekl mi že by chtěl semnou chodit a jak už jsem říkala,… připadalo mi to divné. Ale přesto jsem to přijmula po týdnu jsem však zjistila že to byl na mě prank😭😭❌. Furt ho miluju a chci mu to říct, holky s8 z toho dělají srandu a mě se to teda vůbec nelíbí,…. JAK MU MÁM ŘÍCT ŽE HO MILUJU? Prosím pomoc😭❤
6.4.2022 21:45
Eliška, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarád ke mně cítí něco víc...
Zdravím, už delší dobou se bavím s mým bývalým spolužákem ze základky. Dříve jsme se moc nebavili. To až teď a hodně jsme si nečekaně sedli. Začalo to tím, že mě ,,utěšoval,, (odreagoval) z rozchodu. On ke mě začal po nějaké době citit určité sympatie a začali jsme se o tom bavit. Náš přátelský vztah je velmi upřímný a nečekaně uvolnující. Fakt se s ním cítim dobře. Ale. Ale po fyzické stránce se mi nelíbí a ani mě jaksi nevyvádí z míry. Prostě tam není ani ta počáteční jiskra. Nedokážu si ani představit, že se třeba chytneme za ruce apod. natož partnerský život. Celé jsem mu to řekla a on to pochopil ale i tak neztrácí hlavu a bavíme se dál jakoby se nic nestalo. Já bych osobně o něj nechtěla v žádném případě přijít, ale také nevím jestli bych ho zvládla připravit o fyzický kontakt ve vztahu když by se jiskra nedostavila. Je možné že ta jiskra příjde? Že si dokažu postupem času předtavit společné soužití? Nebo máme být přáteli?
5.4.2022 21:12
Melody, 19 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  57
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz