Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Ukázka časopisu Časopis IN - říjen 2021

Seznam všech ukázek čísel

Další ukázky: [1] [2] [3]

Ukázka časopisu IN - Časopis IN - říjen 2021

Zobrazit stránku ve formátu PDF

Pro někoho může být podzim smutné období, hlavně, když celé dny proprší. Pro někoho je to roční období plné klidu a krásných tlumených barev, které má svou jedinečnou atmosféru. My v redakci máme podzim rádi. Najednou je všechno takové barevnější a příroda se nám mění před očima. Připomíná nám to, že změna vůbec nemusí být špatná.

 

Inspirace pro každý den

Ruku na srdce, kolikrát se vám za rok stane, že se ráno probudíte a máte úsměv na tváři. Naše redaktorka má většinou spíš náladu typu: Ach jo, už zase musím vstávat! Začíná to podzimním počasím a končí jarní rovnodenností. Nejraději by se uložila k zimnímu spánku. Takže na úsměv po ránu to rozhodně moc nevypadá. Ale být půl roku jako kakabus? To tedy ne! Rozhodla se cíleně zařadit úsměv do svého života. Jestli to máte jako ona, pojďme společně změnit naše rána, zlepšit si den a večer usínat s úsměvem. Za pokus to stojí, protože úsměv mění svět. Jak na to, si můžete přečíst v říjnovém čísle.

 

Rozhovor

Tanec lidem už od nejstarších dob pomáhá vyjádřit to, na co slova nestačí. V Bibli to můžeme vidět třeba u krále Davida, který samým nadšením tančil před Bohem a pro radost vůbec nepřemýšlel, jak u toho vypadá. Radost z tance už v dětství objevila i Adéla Jaworek. Začala u baletu, později objevila kouzlo flamenca a učarovala jí i nespoutanost současného tance. Svou zálibu v tancování nyní sdílí s ostatními ve vlastních tanečních kurzech. Tam, mimo jiné, pomáhá účastníkům překonat ostych, seznámit se s novými styly a zažít potěšení z pohybu. Nad šálkem kávy se s námi ochotně podělila o příběh své cesty k tanci a zkušenosti s učením dětí i dospělých. Doufáme, že si povídání s taneční lektorkou Adélou Jaworek užijete.

 

Víra a život

Žít podle Desatera není zase tak těžké. Když nekrademe a nikoho jsme nezabili, tak jsme přece Ok. Nebo ne? Celý školní rok si budeme pomocí příběhů ukazovat, jak jsou různé životní situace spojeny s vírou, aniž bychom si to uvědomovali. Že být křesťanem a žít s Bohem je součást celého našeho života, ne jen otázkou nedělní mše svaté. V říjnu si můžete přečíst svědectví Terezky, která si uvědomila, jaký smysl má druhé přikázání.

 

Vtipné jazyky

Všichni víme, že bez angličtiny, španělštiny, němčiny, či jiného cizího jazyka se už skoro neobejdeme. Ale opravdu se v těchto jazycích orientujeme a umíme říct, co potřebujeme? Naše skvělá redaktorka, která je zároveň i skvělou angličtinářkou, si posvítila na vtipné překlady a hlášky, které zní sice v češtině rozumně, ale pro rodilého mluvčího nedávají smysl. Stejně to bývá i obráceně, protože když v říjnu v Anglii prší kočky a psi, u nás v České republice leje jako z konve. :-)

 

Duchovní povzbuzení

Andělé Boží, strážce můj… modlitba, kterou se učíme už jako malí. Andělé jsou první, ke kterým se modlíme a které prosíme o ochranu. Co ale o nich víme? Kde se vzali, proč je máme? Je jich opravdu 70? Jak to, že někteří znají jejich jména? Kde v Bibli se o nich píše? V dnešní době je mnoho informací o andělech, a mnoho jich je nepravdivých a v rozporu s učením Katolické církve. V Duchovní injekci si v tom zkusíme udělat pořádek. :-)

 

Inspirace svatou Terezičkou

Sv. Terezie od Dítěte Ježíše je nejen patronkou našeho časopisu, ale je také pro mnohé z nás, oblíbenou světicí a průvodkyní v našem duchovním životě. Protože má v říjnu svátek, tak se tento měsíc nechme inspirovat právě jejím životem a odkazem. Možná si někteří řeknou, že je to už ale dávno, kdy žila, a naše doba je jiná. Čím nás tedy může ovlivnit a posunout kupředu? Například psaním si duchovního deníku. Zkuste si jej psát i vy, co časopis IN! neodebíráte. Věříme, že i vás posune blíže k Bohu, lidem i sobě samým.

Krásný říjen pod ochranou Panny Marie, svaté Terezie i andělů strážných přeje redakce.


 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz