Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

priroda-vai_i23.jpg
INfo z redakce

Zápisník redakce: Výlet

V úterý jsem měla celý den volno ve škole, a tak jsem se rozhodla, že si udělám výlet do nedalekého města Mikulov. Tentokrát jsem jela jen já a moje taška přes rameno, nikdo jiný.

Prošla jsem si město, jehož centrum se považuje za městskou památkovou rezervaci a zamířila na Svatý Kopeček. Opravdu okouzlující místo!

Když je ta postní doba, rozhodla jsem se, že si projdu křížovou cestu, která lemovala kraj cesty na kopec. U jedenáctého zastavení jsem se nemohla ani chvíli zastavit, jelikož se se mnou dal do řeči postarší pán ze Slovenska a požádal mě, abych ho s jeho paní vyfotografovala. Prohodila jsem s ním pár slov o tom, kde studuji a proč jsem se rozhodla navštívit Mikulov. Ptal se mě, zda se nebojím takto cestovat sama. Také jsem mu ukázala hranice s Rakouskem a CHKO Pálavu.

Bylo příjemné, že ačkoliv jsem se rozhodla putovat sama, potkala jsem mnoho lidí, a především milý manželský pár, díky kterému jsem měla možnost udělat něco dobrého (vyfotit, poradit a pomoci poznat nový kraj, kraj vína).

Myslím, že nápad cestovat sama, se osvědčil, přestože dostat se kvůli zpožděním vlaků, autobusů a tramvají do padesát kilometrů vzdáleného města byl nadlidský úkol. Dokonce jsem si vymodlila i počasí:).

Chci tě vyzvat, aby ses nebála být jen sama se sebou. Až budeš o něco starší, rozhodně doporučuji si tímto způsobem pročistit hlavu a poznat mnoho zajímavých míst, která v České republice máme a přírodu, kterou nám daroval Bůh. redaktorka Petra

 

Článek vznikl pro potřebu IN! a je chráněn autorskými právy. Lze jej uveřejnit jen se souhlasem redakce.


 


 


 

Autor fotografie:  Nicholas A. Tonelli CC BY


Sdílet na:

 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz