Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Diskuse - Holky holkám

UPOZORNĚNÍ: Tento prostor slouží k vzájemnému setkávání a obohacování. Dodržujte prosím pravidla slušné diskuse a vyhněte se vulgárním výrazům. Příspěvky nedodržující pravidla diskuse budou smazány. Redakce

Vložit nový příspěvek

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  867
anička (27.7.2017 14:11)
Ahoj holky, mám dotaz ohledně intru. V září nastoupím na novou školu a na intr. Zajímalo by mně co všechno bude na intr třeba ( povlečení, notebook..) Jestli si oblečení necháváte tam, každý týden nový oblečení v kufru. No prostě jak to máte. Já doufám, že se najde někdo kdo na intru je, díky :)
sisi (27.7.2017 10:32)
ahoj mohly by jste mi poradit prosím nějakou značku-druh mini tamponu které se dají snadno použít??(aplikovat) děkují
maggie (24.7.2017 21:10)
Ahoj holky. Je mi 15 a letos na jednom festivalu jsem potkala kluka se kterým budu chodit na tu stejnou střední. Hrozně se mi líbí, ale nevím jestli je dobré si něco začínat s klukem se kterým budu chodit na tu stejnou školu. (Samozřejmě nechci s ním chodit hned v 15, ale možná v budoucnu). Myslíte, že škola pro nás může být překážkou?
Quicekgirl (25.07.2017 18:25)
Je to dobré si ujasnit, jestli se Ti líbí tak jak vypadá a nic víc nebo jestli se Ti líbí i jeho chování. Ale je možné, že se třeba ani moc neznáte. Ale rozhodně škola není překážkou.Hromada manželství vznikla na základě poznání na škole. Ale i kdyby ses do něj fakt hodně zamilovala, nenech propadnout svým citům.Poznej ho lépe.Všimni si jeho kamarádů.Jestli kouří, je sprostý či vulgární,...Všimni si všeho.I kdyby Ti to mělo zlomit srdce. Překonej svůj strach a zkus si s ním povídat.A jelikož se potkali na festivalu, tak se asi i znáte. PřejuTi mnoho štěstí.
Natka (27.07.2017 17:11)
Ahoj no musíte se mít rádi oba atd. A když spolu budete chodit tak pro vás nebude nic překážkou sice někdy něco jo ale vždy se to dokáže přebytečné nemyslím si že to bude překážkou určitě to skus a uvidíš držím ti palce ať vám to vyjde 😉
Viky (22.7.2017 20:19)
Ahoj holky, jedu na stanový tábor, a zrovna mi vychází ms. Chtěla bych si ji posunout, nebo aspoň zmírnit, abych třeba jen prochu špinila. Jenže nechci žádné hormonální prážky. Na internetu jsem našla, že pomáhá citrón(ten mi trochu kdysi pomohl, ale tutovka to není), nebo ascorutin. Nevíte o nějákých prážcích, nebo vitamínech(asi C)(bez předpisu), které to trochu zmírňují, máte skušenosti s ascorutinem, nebo s něčím jiným?
K (24.07.2017 16:15)
Mám zkušenosti s citronem i ascorutinem. Obojí pomoct může (a nemusí), ale ideálně to tak začít brát už teď a vydržet po celou dobu + ascorutin v poměrně "vysokých" dávkách.
fifi (24.07.2017 19:47)
Ahoj, pokud chceš menstruaci trochu oddálit, příliš se neprohřívej hodně teplou vodou ve sprše/vaně.
lajla (24.07.2017 20:16)
Ahoj, 1) práŠky a ne práŽky 2) zkus citron ve větší koncentraci + vitamin C (spoustu ho najdeš v lékárně - určitě ti tam poradí, nevím nějaký konkrétní, možná by šel použít Celaskon... Měj se a ať ti to vyjde...
radka (21.7.2017 22:54)
Těším se do holomoca, naši se před dvaceti lety seznámili na setkání Hostýně a já tam snad taky někoho potkám
Quicekgirl (24.07.2017 12:28)
Hodně štěstí,Budu držet palce!
Quicekgirl (20.7.2017 21:31)
Mám tři bratry z nichž jeden má aspergrův syndrom.Je o dva roky mladší než já a hodně se spolu hádáme.Chodíme k psychologovi aby nám poradil. Celá rodina jsme věřící.Všichni až na nejmladšího máme první svaté přijímání. Já už pár letnepoužívám sprosté a vulgární výrazy ani typu blbče, debile, pakoni,... On mi však nadává i hodně sprostými výrazy a mě to zranuje. Ráno si volá se sousedem a pak spolu provolají a hrají hry celý den.A mě to vadí.Chci mít klid na spaní, čtení,... Ke všemu se ještě ten notebook nesmí přenášet. A já ho nechci odpálkovávat právě těmi sprostými a vulgárními výrazy. Vůbec netuším jak na jeho slova mířená mně mám reagovat. Děkuji předem na radu.Je mi 12 a půl roku.Ještě ke všemu se mi posmívá kvůli mé škole.Žárlí totiž.V září nastoupím do sekundy na gympl.
B. (26.07.2017 21:35)
Ahoj! Chápu, že to máš velmi těžké. Je velmi dobré, že chceš být na svého bratra milá. Snaž se nepřestávat. Jestli to neděláš, řekni mu někdy taky, že ho máš ráda. Nebo mu to zkus vyjádřit nějak jinak. (Tak, aby to ovšem poznal:)) Je to těžké, ale ty jsi odvážná a jistě to zvládneš. Co se týče to ho notebooku, potřebuješ ho nutně k nějaké práci do školy nebo něčemu jinému? Chápu, že přes školní rok možná jo, ale teď o prázdninách... Myslím, že je spousta jiných zábavných věcí. Když chceš mít klid, jdi někam ven do přírody či s kamarádkou.Nebo třeba běž pomoct mamce či můžeš jít k babičce. Na je ho hloupé narážky vůbec nereaguj, anebo se na něho prostě usměj. :) On za ně částečně vlastně nemůže, neví, jak má správně komunikovat s lidmi (podle toho co píšeš). Modli se za něho a dál bojuj. Vlastě máš výhodu - když se naučíš s ním vycházet, nebudeš mít nikdy problém vycházet s obtížnými lidmi. :) Měj se +
Olomouc (20.7.2017 21:21)
Ahoj:) nevite náhodou někdo jestli se dá přijet do Olomouce na CSM jenom na jeden den? a jestli se plati registrace nebo se může na korunní pevnustku. děkuji za odpovědi!:)
Fontinai (24.07.2017 22:06)
Ahoj, určitě můžeš přijet jenom na jeden den, v elektronické přihlášce si můžeš zadat, jestli tam přijedeš na celou dobu nebo jenom na část setkání, a pokud chceš jenom na část, tak si tam napíšeš, od kdy do kdy tam chceš být. A předpokládám, že když tam pojedeš na den, tak za vstup zaplatíš míň než ti, kdo jedou na celé setkání :)
olga (20.7.2017 16:00)
Ahoj! Doufám, že prožíváte krásné prázdniny, ale taky někdy kouknete sem. V září začnu chodit do tanečních, takže sháním boty. Ráda bych, aby byly na menším podpatku a měly plnou špičku. Bohužel však mám malou nohu, velikost 35, takže je moc nemají. :( A proto se vás ptám, jestli nevíte, kde sehnat takovéto malé boty? Aby se hodily do tanečních? Díky moc! :)
Ana (24.07.2017 16:19)
Ahoj, zkus Deichmann, tam mívají \"XXS.\" Nebo nějaký specializovaný obchod ve větším městě. Držím palce, mamka má 36... (ale zase je jediná z rodiny, kdo si může koupit boty s Elzou :D)
D. (25.07.2017 09:57)
Ahoj, já boty kupovala v obuvnictví Tamaris a jsem s nimi maximálně spokojená. Už je mám čtvrtým rokem, zvládly taneční a tančím s nimi na všech plesech a stále drží jako téměř nové :) Jsou neuvěřitelně pohodlné, pěkně drží nohu a člověk ani nevnímá, že má boty na podpatku. Jen teda nevím, jak to tam mají s velikostmi. Přeji ti pěkný zbytek prázdnin a hezké zážitky z tanečních :)
Evča (20.7.2017 15:20)
Ahoj holky! Všimla jsem si, že se tady řešila rakovina děložního čípku a případné očkování... my tuhle nemoc máme v rodině, zemřela na ni prababička, proto jsem se cítila trochu ukřivděná, když mě mamka nenechala očkovat a vyjmenovala ty důvody, proč by to asi nemělo cenu (zhruba to, co je možné najít i tady)... A teď, když už jsem "dospělá" a vdaná, chci jenom říct, že jsem ráda, že se naši rozhodli neočkovat mě. S manželem si jsme věrní a to je podle mě nejlepší prevence. Ale ještě jsem vám všem chtěla napsat, že zdravotní pojišťovna hradí jednou za rok každé ženě takové vyšetření: je to stěr z děložního čípku, který se posílá do laboratoře a jste tak hlídané, jestli je vše v pořádku. Já na to chodím od svatby každý rok (samozřejmě pokud jste panny, tohle vyšetření nejde provést), proto jsem vám chtěla říct, abyste toho jednou určitě využily a na tyhle stěry chodily, protože znám obrovskou spoustu holek a žen, co o tomto vyšetření ani neví! Pokud by s vaším čípkem byl nějaký problém, lékaři to včas zjistí. Vyšetření nebolí (jen to trochu tlačí) a jestli třeba jako já máte tuto nemoc v rodině, je to určitě dobré jednou nepodcenit...
Fontinai (20.7.2017 09:34)
Ahoj holky, prosím o radu s jednou věcí. Na ZŠ jsem měla kamarádku, se kterou jsem se dost bavila, ale potom jsem z 5. třídy šla na gympl, ona zůstala na ZŠ a několik let jsme se vůbec neviděly. Pak začala chodit na učňák do stejného města jako já na gympl a jezdily jsme spolu autobusem, já jsem myslela, že se naše kamarádství obnoví, ale po pár týdnech jsem zjistila, že už nevím, o čem se s ní mám bavit, a začala jsem se jí v podstatě vyhýbat. Teď už jsme se zase asi dva roky neviděly, ale já jsem nedávno začala na ni myslet a mít výčitky svědomí, že jsem se s ní nechtěla bavit. Myslíte, že bych ji měla zkusit kontaktovat? Nejsem si totiž jistá, jestli by o to stála. Co vy byste v téhle situaci udělaly?
Věra Anežka (26.07.2017 17:08)
Ahoj, každopádně bych to zkusila.Nemusíš ji hned zvát na nějakou akci.Stačí se ozvat a říct jí,že tě mrzí že si se s ní nebavila a že na ní myslíš a ráda bys třeba pokecala. No a uvidíš.Podle její reakce. Buťo bude stát o to aby se vaše přátelství obnovilo, anebo ti dá najevo že o to aby se vaše přátelství obnovilo nestojí.Mžný jsou jen dvě varianty.Buďto o to bude stát nebo ne. Což asi bude zklamání pro tebe.Když o to stát nebude,nic si nevyčítej.Udělalas cos mohla.První krok.Teď je řada na ní.Přeju ti aby se to vaše kamarádství zase obnovilo.A když to nevyjde,tak ti přeju abys to zvládla.Drž se. Věra Anežka
Casting (Quicekgirl) (18.7.2017 10:07)
Ahoj holky, chodím na litárně-dramatický obor do ZUŠ a učitel (který to učí) říká že mám docela talent.I já si to myslím.Ráda bych si to nějak zjistila pomocí castingu.A taky už delší dobu bych ráda hrákla v nějakém menším filmu.Ale když začnu casting hledat, nic nemohu najít. 22.12. slavím 13. narozeniny.Nemáte nějaký návrh?Předem díky za radu.
anička (18.07.2017 12:17)
O ničem nevím, ale co vím tak castingy bývají většinou od patnácti. Na jednom jsem už byla. ( neúspěšně). Taky by ráda někde hrála nebo něco režírovala. Ovšem nevím jestli jsem v tom tak dobrá, ale chodila jsem 8 let na základce do dramaťáku. Asi jsem ti nepomohla :/ tak promiň
agnes (18.07.2017 14:27)
Ahojky, a nemáte třeba ve škole ve třídě/na chodbě na nástěnce nějaké letáčky organizací, které by mohly nějaké takové castingy pořádat? Já, ještě když jsem studovala, tak řada takových organizací tam podobné věci vylepovala. Určitě to tak bude i u vás.:) Ještě mě napadlo, zajít přímo za tím učitelem a zeptat se ho. Určitě bych rozhodila i sítě například přes známé a kamarádky. Ale přímo v té ZUŠce by ti mohli dát cenné kontakty, si myslím. Hodně štěstí, určitě něco najdeš!:)
Quicekgirl (20.07.2017 21:46)
Nemáš se za co omlouvat.Jsem ráda, že sis udělala čas a napsala mi tuto zprávu s informací.Přeji Ti úspěch v nějakém jiném castingu.A to myslím upřímně!
Casting (Quicekgirl) (20.07.2017 21:48)
Díky moc za rady.Máš pravdu, mají tam různé letáčky, ale myslím že o castingu a podobných věcí ne.A fakt tuto zprávu myslím upřímně!
Věra Anežka (21.07.2017 17:57)
Ahoj, já s castingem zkušenost nemám.Ale pár věcí vím.A sice to, že casting bývá od 15ti a většinou musíš splňovat určité požadavky. A pokud je nesplňuješ,tak nemáš šanci. Jo a castingy bývají hodně obsazené a platí heslo ,kdo dřív příjde ten dřív mele. Každopádně jestli máš talent můžeš ho rozvíjet i tím,že budeš například psát básničky.Já sama jsem několik let chodila na poetoterapii(literární klub) a tam nás učili komunikovat prostřednictvím básní. Například jsme měli nějaké téma a na to jsme měli vymyslet nějakou básničku nebo něco co dávalo aspoň trochu smysl. Nebo jsme si zvolily téma a na to jsme měli napsat čtyřverší.Což znamenalo dva až čtyři verše.Například Pes do boudy vlez. To je jenom příklad.Díky tomu jsem schopná napsat malou básničku.Dokonce jsem pomohla jednomu profesorovi na gymplu připravit podlad pro studenty. Neber to jako chlubení. Jen mě napadlo,že můžeš svůj talent rozvíjet aniž bys musela obcházet castingy. Popřípadě můžeš dát dohromady několik dětí a s nima něco nacvičit. Nebo pomoci při přípravě nějakého divadla u vás ve farnosti. Asi jsem ti nepomohla,tak se omlouvám.Kažopádně ti přeju ať svůj talent můžeš a máš kde rozvíjet. Věra Anežka
Quicekgirl (25.07.2017 18:33)
Ne pomohla.Udělala sis čas a už to je hodně.Ale co se týče rad, měla jsi pravdu.Přesto si jich ale vážím.Bohužel totiž toto vše právě liteárně-dramatický obor nabízí.A sama básně píšu. PS:Doufám, že to nezní vychloubavě a už vůbec ne nějak zranitelně. :) Ale to že jsou castingy od 15, není ůplně pravda.Viděla jsem hromadu filmů, kde hráli i třeba 12-13 letí děti.
Quicekgirl (17.7.2017 16:00)
Mám tři bratry z nichž jeden má aspergrův syndrom.Je o dva roky mladší než já a hodně se spolu hádáme.Chodíme k psychologovi aby nám poradil. Celá rodina jsme věřící.Všichni až na nejmladšího máme první svaté přijímání. Já už pár letnepoužívám sprosté a vulgární výrazy ani typu blbče, debile, pakoni,... On mi však nadává i hodně sprostými výrazy a mě to zranuje. Ráno si volá se sousedem a pak spolu provolají a hrají hry celý den.A mě to vadí.Chci mít klid na spaní, čtení,... Ke všemu se ještě ten notebook nesmí přenášet. A já ho nechci odpálkovávat právě těmi sprostými a vulgárními výrazy. Vůbec netuším jak na jeho slova mířená mně mám reagovat. Děkuji předem na radu.Je mi 12 a půl roku.Ještě ke všemu se mi posmívá kvůli mé škole.Žárlí totiž.V září nastoupím do sekundy na gympl.
Věra Anežka (17.07.2017 19:58)
Ahoj, to mě moc mrzí že máš takovýho bratra.Možná by to stálo za to mu vysvětlit formou hry,že jsou výrazy,které se prostě mezi slušnýma lidma nepoužívají.Nevím na kolik je tvůj bratr intelektuálně zdatný a co chápe a co nikoliv.Každopádně bych si o tom s rodiči promluvila a řekla jim v klidu to ,že ti chování bratra vadí.A jestli by to nešlo nějak udělat abys měla aspoň na chvíli klid.Také rodičům zkus navrhnou nějaký zařízení volnočasovýho typu.Ve větších městech jsou centra pro lidi s různým postižením.Brácha by přišel mezi jiný lidi,který mají stejný handicap a vaši by si si trochu odpočinuli.Nevím kolik je bratrovi let,ani jestli chodí do školy.Ani z jakýho města jsi.Každopádně si myslím,že pomoc psychologa nestačí a je zapotřebí i psychiatra.Kvůli tomu aby bratrovi dal nějakou medikaci.Sama mám touretteův syndrom,který je nevyléčtelný.Sama chodím k odborníkům,takže vím že bez pomoci doktora a léků se to nedá.Chápu že je to zraňující,ale bohužel tvůj bratr je postižený,tak to musíš tak brát.Držím palce a budu se modlit abys to zvládla co nejlíp.Stejně tak budu prosit i za celou tvoji rodinu,aby ste to ustáli.Teď prožívám těžký období,tak to do toho zahrnu.Drž se.Věra Anežka
Any (18.07.2017 10:53)
Ahoj :) Je mi jasné, že to není lehké mít bráchu s AS. Bylo by možné, aby sis s tím psychologem promluvila sama? Aby ti poradil, jak s bráchou komunikovat. Další věc, která mě napadá jsou "víkendy pro zdravé sourozence dětí s postižením". Zní to hrozně, ale různé organizace, které pomáhají rodinám s dětmi s AS i jinými atypickými vlastnostmi, nemocemi nebo postiženími pořádají takové víkendy pro sourozence, kde potkáš i další "děcka" s podobnými problémi a taky ti mohou poradit svou zkušenost (pořádá to např. I MY Soběslav, ale tvému bráchovi by muselo být do 7 let a museli byste žít ve spádové oblasti, ale můžou ti poradit jinou organizaci blízko tvému bydlišti). Souhlasím, že nadávky nic neřeší, spíš situaci zhorší, takže vytrvej :)
aloe (18.07.2017 14:17)
Ahoj studentko, je mi moc líto, co prožíváš. Já bohužel nemám s lidmi s Aspergerovým syndromem zkušenosti a proto bohužel nevím, moc co ti poradit.:( Ale toto onemocnění znám a vím, že není lehké s takovým člověkem komunikovat. Musí to být pro tebe těžké, zvláště, pokud tě brácha slovně napadá a navíc postrádáš potřebné soukromí na spaní, čtení atd. Určitě bych si o celé situaci promluvila s rodiči. Ti určitě budou vědět, jak dítě s takovou nemocí zvládnout. Je důležité je informovat o tom, že tě sourozenec vulgárně napadá. Myslím, že rodiče určitě vhodně zakročí. Asi by nemělo cenu mu oplácet stejnou mincí, těžko říct, jak by takové dítě reagovalo a k čemu by to vedlo. Chápu, že může být těžké, když nemáš žádné soukromí.Opět bych se snažila nějak poradit s rodiči. Napadlo mě...nešlo by váš pokoj rozdělit? Třeba moji bratranci měli společně jeden velký pokoj s dvěma okny. A jejich taťka jim mezi těmi okny postavil sádrokartonou stěnu, takže tak vlastně vznikly pokoje dva. Nešlo by to tak i u vás? Nemáte v domě v podstatě nepoužívaný "hostovský" pokoj? Že by jsi ho mohla mít ty? A co třeba upravit půdu? Můj děda si takhle z půdy udělal útulný pokojíček (druhá část půdy zůstala půdou). Nešlo by něco takového i u vás? Ale chápu, že ne vždy jsou ty možnosti.:( A co třeba nějaké časové rozdělení. Že třeba přes den od tolika do tolika hodin budeš obývat dětský pokoj/obyvák ty/brácha. tak budeš mít alespoň nějaký klid. Pokud byste však museli nadále spát v jednom pokoji, určitě by to chtělo stanovit nějaká pravidla, že třeba tvůj brácha bude pařit na PC např. do 20:00 a pak už ne atd. Hledat nějaký kompromis. A že se ti bráška směje, z toho si nic nedělej. Jsi gymnazistka, určitě šikovná a chytrá studentka, která na sebe může být hrdá a nemusí se kvůli posměškům trápit! Moc ti přeji, ať tu nelehkou situaci nějak zvládnete a taky hodně úspěchů ve škole!:)
Quicekgirl (20.07.2017 21:42)
Díky moc za rady a za pochopení!I tobě přeju aby jsi to ustálila. (Nenapadl mě žádný výraz, tak jsem použila to, co jsi použila ty, snad to dává smysl).A tato zpráva je upřímné poděkování!
Quicekgirl (20.07.2017 21:43)
Díky moc za rady, cením si jich (tím neříkám, že si necením i jiných).Tato zpráva je upřímné poděkování!
Orange (12.7.2017 15:00)
Ahoj, nemáte někdo nějaký tip na knížky, filmy a písničky na prázdniny?
lalala (13.07.2017 15:31)
Knížky: Léto na táboře, Léto jak má být, Náhradní kluk
Leňa (13.07.2017 15:31)
Já si objednala knížku http://www.martinus.cz/?uItem=273566 je sice ve slovenštině, ale je to pěkný historický román s křesťanským podtextem :)
Věra Anežka (13.07.2017 16:52)
Ahoj,napadají mě akorát písničky,které jsem zpívala na táborech.Například písničky jako Rosa na kolejích,Toulavej,Ruty šuty arizona Texas,Tulácký ráno. A spousta jiných.Z knížek mě napadají akorát Heidi děvčátko z hor,Tajemství jedné zahrady. A z filmů snad jedině Na samotě u lesa.Jak vytrhnout verlybě stoličku a jak dostat tatínka do polepšovny.Nic jiného už mě nenapadá.Snad jsem ti poradila aspoň trochu.Užívej prázdnin.Věra Anežka
leto (14.07.2017 15:23)
Určitě si přečti Vango od Timothee de Fombelle a poslechni si písničky ze starců na chmelu jsou nejlíp prázdninový! :)
Quicekgirl (17.07.2017 21:34)
Pokud jseš knihomol: triologie:Divergence a Rezistence a Aliance plus Čtyřka, Osm světů-Seznámení a Včelí lid a Rodina další:Sedmý smysl (má devět dílů), Harry Potter ale toho jsi asi četla, Hraničářův učen (má dvanáct dílů plus dodatky), Bratrstvo (myslím že šest dílů), Selekce a Elita a První a Dcera a Koruna. FILMY: Jak se krotí krokodýli, Modrý tygr, Tady hlídám já, ... Snad jsem pomohla!
Dorča ;-) (17.07.2017 21:56)
Ahoj, určitě si přečti Geek girl 1, 2. Jsou teď nově přeložené a já čekám na další 4 díly:-D Je to fakt super knížka;-)
anička (18.07.2017 12:27)
Ahoj, písničky velmi ráda poslouchám a nejen křesťanské. Například kapelu slza i jejich covery. Nebo momentálně oblíbená píseň despacito. Poté ráda poslouchám Pavla Calltu, Sebastiana. Zahraniční například Arianu Grande. Knihy čtu velice ráda. Například Léto na táboře, Girl online. Já už čtu momentálně knihy pro starší, takže nevím kolik ti je let a nevím jestli by tě to bavilo. Filmový fanoušek nejsem, ale dobrý je křesťanský film Setkání, Navždy spolu ( není křesťanský), hvězdy nám nepřály, než jsem tě poznala, spí poslání a to je asi vše. :) Snad jsem ti pomohla https://www.youtube.com/user/skupinaslza
M.;) (12.7.2017 12:21)
Ahoj, máte nějaké nápady na hezké filmy na prázdniny nebo také na nějaké knihy? Děkuji velice ;)
D. (12.07.2017 13:48)
Knihy: knižní předlohy níže uvedených filmů, série Selekce, Škola dobra a zla, trologie Legenda, Všem klukům, které jsem milovala, Filmy: Me before you, If I stay, Theory of everything, Love Rosie, Endless Love Nevím, kolik ti je let, co máš ráda za žánr, každopádně především jsem uvedla romantické věci, zkus mrknout na jejich trailery a recenze a třeba tě z toho něco zaujme :)
Orange (12.07.2017 14:56)
Ano, mám zajímavé tipy na filmy i knihy.Filmy:První pes, Zlatí pejskové, 16 přání Knihy:Tajemství duhové zahrady(Patricia St.John), První nástrahy, První starosti(J.Wilson)
Dorča ;-) (17.07.2017 21:59)
Ahoj, určitě si přečti Geek girl 1 i 2. Jsou to fakt super knížky!! Je to 6 dílná série, ale bohužel jsou v česku jen tyto 2 díly:-\ :-D Přeji hezké počteníčko;-)
foto (11.7.2017 14:21)
Ahoj, nevíte náhodou nebo nemáte náhodou některá z vás zkušenosti z vyvoláním-vytisknutím fotek v rosmannu (jak je tam takový ten přistroj na to vyvolání hned) Mohly by jste mi poradit a popsat jak to funguje na čem mají být fotky jestli v mobilu nebo na flash-disku a jaká je asi cena a platí se to normálně u pokladny?A jaké velikosti fotek jdou vyvolat?? Děkují moc...
D. (12.07.2017 13:52)
Příště se stačí mrknout na jejich stránky...je tam všechno napsané - ceny, na čem to lze přinést atd. ;) http://www.rossmann-fotoshop.cz/fotografie/cewe-foto
-ihned.html
Věra Anežka (17.07.2017 20:17)
Ahoj foto, já osobně zkušenost nemám,ale napadlo mě že se fotky dají vyvolat ve spoustě jiných obchodů.Například v teta drogerie, nebo Fotolabu.Tam prodávají i rámečky a potřeby k focení.Všechny informace najdeš na webových stánkách daného obchodu.Jen tak mimochodem ve Fotolabu fotí i na průkazky.Klasické průkazové foto.Nevím jestli všude ale u nás v Praze ano.Jak už jsem psala všechny podrobnosti najdeš na webovkách obchodu,kde to necháš vyvolat.Přeju ať se ti fotí dobře a nacházíš stále něco nového na focení. Věra Anežka
dárek (11.7.2017 13:48)
moje nejlepší kamarádka bude slavit po prázdninách 18 narozeniny a chtěla bych ji dát (nějaký dobrý úžasný a nezapomenutelný) dárek, mohly by jste mi něco poradit... Budu ráda za jakýkoliv nápad, návrh....Mužete mi psát i obyčejné dárky co se kamarádkám dávají třeba z toho něco vznikne.... děkují :)
MMM (11.07.2017 20:16)
Můžeš ji třeba koupit parfém, pokud si nějaký už dlouho přeje pak by to neměl být problém:) Měl by být ale už více kořeněný, ale ne zase moc, aby se toho nezalekla:) Nebo jí kup knížku od IN! Buď svá:) Ať bude tvá volba jakákoli, věřím, že tvoje kamarádka bude mít radost:)
M.;) (12.07.2017 12:18)
Ahoj, mě by potěšilo například fotoalbum se společnými fotkami ;)
D. (12.07.2017 13:55)
Co takhle vzpomínková kniha/obraz? Pokud máš doma např. lístky z akcích, kde jste byly spolu, společné fotografie atd. tak z toho můžeš udělat buď jednu velkou koláž - obraz, nebo vytvořit knížku :)
Tess (15.07.2017 23:06)
Co takhle jí popřát, aby našla svého vysněného prince? Napiš jí přání na opálený papír v lahvi, kde jí napíšeš vždy pár řádků z pohádky, pak jí dáš malý pohádkový dárek - růži, jablíčko... Popřeješ jí pohádkový život. 😃
° (10.7.2017 19:00)
Sestra mě šikanuje...Nikdo mi to nevěří. Kvůli tomu se řežu...
Věra Anežka (11.07.2017 21:07)
Ahoj,to mě mrzí,že máš takový trápení.Můžu ti poradit jedno.Obrať se na linku bezpečí pro děti,popřípadě na nějakou jinou krizovou linku.Popiš jim co se děje.Že tě sestra šikanuje a nikdo ti to nevěří.Neboj,můžeš se na ně obrátit úplně anonymně. Ani se nemusíš bát toho,že by ti to nevěřili.Jsou to odbornící a navíc to můžou posoudit úplně jinak než jak to posuzuje rodina.Jsou nezaujatí.A určitě by nebylo od věci promluvit si s psychologem. Ten ti může také pomoci.A doporučit ti co nejepšího se dá dělat.Hlavně o tom mluv.Ty nejsi špatná.To je vina sestry,ne tvoje.Držím palce a budu se modlit.Když budeš chtít můžeš napsat sem do diskuze, jak se to vyvijí.A nemusíš se bát že by to odbornící hned hlásily rodině.I oni jsou vázáni lékařským tajemstvím.Věra Anežka
Fontinai (12.07.2017 09:15)
Ahoj, předpokládám z toho, co píšeš, že rodičům jsi to říkala, ale bez výsledku. Zkusilas to říct někomu jinému z rodiny nebo třeba někomu ve škole? Školnímu psychologovi, výchovnému poradci, jakékoliv učitelce, které věříš, nebo aspoň kamarádce, která by Ti mohla poradit co s tím... Taky můžeš zavolat na nějakou linku důvěry, třeba na Modrou linku, ta je přímo pro mládež a děti (http://www.modralinka.cz/), tam by určitě věděli, jak pomoct. Chápu, že to musí být hrozné, něco takového snášet, navíc od sestry. Přeju Ti, abys našla někoho, kdo Ti pomůže a aby se to vyřešilo. Myslím na Tebe.
Fontinai (13.07.2017 21:15)
A ještě něco, až to budeš s někým řešit (samozřejmě s někým, kdo Ti bude věřit a Ty jemu, s psychologem, pracovníkem linky důvěry nebo tak, jak jsem psala já a Věra Anežka), řekni mu i tom řezání. Já vím, že se o těhlech věcech těžko mluví (sama jsem taky před pár lety měla problémy se sebepoškozováním), ale nemusíš se za to stydět, to není že bys byla špatná nebo "nenormální", je to bohužel dost častá reakce člověka na nějaké trápení - jak psali i tady na stránkách IN!u v článku "Když teče krev, nebolí duše" (http://www.in.cz/clanky/rodina/kdyz-tece-krev-neboli-du
se-tjz.htm
- jestli jsi ho ještě nečetla, tak si ho můžeš přečíst, i když třeba ne ve všem může na Tebe sedět). Ale je potřeba to řešit, protože si tím vlastně ještě víc ubližuješ (i když v něčem se Ti může zdát, že Ti to pomáhá), a to je škoda... Neboj se, určitě se najde nějaké řešení!
Quicekgirl (17.07.2017 21:48)
Hodně lidí sem píše, aby sis o tom promluvila s knězem nebo učiteli.Já ne. Myslím si, že máš strach to možná i někomu takovému říci. Ale podporuji zavolání na různé linky. Také záleží na tom jak Tě šikanuje.Jestli psychicky nebo fyzicky.Řekla bych spíš že fyzicky. Vím, že Ti řezání pomáhá.Ale pokud se řežeš na zápěstí (tepny a žíly), snaž se to nedělat.Je to nebezpečné.Je možné, že bolest nevnímáš, ale snaž se to prosím nedělat.Pokud to děláš, bude to pro tebe těžké se toho zbavit, ale pokud si nechceš sáhnout na život, nechej toho. Určitě bych se neustále svěřovala Bohu a četla Bibli.Bůh s tebou je všude a nezradí Tě, nikdy. Ale pokud Ti to nikdo stále nebude věřit a sestra bude stále šikanovat, budeš to muset někomu říci.A já věřím že Bůh Ti pomůže. Pokud je to po tvé psychice, platí to samé. Také záleží na tom jak je sestra stará.Pokud je straší, předpokládá se že ji i silnější.Zkus najít její slabiny a využij je.Cvič a získej svaly abys mohla setru přemoci. Doufám, že bereš mé rady vážně a neříkáš jak málo toho vím.To by ses divila.Mám cit pro psychologii a četla jsem i odbornou literaturu.A dokážu pomoci bez přípravy.Přeji mnoho štěstí, Boží lásky a pomoci, brzké pomoci. Měj silnou vůli a věř Bohu a Bibli.Ještě jednou mnoho štěstí.
Quicekgirl (17.07.2017 21:54)
Ale pokud jsem Ti mou zprávou ublížila, moc se omlouvám.Jen si přeji abys pochopila, že se do tebe dokáži vcítit.Samozřejmě všechny rady mají svou váhu a všechny jsou důležité.I já se budu za Tebe modliti.Pokud se Ti bud chtít, napiš jak to řešíš.Ale nemusíš.Mě by to zajímalo, ale třeba Ti není příjemné o tom mluvit.Rozhodně nejsi divná, jen trpíš něčím co Tě zranuje a ty to chceš řešit.Nevíš ale jak, protože Ti nikdo neřeší. Rozhodně mi ležíš na srdci a doufám, že se vše vyřeší.
Fontinai (9.7.2017 18:42)
Ahoj holky, myslíte, že můžu při mši, když se chodí ke svatému přijímání, si dát prst na rty a jít si pro požehnání, jako chodí malé děti, když už mi je 20, ale nemůžu přijímat Tělo Páně? Vím, že např. při studentských mších v Brně se to dělá, ale jinde se bojím to tak dělat, protože nevím, jestli se to tak běžně může dělat. Máte s tím prosím některá zkušenost? Děkuju a přeju všem krásné léto :) +
Dorča;-D (10.07.2017 09:55)
Ano, určitě můžeš;-D Já to občas dělám, když jsem dlouho nebyla u zpovědi. Takže klidně můžeš:-)
Věra Anežka (10.07.2017 16:28)
Ahoj, osobně si myslím že to je hodně dobrý způsob jak být ve spojení s Ježíšem,když nemůžeš jít k příjímání.Já osobně to tak dělám,například když jsem nebyla dlouho u zpovědi.Nebo když jsem měla krátce přede mší s někým nějakou neshodu.Třeba s mamkou.Není to nic špatnýho.A ani to není hřích.Hřch by byl když bys nešla ke zpovědi a spáchala by si těžký hřích.A přesto bys šla k příjímání.Takže se neboj.A pokud to cítíš tak to tak udělej.Je to naprosto běžná věc.Snad jsem tě trochu uklidnila.Měj se fajn. Věra Anežka
... (9.7.2017 07:18)
Ahoj holky! Chci se zeptat co si myslíte o tetování nebo piercingu. Nemyslím ta rizika ale jestli si ho může křesťanská holka dát. Jestli si tím neničí tělo atd. Neříkám že já to chci ale jen mě zajímá váš názor :D Ahoj!
Zdeněk (10.07.2017 14:55)
A co třeba názor kluka, ten by tě nezajímal? Když tyto "ozdoby" vidím u děvčat, hodně v mých očích klesají. Bible přímo o tetování mluví ve Starém zákoně na jednom místě (3. Mojžíšově 19:2) a tam tetování zakazuje, protože okolní kmeny si nechávaly často tetovat různé znaky svých bůžků. My sice už Starému zákonu nepodléháme, ale všechno, co děláme, máme dělat k větší cti a slávě Boží. Měl by z toho Bůh radost?
Věra Anežka (10.07.2017 16:40)
Ahoj, mě osobně se piercing ani tetování nelíbí,takže bych si ho ani dávat nechtěla.Nějaký malý obrázek ještě snesu.Ale tetování většího rozsahu nebo piercing se mi hnusí.Vždyť každá holka je svým způsobem hezká.Naše krása se dá podtrhnout spoustou detailů.Například hezké oblečení,umyté vlasy,čisté ostříhané nehty.A spousta jiných věcí.Krása se dá mimo jiný podtrhnout i lehounkým makeupem.A pak je možný i falešný tetování,který se dá smýt vodou.Nějaký malý obrázek to ještě jde.Za sebe můžu říct,že mám ráda svoje tělo a rvát do něj nějaký chemikálie ani za nic.A pak si myslím že pokud si holka myslí že bude mít tetování a tím zachrání to,že má mastný vlasy,okousaný nehty a jiný,tak se plete.Nebude o nic krásnější.Tolik můj názor.Měj se hezky.Věra Anežka
tetováníjeněkdyfajn (15.07.2017 16:10)
Osobně: Já teda tetování vůbec nevnímám jako něco, čím podtrhuješ krásu. je to něco čím vyjadřuješ např. vyznání atd..ale jak říká Janette Oubrechtová -holky znáte ji? je úžasná
angličtina (5.7.2017 19:25)
Ahoj chtěla bych si o prázdninách zkononalit angličtinu - hlavně slovní zásobu... Poradily by jste mi nějaké triky, tipy, jak se dobře naučit slovíčka a nezapomenot je? (Dělá mi to docela problém nějaké slovíčko se naučím ale časem ho zapomenu) Prosím i o jakékoliv rady v angličtině nebo proísm o stránky a ruzné tipy na weby, knihy atd,... Moc děkují
Magda (10.07.2017 09:07)
Stránka duolingo (což je i aplikace) je na to dobrá :))
Kiki (11.07.2017 11:49)
Souhlasím s Magdou, Duolingo je super aplikace.Nastavíš si tam obtížnost, a pak se můžeš ještě doučit jiné jazyky. Já sama už držím 164 denní řadu :-D
Jaruš (13.07.2017 14:28)
Ahoj, můžeš pohledat na internetu různé písničky, jaké se ti budou líbit, najít si k nim text. Tím si určitě spoustu slovíček zapamatuješ. Nebo můžeš číst nějaké anglické časopisy, knihy... Zkus se podívat třeba do knihovny, alespoň v té, do které chodím já, je možnost vybrat si knihy v angličtině, jsou i anglicky a to samé je na druhé straně napsané v češtině. Co se týče nějakých triků, jeden takový známý je, že si slovíčka, zvlášť ty, která si nemůžeš zapamatovat napíšeš na papírky. Na jeden malý papírek si z jedné strany napíšeš slovo v angličtině (klidně i z výslovností) a na druhou stranu si napíšeš jeho český význam. Klidně si tak můžeš psát i nějaké fráze. Papírky pak můžeš mít v kapse, doma na stole, v kabelce... , a když si nějaký vytáhneš, podíváš se na něj a připomeneš si ho. Nebo možná lepší bude, když si na papírek napíšeš anglické slovo, pak ho přehneš, tak, aby slovo nebylo vidět, a na přehnutý papírek ho napíšeš v češtině. Když si slovo nevzpomeneš, otevřeš papírek a uvidíš ho :) Hodně štěstí při učení a užij si také prázdnin! :) Jaruš
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  867
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz