Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

deset-zpusobu-lasky-qor_i24.jpg

Postní doba:10 způsobů lásky

Je doba postní. Máme 40 dnů na to, abychom se stali o trošku lepšími. V čem? V trpělivosti, lepšímu chování ke druhým, v překonávání sama sebe… Určitě si každá z nás vybere, co je pro ni důležité. Chceme vám nabídnout na webu postupně 10 způsobů, jak se zdokonalovat v lásce. Ke druhým, k Bohu, ale také sama k sobě, protože i to je moc důležité. Budeme moc rádi, když se k nám připojíte…:)

Odpovídat bez hádání

Přísloví 17,1: Lepší suchá skýva a k tomu klid, než dům plný obětních hodů a spory.

Sedím ve svém pokoji a chci se konečně začít učit, ale nejde to, vedle v kuchyni je také podezřelé ticho. Mamka je asi smutná. Ale když mě to tak naštvalo. Proč musím pořád ségře ustupovat? Mamka měla sice pravdu v tom, že jsme měly v pokojíku čurbes a pár věcí z mého šatníku bylo na její posteli, ale ona mívá taky někdy věci na mé!! Prostě jsem včera nestíhala…. Asi jsem nemusela vzpomínat, co mi kdy kdo všechno v naší rodině udělal, a taky jsme nemusela na mamku v rozčilení křičet… Ale co teď s tím?

Výzva

Proč se vlastně hádáme? Obyčejně si chceme obě strany prosadit to svoje. Zkusím se při hovoru s druhými soustředit na to, co říkají a pokud cítím, že je hádka na obzoru, napočítám nejdřív do deseti (dvaceti, třiceti …), nadechnu se a pak teprve v co největším klidu odpovím.

 

 

Článek vznikl pro potřebu IN! a je chráněn autorskými právy. Lze jej uveřejnit jen se souhlasem redakce.

 

 

Autor fotografie:  BOSCO POINT


Sdílet na:

 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz