Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Diskuse - Holky holkám

UPOZORNĚNÍ: Tento prostor slouží k vzájemnému setkávání a obohacování. Dodržujte prosím pravidla slušné diskuse a vyhněte se vulgárním výrazům. Příspěvky nedodržující pravidla diskuse budou smazány. Redakce

Vložit nový příspěvek

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  1196
Marie (26.5.2021 06:56)
Ahojte :). Jak často si myjete vlasy? Máte nějaké vychytávky, jak mytí vlasů oddálit?
Maggie (26.05.2021 14:35)
Ahoj;) ja si vlasy umývam asi tak raz za 3-4 dni, po športe si ich vždy umyjem. Myslím že umývanie vlasov sa oddialiť veľmi nedá:( ale ak si ich nestihneš umyť tak skús použiť suchý šampón.
Izzy (27.05.2021 18:13)
Ja si umyvam každé dva dni. Ak nestiham, alebo sa mi nechce tak vidno, že su mastne, tak si nastriekam suchy šapom, alebo si spravim drdol, či dam čelenku. To su take zachranne spôsoby :)
Ani (27.05.2021 19:17)
Ahoj, já opravdu málo, cca 1x týdně, před menstruací se mastí víc, tak 2x týdně. Pomohlo mi používat chladnější vodu na myší vlasů i při běžné sprše (moje dilema: mám ráda horkou sprchu, ale nerada si myju vlasy. Výsledek: ne ledovou, ale v horku se pokožka potí a mastí) a opravdu důkladně vymývat šampon, aby nebyly po umytí a uschnutí slepené, ale hebké (takže myju obvykle 2x, můj šampon - jediný, který na mě funguje- musí udělat pěnovou čepici, pak jde dobře vymýt). Ale mastění vlasů se mění i s věkem a s hormony, tak časem to bude lepší třeba :).
mysik (30.05.2021 19:25)
Ahoj, já si je myju jednou za 2-3 dny. Ale když vím, že nikam nepůjdu, tak jednou za 4 dny. Pomáhá mi udělat si odvar z kopřivy a vmasírovat si ho do vlasů, ale pokud bydlíš ve městě, myslím, že by to šlo i s kvalitním kopřivovým čajem
Katus (25.5.2021 20:58)
Ahoj, prosím Vás, nevíte, jak mám jít na sladké věci :) ? V poslední době je jím hodně často...v pondělí jsme měli výchovu ke zdraví a tam jsme se právě bavili, co může cukr s tělem udělat, a tak se Vás ptám, jestli na toto nemáte nějaký tip, předem děkuji za příspěvky, vaše Katus :D
Izzy (27.05.2021 18:19)
Ahoj, rada ti v tejto téme poradím! Ja milujem sladkosti, koláčiky a podobné záležitosti, ale pred rokmi som si uvedomila, že ich jem dosť, preto by som mala urobiť nejake opatrenia. A tak som sa síce nevzadala mašktrenia, ale vyberám si čo jem. Namiesto balených sladkostí si upečiem niečo sama a viem čo je v tom, nepouživam pri pečeni veľa cukru. Skvele su aj ovocne dezerty - smootie, alebo ovocie s horkou čokoládou. Namiesto sladkych jogurtov si možeš dať smotanu s dochucovadlom - mám rada flavdrops. Alternatívou k cukru je aj med, ktorý je tiež sladký, ale je to prírodný produkt, alebo ešte použivam aj agavovy sirup. Na desiatu do školy si napriklad už nekupujem balene croisanty, ale ryžové chlebíky s horkou čokoládou. A napriklad aj taka nutela - kto by ju nemal rád? No obsahuje samý tuk a cukor. Na trhu je veľa alternatív, ktoré su chutnejšie a zdravšie - proteínová nutela, alebo orechové maslá. Dufam, že som ti dobre poradila a niečo z toho vyskušaš.
Elík (27.05.2021 19:14)
Ahojky, nevím jestli úplně pomůžu (sama s tím také leckdy bojuju), ale pokusím se :) Je super, že máš nějakou motivaci a důvod, proč začít :D Kromě motivace je určitě důležitý pozitivní přístup. Ve chvílích, kdy bude těžké si něco sladkého odříct, určitě pomůže, když se řekneš, že děláš něco pro své zdraví, myslíš na své tělo a na to, aby se cítilo a fungovalo lépe. Podle mě je dobré nastavit si nějaké pravidlo, kolik sladkého denně můžeš sníst (tak aby to pro tebe bylo realizovatelné, ale zároveň aby to bylo v nějakých zdravých mezích). Ze začátku může pomoct i třeba nějaký časový interval - např. si řekneš, že sníš maximálně 1 sušenku a 2 kostičky čokolády denně a že to takhle budeš dodržovat 1 týden. Po tom týdnu si to můžeš vyhodnotit, jak moc náročné to bylo, jesli se ti to dařilo plnit atd. a říct si, jak budeš pokračovat. Případně můžeš své pravidlo změnit (ideálně třeba ještě trochu sladkého ubrat, ale může se stát, že si to na začátku nastavíš moc přísně a pak je lepší si to pravidlo upravit tak, abys ho byla schopná dodržet, než ho pořád porušovat). Jinak poměrně jednoduchá cesta, jak se sladkému vyhnout je prostě ho nemít po ruce (nekupovat), případně zvolit zdravější alternativu mlsání (např. ořechy, sušené ovoce nebo hořkou čokoládu, která cukru obsahuje méně). Tak držím palce, ať se ti to podaří a nezapomeň, i malé krůčky jsou úspěch :)
Ani (27.05.2021 19:25)
Ahoj, není cukr jako cukr :D Já si dám třeba jen kostičku místo celé tabulky čokolády, vybírám si takové sladkosti, které nejsou tak zlé (upeču buchtu místo supermarketové, bílý jogurt, klidně tučný místo toho s umělým pseudoovocem), hodně piju, ale limonády jen vyjímečně (nemám ráda vodu, tak mám kvalitní čaje nebo si do vody něco přihodím - mátu, ...). Taky se zaměstnávám, vím, že když sedím u počítače, tak mám chuť, tak se jdu projít, dělám domácí práce... A čistím si zuby, protože nesnáším ten povlak po některých jídlech.
Mája💩💩💩 (06.06.2021 12:30)
Ahoj Kaktus, jako tobě, se mi zdá že poslední dobou jím hodně sladké. Asi předevčírem jsem si vzala jablko a přišlo mi úplně slaďoučké a dobré. Fakt VŮBEC netuším čím to bylo a myslela jsem si, že mi to jablko nebude ochutnat atd. takže jsem z téhle situace hodně zmatená a snažím se teď sladké omezit aspoň na týden.
Marie3 (25.5.2021 20:24)
Ahoj holky, potřebuju pomoct v téhle situaci. Poslední dobou se mi zdá, že moje máma nadržuje mojí sestře. Ve škole mi nejde matika a dost mi dělá problém se učit. Anežka (moje sestra) se učí velice dobře a v její třídě patří k nejlepším. Anežka je mojí mámě velmi podobná a je to nejmladší dítě naší rodiny. Já jsem třetí nejstarší. S rodiči jsem o tom nemluvila a myslím si, že kdybych to udělala máma by mě vůbec nepochopila. Např. Dost často dělám práce, které má dělat Anežka. Máma mě dost často kontrolují jestli se učím, ale nad Anežkou mávne rukou a i kdyby se moc neučila myslím si že by jí to prošlo. Myslíte si že máma opravdu Anežce nadržuje nebo se mi to jen zdá? Předem díky všem, kteří se do této diskuze zapojí.
K. (26.05.2021 21:19)
Ahoj, já si myslím že se k Anežce chová jinak pro vaše dobro, ne že by ji měla třeba více ráda. I u nás je to tam že moje nejmladší sestra nedělá skoro žádné domácí práce, myslím si že často rodiče mají u nejmladších děti pocit, že jsou pořád ještě maličké a při tom jsi třeba ty v jejich věku musela více pracovat, jestli mě chápeš. Co se týče učení si myslím že je normální že rodiče mají u některých dětí pocit že potřebují větší dohled.
Eli (28.05.2021 17:24)
Ahoj, já mám někdy trošku podobný pocit u mého nejmladšího bráchy. Že mu mamka třeba promine víc než nám, když jsme byli v jeho věku. Ale ono to může být tím, že jak děti mámě postupně odrůstají, stejně má pořád pocit, že se někomu musí věnovat, být takovou tou maminkou. Tím možná povoluje v přísnosti u těch nejmladších. U těch starších má zase možná pocit, že je musí ještě hlídat, přestože už by spoustu věcí dokázali sami. Proto sleduje, jestli se učíš, kdežto Anežku ne. Ale pokud jde o domácí práce, tak tomu moc nerozumím. Možná bych poprosila o nějaký řád pro rodinu, kterého by se opravdu všichni drželi a neházeli Anežčinu práci na tebe. Nebo se domluv s ní, pokud se nepohádáte... Držím palce!😃😄😉
Bětka (31.05.2021 19:28)
Nepadá mě že když si byla v jejím věku rodiče byli ve výchově přísnější a teď jsou starší a tak si třeba myslí že to dělali spátne a snaží se to dělat lépe nebo už jsou z výchovy unavení. Zkus si o tom s nimi v klidu promluvit.
Marie3 (09.06.2021 12:38)
MOC DĚKUJI ÚPLNĚ VŠEM ZA RADY!!!
Bětka (21.5.2021 19:15)
Ahoj holky mám takové starosti protože mi na vysvědčení vychází dost dvojek: z matematiky, dějepisu němčiny a fyziky. Nemáte nějaký typ jak si co nejrychleji vylepšit známky abych aspoň jeden předmět vytáhla na jedničku? Vím že matematiku už nezvládnu mám průměr 2,11 ale třeba z dějepisu mám 1, 84 a z němčiny 1,72 a z fyziky 1,65 jenže fyzice vůbec nerozumím neumím vzorečky a nevím jak si mám zapamatovat 15 vzorečků. Kdyby někdo měl radu budu moc vděčná. Mějte se hezky
Maggie (24.05.2021 18:44)
Ahoj Bětka:) Skús sa spýtať učiteliek/učiteľov či by ťa nemohli preskúšať aby si si opravila známky. Držím palce;)
K. (24.05.2021 21:47)
Ahoj Bětko, myslím že je dobré se s učiteli domluvit, jestli by sis nemohla nějakou písemku opravit nebo si třeba udělat nějaký referát nebo úkol navíc. Taky doporučuju se snažit být aktivní a hlásit se, ať učitele vidí že se snažíš. Přeji Ti ať jsi se svým vysvědčením spokojená.
kim (25.05.2021 18:54)
u některých učitelů u nás můžeme udělat referát nebo prezentaci pro třídu k danému tématu. Zkus se zeptat jestli by to u vás taky nešlo, protože je to moc fajn způsob na získávání jedniček. :D
Pegas (26.05.2021 14:18)
Ahoj! Co takhle jen tak ,, nenápadně" nabídnout při nějakém novém tématu, že uděláš prezentaci nebl referát?
Mandlienka (20.5.2021 21:43)
Ahoj všichni. Mám malou prosbu a dotaz. Má kamarádka to má poslední roky dost těžké. Rodina jí nefunguje a před pár lety byla i šikanována. Šikana jí dle mého názoru dost ublížila ale hlavně snížila sebevědomí. Tou dobou jsme se bohužel ještě neznaly, takže jsem jí nemohla pomoci. Chová nedůvěru k lidem a bojí se chodit do společnosti. Je velmi ustaraná a bojí se o mě, ačkoliv jsem v pořádku a spíše se bojím já o ni. Sice nedávno vyhledala odborníka, ale i toho se bojí. Je to dívka s velkým srdcem a i když nevěří v Boha, je to velice dobrý, citlivý a laskavý člověk. Letos jsme nastoupily obě na střední školu, ale i tam se jí nelíbí ačkoliv si myslela, že jí bude bavit. A tak se obracím na vás, máte nějakou zkušenost, radu, nebo jen názor, jak jí můžu pomoci? Snažím se jí být oporou, přenášet na ní optimistickou náladu a pomáhat jí, ale často mi drásá srdce, když jí vidím smutnou a na pokraji zhroucení. Díky moc za všechny reakce, moc si toho vážím a přeji vám veselé dny plné pozitivní nálady.
Pandička :) (22.05.2021 16:17)
Ahoj Mandlienko, šikana je vážné téma. Znám pár lidí, kteří si jí prošli. Rozumím tvé kamarádce, že má k lidem nedůvěru, nižší sebevědomí a celkově je asi uzavřenější. Obzvlášť když mají doma rozepře. Také to tak s kamarádkama máme, ale naučila jsem se jednu velice podstatnou věc... A to to, že lidé si takto navzájem dávají sílu k překonání všech obtíží. Kamarádka se z těchto zážitků nedostane za den, qale čas všechny rány zahojí. Stačí, když jí budeš ve všech okamžicích na blízku. Musíš ji dodat tu naději a pocit bezpečí. Uvidíš, že bude dělat pokroky. Když se odborníka bojí, co kdybys jí nabídla, že by jsi tam šla s ní? Někdy se totiž svěřovat úplně cizímu člověku není jednoduché i přesto, že víme, že je tu od toho, aby nám pomohl. Nevím jaké je to na střední, protože jsem teprve v 9. třídě. :D Zato vím, že jestli by se jí tam nelíbilo, tak může přestoupit to se dá vždy. Myslím si ale, že to, že má tebe je pro ní obrovské plus. :D Modlitba hodně pomáhá a velikou sílu, proto se za vás budu modlit.
EMN (22.05.2021 17:11)
Ahoj, měla jsem podobné problémy. Ve škole mě taky šikanovali. Nejvíc mi pomohla kamarádka, která se se mnou baví po celou dobu a neopustila mě ani v nejhoršchích chvílích. Snášela moje výkyvy nálady a pomohla mi potom se alespoň trochu vrátit do normálního života
M. (23.05.2021 13:28)
Ahoj, moc me mrzí, že si tím Tvá kamarádka prochází a je od Tebe moc krasny5, že se jí snažíš pomoct. Z vlastní zkušenosti vím, že trpělivost je hodně důležitá, ale pomoc odborníka v jejím případě nevyhnutelná. Na Tvém místě bych jí pomohla najít terapeuta, který jí sedne, teď snad ještě je poslední možnost se přihlásit ma terapie zdarma někde. A případně s ní aspoň mluvit o tom, čím si prochází. Nějak opatrně to s ní probírat, vis. Hodně štěstí, věřím, že jednou bude lépe!
Věra Anežka (24.05.2021 18:22)
Ahoj, moc mě to co zažívá tvoje kamarádka mrzí. Já sama jsem byla v dětství i dospělosi terčem šikany. A v rodině to je také všelijaký. S mámou vycházím dobře,ale sestra se se mnou vůbec nebaví. S vírou sekla a nemá snahu se se mnou bavit.Máma mě pořád říká,že sde komunikaci vyhýbám.Každopádně, to co tvoje kamarádka má, totiž snížený sebevědomi, tak to já mám celou dobu.Bohužel moc kamarádek v okolí nemám,vlastně žádnou.Akorát jednu jsem potkala v nemocnici,ale s tou si napíšu nebo zavolám. Ale není to tak, že bychom šli na procházku, nebo na zmrzlinu.Pro kamarádku je důležitá určitě pomoc odborníka. A pak tvoje společnost. Dej jí najevo,že o ní stojíš. Podpoř jí slovem a modlitbou. To je také důležité. Ukaž jí, že má v tobě zastání,oporu a že jí máš upřímně nezištně ráda. A hlavně se za ní nezapomínej modlit. Přeju ať se daří. Věra Anežka
Adélka :) (20.5.2021 17:49)
Ahojky, když se nám tu objevují diskuze o knížkách, tak jsem se rozhodla taky přidat. Četla některá z vás Letopisy Narnie nebo Pána prstenů a spol? A která je vaše oblíbená postava? Z Narnie mám ráda Lucinku, protože byla odvážná (královna Lucie Chrabrá), hodná a moc se mi líbil její vztah s Aslanem. Z podobných důvodu mám ráda i Rípčípa, tak velké srdce by v tom malém myšákovi hledal málokdo. Z Pána prstenů zase Faramira - ,, Nemiluji však jasný meč pro jeho ostrost, ani šíp pro jeho rychlost, ani válečníka pro jeho slávu. Miluji jen to, co brání." Která z vás četla Silmarillion, tak si určitě pamatuje na Fingona Udatného, který uměl opravdu odpouštět. A ještě jednu postavu mám ráda, Legolase že Zeleného hvozdu. (Ne snad kvůli jeho filmovému vzhledu nebo popichování s Gimlim,i když se podle mě Orlando Bloom do jeho role hodil.) Je mi sympatický, protože se dobrovolně stal členem Družiny, i pro jeho přátelství s Gimlim (z historie měli oba více než dost důvodu k vzájemné nedůvěře). A snad nejvíc se mi líbí, že vzdoroval touze po Moři celých 120 let, dokud Aragorn žil. A přitom se každý den díval na Anduinu, která ho mohla zanést k pobřeží. Ale on zůstal ve Středozemi a po Aragornově smrti vzal sebou do Valinoru Gimliho (a to chtělo opravdu odvahu, když ani noldorští elfové tam nějaký čas nesměli, protože se vzbouřili). Jestli tohle není krásné, tak už teda nevím. A co vy?
Izzy (21.05.2021 19:41)
Ahoj, ja mam tiež veľmi rada Narniu. Lev šatník a čarodenica bol prvy film na ktorom som kedy bola v kine. Ked som bola mladšia, prečítala som celú sériu kníh a doteraz majú čestné miesto v mojej knižnici, je to legendárna séria, sú tam ukryté nádherné myšlienky. Odporúčam ti pozrieť si aj film Krajina tienov, ktory je o živote C.S.Lewisa. Tento rok som ešte čítala aj zaujimavu knihu Ako som sa stala pani Lewisovou, ktorá je o jeho žene. Čo sa tyka Pana prsteňov, tak je mi to veľmi sympatické, ale stále sa k tomu neviem dostať... Zatial som videla len prvu čast filmu a mám v pláne prečítať si aj knihy.
Eli (23.05.2021 17:06)
Ahoj, já jsem četla Letopisy Narnie asi dva nebo tři díly... Já obecně moc na fantazy nejsem. A postavy už si taky moc nepamatuju... Ale nemohly byste mi někdo trošku nastínit, o čem je Pán Prstenů..? Už jsem o tom hodně slyšela, ale chtěla bych názor, proč si to přečíst, charakter té knihy... Děkuji moc a mějte se hezky!!! 😃
B (23.05.2021 21:16)
Ahoj, mě četl Narnii tatínek, když jsem byla předškolák. Možná i proto jsem si vybudovala největší vztah k Lucince, protože byla malá, veselá, našla Narnii a taky má úžasnýho bráchu.( Petra) a taky jsem si na ni vždycky hrála 😄 Potom mám ráda Trumpkina, protože je sice nevrlý, ale doopravdy je to velmi milý trpaslík. Pak mám ráda pana profesora, protože Lucince věřil a děti si s ním mohly popovídat o čemkoli. A nakonec musím samozřejmě zmínit Aslana, protože mi pomohl utvářet vztah s Bohem. P.S. tenhle dotaz se mi hodně líbí
Lu (23.05.2021 21:55)
Ahoj, já jsem Letopisy Narnie četla. Mám je moc ráda. Já mám moc ráda všechny postavy, ale nejvíce Lucinkou, Jill, Eustace, Tiriana, Klenota, Zuzanu, Rípčípa a Zmatlíka. Lucinku pro její laskavost, Jill pro její charakter, Eustace protože dokáže přiznat své chyby, i když je to pro něj těžké, Tiriana pro jeho šlechetnost, Klenota pro jeho laskavost a přátelství, Zuzanu pro její charakter, Rípčípa pro jeho galantnost, odvahu a i roztomilost ( i když by tohle Rípčíp asi neuslyšel rád) a Zmatlíka pro jeho milou i když trochu hloupoučkou povahu. Ráda bych se zeptala jaké postavě z Narnie jste nejvíce povahově podobní ( doufám že Adélce nevadí, že sem pokládám další otázku)? Já jsem asi nejvíce podobná Eustacovi a Zuzaně. A Pána prstenů jsem ještě nečetla, ale chystám se ho číst.
Adélka :) (24.05.2021 08:32)
Ahoj Lu, žádný problém. Já doufám, že se podobám Lucince (odvážná, věří v to dobré) a Zuzce (laskavá). Ona snad každá postava má nějakou výraznou dobrou vlastnost. Třeba Jill se uměla skvěle plížit a (stejně jako Zuzka) střílet z luku. Myslím si, že i když Zuzka v Poslední bitvě nevystupuje, tak se do Aslanovy říše nakonec dostane. Někdy jsou věci, které nás v životě můžou odvést daleko od toho důležitého, ale Zuzka měla štěstí, že v tom vlaku nejela - a dostala druhou šanci v Aslana znova uvěřit. A věřím, že uvěřila. :)
Allys (24.05.2021 19:34)
Ahoj Adélko a všechny ostatní :-), já mám letopisy Narnie i Pána prstenů mooooc ráda. Tři díly Narnii jsem přečetla, ještě než jsem šla do školy a tehdy jsem měla nejradši samozřejmě Lucinku. Když jsem se k těmto knížkám nedávno vracela, oblíbila jsem si Rípčípa a to pro jeho velikou odvahu, ale také proto, že se nebál být svůj i v prostředí, kde se mu to nemuselo vyplatit. No a z Pána prstenů mám ráda Enta Stromovouse. Moc toho nenamluvil, ale když už něco řekl nebo udělal, stálo to za to. Mějte se krásně :)
Maggie (25.05.2021 07:26)
Ahoj Adélka :) Ja som čítala všetky knihy Narnia aj Pán prsteňov 1,2,3 a Hobit a videla aj všetky filmy;) moja najobľúbenejšia postava z Narnie je Susan a z Pána prsteňov Legolas. Odporúčam tieto knihy prečítať všetkým ktorí majú radi fantasy. Pán Prsteňov je síce ťažšie čítanie ale má peknú myšlienku.
Adélka :) (26.05.2021 07:56)
Ahoj Allys, ano, Stromovous je zajímavá postava. Tolkien ho prý napsal právě podle C. S. Lewise, se kterým a přátelil a který mu čtrnáct let připomínal, aby Pána prstenů dopsal. Jenom škoda, že už nikdo neví o žádných entkách. O Smíška a Pipina se moc hezky postaral (docela by se mi hodil ten nápoj, co jim dal - povyrůst pár čísel by bylo fajn :). Když jsem četla o jejich pochodu k Železnému pasu, bála jsem se, že se mu nemůžou postavit, ale jsem ráda, že jsem se spletla.
V. (18.5.2021 21:00)
Ahoj, všechny vás zdravím! Jak se máte a jak zvládáte toto období? Máte už prezenční výuku, nebo se pořád učíte online? A co vám více vyhovuje? Dokázaly jste se učit samy, nebo vám také chyběla motivace? Budu ráda za každou odpověď:). Je zajímavé poslouchat názory a postřehy ostatních, jelikož každý je jedinečný, originál a každému vyhovuje něco jiného. Mějte krásný den:).
Pegas (19.05.2021 11:32)
Ahoj. Já do školy chodila minulý týden, teď jsem zase doma... Sice se o on-line výuce stihnu nasnídat a nemusím vstávat tak brzy, ale kamarádi mi chybí a nejsem ráda na počítači. Takže podle mě je to tak nějak vyrovnané... Pegas
Bětka (20.05.2021 06:50)
Ahoj. My už chodíme do školy natrvalo ale je to úplně jiný musíme si na to zvykat že sedíme šest hodin v lavici musíme pořádá dávat pozor a taky si musíme znovu zvyknout na třídu. Ale jsem ráda že jsme zpátky.
V. (20.05.2021 09:53)
Ahoj, děkuji za reakci :). Chápu Tě, určitě to musí být nezvyk sedět zase tak dlouhou dobu ve škole a neustále dávat pozor. Tak přeji hodně úspěchů a krásný den :).
V. (20.05.2021 09:57)
Ahoj, děkuji za odpověď :). Taky si myslím, že obojí má své pro a proti. Přeji ať se Ti ve škole daří a krásný den :).
Eli (20.05.2021 13:32)
Ahoj, já fakt ve škole ráda nejsem, ale přeju to ostatním a snažím se vydržet... .
Pegas (18.5.2021 14:00)
Ahoj, holky? Taky se těšíte na prázdniny? Co máte v plánu? Dali jste si něco, co prostě chcete stihnout? Já si dávám každý rok několik předsevzetí na prázdniny. Ale nějak mě nic nenapadá - a to se na ně těším už bůhví jak dlouho! Jediné, co mám jasné je, že pojedu na tábor. Co budete dělat vy? Mějte se pěkně, Pegas 💝
Adélka :) (19.05.2021 10:42)
Ahoj, já pojedu s našima na chatu, budou tam i strejdové s rodinama. Pak nejspíš k babičce a na english camp. A samozřejmě mám v plánu se potkat se všema kamarádkama, které jsem teď dlouho neviděla.
Bětka (20.05.2021 06:52)
Ahoj. Já plánuju jet na tábor do Příchovic a na tábor s kamarády taky na skautský. Pojedeme na dva puťáky a na vodu takže máme docela dost věcí naplánováno.
Klarie (20.05.2021 15:22)
Ahoj, já mám v plánu trošičku cestovat a taky pracovat - občas chodím už teď, ale kvůli učení se na maturitu nemůžu zas tak moc, ale o prázdninách to hodlám dohnat, jelikož je pro mne moje práce zábava a strašně ráda tam trávím čas ;) A je spousta míst, kam bych se chtěla podívat, takže už plánuju menší výlety :) A jinak také jedu na jeden umělecký "tábor" :) Mějte se krásně ;)
Eli (21.05.2021 20:34)
Ahoj, já asi klasicky pojedu (když to doufám vyjde) na soustředění s pěveckým sborem, pak na rodinnou dovolenou, k babičkám atd... A na prázdniny se HROZNĚ těším!!! A co bych chtěla přes prázdniny, ale už teď s tím začínám, je zhubnout (to, co jsem nabrala za karanténu :). Mějte se hezky a užijte si prázdniny!!!
Neli (25.05.2021 15:02)
Ahoj, já se léta nemůžu dočkat.😁 Pojedu na tábor s kamarádkou 😄pojedeme do Chorvatska 🏝 a taky do Tater 🏔🗻, budeme u babičky a dědy💤 a taky s kamarády plánujeme nějaké ty výletíky.😊 Mě tě se hezky a už teď přeji aby jste si léto užili naplno.☺
Lu (16.5.2021 11:49)
Ahoj, potřebovala bych pomoct. Když jsem byla menší četla jsem knížku s Vinnetouem a teď si nemůžu vůbec vzpomenout jak se jmenuje. Pamatuji si z knížky jen jeden moment. Vím že Old Shatterhand byl zajat, ale schoval si v rukávu nůž a pak se nějak zachránil a ujížděl pryč. Myslím že byl zadržen v nějaké jeskyni na území Siouxů, ale to nevím přesně. Vím, že je to hrozně málo informací, ale ráda bych si tu knížku znovu přečetla. Budu moc ráda za typy, která knížka by to mohla být. Moc děkuji
Adélka :) (17.05.2021 09:39)
Ahoj Lu, tahle scéna sice není v mayovkách žádnou výjimkou, ale pokusím se pomoct. Asi nejlíp mi sedí Vinnetou II: Old Firehand (v některých vydáních je jenom tenhle příběh, v těch starších se ve svazku Vinnetou II ukrývají příběhy dva, proto uvádím název přesně). Je tam zajetí v jeskyni i schovaný nůž. Nevím teda, jestli to je přesně to, co hledáš (jak jsem psala, osvobozování je v každé knížce s Vinnetouem na denním pořádku), ale snad jsem se trefila. Další moc pěkné knížky jsou Syn lovce medvědů (a na ni navazující Duch Llana Estacada) nebo Old Surehand. I když, já je mám ráda úplně všechny! Je úžasný vidět, že nejsem jediná, která má ráda Vinnetoua! :D Adélka ;)
Pegas (17.05.2021 12:11)
Ahoj, Lu! Já jsem četla jen několik Vinettou knížek, ale mám za to, že tuhle ano! Podle mě to bude ten díl, kde byl Old Shatterhand zajat indiány, takže asi ten první - Poklad na stříbrném jezeře. Snad to je ono! Pegas
Marie (17.05.2021 21:06)
V knize Vinetou 2 se nachází zajetí a jeskyně. Nůž v rukávu mal Sam Hawkens zajali ich Ponkové V Pokladu na Stříbrném jezeře je Siouxové zajali, ale nebola tam scéna s nožem v rukávu, ani v jeskyni.
Adélka :) (18.05.2021 10:51)
Ano, ano! Souhlasím s Pegas, ještě tahle by to mohla být!
Lu (18.05.2021 14:53)
Ahoj, mockrát děkuji všem za tipy.
Lumini (15.5.2021 00:48)
Ahoj holky. Měla bych takový osobní a celkem intimní dotaz. Poslední dobou se mi občas stává, že se "přistihnu" při různých představách vztahu. Představuji si držení se za ruce, rozhovory, polibky. Žádné sexuální představy to nejsou:). Problém tkví v tom, že si takto představuji vztah s nějakou dívkou. Tedy ne s "nějakou", ale s některou konkrétní dívkou, kterou znám a se kterou si rozumím (nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně, ale prostě to není jedna dívka, ale je jich víc). Dalo by se to nazvat i tak, že mě prostě přitahují. Především jedna z nich. Ovšem, nijak se to neprojevuje ve vztahu k nim - normálně si s nimi povídám, trávím s nimi čas, necítím se nervózní ani zamilovaná. Jediná věc je ta, že s nimi moc chci ten čas trávit, ale na tom nevidím nic špatného. Na jednu stranu mě to uvádí v nejistotu a začínám se bát, že moje orientace je jiná než striktně heterosexuální, na druhou stranu to může být chvilková záležitost související například s omezením vztahů v době striktních opatření. A teď konečně samotný dotaz:). Máte někdo podobnou zkušenost. Případně, pokud ne, nějaký názor? Budu ráda za všechny ohlasy. Omlouvám se za dlouhý příspěvek a přeji vám krásné dny plné sluníčka!
Adélka :) (17.05.2021 09:44)
Ahoj Lumini, já bych napsala do Poradny.
Lumini (17.05.2021 16:49)
Ahoj Adélko, děkuji za reakci. Do poradny jsem psát nechtěla, protože myslím, že názor redakce na toto téma znám (procházela jsem starší příspěvky v poradně). Hledala jsem spíš někoho, kdo má podobnou zkušenost. Někoho, kdo mi řekne, jestli je to normální a můžu to sama překonat, a ne: je to hřích, běž se léčit:). Tedy, samozřejmě tím nechci nějak útočit na redakci, tak to prosím neberte. Jen hledám spíš zkušenost než radu. Ale i tak díky za tip, Lumini
Ani (17.05.2021 19:41)
Ahoj, začnu trochu off topic, zaujala mě tvoje čeština, čárky a srozumitelnost textu. A teď k tématu. Mám za to, že hetero- a homosexualita nejsou jasně ohraničené, ale trochu (někdy víc, někdy míň) záleží i na nás samotných. Podobně jako v tom příběhu o dvou vlcích - vyhraje ten, kterého krmíš.
Adélka :) (18.05.2021 10:54)
Ahoj, v tom případě ti asi moc nepomůžu, protože takovou zkušenost nemám. Snad se kromě mě a Ani vyjádří ještě někdo další...
Izzy (18.05.2021 14:13)
Ahoj. No, neviem či to svojou odpoveďou poradím, ale chcem ťa aspon podporiť. Aby bolo jasné, osobne nie som nejaký zástanca LGBT komunity, alebo osoba propagujúca, či praktizujúca takéto vzťahy. Ale, čítala som niekoľko kníh s taktouto tematikou a v dnešnom svete to nie je nič divné. Takže budme bez presudkov, aj ked ide o vzťahy iné než tradičné. A k tvojmu problému - myslím, že sa nemusíš znepokojovať, vlastne o nič nejde. Si vo veku kedy sú (akekoľvek) predstavy normálne. V duchovnom živote môže prísť moment, že sa za také veci hanbíš, ale zároveň si v období dospievania a tieto veci sú pre teba nové a nepoznané, takže je to bežné. Daj tomu čas, nestresuj sa a uvidíš.
Bětka (18.05.2021 14:16)
Ahoj. Nemám zkušenost ale možná zkus se zaměřit na kluky. Hledej co se ti na nich líbí, co se ti nelíbí, rozvíjej s nimi kamarádské vztahy. Možná se ti pak nějaký kluk zalíbí a ty už nebudeš muset řešit tohle. Jinak nevím. A určitě pomůže když se za to budeš modlit. Já se připojím. Měj se hezky snad jsem ti pomohla
Ani (18.05.2021 18:53)
Ahoj, to jsem zase já :) Já tu zkušenost totiž mám, ale je to dost osobní, tak se tu nechci rozepisovat a zároveň se asi není možné zkontaktovat jinak. Už jsem v některé z odpovědí v poradně četla, že mladí křesťané někdy řeší sexualitu víc, než cokoliv jiného, až to vypadá, že nic jiného snad ani neřeší. Tím tě nechci odradit od řešení :) Takže ano, mám tu zkušenost, jsem dospělá, ale pořád je to víc o rozhodování, než o biologii, jeslti se to dá tak říct :)
Bebe (19.05.2021 22:31)
Ahoj Lumini, já mám zkušenost, - moje kamarádka je bisexuálka. Není to hřích, člověk nemůže za to, co cítí. Ale zkus proti tomu bojovat psychicky. Tedy já nevím, jak to cítíš, jestli to jde... Ale určitě bych si být tebou nenamlouvala, že jde o zcela normální věc a nehledala bych s holkami vztahy... Tím to nezlepšíš, jen tomu vydláždíš chodníček. Víc mě asi nenapadá... Měj se hezky!
Klára (04.09.2021 20:07)
Ahoj :) Mám velmi podobnou zkušenost. Je mi 23 let - kolik je tobě? Byla jsem na válečné stezce s takovými (a ještě mnohem silnějšími pocity zamilovanosti k holkám) od 12 let. Prvně jsem se zamilovala do své o dost starší vedoucí - začínalo to podobně, jako to máš ty - hrozně jsem s ní chtěla trávit čas(bylo to fakt silné, toužila jsem být na každé akci, kde byla ona, přála jsem si, aby si mě všimla, abychom si povídaly), přitahovala mě...ale u ní to zůstalo jen platonické, chovala jsem se normálně a navíc pro mě bylo hrozně těžké si přiznat, že tyto pocity nejsou úplně "normální" ve vztahu k vedoucí. Hodně jsem se upínala na to, že to je jen fáze, byla jsem zmatená a bála jsem se někomu svěřit (první kněz, kterému jsem to řekla, se začal modlit nějakou modlitbu na vyhánění démonů (cizím jazykem), což je přesně věc, kterou zmatená čtrnáctiletá holka potřebuje, dodnes si myslím, že to neměl dělat, že v tomhle tématu nebyl vůbec vzdělaný a jednal jen na základě svých pocitů). Později jsem se zamilovala do své o 3 roky starší kamarádky z tancování a to už byla zamilovanost se vším všudy, s motýlky v břiše, bušením srdce, když jsme se měly vidět, absolutní euforií, když jsme spolu trávily čas nebo když se mě dotkla. Trvalo to tak od čtrnácti do osmnácti, nejvíc intenzivní byly první 3 roky. Ani jí jsem nic neřekla. Hodně jsem v té době bojovala se svými pocity, četla knihy, jak se z homosexuality vyléčit a podobně. Zároveň se mi sem tam líbil i nějaký kluk, ale nikdy jsem u něj neměla takové pocity jako u holek, líbilo se mi většinou, že byl galantní nebo hodný, ale nikdy jsem nebyla zamilovaná tak, jak jsem popsala výše. To mi dávalo pořád naději, že se to třeba změní, že dokážu zvrátit svojí orientaci. Poté jsem dodělala gympl a šla na lékařskou fakultu. Myslím, že medicína toho ve mě hodně změnila. Celá západní medicína je totiž postavená na kritickém myšlení, cokoliv, podle čeho léčíme, je prvně obráceno ze všech stran, neustále se zkoumá a musí být podané důkazy, že to tak skutečně je. Při studiu genetiky jsem začala vidět trhliny v tom, jak je mi křesťanství podávané. Prostě některé věci, které mě naučili v kostele, věděcky takto nejsou. Začala jsem svou víru zkoumat o dost víc kriticky. Díky tomu jsem dokázala svojí orientaci konečně přijmout. Naučila jsem se nějak kriticky přezkoumávat, co mi říkají v kostele a co říká nauka církve (spousta věcí mi dává smysl, ale pár zmínek v Bibli o homosexualitě mi prostě smysl nedávají, obzvlášť v kontextu třeba mnohoženství, které je ok ve Starém zákoně a není ok v Novém a podobně - nějak jsem prostě došla k tomu, že se jedná o kulturní záležitosti té doby. Abych to zkrátila - poté, co jsem sama sebe dokázala přijmout, jsem se zamilovala. Překvapivě do holky :) A s tou teď už přes rok chodím(doufám, že redakce tento příspěvek nesmaže, jde tu přece o diskuzi a sdílení zkušeností). Necítím se, že bych dělala něco špatného(tak jako když člověk lže, pomlouvá někoho, úsmyslě dělá ěnco zlého), cítím se šťastná, že můj nejbližší člověk je můj soulmate, že se milujeme a že chceme v našich životech dělat dobro. Chtěla bych říct, že jsem moc šťastná, že jsem s žádným klukem neměla v dospívání vážnější vztah - bylo by to celé založené na lži a mojí touze být "normální". A že je možné, že skutečně budeš mít homosexuální orientaci(to se ukáže časem) a je možné, že toto je jen fáze. Jen čas ukáže, ale není třeba se bát ani jednoho :) Chtěla bych ti poradit jednu věc: Když jsem se svou přítelkyní začala chodit, měla jsem strach, že mě Bůh opustí - že se mi přestane dařit, vyhodí mě ze školy, stane se něco hrozného v rodině a podobně. Trochu jsem se toho bála právě kvůli rétorice, která je častou užívaná v kostele. Ale nic z toho se nestalo :) A teď už k té radě: Neboj se cokoliv zkoumat, žádný názor není zakázaný, žádná otázka není špatná. Opravdu. Protože pokud se tvoje orientace ukáže jako homosexuální, budeš se muset rozhodnout, co s životem, jestli si najít vztah, jít do vztahu s mužem, být sama. Ale je to veliké rozhodnutí ohledně celého tvého života a měla bys ho udělat ty sama a ne na základě nějakého strachu. Držím ti palce, kdybys chtěla, ozvi se na: cukrik2013@gmail.com, můžeme si popovídat. Asi jsem v pubertě totiž potřebovala znát někoho, kdo by měl homosexuální orientaci a byl v pohodě a normální :) a nikoho takového jsem nepoznala. Klára P.S. Už jen čas, kdy jsi svůj příspěvek přidala, mi hrozně připomíná mě samotnou, taky jsem do diskuzí kdysi psala pozdě v noci, když jsem nad vším přemýšlela :)
Nancy (13.5.2021 13:00)
Ahojky, chci moc moc poděkovat redakci za výhru v Alfrédově výzvě je skvělá, moc moc děkuju a taky vás ostatní, které přemýšlíte že se zúčastníte, chci povzbudit že je to určitě super ,a to ne jenom kvůli té případné ceně ale hlavně kvůli tomu samotnému plnění výzev. A taky se vás chci zeptat jaké jsou vaše oblíbené knížky z populárně naučné literatury? Tak já začnu já mám moc ráda dějepisné knížky ze série kouzelného atlasu putování časem a také knížky ze série Můj příběh. A co vaše oblíbené knížky? Mějte se mooc krásně.
Kiki (18.05.2021 17:09)
Ahoj, já ti mooooc doporučuji knížku Dopisy ztraceným, Na co slova nestačí (to jsou 2 díly). Jsou to moje nejoblíbenější knížky, ale ten první díl mám asi radši.
Lenochod (18.05.2021 17:10)
Ahoj Nancy, nevím kolik Ti je, ale chtěla bych Ti doporučit Knížku od Isabelle Laurent: Na život a na smrt. Je to asi spíš pro starší dívky, ale já to četla v patnácti a moc se mi to líbilo, je to asi moje nejoblíbenější :) Není to úplně dějepisná knížka, ale určitě se v ní něco z minulosti dočteš ;) Je to spíš knížka, při které se zamyslíš nad některými věcmi, jsou tam i myšlenky sv. Maxmiliána Kolbeho, který zemřel v koncentračním táboře (on v té knížce taky chvíli vystupuje). Určitě doporučuji přečíst, věřím, že Tě nezklame. Já jsem svojí kamarádce strašně vděčná, že mi tu knížku doporučila. Hezký den, Lenochod :D
Adélka :) (19.05.2021 19:25)
Ahoj, tak já se taky přidám. Nedávno jsem četla knížku Vzestup raketových dívek, která se zabývá ženami, které měli na úspěšných misích nejen na Měsíc opravdu lví podíl, i když to častokrát nebylo jednoduché. A myslím, že by se sem dala zařadit i knížka Sloužím Tajnému ohni od pana profesora Pavla Hoška. Kdo má rád Tolkiena a chce se dozvědět, co za svými příběhy ukrývá, tomu by se to mohlo líbit. Je pravda, že jsem ji ještě nedočetla (přišla mi teprve včera), ale jsem v půlce a zatím jsem moc spokojená. :D
Mája 💩💩㈐ (13.5.2021 09:36)
Ahoj holky, znáte Harryho Pottera? Pokud ano, jaká je vaše nejoblíbenější postava, proč? Moje nejoblíbenější postava je Ginny Weasleyová, máme toho dost společného a i když moc nevím proč hrozně jsem si ji oblíbila.
Pegas (13.05.2021 15:31)
Ahoj! Já jsem opravdu fanoušek Harryho Pottera, úplně tp zbožňuju! Většího fanouška snad nenajdeš. Nejradši mám dvojčata Weasleyovi - jednak proto, že jsou vtipní, mají rádi legraci a zábavu a klidně si odletí ze školy;D Takže mi vlastně připomínají mně. Teda ne - ne, že bych najednou vypustila ohňostroj 🎆 a na koštěti vyletěla pryč. Ne:) Ale jsem ráda středem pozornosti............... Ginny je taky super. Mám jí ráda, a obdivuji ji, že vyrostla s šesti bratry - a přežila tp. Měj se pěkně a fandi Harrymu Potterovi! Pegas
Nancy (14.05.2021 08:37)
Ahoj Májo, taky mám Harryho Pottera moc ráda. A oblíbených postav mám hrozně moc třeba Hermionu, Siriuse, Minervu McGonagallovou...., ale úplně nejoblíbenější je pro mě asi Lily Potterová, i když se o ní většinou jenom mluví, ale moc se mi líbilo jak o ní mluvil ve 3. díle Lupin, že to byla sice neuvěřitelně nadaná čarodějka ale také velmi laskavá žena, která dokázala v lidech vidět krásu především v těch kteří ji neviděli sami v sobě. A úplně s vámi souhlasím Ginny to asi vůbec neměla lehké :) Mějte se moooc krásně.
Bětka (15.05.2021 07:59)
Ahoj Májo. Já mám nejradši Ginny a Hermionu protože jsou obě statečné. No a pak mám ráda Harryho Pottera, McGonagallovou a Lupina. Mějte se hezky.
Izzy (20.05.2021 12:59)
Sorry dievčatá, ale ja teda Harry Poterra veľmi nemusím. Počula som že to môže byť až nebezpečné, z kresťanskeho hladiska sa to neodporuča pozerať, lebo su tam rôzne temné veci, zaklínadlá, symboly. Tvorcovia to spravili tak aby to pre ludi bolo lákavé a zaujímavé, ale v konečnom dôsledku sa tak dostávajú k mladým ludom rôzne veci, čo môžu byť skôr negatívne. Ale inak fantasy žáner mám veľmi rada, ale skôr veci ako Narnia a Pán prsteňov.
kim (25.05.2021 19:09)
Ahoj, miluju Harryho Pottera! Moje oblíbená postava je Lenka. Myslím, že jsem jí celkem podobná... Teda alespoň to o mně lidi říkají. :D
Majda (02.06.2021 17:36)
To snad nemyslíš vážně :-D
Eli (11.5.2021 19:29)
Ahoj holky, jen by mě zajímalo, jak vnímáte ty z vás, co dělaly přijímačky na střední, tu aféru s těmi cermat testy... Nechci tady nějaké bouřlivé dohady, jestli ty testy byly moc těžké nebo ne, jen chci vědět, jestli si to někdo myslí... My jsme se totiž ve třídě skoro všichni shodli na tom, že to fakt nebyla taková hrůza, jak se to v médiích prezentuje😃 Díky za všechny názory a mějte se moc hezky!
Bětka (12.05.2021 09:18)
Já když jsem před dvěma lety měla přijímačky, tak jsem byla hrozně bázlivá že to nezvládnu. Možná kdybych měla menší trému tak by se mi to povedlo. Nevím. Ale matematika byla hodně těžká a čeština byla jednodušší měla jsem z ní 42 bodů jenže z matematiky to bylo katastrofa. Ale nevadí. V devátý půjdu znova a aspoň mám zkušenosti.
Allys (12.05.2021 15:43)
Ahoj Eli, já jsem sice na víceletém gymplu, ale některé příklady mi posílaly děcka z bývalé třídy a celé přijímačky teď počítáme v matice. Přijde mi to úplně v pohodě, možná to je trochu horší, když si připočteš stres, časový limit... Myslím, že hlavní problém je v tom, že si to z té úlohy musíš zdravým rozumem převést na příklad, který zvládneš vyřešit a s tím má hodně lidí problém. Nějaký díl na tom má určitě i pandemie a zavřené školy a kvůli tomu se to podle mě tak řeší. Asi tolik mých názorů. Měj se krásně :-) PS: všem, které jste přijímačky psaly, tak přeji, ať se dostanete tam, kde budete spokojené ;-)
Teri (12.05.2021 18:17)
Podle mě to taky nebylo tak hrozné jak všichni říkají... prostě jako ty z minulých let....něco těžšího, něco lehčího.
Luiii (13.05.2021 21:22)
Ahoj, podle mně byly PZ strašně těžké. Někomu přišly těžké, jiném lehké. Já jsem se na učila téměř celý rok a pokazila jsem je strašně moc, hlavně matiku. Během PZ jsem nebyla ani trochu nervózní. Myslím si, že média mají pravdu, PZ byly hodně těžké, skoro vůbec se nepodobaly minulým testům. Moc mě mrzí, že CERMAT nevzal vůbec vpotaz fakt, že jsme nechodili do školy. Já osobně jsem jedničkářka a dvojkařka, takže si myslím, že člověk který měl na vysvědčení dvojky, trojky nebo čtyřky a nebo se vykašlal na přípravu neměl žádnou šanci uspět. TOHLE JE JEN MŮJ OSOBNÍ NÁZOR, KAŽDÝ NA TO MŮŽE MÍT JINÝ NÁZOR, NECHCI NIKOHO ODSUZOVAT, ALE NESNÁŠÍM KECY O TOM JAK TO BYLO LEHKÉ, KDYŽ NEBYLO. Ahoj, Luiii
Bětka (10.5.2021 10:00)
Ahoj holky nevíte jak si udržet pořádek ve skříni? Mě se z ní pořád sype oblečení a pak mám nepořádek v pokoji. Už jsem zkoušela něco vyřadit vyřadila jsem asi 25 kusů ale stejně se mi to ze skříně sype. Co s tím? Děkuju 💓
Lili (10.05.2021 15:17)
Poskládat do komínků, nebo i jinak. Pověsit na věšáky. Jestli máš ve skříni hlavně poličky tak si vyhraď jednu poličku na kalhoty, jednu na sukně, mikiny, trička, atd... Věci které TEĎ nepoužíváš (ale budeš je používat třeba v zimě) si dej dozadu, nebo někam nahoru, zkrátka do míň přístupných míst... Lili
Marie (10.05.2021 21:47)
Kup si vakuové pytle, dej do nich zimní věci a dej je například pod postel :)
Anonymka14 (11.05.2021 10:03)
Ahoj Bětko, taky jsem s tím měla problém. Když teď začalo teplo, tak jsem si všechno oblečení vyndala na postel, pořádně jsem si celou skříň vymyla a nechala vysušit. Pak jsem začala třídit a i když jsem si myslela, že už nic nevytřídím tak stejně se toho objevilo spoustu. Určitě doporučuji si roztřídit kalhoty, trička, tepláky,.... Ponožky a spodní prádlo si můžeš dát do košíčků a udělat si v tom organizaci. To jsou věci, které mě hodně pomohli a teď skříň vypadá jako nová:-) Anonymka14
Bětka (12.05.2021 09:19)
Ahoj holky. Moc děkuju. Já mám pokoj se sestrami mám ve skříni jenom dvě přihrádky. Uzpůsobim si to podle možností. Pomohli jste mi díky.
Izzy (12.05.2021 19:45)
Ahoj, ja som podobný problém vyriešila tak, že som si kúpila štender, taký ten stojanový vešiak. Je to štýlové a praktické, mám tam kúsky, ktoré momentálne nosím (lahké bundy, sukne, kosele). Ak más na nieco také doma miesto, tak odporúčam. V skrini sa ti to trochu uvolní a najnosenejšie kusky budeš mať po ruke.
Klara (9.5.2021 12:29)
Ahoj holky, potřebuji poradit. S milým jsme spolu skoro dva roky. Čteme spolu bibli teprve tři měsíce. Chtěla bych se s nim zacit i modlit a víc se sblížit ve víře. Toto tema hodně. Ale ja s nikdy s nikým nemodlila. Když čteme bibli tak máme vždy kapitolu a pak o ni mluvíme, co nás zaujalo, co jsme nepochopili atd. Ale nic jiného neděláme. Nemáte někdo napad jak na to? Nějaký postup, radu nebo tak něco? Projela jsem internet a nikde nic jsem nenašla tak se obracím na vás. Ještě dodám, ze se vídáme málo, jednou za měsíc, někdy dvakrát, teď v době covidu to opravdu jinak nejde. Takže čteme bibli přes videochat. Předem moc děkuji za radu a mějte se krasne. At Vám Pan žehná
Ani (10.05.2021 09:40)
Ahoj, to je super, že využíváte videochat! Možná sis všimla, že občas jsou ty kapitoly rozdělené trošku nelogicky. Ono totiž rozdělování na kapitloy a verše se objevilo o několik století později, než samotný text. Já mám ráda Český studijní překlad, který má bohatý poznámkový aparát, mapičky, vysvětlivky, kvalitní úvody do jednotlivých knih apod. Všechny tyto informace ti pomohou Bibli líp chápat a rozumět. Kromě Bible můžete číst i jinou duchovní literaturu, záleží co rádi čtete, určitě vám dobře poradí v Karmelitánském knihkupectví nebo u Paulínek (google it). Existují i weby jednotlivých farností, pastorace.cz nebo vira.cz nebo youtube kanály s kázáními, meditacemi, promluvami, informacemi o církvi apod (např. Mnich s kamerou, Sestra Lamiya, Marek Opraem, Dominikánská 8, jednotlivé farnosti). Záleží, co tě zajímá a baví :) Když budeš informace vyhledávat, nebo jse myslet kriticky (tj. rozlišovat a posuzovat), na internetu je toho spousta a ne vždy je jasné, co je kvalitní.
Elík (10.05.2021 14:14)
Ahoj Klári, pokud se chcete začít modlit, ale máte trošku obavy, nebo nevíte jak na to, zkuste začít třeba krátkou modlitbou na konec. Třeba když dočtete kapitolu a popovídáte si o všem, co jste chtěli, můžete se na závěr krátce pomodlit. Klidně jen jednu dvě věty - poděkovat Bohu, že jste se mohli sejít (i když jen online) a že jste mohli společně přemýšlet nad Jeho slovem, nebo třeba poděkovat za nějakou hezkou myšlenku, kterou si odnášíte/která vás zaujala. Napoprvé možná bude těžké sebrat odvahu a pomodlit se, ale uvidíš, že třeba podruhé/potřetí už to půjde snáz. A až se na to budeš cítit, můžeš přidat do modlitby něco dalšího, např. poprosit o pomoc v něčem co ty, nebo on prožíváte, nebo cokoliv tě napadne... Další možností je si předem napsat, za co se chceš modlit (opět to může být klidně jen jedna nebo dvě věty), ale pokud se bojíš, že budeš ve stresu a nedáš nic dohromady, může to hodně pomoct. Časem, až si to vyzkoušíte, už třeba žádné poznámky potřebovat nebudeš a půjde to samo :) Moc držím palce, ať se to podaří, věřím, že ti k tomu Bůh dá odvahu a pomůže vám v tom :)
❤lill (7.5.2021 10:59)
ahoj Holky! Poslední dobou musím pořád něco kuchtit nejčastěji smoothie.. Chtěla bych se vás zeptat jestli nemáte nějké nápady- recepty?? Moc díky ❤lill
Kiki (07.05.2021 22:22)
Ahoj, když máš tak ráda to smoothie, tak mám recepty i na milksake: smícháš v mixéru kapučíno, mléko, čokoládovou zmrzlinu - je to strašně dobrý. Potom ještě jeden: banán, mléko, vanilková zmrzlina. A ještě bych pro tebe měla jeden recept na mufyny: 250g polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 1 vanilkovej cukr, 150 ml mléka, 2 vajíčka, 50g másla, 3 lžíce medu, čokoláda rosekana na malé kousky - to všechno smícháš dohromady a dás do košíčků na mufiny a dáš do trouby, mám i dobrý recept na "šlehačku" navrch: smetana ke šlehání, zakysaná smetana, tvaroh, ztužovač (cukr, potravinářské barvivo) - to všechno společně vyslehas, dáš do zdobičky a nazdobíš tím mufyny.
Lucka (08.05.2021 09:55)
Ahoj já bych se tě chtěla zeptat jak děláš to smoothie? Jinak nevím nejsem moc dobrá kuchařka moc nevěřím sorry. Lůca
Bětka (10.05.2021 09:57)
Ahoj. My Smoothie děláme tak, že vypeckujeme/očistíme ovoce a rozmixujeme ho. Pak třeba trošku naředíme vodou a můžeme podávat. Je to moc dobré. Pak ještě mám ráda banánové mléko. To se rozmixuje banán v mléce můžeme dosladit ale není to nutné. Je to moc dobré a jednoduché. Snad vám bude chutnat.
B (10.05.2021 17:37)
Ahoj, my děláme s rodinou tuhle jednoduchou buchtu Ingredience : 3 hrnečky kyselého mléka ( nebo 2 hrnečky mléka a jeden jogurtu), 3 hrnečky mouky, 2 skleničky cukru moučka, 1 sklenička oleje, 2 polévkové lžíce kakaa, 1 lžička prášku do pečiva. Všechno kromě prášku do pečiva mícháš dokud ti nevznikne tekuté těsto bez hrudek. Potom přidáš prášek do pečiva, dáš na plech a pečeš asi 20 minut na 180 ° C. Pak to můžeš ještě polít horkou čokoládu a posypat kokosem Měj se hezky a ať ti to chutná 😄
Izzy (12.05.2021 19:49)
Smootie mam najradšej kombináciu- lesné plody, med, banán a mlieko, prípadne ešte chia semienka. A ako tip na pečenie ti dávam brownie, je to jednoduché, sýte a výborné! Na internete je veľa receptov, tak odporučam skušať, experimentovať a najlepšie je vytvoriť si vlastný :)
B (20.05.2021 14:48)
Ahoj, my děláme s rodinou tuhle jednoduchou buchtu Ingredience : 3 hrnečky kyselého mléka ( nebo 2 hrnečky mléka a jeden jogurtu), 3 hrnečky mouky, 2 skleničky cukru moučka, 1 sklenička oleje, 2 polévkové lžíce kakaa, 1 lžička prášku do pečiva. Všechno kromě prášku do pečiva mícháš dokud ti nevznikne tekuté těsto bez hrudek. Potom přidáš prášek do pečiva, dáš na plech a pečeš asi 20 minut na 180 ° C. Pak to můžeš ještě polít horkou čokoládu a posypat kokosem Měj se hezky a ať ti to chutná 😄
:)) (6.5.2021 16:37)
Čau holky, mam na vás otázku (na ty kteří dělali přijímací zkoušky) jak se vám povedly? všem jsem vám držela palce tak doufám že se dostanete tak kam jste chtěli jít :)) hezký den
Mulan (07.05.2021 07:55)
Ahoj, myslím že se mi celkem povedly......doufám že se dostanu.....papa, tvá kámoška Mulan:-))
Nancy (10.05.2021 10:37)
Ahojky, jé hrozně moc děkuju taky jsem vám všem držela palce a moc doufám že se dostanete tam kam nejvíc chcete. Ta čeština se mi zdála fajn, ale ta matika se mi asi nijak moc nepovedla, ale uvídím. :) A co ty jak tobě se dařilo? Mějte se mooc hezky.
Mája (11.05.2021 19:16)
Já přijímačky nikam nedělám, ale smekám klobouk před těma co do toho jdou. Chtěla bych vám říct že i když se nedostanete tam kam chcete (samozřejmě všem přeju, aby jste se dostali tam kam chtějí), někdy to ale nejde. Nesmíte být smutní že jste to nezvládli pořád tu je ještě možnost že se na gympl dostanete v 7. nebo 9. třídě a vůbec jít tam to je podle mě SUPER! Takže všichni co na přijímačky šli mají můj obdiv (ti co se tam dostali, ale i ti co se na gympl nedostali)!
M. (6.5.2021 12:17)
Ahoj holky, potřebuju na přípravu na biřmování modlitbu před katechezi. Ráda bych měla nějakou společnou, ne modktibu, kterou tak přečtu. A zároveň je měsíc květen, tak bych ráda měla třeba i nějakou modlitbu k Panne Marii. Nějaké nápady? Za vsechny budu moc vděčná. Děkuji předem. :))
Ani (08.05.2021 13:52)
Ahoj,zkoušela jsi Youcat? Tam bysmohla najít inspiraci :) Myslím Youcat Biřmování nebo Zpověď
Lily (6.5.2021 08:30)
Ahoj holky, jelikož v neděli má být Den matek, chtěla bych mamce něco upéct. Myslím, že by se tu mohlo i dost lidí inspirovat :). Já osobně bych chtěla zkusit upéct něco nového, ne dort ani nějaký koáč. Přemýšlela jsem o makronkách, ale na internetu je tolik receptů, takže kdybyste vy měly nějaký ozkoušený, byla bych moc vděčná. A ocením i recepty na cokoli jiného, časem určitě zkusím všechno a s těma makronkama na neděli stejně ještě nejsem stopro rozhodnutá. Nenápadně jsem se ptala mamky, na co má chuť a spíš volila něco s ovocem, třeba bublaninu nebo tak :). Za všechny reakce moc děkuju! Budu ráda za celé recepty, odkazy nebo i jednotlivé typy :). Mějte se krásně, Lily
Pegas (06.05.2021 20:34)
Milá Lily! Co upéct? Zkoušela jsi muffiny? Třeba zdravou verzi? Můžeš ozdobit rozinkama, nedávat tolik cukru,... Až budou muffiny upečené, ozdob je šlehačkou (bez cukru!!! zní to divně, ale je i tak dobrá), a do šlehačky můžeš dát borůvku, jahodu a malinu... A vypadá moc pěkně i pár lístků máty. Je to jen takový typ. Nebo, jestli máš nějakou kuchařku od Břicháče Toma, který píše zdravé recepty, tak rozhodně zkus banánový mugcake s kokosem. Pokud ti tedy nevadí banány;)! Jestli kuchařku nemáš, napíšu ti recept: suroviny: na 1 porci: 20g ovesných vloček; 1 vajíčko, 1 lžíci tvarohu, 1 lžíci jemného kokosu, špetku prášku do pečiva, 1/2 banánu. Příprava: Půl banánu rozmačkané vidličkou, přidáme vajíčko, prášek do pečiva, ovesné vločky, lžíci kokosu a 2 lžíce tvarohu. Směs vymichame vidličkou do jemna. Do hrníčku nalijeme směs a vložíme do mikrovlnné trouby. Pečeme na 700 W (vyšší střední výkon u většiny mikrovlnek) 2,5 minuty. Na talířek výklopíme obsah hrnečku a zasypeme trochou kokosu. Dozdobit můžeme i kousky banánu. A jeho typ: výborně chutná s rozmačkanou šťávou z čerstvých malin, borůvek nebo jahod. Pro svěží chuť můžete na hotový mugcake vymačkat trochu citronové šťávy. Snad jsem ti trošku pomohla. Ten typ jswm ještě nezkoušela, ale může to být dobré. A ZDRAVÉ! Měj se pěkně Pegas 💝
Lu (07.05.2021 08:54)
Ahoj, doporučuji lívance nebo palačinky, které pak ozdobíš třeba čokoládou a ovocem. Tady je recept na lívance: Lívance: 2 vejce, 1 lžička vanilkového cukru, 250 g měkkého tvarohu, 200 ml mléka, 150 g polohrubé mouky, špetka soli, olej na smažení Tvarohová náplň: 250 g měkkého tvarohu, 2 lžíce zakysané smetany, 2 lžíce mléka, 1 sáček vanilkového cukru, borůvková marmeláda, moučkový cukr na posypání Lívance: V míse smíchat žloutky, vanilkový cukr a lehce našlehat. Přidat tvaroh, mléko, mouku a špetku soli. Z bílků ušlehat tuhý sníh a pak jej opatrně vmíchat k těstu. Z něj lžící po částech odebírat a na rozpáleném oleji smažit lívanečky z obou stran dozlatova. Tvarohová náplň: Tvaroh našlehat se 2 lžicemi mléka, vanilkovým cukrem a kysanou smetanou, případně dosladit. Lívance ozdobit tvarohem a marmeládou a posypat moučkovým cukrem. Pak taky doporučuji kouknout se na Pod rozkvetlou třešní je tam spoustu nápadů na různé dobroty.
Lily (07.05.2021 12:27)
Ahojky Pegas, děkuju moc! Už z toho popisu se mi sbíhají sliny :)!. Měj se krásně, Lily
Lily (07.05.2021 12:29)
Ahoj Lu, strašně děkuju, zní to naprosto báječně :)! Krásný den, Lily
Izzy (12.05.2021 19:57)
So šlahačkou súhlasím, tiež ju robím bez cukru. Ked je sladký koláč, netreba aj šlahačku sladiť a aj tak je dobrá. Tie koláče z mikrovlnky sa mi ale nezdaju. Viem, že je to taky trend, ale predsa len mikrovlnka nie je zrovna zdravá záležitosť. Cesto to môže byť dobre, ale radšej by som niečo také upiekla normálne v rure.
Bětka (13.05.2021 08:28)
My jsme dělali buchtu v mikrovlnce jenže ona se ta buchta nikdy nedopekla takže je lepší jí dělat v troubě.
Bětka (5.5.2021 14:52)
Ahoj chtěla bych se zeptat někoho informovanějšího: na Instagramu byla soutěž o knížku o modlitbě byl tam k tomu úkol napsat co pro mě znamená modlitba. Nějak jsem to prosvihla. Bude knížka dostupná i na in shopu? Děkuju☺️💓
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  1196
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz