Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Diskuse - Holky holkám

UPOZORNĚNÍ: Tento prostor slouží k vzájemnému setkávání a obohacování. Dodržujte prosím pravidla slušné diskuse a vyhněte se vulgárním výrazům. Příspěvky nedodržující pravidla diskuse budou smazány. Redakce

Vložit nový příspěvek

Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  1196
maky (12.3.2021 10:09)
Ahoj holky. Potřebovala bych poradit. Chtěla bych si začít holit ruce, protože mám tmavé chloupky, docela jich mám hodně po celých rukách a v létě, když mám krátký rukáv se trochu stydím... Jak se na to zeptat mamky? Asi by to, myslím, měla vědět, ne?
jsem upřímná no.. (12.03.2021 11:31)
Ahoj maky, nemyslím si, že by ses měla před mámou stydět. Prostě jí řekni: mami, začnu se holit, a je to hodně štěstí
Eli (12.03.2021 11:40)
Ahoj Maky, za mě, myslím, že se s ní o tom můžeš bavit úplně stejně, jako o holení nohou, a myslím, že s tím Tvoje mamka bude vpohodě, že se jí ptáš. Já bych se do toho asi nepouštěla, už i holení nohou mě někdy dost dopaluje, že to hned zase doroste, ale chápu, že tmavé chloupky na rukou jsou dost nepříjemné, a asi bych o tom v Tvém případě taky uvažovala. Držím palce a měj se pěkně!
Malča (12.03.2021 19:57)
Ahoj Maky, ještě mě napadlo, že by sis mohla koupit sadu na zesvětlení chloupků (nedávno jsem viděla nějakou v Dm, tak se podívej na internet), protože když si oholíš ruce, tak ti potom budou rust drsné chlupy a budou tě ruce svědit. Ale to je muj nazor. Měj se pěkně:)
Miška (15.03.2021 09:59)
Ahoj, môj názor je, že holiť ruky by sa nemali. Nohy to je iné, ale ruky nie. Navyše ti budú rásť ešte horšie chĺpky. Za chĺpky na rukách sa hanbiť nemusíš. Aj keď pochopiteľne je to tvoja vec, ale určite sa neboj porozprávať o tom s maminou. Možno radšej, keď budete samé dve🌼
Hennie (11.3.2021 20:39)
Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat, v jakém věku (kdy) jste si začaly holit nohy a podpaží? Ptaly jste se vaší mamky, jak na to? Nebo jste to zjistily někde jinde? Já mám na nohách chlupy docela tmavé a až budu v létě nosit šortky, tak bych se hodně styděla. To samé tričko s krátkým rukávem... Proto bych chtěla začít s holením, ale stydím se zeptat mamky. Můžete mi poradit, jak to máte, nebo jste měly vy? Popřípadě jakým způsobem se holíte vy?
Adélka (12.03.2021 07:43)
Ahoj, já začala ve třinácti. Máme doma strojek na nohy, sice to trochu bolí, protože ti to chloupky vytrhává, ale zase na to pak nemusíš myslet tak často. A taky ti chloupky nebudou zarůstat. V podpaží se holím obyčejnou žiletkou. Důležité je se pak namazat tělovým mlékem, aby pokožka nebyla podrážděná. Neboj se zeptat mamky, ona už má zkušenosti a určitě ti dobře poradí.
A. (12.03.2021 08:45)
Ahoj Hennie. Asi od 13, ale každý to má jinak a dokonce ani nemusíš. Holím se žiletkou - namočím se a na místo, které plánuji holit dám mýdlo. Žiletkou jedu proti chlupům a nakonec jen opláchnu vodou. To je celé. A.
Anča (12.03.2021 08:56)
Ahoj já jsem ještě nezačala a to už je mi 14. Ale uvažuju o tom že tohle léto začnu. Mamky jsem se na to ještě neptala ale můžeš to zkusit tak že o samotě mamince řekneš: mami já bych se chtěla holit prosím ukázala bys mi jak na to? Je možné že ti to mamka nebude chtít dovolit tak jí řekni třeba že se že začátku budeš holit jenom v létě. Zkuste najít nějaký kompromis který bude vyhovovat vám oboum. Přeji ať se to povede.
michaela (12.03.2021 09:01)
Ahoj Hennie, já jsem se začala holit celkem brzy. Podpaží jsem si začala holit v 11 a nohy v 12/13. Když se na to dívám dozadu, tak jsem mohla ještě trochu počkat, protože jsem neměla až tak tmavé chloupky. Každý je však jiný a pokud si dospěla k názoru, že by ses chtěla holit, je to naprosto v pořádku. Je to jen na tobě, jak se rozhodneš odstraňovat chloupky, depilací nebo holením se žiletkou. Rozhodně ti doporučuji po té "proceduře" :) nakrémovat si nohy, protože se ti pokožka může vysušit (alespoň v mém případě to tak je). S mamkou jsme toto téma diskutovali, občas velmi horlivě, protože já jsem si chtěla holit nohy, protože se všechny mé spolužačky holili a mamka si myslela, že mám čas. Doporučuji ti promluvit se s mamkou a říct jí důvody, proč tak chceš udělat. Ona je také žena a tě pochopí :). Doufám, že že jsem ti trochu pomohla :).
Eli (12.03.2021 11:51)
Ahoj, já začala asi ve 13, i když už si to taky moc nepamatuju 😂. Nejlepší je napustit si vanu teplou vodou, aby chloupky změkly. Já používám krém na holení, který je dobrý nechat asi 2-5 min. působit. Ale pokud se rozhodneš pro krém, musíš si ,,otestovat", který Ti vyhovuje, já jsem po jednom krému měla po holení nějakou dobu pokožku takovou suchou a popraskanou, možná jsem měla použít tělový krém ještě po holení. Holení v podpaží žiletkou fakt nemám ráda, jde mi to FAKT blbě (kdybyste měla některá nějakou vychytávku, byla bych vděčná). Jinak ptala jsem se myslím mamky, nebo mi to se nabídla, když viděla, že chodím do bazénu (to ještě byly otevřené). Ale myslím, že s tím bude Tvoje mamka vpohodě. Měj se hezky!
Hennie (12.03.2021 18:29)
Moc vám všem děkuju!
surikata (11.3.2021 16:51)
Ahoj holky, přišla jsem ve škole o kamarády, kvůli tomu, že jsem se začala řezat na rukou, a tedka nevím jak si najít nové kamarády. A tedka jsem úplně mimo když je nemám.
Adélka (12.03.2021 07:35)
Ahoj, rozhodně se neboj napsat do Poradny, tam ti poradí líp než my tady v diskuzi. Myslím na tebe. Adélka
Terka (12.03.2021 07:50)
Ahoj surikato, máme stejný problém. Na mě spolužáci taky zapomněli. I když - oni na mě myslí- ale JENOM, když po mě chtějí udělat nějaký úkol, nebo si opsat zápisky... Ale když na mě nemyslí oni, zkusila jsem se spojit s jinými - se sousedkou/ kamarádkou, kamarádem ze skauta/ s někým z tábora/ z hudebky.... A tak dál:) Já třeba taky vnímám jako kamarády všechny, co tady diskutujeme - jsou tu hodné holky, které jsou moje vrstevnice (některé) a vždycky vyjdou vstříc.
Niky (12.03.2021 08:21)
Tohle mě mrzí, možná že kdybys jim vysvětlila, co tě k tomu vedlo, tak by tě pochopili. Pokud ne, tak máš přece i jiné kamarády ne? Třeba z nějakého kroužku, nebo ve farnosti... Určitě si nějaké nové kamarády najdeš a ať už byl důvod tvého řezání na rukou jakýkoliv, už se o to znovu nepokoušej, prosím. Určitě je spousta lidí, které by to moc mrzelo a byli by kvůli tomu nešťastní. Nezapomeň, že tě má Bůh rád ať si jakákoliv a tohle myslím stačí pro to abys žila. Budu se za tebe modlit.
A. (12.03.2021 08:51)
Ahoj Surikato, to je mi líto. Přátelství je z mého pohledu i podpora v těžkých situacích, takže nevím, jestli bych toto přátelství brala jako přátelství. Asi se můžeš začít bavit s novými lidmi - teď můžeš třeba odepsat spolužákům na instagramu na story a potom pokračovat v konverzaci. Držím palce a doufám, že to i s tím řezáním je lepší. A.
K. (12.03.2021 20:57)
Ahoj surikato, především bychom to určitě svěřila Bohu, myslím že On to dokáže vyřešit nejlépe a taky si myslím že by bylo dobré tvým starým kamarádům vysvětlit tvou situaci a pokusit se s nimi usmířit. Myslím si že v tvém okolí je také více osamělých lidí, můžeš se zkusit začít bavit s nimi a dělat jim radost! 😻😻🥰
Ela (11.3.2021 13:55)
Ahoj holky, mám takový problém. Celkem velký. A totiž to, že jsem závislá na masturbaci. Nevím co mám dělat. Měla některá z vás stejný problém? Co mám dělat? Vím že je to hřích a chci se toho zbavit..... E.
Bojovnice (11.03.2021 17:10)
Ahoj, mám stejný problém, už od 9ti, ačkoli tehdy jsem si neuvědomovala, o co jde. Pomáhá mi zapisovat si do takové tabulky, kdy se mi to podařilo překonat a kdy ne, a postupně se mi "výsledky" trochu zlepšují. Taky můžeš díky tomu trochu monitorovat, kdy se ti to děje nejčastěji, a kdy se máš tedy více hlídat;).
idk (11.03.2021 18:20)
Ahoj, myslím si , že masturbace rozhodně hřích není a zdraví to škodlivé není :) měj se
Anča (12.03.2021 08:50)
Ahoj. Já jsem s tím taky měla problémy. Vždy když jsem na to dostala chuť tak jsem šla běhat nebo dělat nějakou ruční práci. Zkus se nějak odreagovat. Přeju ať se ti to povede.
A. (12.03.2021 08:53)
Ahoj Elo. Ta metoda od Bojovnice se zdá účinná. Nebo se můžeš zkusit zabavit jinak - čtení, videa, úklid, procházky, cvičení... A.
Anne (12.03.2021 09:24)
Ahoj, idk, chtěla bych ti jen podotknout, že pokud jsi křesťanka, masturbace pro tebe rozhodně hřích je. Je to proti pánu Bohu, schválně se zeptej třeba v poradně co ti na to řeknou!
Niky (12.03.2021 09:54)
Ahojte, souhlasím s Anne, masturbace je hřích proti 6. přikázání a chtěla bych vám jen doporučit tuto knihu: Láska, která za to stojí! je to super a určitě ti to, Elo, taky pomůže.
Terka (12.03.2021 11:07)
Pro idk: Masturbace je hřích - je to něco jako je sex sama se sebou, a sex před svatbou je z křesťanského hlediska považován za těžký hřích. Vzrušuješ tím své tělo, které na to nemusí být ještě připravené, a navíc když si ,,tam" budeš strkat prst, může dojít k protrhnutí panenské blány. Pro Elu: je fajn, že se toho chceš zbavit, protože si určitě uvědomujes, že to je hodně špatně. Kdybys pocítila vzrušení třeba večer před spaním, a jestli jsi taky křesťanka, můžeš se před spaním pomodlit růženec nebo desátek. Zaměstnáš se tak a nebudeš mít touhu na masturbaci. Třeba ještě zalistuj v poradně tam toho najdeš hodně. Myslím na tebe, ať dokážeš přestat. Terka 😻😻
Rikky (11.3.2021 11:17)
Ahoj holky, jak mám mamce říct že jsem dostala svou první menstruaci? Jak jste to řekly vy? Děkujiii......
Terka (11.03.2021 11:44)
Ahoj, Rikky! Gratuluji k ženství...;) Mamce bych to řekla takhle: ,,Ty, mami, můžu ti něco říct? Někde v soukromí?" Mamka s tebou půjde, a ty řekneš: ,,Dostala jsem měsíčky... Mohla bys mi k tomu něco říct, a dát mi vložku?" Neboj se to mamce říct tak, jak to cítíš. Měj se hezky
Bětka (11.03.2021 12:01)
Ahoj. Řekni to mamince někde až budete samy. Třeba v koupelně v tvém pokoji... Já jsem to řekla takhle: mami já už jsem to dostala a maminka hned pochopila o co jde a dala mi vložky. Nemusíš se stydět je to normální. Ale chápu tě. Já se taky stydím. Tak přeji ať se ti to povede.
Zuzka (11.03.2021 12:43)
Ja jsem ji dostale ve škole. Nič příjemní. A mimince jsem to řekla cela vyplašena že mám špinavé nohavyce. Neboj se. Řekni to na rovinu, co se s tebou děje. Vem si maminku bokem, aby jste byli sami. A řekni ji to přimo. Tak jak řikaš jine věci.
Miška (11.03.2021 12:46)
Ahoj, urcite sa nemusis bat jej to povedat, normálne za nou pridi, mozno by bolo lepsie keby ste boli v izbe same, ak nechces aby to počul ocko alebo brat a povedz jej, že si dostala menštruáciu. Určite ti poradí a pomôže to zvládnuť. Držím palce🤞😊
A. (12.03.2021 09:05)
Ahoj Rikki, gratuluju! Já jsem moc nevěděla, já jsem prostě vyšla a řekla jsem to mámě. Pogratulovala mi, řekla mi k tomu něco dalšího. A.
idk (12.03.2021 11:35)
Ahoj já svojí první menstruaci dostala 4 dny před svýma 13týma narozeninama.
Eli (12.03.2021 11:57)
Ahoj Rikky, moje mamka byla akorát ráda, že jsem jí to řekla, hned se mě zeptala, jestli umím zacházet s vložkami a jestli všechno vpohodě. Takže se určitě neboj, mamka to také jednou měla poprvé 😉.
Terka (14.03.2021 19:19)
Já to řekla hned jak jsem to zjistila ....trochu jsem se styděla ....ale když jsem jí to všechno vylíčila ..mamka z toho byla nadšená a ještě mi dala bonboniéru jako gratulaci..:)
Terka (10.3.2021 19:50)
Máte někdo z vás kluka? Jak dlouho s ním chodíte? Má to nějaké výhody a nevýhody? Nějaká doporučení? Díkes, Terka 😻
A. (11.03.2021 08:05)
Ahoj Terko. Já kluka nemám a nikdy jsem nějaký vážný vztah neměla. Jsem takhle spokojená a myslím, že je lepší být sama, než být s někým jen proto, abys s někým byla. Výhody jsou, že najdeš dalšího blízkého člověka. Nevýhoda je méně času na kamarády. Ale myslím, že se dá uchovat přátelství i začít nový vztah. A.
Lída (11.03.2021 09:46)
Ahoj. Je mi 16 za dva týdny mi bude 17 a mám kluka. Chodíme spolu už rok.( Od ledna 2020) Má to výhody že jsme si blízký a máme se rádi ale ani jeden nemáme tolik času na kamarády.
idk (13.03.2021 11:24)
Ahoj, já se poznala prvně ve městě jednou a pak sme si jen psali klukem a řekli jsme si, že spolu začneme chodit, jenže asi po týdnu jsme se na to vykašlali, takže já jsem kluka měla, ale zároveň neměla, jestli chápeš, a asi do 15 letech nechci, protože nejsem moc ráda ve svazku, je to pro mě nepříjemné, nedokážu si představit, že bych s někým musela každý den být atd ani bych se pak nemohla bavit s jinýma klukama, jakože by žárlil atd..
Adina (10.3.2021 17:45)
Ahoj holky. Poslední dobou se častěji hádám s bratrem a přijde mi že se trochu zhoršují vztahy v naší rodině. Bratr je totiž dost hlučný a mě to vadí už jsem z toho hrozně unavená a rodiče se často hádají. Někdy na někoho začnu křičet ale vlastně ani nevím proč protože mi před tím nic neudělal. No asi je to kvůli tomu že už jsme moc dlouho spolu jenom rodina. Doma už je to nesnesitelné. Co máme jako celá rodina dělat abychom se méně hádali a lépe to snášeli? Děkuji za radu
maky (10.03.2021 18:47)
Ahojky. To samé mám s bráchou taky. Když už ti přijde, že máš nervy na konci služeb, jdi se sama někam projít do přírody. Doma můžeš navrhnout třeba společnou deskovou hru nebo film. Držím palce.
Adélka (10.03.2021 20:28)
Ahoj Adi, úplně ti rozumím. Já mám pokoj společně se dvěma mladšíma sestrama - jsou to dvojčata a navíc jim zrovna teď připadá úplně všechno trapné a hodně drží spolu. Taky jsou dost hlučné (protože jsou hlučné "spolu") a je těžké společně vyjít. Ale zkusila jsem tohle: řekly jsme si, že když si někdo bude pouštět hudbu nebo filmy a ostatním to bude vadit, tak si vezme sluchátka. Já sice na filmy nedívám tak často, ale místo toho si třeba vezmu kytaru nebo flétnu a jdu cvičit jinam (když nikdo není třeba v obýváku), abysme se nerušily. Neříkám, že to funguje vždycky (bez rodičů bych byla nahraná), ale je to lepší než nic. A rozhodně popros o pomoc rodiče - buď to bráchovi vysvětlí, nebo to bude muset jít "po zlém". Chápu, že i pro ně to je náročné (i u nás se u toho někdy pohádáme, jestli jenom "zbytečně neprudím"), ale jsou to dospělí a měli by ti pomoct. Občas mě to stojí trochu přemáhání se zvednout a jít jinam nebo hned nevybuchnout, ale když ostatní uvidí tu snahu u tebe, začnou se taky snažit. Taky se mi osvědčilo (v rámci možností a únosných mezí) doma občas drobně pomáhat, aniž by mi to někdo řekl, třeba vyklidit myčku nebo uklidit prádlo, protože vím, že když přijdou rodiče z práce a budou mít špatnou náladu, tak by tahle maličkost mohla být tou příslovečnou "poslední kapkou". Když už se s někým pohádáš, je dobré naučit se rychle odpouštět. Většinou teď tyhle hádky nevznikají z nějakých závažných důvodů, jenom se člověk zkrátka někdy neudrží a tu nastřádanou zlost ze všech různých maličkostí si vylije na tom, kdo je zrovna poblíž (v téhle době hlavně rodina). Vím, že i já sama to občas udělám, i když vlastně ani nechci. Proto je lepší na tohle rychle zapomínat. A abych tohle zvládala, musím se nejdřív já cítit když ne dobře, tak alespoň ne úplně příšerně. Zavolám kamarádce, něco dobrého upeču, přečtu si dobrou knížku, jdu se vydýchat ven a projít se. Pro mě je hodně důležité být v kontaktu s kamarády a rodinou, kteří mi teď hodně chybí. Ale snažím se, jak můžu. A opravdu hodně mi pomáhá modlitba. Možná to zní, že se pořád omílá to samé, ale v Bibli se píše, že máme "výsadu se modlit", protože modlitba je nejúčinnější zbraň tam, kde na to sami nestačíme. Vždyť "nic není nemožné těm, kteří mají naději v Hospodinu". Budu se za tebe modlit. ;) Adélka
Amia (15.03.2021 08:46)
Ahoj, doporučuju hodit ven. Na procházku nebo třeba běhat - musí to být něco, co tě baví a z čeho máš potom dobrý pocit. To Ti jednak zlepší náladu, takže nebudeš mít takovou tendenci křičet a navíc si od bratra i na chvíli "odpočineš".Taky je dobré si se sourozenci občas jen tak popovídat - taková půlhodina vyprávění vtipů a sdílení myšlenek dokáže dobít energii na pár dní dopředu spolehlivě. P.S. Bratry mám tři a zatím žiju :D Hodně štěstí!
Rikky (10.3.2021 17:16)
Ahoj holky, hrozně mi vadí že mám na svůj věk strašně velká prsa.....Nemáte nějakou radu jak je zmenšit, buď opravdu, nebo alespoň opticky? Moc mi to vadí, ostatní se na mě hloupě koukají.... Ach jo...
Kidík (10.03.2021 18:10)
Zkus nosit méně vyzývavé oblečení a myslím si, že všechno bude pak ok :)
maky (10.03.2021 18:49)
Ahojky. Nenos upnutá trička a mikiny, spíše volnější střihy. Měj se ráda taková, jaká jsi. Jednou třeba velikost svého poprsí oceníš.
Rikky (10.03.2021 19:11)
A ještě....myslíte si že prsa opticky zmenší sportovní nebo spíše košíčková podprsenka?? Děkuju...
Terka (10.03.2021 19:46)
Milá Rikky, pořiď si třeba nějakou podprsenku, která/to/ ,, opticky" zmenšuje. To by mělo pomoct.
Zuza (10.03.2021 22:21)
Ahoj. Snad ti pomůže Tohle: https://www.wikihow.cz/Jak-opticky-zmen%C5%A1it-velk%C3%
A1-prsa. Je
to jenom opticky. Ale moc se tím nestresuj. Každý jsme jiný. A proto se také každému líbí něco jiného. Někomu se můžou líbit větší prsa, někomu zase menší. A pro toho pravého nebude důležitá velikost tvého poprsí ale to jaká si uvnitř! Snad ti to pomůže a měj se.
A. (10.3.2021 13:45)
Ahoj holky! Neznáte nějakou VPN aplikaci zdarma? Potřebovala bych jí. Díky
Marie (11.03.2021 06:30)
Do mobilu? Nainstaluj si prohlízec opera, ta mě vpn funkci
Lea (10.3.2021 09:56)
Ahoj. Máte nějaké tipy (life hacky)? Nějaké věci, na které jste v poslední době přišly a vyhovuje vám to? Za mě rozhodně měsíc zdarma Netflixu, vysadit si řeřichu, každý večer si udělat to do list na další den a taky vlogy z karantény od Anny Sulc. Budu ráda za vaše tipy. Lea
Veru (10.03.2021 14:55)
Ahoj, každý ráno si zacvičit, chci se naučit provaz, takže je to ideální, krásně se protáhnu a začnu nový den, musím říct, že mi to moc vyhovuje. Stačí se vykopat z postele a máš vyhráno:) J
Kája (9.3.2021 18:21)
Ahoj holky! Strašně se nudím. Prosím pomoc! Díky
A. (10.03.2021 09:53)
Ahoj Kájo. Já jsem se teď dokázala zabavit docela dobře, takže ti dám pár tipů. 1) škola - já mám teď školy hodně, takže trávím přes polovinu dne školou. Kdybych se nudila, zkusím dodělat všechny prezentace, úkoly, abych měla seznam povinností prázdný. 2) cvičení - momentálně cvičím podle FitFab Strong, hodně mě to baví, mám ze sebe dobrý pocit a navíc lockdown využuji dobře. Můžeš cvičit i podle Pamely, Kathie_kk, MadFitu, LadyLab... 3) procházky - každý den se snažím ujít alespoň 5500 kroků (nevždy se daří, ale snaha se cení). j 4) podcasty, videa, Instagram, hry... - i když se tento způsob zábavy snažím omezit, stejně jsem občas na mobilu. Hodně poslouchám podcast Linka, V oblacích nebo Se ségrou, koukám na videa od Kovyho a Lukefryho, hraju Roblox (můžeme se tam sejít s kamarádkami). 5) uklízení - když se mi chce, tak mě to baví, plánuju si uklidit skříň, poličky,... 6) v něčem se zlepšit - můžeš se zlepšovat v háčkování, šití, vaření, jazycích (třeba aplikace Duolingo), běhu, tanci, ve hře na hudební nástroj... Teď je na to správný čas. 7) Netflix - měsíc je zdarma. Doporučuji seriál Koruna, kamarádky Stranger Things, Riverdale... 8) hry se sourozenci, kreslení, relax, volání s blízkými, vaření... Přeji ti málo nudy. :-)
Veru (10.03.2021 10:10)
Ahoj, tady na IN! nebo i jinde na internetu (třeba Alik.cz) jsou články, co během karantény dělat, co dělat, když se nudíš..., zkus si nějaký přečíst a třeba ti to pomůže. Taky ti dám nějaké mé typy: kreslení, čtení, vyrobit si svůj diář na příští rok, něco namalovat do pokoje, uklidit a vyzdobit pokoj, zavolat si s kamarády, jít na procházku, film/seriál, pomoct s něčím doma, hrát si se sourozenci, vyšívat nebo háčkovat, cvičit, hrát na nástroje... Měj se krásně!
Charlotte (10.03.2021 10:24)
Ahoj! Nejlepší na nudu je si zacvičit, jít ven na procházku nebo si jít zabehat, něco kreslit, pustit si film nebo díl seriálu, skládat rubikovu kostku, něco upéct, uvařit, číst knížku, časopis, s někým si napsat, zavolat, učit se nebo se připravovat do školy, hrát na hudební nástroj, zahrát si společenskou hru, skládat puzzle, poslouchat podcasty, písničky, jezdit na kole, byt na zahradě, plést, hackovat, psát deník, knížku, udělat si fotoalbum, uklidit si pokoj, zpívat, připravovat se na olympiádu Možnosti je milion, stačí si vybrat, co tě baví Já se třeba nikdy nenudím, vždy si něco najdu a naopak si někdy pripadám, ze mi toho pořád zbývá hodně, co dodelat...
Miška (9.3.2021 16:42)
Ahojte dievčatá, dnes mi dávali strojček na horné zuby, chcela by som vás poprosiť o nejaké rady. Síce oni mi to vysvetľovali, ale možno máte nejaké tipy o čistení, chutných receptoch bez hryzenia, farbe gumičiek... Ďakujeem
Mulan (10.03.2021 08:51)
Ahojka Miško, mě dávaly horní asi před půl rokem a pár dnů zpět k nim připojily i horní. Gumičky myslím že záleží....(pokud chceš aby ti ladily) s barvou vlasů, pleti, očí...Jaké barvy jich máš? Čisti si zuby dél,e než dříve, nejlépe po každém jídle a i speciálními kartáčky. Chvíli trvá než si na ty rovnátka zvykneš.......Takže doporučuji tak týden jíst kaše, puding, vynikající na bolest je Zmrzka, takže alespoň něco pozitivního... :)) Doufám že jsem alespoň trošičku pomohla....M.
Mýval (10.03.2021 09:40)
Ahoj, já s tím zkušenost zatím ještě nemám, rovnátka bych měla mít až v květnu, ale koukala jsem se na nějaké rady abych věděla co mě čeká. Dost mi pomohly videa o rovnátkách od youtuberek Natyly a Klarisy, tak se na ně taky můžeš kouknout. Měj se hezky. 😉 Mýval
Miška (11.03.2021 09:18)
Ahojte, ďakujem vám, gumky mám svetlofialové, ešte by som chcela skúsiť také svetlorúžové, možno ich bude ešte menej vidieť, a žlté :). Zvykám si na to a ešte sa vás chcem opýtať na stravu. Zatiaľ jem len pudingy, jogurty, kaše, kremové polievky, lebo je to ešte krátko. Piatok už budem môcť trošku viac začať, viem že nebudem môcť nič tvrdé a všetko si lámať na malé, ale máte niečo, čo ste zistili, že nie je dobré jesť alebo naopak, nejaký receptík :)
Martina (11.03.2021 20:56)
Nejvíc doporučuji určitě stříbrné nebo šedé gumičky, jsou nejmíň vidět 😉.
Maruška (12.03.2021 10:07)
Žluté gumičky dělají efekt žlutých zubů a to nevypadá hezky. Já mám světle modré a jsem s nimi spokojená.
Neli (12.03.2021 10:49)
Ahoj, já mám horní už skoro rok a spodní přes půl roku. co se týče gumiček tak průhledné zežloutnou, modré zezelenají, bílé taky zežloutnou, černé obarvují zuby, červené jsou pak už oranžové no za sebe taky určitě nedoporučila zelené nebo žluté protože to vypadá jako kousky jídla a se žlutými ještě navíc jakobys měla žluté zuby. Za mě jsou best best fialové, vínové, šedé nebo i stříbrné. Co se týče čištění tak ze začátku jsem si myslela, že si je budu čistit po každém jídle, no vydrželo mi to tak dva týdny , protože já si čistit zuby po každém jídle tak pomalu nedělám nic jiného:). No a ze začátku po utahování doporučuji jogurty, špagety, rýži, pěčivo jedine kakrájené na drobno, banán, přesnídávku,mango, nějakou třeba i buchtu no a skus tu bolest nějak přetrpět a kdyžtak si dej paralen, nebo ibalgin atd. Snad jsem pomohla, kdyby něco dej vědět, ráda pomůžu. Držím palečky, protože první dny s rovnátky jsou většinou celkem peklo. No asi už sama víš:). Ahoj- Nelča
Neli (12.03.2021 10:53)
Ahoj ještě jsem chtěla říct, že já mám ty rovnátka už rok a úplně v pohodě jím oříška a jablka atd. teda ne hned když jsem pár dní po utahování ale neboj i na takové tvrdší věci si tvoje zuby časem zvyknou;). ahoj
Miška (13.03.2021 13:53)
Dievčatá ďakujem vám krásne všetkým, pomohli ste mi😊
Lily (9.3.2021 12:56)
Ahoj holky, co vám pomáhá, abyste tolik nejedly? Já namám hlad, většinou je to z nudy nebo mám prostě chuť, jenže když toho sním víc (to ne, že bych se přejedla, jen si prostě třeba dám k večeři krajíc chleba se sýrem a pak ještě jablko a ještě jeden chleba), problém je v tom, že mám pak hrozné výčitky, třeba je mi blbě, ale asi víc převládá pocit, že takhle nebudu nikdy hubená (přitom stejně cvičím a běhám, už dlouho, pořád jsem nějak aktivní, nejím sladké, minimálně z 90% je to genetika, měřím asi 165 cm a vážím tak 67 kg, je mi 16.). Často závidím hubeným holkám s krásnou postavou, které znám, často nedělají žádný sport, pořád je vidím něco jíst - Mekáče, Nutelly, dorty, brambůrky. Skoro žádná zdravá výživa. Já se pořád snažím zhubnout, ale jde to těžko. Pak je tu ten problém s jídlem. To, co jsem popisovala, že jím, nejím tak každý den, ale prostě když mám takhle chuť, není to úplně málokdy, tak jo. Pak se nemůžu zbavit toho špatného pocitu a tak to jdu spalovat cvičením, švihadlem, kolem nebo běháním, ale pak mám takovou smutnou náladu, někdy brečím. Že si musím hlídat co jím, že nemůžu nosit takové oblečení, které bych chtěla a tak. Naopak občas si na sebe vezmu nějaký normální oblečení a hrozně se mi to na mě líbí (ale někdy to samé oblečení je na mě divné - v mých očích se mi nelíbí) a najednou si sice nepřipadám jako úplně hubená, ale jsem se sebou ráda a mám lepší den. Já vím, že jsem tu teď vyjmenovala víc věcí, není to o tom, že bych chtěla držet dietu, spíš jíst jen tak, jak je potřeba. Chtěla bych mít hubenější stehna a plošší břicho. Chtěla bych si připadat krásná. Loni se mi na krátkou dobu podařilo cvičením zhubnout nohy, hned to celkově změnilo výsledek a já jsem se měla ráda, ale netrvalo dlouho a vrátilo se to, pořád jsem cvičila. Vím, že jsem si připadala fakt krásně ve svém těle, ale je těžké ho zase získat. Makám na tom, ale často to psychicky nezvládám. Přeju si zase dosáhnout toho loňského pocitu. Děkuji moc za cokoli, co mi k tomu napíšete. Byla bych ráda i za zpětnou vazbu od redakce. Vážím si toho. Krásné dny. Lily
Bětka (09.03.2021 15:21)
Ahoj. S genetikou asi nic neuděláš ale možná že když budeš pravidelně každý den cvičit tak se to možná zlepší. Je důležitá vytvalost. Můžeš si třeba říct že nebudeš tolik jíst aby se ti líbila tvá váha. Možná se to potom zlepší. Asi jsem ti moc nepomohla tak se omlouvám. Měj se hezky
A. (09.03.2021 16:50)
Ahoj Lily, co třeba jíst místo toho oříšky, rozinky, nebo nějaké jiné ovoce? Pak bys neměla výčitky. Já ale důležité si uvědomit, že když si občas dáš něco nezdravého, nevadí to. Nesmí to být často. Jinak myslím, že takový problém má každá z nás. A. ;-)
maky (09.03.2021 17:10)
Ahojky. Chápu, jak se cítíš. Někdy jsem schopná jíst celou online hodinu piškoty, ne z hladu, ale z nudy. Odpoledne si místo jedné svačiny dám zbytek od oběda, jogurt a buchtu! Snaž se mít své tělo ráda. Bůh tě stvořil takovou, jakou tě chce. Měla jsem na 1. stupni kamarádku, která se pořád smála, byla veselá. Myslíš, že mi záleželo, že měla širší boky a větší stehna a břicho než ostatní. Jasně, že ne. Píšeš, že je tvoje postava pravděpodobně ovlivněna genetikou. Můžeš si zkusit sestavit takový jídelníček, ve kterém bude co si ten den dopřeješ za jídlo a co za pohyb. Ale pozor! Všeho hubnutí s mírou!!!Držím palce.
Eli (09.03.2021 20:56)
Ahoj Lily, mám podobné problémy - snažím se zhubnout, ale stejně jako Ty se někdy najím moc a pak si to vyčítám, pak se hrozně snažím, zhubnu kilo, a pak ho zase naberu, pořád dokola. Štve mě to... Ale to, co mi pomáhá, abych se nestala úplným otrokem myšlenek na hubnutí (jednu dobu jsem opravdu myslela jen na to, jak vypadám, a že se sama sobě opravdu nelíbím), je za 1. nesporně modlitba. Člověk si možná řekne, že je to blbost, jak může mít modlitba vliv na hubnutí a problémy s jídlem. Ale pouze pokud žijeme ve spojení s Bohem, celý život je takový prosluněný, vím ze zkušenosti, že jednu dobu jsem se nemodlila, nebo jen opravdu málo, a pak jsem byla taková skleslá. Za 2. buď sebevědomější. Možná si myslíš, že se nemůžeš vyrovnat nějaké holce, která je hubená a ještě k tomu chytrá a hezká (příklad). Ale věř mi, většina lidí (i kluků😉) posuzuje ostatní zejména podle toho, jací jsou uvnitř. Uvědom si nějakou svou pěknou dovednost, vlastnost, - a vytáhni ji ven, nech ji na sobě zazářit. Sebevědomí lidé působí jistým dojmem, zvlášť, pokud opravdu mají být na co hrdí. A to skoro každý😀. Za 3. měj se ráda. Zkus si položit otázku, jestli bys svůj celý život i sebe samotnou vyměnila s někým jiným, koho znáš. Možná znáš někoho, kdo má dokonalou postavu, ale je ti sympatický? On nebo jeho chování, rodina? Jsi jedinečná a dokonalá postava není všechno. Je krásné, že se snažíš, oceňuji to na tobě. Mnohem lepší než nedělat nic, sedět doma a lámat si hlavu nad tím, proč nemůžu být stejně hubená jako někdo jiný. Ale je také důležité si uvědomit, že tě ostatní mohou mít rádi i pro jiné vlastnosti. Nebo si na sobě najdi něco, co se Ti líbí - oči, vlasy, úsměv... Tak doufám, že jsem Ti aspoň trošku pomohla, jestli jsi můj článek vydržela dočíst až sem 😄 a měj se hezky!
E. (09.03.2021 23:52)
Ahoj, Lily. Sama s tím zkušenost nemám, ale mám kamarádku, která má podobný problém s vahou. Umí se ale moc hezky oblékat a má krásné vlasy, které jí trochu závidím:). Takže ji to sluší, i když nemá zrovna hubenou postavu. To ale není důležité. Nekamarádím s ní kvůli její postavě, vlasům, nebo oblečení. Ale protože je mi s ní dobře. Dokáže mě vyslechnout, neodsoudí mě, dokážeme se se spolu zasmát. Pomůže mi když něco potřebuju. To je podle mě důležité. Chápu, že musí být těžké vidět holky, které se nemusejí hlídat, a přesto mají krásnou postavu. Řeší ale určitě jiné problémy, s nimiž třeba ty tolik starostí nemáš. Sportovat a jíst zdravě je určitě důležité, ale nic se nemá přehánět. Třeba by ti pomohlo na to tolik nemyslet, dělat věci, které by ti to nepřipomínaly. Věřím, že Bůh nás stvořil různě krásné zvenku, aby mohla vyniknout naše vnitřní mnohem důležitější krása. Aby se ukázalo, jak je krása relativní. Abychom dokázali pochopit, že každý je nějakým způsobem krásný, jen musíme hledat. Myslím, že kdybychom byli všichni jako modelky, tak bychom neměli takovou potřebu hledat další ukryté krásy a to by byla podle mě škoda. A nezapomeň, že Bůh tě miluje takovou jaká jseš. Nevím, jestli je to úplně odpověď, kterou jsi chtěla, ale doufám, že tě alespoň trochu povzbudí. Moc ti přeju, aby jsi si připadala krásná. (PS: Pokud jsi ta Lily, co tu někdy už psala a odpovídala, tak mě tvoje povzbuzení moc pomohly. Cítila jsem se mnohem líp. V tu chvíli mi bylo jedno jak vypadáš. Hlavní bylo, že je tu někdo, kdo se snaži pomoct, povzbudit a porozuměť. I když tě neznám, tak jsem si v tu chvíli říkala, že ta Lily je moc fajn. Pokud jsi jiná Lily, tak se omlouvám, přišlo mi ale důležité to risknout a napsat to.)
Dívka z vesnice (9.3.2021 12:43)
Ahoj holky! Jsem z "(mini) vesnice" a dojíždím do města. A tam se mi holky posmívají že neumím takové ty "teens" slova. Mohly by jste mi tady něco napsat? Jinak nevíte co je toto (
(09.03.2021 13:20)
Ahoj, mám tu zkratky a slova, asi nejvíce používané (alespoň u nás) : LOL (v překladu volně směju se hrozně moc, někdy se to dává v ironii, někdy prostě když ti něco připadá hodně vtipné), LMAO (podělám se smíchy), XD nebo xd (chatovací zkratka, vyjadřuje takového smějícího se smajlíka s překříženýma očima), OMG (o můj Bože), WTF (něcove smyslu co to sakra je), guys (anglicky lidi), stejně tak more (člověk), borka (kluk - borec, holka - borka), ne asi (když někomu přitakáváš, místo abys řekla např. že jo/ jo no), crush (člověk, který se ti líbí, např můžeš říct Mám crush na Filipa.), ily (miluju tě), ilysm (miluju tě moc), thx (děkuju), chalka (život), btw (by the way - mimochodem), ship (nějaký pár). Nevím, jestli je to to, cos měla na mysli, kdyžtak se klidně rozepiš víc nebo napiš konkrétní slovo, zkratku. Snad ti to pomůže alespoň trochu.
Bětka (09.03.2021 15:05)
Ahoj. Já jsem v tomhle taky trochu zaostalá. Ale to přece nevadí. Každý používáme jiná slova a jinak se vyjadřujeme: tak jak je nám nejbližší. Z posměchu si nemusíš nic dělat. Většinou když se někdo posmívá tak má sám nějaký problém. Když se ti budou zase smát tak jim odpověz třeba takhle: já neznám tyhle slova ale umím...( Doplň co ti jde) . Možná se nad tím posmeváčci zamyslí a nebudou mít co říct. Přeju ať to brzo skončí a měj se Hezky.
A. (09.03.2021 16:53)
Ahoj. Kde bydlíš, rozhodně neurčuje, jak jsi a nejsi „cool“. Já tyhle taky slova moc neznám a nepoužívám, ale Já to sepsala hezky. Myslím, že je lepší tahle slova vynechat, než je používat a nevědět co znamenají. A.
Eli (09.03.2021 21:01)
Ahoj, co ještě znám, že se používá, je fail - něco se někomu nepodaří, zkazí to, a chatovací zkratka btw = by the way, mimochodem. Měj se hezky a doufám, že na Tobě holky dokáží ocenit to, co ti jde a v čem jsi dobrá.
Monča (9.3.2021 11:58)
Ahoj holky! o prázdninách pojedu na tábor se Skautem. Chci se Vás zeptat jestli neznáte nějaký program, nebo rukodělku (spíš rukodělku). Děkuju za vše. Monča
Bětka (09.03.2021 15:08)
Ahoj. Nevím přesně co myslíš. Ale jestli chceš nějaké vyrábění jako program tak můžeš zkusit origami. https://youtu.be/6QqBvy_yO_M https://youtu.be/JlJsU8tsp
fc
Katarína (9.3.2021 11:57)
Ahoj holky! Potřebovala bych pomoc. Moje kamarádka má sen. Chtěla by být redaktorkou časopisu. Moc ráda bych ji ho splnila, ale nevím jak. Píše pořád dokola, a ráda by i jednou vydala knihu. Porto Vás chci poprosit, jestli by vás nenapadl nějaký nápad. Děkuju, kamarádství je pro mě všechno.
A. (09.03.2021 16:58)
Ahoj Kataríno, jednak můžeš šířit její díla - třeba nám sem hodit odkaz, nebo ho vytisknout a roznést na veřejná místa, nebo ji poradit, ať píše na Wattpad. Když tam připíše i svůj, nebo tvůj mail, dostane zpětnou vazbu a tím se zlepšuje. Další a ta nejdůležitější věc, je ji podporovat a být její fanoušek (to neznamená, že vše musíš jej chválit, můžeš podávat i konstruktivní kritiku). Přeji tvé kamarádce hezké psaní a tobě hezký den. A.
Holka (8.3.2021 22:05)
Ahoj Holky, prosím o radu. Potřebovala bych tip na program nebo aplikaci na tvorbu videa - podklad zvuku a hlavně pro spojení částí videa do jednoho celku. Byla bych ráda, kdyby byla zdarma nebo na obchodu play. Moc díky všem za rady a pěkný den
Pegas (09.03.2021 11:07)
Zkus Learningapps.org, je to normální webová stránka, jenom se tam přihlásíš, zadáš mail, přezdívku a vymysli si heslo a máš tam strašně moc různých programů. Mě se to moc líbi!
... (09.03.2021 11:54)
Ahoj, můžeš zkusit program DaVinci. Nejlepší je ho stahovat přímo z oficiálních stránek. Základní verze je zadarmo.
Terka (09.03.2021 14:22)
Kinemaster - dlouho jsem hledala až jsem našla ....tato aplikace je naprosto úžásná se spousty funkcemi ..Je zadarmo ale koupením Kinemaster-premium ještě z lepšími doplňky ..ale i zadarmo tam je spousta věcí ...stříhání,přidávání zvuku,dabování,přenášení zvuku, nálepky, motivy ....všechno naprosto úžasné a přehledné ...
A. (09.03.2021 17:02)
Ahoj. Třeba YouCut - je to jednoduché a je to na mobilu.
Eli (09.03.2021 22:14)
Ahoj, můžeš zkusit Youcat, já ho mám a zatím jsem celkem spokojená. Nemám ale srovnání s jinými aplikacemi, takže nevím... Ale za mě doporučuji😉
K. (10.03.2021 09:33)
Ahoj, já používám Movie Maker pro Windows, který bývá i běžnou výbavou počítače (nevím, jak je to teď s novějšími Windowsy......) a pro mne je to asi nejschůdnější varianta :) Je to jednoduché, je to zdarma a účel to splní. Pokud ho počítač/notebook nemá ve výbavě, dá se stáhnout :) Měj se krásně :) K.
Niky (8.3.2021 15:17)
Ahoj holky. Jsem asi závislá na cukru pořád ho jím a nevím jak to omezit. Co pomáhá vám? Díky.
Šéďa (08.03.2021 20:10)
sice nejsem na cukru závislá, ale dám ti pár typů: 1. když dostaneš chuť na cukr, tak si dej třeba vločky s oříšky nebo s medem, nebo něco jiného, ale hlavně ať je tam med 2. udělej si spelljar 3. začni chuť na sladké nahrazovat nejen medem, tak zeleninou, osobně velmi doporučuji papriku, je fakt dobrá! 4. pohyb ti také pomůže :)
maky (09.03.2021 07:39)
Ahojky. Doporučuji místo cukru jíst ovoce a zeleninu. Když to nepomůže a zjistíš, že se zase ,, cpeš" , nasyp si na jazyk sůl, to mi pomáhá. Držím palce.
Kočkorožec (09.03.2021 09:45)
Ahoj Niky, proti sladkému by mohlo pomoct už to, že si ho nebudeš kupovat, popř. si koupíš jen málo sladkostí a o ty se ještě rozdělíš se sourozenci (abyste místo celé sušenky snědli každý jen půlku). Pak je také dobré, když už si prostě nějaké to sladké dát musíš, dát nějakou domácí buchtu nebo bábovku. U té totiž víš, co v ní je. Zatímco např. v sušenkách se objevuje spousta různých druhů olejů a tuků, které ani nejsou moc zdravé.
Maki (09.03.2021 10:16)
Milá Niky, je důležité ho nemít po ruce a na očích. Dej si ho na těžko přístupné místo. Třeba vysoko. Aby dosažení cíle bylo těžší. Nebo když jdeš na procházku, neber si s sebou mince, aby tě to nenutilo si sladkost koupit. Nebo si řekni, co za aktivitu děláš místo toho, když budeš mít chuť. Např. oloupu si jablko. Půjdu se projít. Zavolám kámošce, napiju se vody, vyčistím si zuby jednosvazkovým kartáčkem (tím zoubkům prospěješ více, než sladkostmi ;-)). A důležité je taky nevzdávat se. Vůbec nic se neděje, když se to jednou nepodaří, pokračuj ve snažení, stojí to za to ;)!! Vytyč si průběžnou odměnu za to, když se ti to podaří zvládat ;) (samozřejmě jinou, než v podobě sladkostí). Anebo třeba jestli sladkosti ovlivňují negativně tvoji váhu (jaké máš BMI?), představ si, jaké to bude, až budeš mít radost, že váha ukazuje nižší číslo!? ;) Držím Ti palce! Kdyby Tě cokoli zajímalo, napiš, ráda poradím ;) Maki
Niky (09.03.2021 12:12)
Ahoj holky moc děkuji za odpovědi. Ahoj Šéďo co je spelljar? Děkuji. A Maki mám BMI 21,6. Ještě jednou moc děkuji.
:) (09.03.2021 13:23)
Ahojky Niky, já se teď snažím cukr nejíst. Někdy se mi to daří, jindy zase ne, ale v neděli si vždycky dopřeju nějakou sladkost... jako odměnu :). Místo cukru jím třeba sušené ovoce (např. místo bonbonů si dám sušené meruňky) nebo si dám med. Nebo to zajím něčím slaným. Moje motivace je asi to, že vždycky když chvíli nejím sladkosti, tak mám pak čistčí pleť ;). Jak už ostatní holky zmiňovali, nejlepší je vůbec doma sladkosti nemít, já vím je to těžký.... Mě pomáhá být v kuchyni co nejmíň, jen na snídani, oběd, večeři a nějakou tu svačinku, jenže je zase pravda, že úklid nepočká.... :( A navíc máme obývák propojený s kuchyní, takže ikdyž jdu třeba jen poslat na počítači úkol do školy, tak mě láká něco dobrého si dát... Měj se krásně :) :) :) ať se ti daří!!! :) :) :)
A. (09.03.2021 17:08)
Ahoj. Já jsem se od ledna rozhodla cukr hodně omezit - nejím sladkosti. Zatím mi to docela jde, vím, že když mi to jednou ujede, není potřeba začínat od začátku. Má hlavní rada zní, že když na sladký máš chuť, dáš si třeba ovoce (já teď dost ujíždím na sušeném), oříšky. Další tip, který jsem sama vynechala, je rozdat všechny sladkosti. Uděláš tím radost třeba sourozencům. A.
Alena (7.3.2021 17:30)
Ahoj holky. Mám problém se sebepoškozováním a nevím jak s tím přestat. Co mám dělat? Díky
Anča (08.03.2021 08:50)
Ahoj. Možná by ti pomohlo dělat nějaké ruční práce. Zaměstnáš si ruce a můžeš na to i zapomenout. Chápu že je to pro tebe těžké mě je taky někdy smutno. Ale to zvládneme. Tak se měj hezký a modlím se za tebe.
Adélka (08.03.2021 09:14)
Ahoj Aleno, určitě se neboj napsat do Poradny, tam ti pomůžou líp než my tady v diskuzi. Moc na tebe myslím. Adélka
Lu (08.03.2021 09:19)
Ahoj, v INu se psalo o aplikaci Nepanikař, která je moc fajn. Tak jí můžeš zkusit. A zkus si o tom popovídat třeba s kamarádkou nebo zkus zavolat nebo napsat na Modrou linku nebo linku bezpečí ( je to anonymní) tam by ti mohli doporučit něco co pomůže. A rada, kterou můžeš použít vždy je: modli se.
A. (08.03.2021 10:01)
Ahoj Aleno. Už jsi slyšela o butterfly projektu? Jde o to, že si na místo, kde si ubližuješ nakreslíš motýla. Tvým cílem je ho nezabít - tedy neublížit si do doby, než vybledne. Pokud se to nepovede, máš ho smýt a nakreslit nového. Nebo nepomohlo by ti se zabavit jinak? Když na mě jdou špatné a smutné myšlenky, začnu zpívat. Je to divné, ale mně to pomáhá. Držím palce, že to snad bude lepší. A.
Niky (08.03.2021 15:22)
Ahoj tady je na toto téma článek: https://www.wikihow.cz/Jak-p%C5%99estat-se-sebepo%C5%A1k
ozov%C3%A1n%C3%ADm
Ana (08.03.2021 17:38)
Ahoj, určitě by bylo potřeba zjistit proč to děláš a pracovat na odstranění příčiny. Nevím, jak moc funguje teďka vaše škola, ale můžete mít školního psychologa, za kterým můžeš přijít. Nebo projekt Nevypusť duši. Je super, že ses zeptala, pokračuj v péči o sebe. Najdi s iněkoho (psycholog, terapeut), s kým to můžeš víc řešit, je to spousta práce, ale první krok už máš za sebou.
Kája (08.03.2021 18:57)
https://nevypustdusi.cz/
Terka (09.03.2021 14:31)
Ano vážně se neboj napsat do poradny ...Mě je taky někdy smutno ..ale se sebepoškozováním zkušenosti vážne nemám ..ale pár mých kamarádek ano ( jedna je na tom tak špatně že je v léčebně) když mi je smutno a mám pocit že je všechno na nic a že už to prostě všechno nevydržím ..V téhle době to není až tak neobvyklé ....pomůžemi když jdu ven ..když něco delám ...chodím často na procházky a taky mě baví se starat o nějkaké zvířátko ..já se třeba starám ..o moje kočičiky a pejska ...ale stačí se starat jen třeba o nějakou rostinu ..já třeba pěstuji zelí a papriky ..pak se třeba sleduji moje oblíbené seriály nebo poředy ..pak se samozřejme učím ..a nebo si čtu ... Pak je určitě dobré se někomu svěřit - rodičům,kamrádce.....třeba náš učitel je tak trochu psycholog ..a mám ted online třídnické hodiny kde se můžeme svěřovat se svými problémy ...
Mandlienka (6.3.2021 22:39)
Ahoj všichni : ). Poslední dobou se často potýkám s chmurnými myšlenkami na budoucnost. Je pravda že momentální situace nám všem asi moc chuti do života nepřidala a tak často přemýšlím, co dělat pro sebe a pro své okolí, aby vše bylo trošku lepší. Jelikož mám dost času na přemýšlení, vymyslela jsem jednu výzvu a chci se s vámi podělit. Jde o malé vzkazy do schránek. Každý den postní doby vyrobím minimálně jednu nějakou kartičku, něco jako přáníčko, na kterou napíšu třeba nějaký citát či jen přání hezkých dnů a jara. Vzkazy potom dávám lidem různě do schránek. A tak se ptám, jestli byste se nechtěli přidat? Možná i takovým malým povzbuzením lze udělat aspoň trochu radost, a jestliže by to vykouzlilo aspoň jedem úsměv na tváři, za zkoušku to stojí. Přeji vám krásné jaro, hodně sil a zdraví do těchto i příštích dní. Mějte se hezky a díky všem kdo o výzvě aspoň považují : )
Pegas (08.03.2021 07:33)
Jo, to by bylo super!
Mulan (08.03.2021 08:32)
Ahoj Mandelinko, to je fakt SUPER nápad!! Určitě se přidám, děkuji. Jinak držím pěsti a měj see!! :))
Bětka (08.03.2021 08:48)
Určitě se zkusím zapojit je to moc hezký nápad.
maky (08.03.2021 09:52)
Ahojky. Nezní to vůbec špatně. :-) Zkusím to taky.
A. (08.03.2021 10:03)
Ahoj Madlienko, to je nádherný nápad. Já jsem něco podobného dělala ve škole - házela jsem takové lístky do skříněk. Já si chci každý den hodit do skleničky jeden lístek, co mi ten den udělalo radost. A až mi bude hůř, můžu si je přečíst.
Miška (08.03.2021 10:55)
To je prefektné, vyskúšam 👏🤩😊
Nancy (08.03.2021 12:44)
Ahoj to je úplně úžasný nápad. Super. zkusím se taky zapojit asi to nezvládnu každý den ale zkusím to. Moc děkuju za inspiraci. Je to opravdu skvělý nápad.Měj se krásně.
reakce z redakce (08.03.2021 12:58)
Taky z vás máme v redakci velikááánskou radost, že tak myslíte i na druhé. Každý dobrý, (i úplně malinkatý) nápad se počítá, když druhému udělá radost. Super. M.
Eli (08.03.2021 17:49)
Ahoj, SUPER nápad, zkusím to, i když to asi nebudu zvládat každý den. Díky!!!😀
Mia (11.03.2021 17:02)
Ahoj Mandlienko a ostatní, taky se určitě zapojím i se svými sourozenci, je to super nápad. Moc děkuji za inspiraci.
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  1196
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz