Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

holka-s-kladivkem-bvo_i12.jpeg

Když je den blbec...

Někdy jsou dny, kdy se nic nedaří. Vypnutý budík, průšvih ve škole, trable s přáteli, hádka s klukem, rodiči nebo prostě všechno dohromady a ještě něco navrch. Pokud tě tenhle „den D” potká, je fajn mít v zásobě několik zaručených receptů, které pohladí tvou duši, uvolní tělo a rozjasní mysl. Vyber se ty, co ti budou nejvíce sedět, a příště už žádná smůla ani stres nemají šanci dostat tě na kolena!

Čokoláda

Zaručený všelék, doporučujeme však jeho dávkování nepřehánět. Kýžený pocit slasti se sice dostaví, ale brzy ho vystřídá nálada ještě horší než předtím, protože jakmile se z mozku odplaví endorfiny, uvědomíš si, že to vlastně není ta nejdietnější medicína. Nejlepší je ulomit si dva nebo tři čtverečky (čím tmavší, tím lepší) a nechat je pomalu rozplynout na jazyku.

Aromalampa + hudba + dýchání

Skvělá kombinace odstraňující napětí. Zapal čajovou svíčku, do misky aromalampy nalij trochu vody a přikápni několik kapek olejíčku (levandule nebo růže zklidňují, výtečné proti depresi a smutku jsou také citrusy – krásně voní třeba pomeranč). V přehrávači roztoč nějaké příjemné cédéčko, pohodlně se natáhni, zavři oči a vnímej jen svůj dech. Zhluboka se nadechni a vydechni, střídej dýchání do hrudi a bříška. S každým vydechnutím ucítíš větší a větší úlevu.

Teploučká koupel

Záměrně nepoužíváme slovo horká, protože ne každý snáší vodu horkou, nehledě na to, že vysoká teplota koupele není pro organizmus to nejlepší. Namixuj si vodu takové teploty, jaká je ti příjemná. Přísady taky necháme na tobě, výběr je obrovský – pěny, soli, oleje všech možných vůní a barev, tak nakrm své smysly!
Koupel je výborná, pokud máš unavené svaly – teplá voda z nich vytáhne bolest. Přidat můžeš svíčky, hudbu, na zlepšení nálady si ve vaně přečti IN!:). Ale pozor, ať ho neutopíš!

Sport

Teď něco pro ty aktivní! Tady si musíš vybrat, co tě baví nebo na co máš chuť. Protáhneš se při strečinku? Divoce si zatančíš?
Jedna rada – na vztek skvěle pomáhá delší běh přírodou (nebo aspoň parkem). Hlavu si vyčistíš v posilovně. Někdy ti udělá dobře i obyčejná procházka. Jestliže máš psa, nezapomeň ho vzít sebou, určitě ti zvedne náladu.

Udělej si radost

Zajdi ke kadeřnici a nech si třeba jen zastřihnout konečky. V některých kadeřnictvích přijímají i bez objednání, tak tam můžeš vrazit hned, jak to na tebe přijde:). Kup si zmrzlinu nebo nový pásek. Ale pozor! Tohle řešení leze trochu do peněz!!

Pokec s kamarádkou

Jestli máš někoho, kdo tě vyslechne a dokáže tě trochu rozveselit, můžeš si gratulovat. Sdělená bolest je totiž poloviční bolest. Takže už vytáčej telefon. Pozvi kamarádku třeba do čajovny, kde je moc příjemná atmosféra, a uvidíš, že hned jak se se svým trápením někomu svěříš, bude ti mnohem lépe...

Zabralo to?:)

Myslíme si, že určitě. Stejně ti ale přejeme, abys hezky dlouho nemusela žádný z těchto receptů použít. Nebo že by sis některé naordinovala pravidelně? Prevence je totiž nejlepší obrana.

Napsala Hanka (časopis IN!dívčí svět)

Článek vznikl pro potřebu IN! a je chráněn autorskými právy. Lze jej uveřejnit jen se souhlasem redakce.


 

Autor fotografie:  Andrey Popov Adobe Stock


Sdílet na:

 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz