Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

festival-united-2018-ewv_i99.jpg
Kultura

Festival UNITED zaplaví v závěru prázdnin centrum Vsetína

Centrum města Vsetín bude od čtvrtka 23. 8. do soboty 25. 8. 2018 dějištěm osmého ročníku multižánrového křesťanského festivalu UNITED. Mezi novinky letošního ročníku patří Klubová scéna, busking scéna pro pouliční vystoupení a nové zábavné atrakce pro děti.

Součástí programu jsou žánrově různorodá hudební vystoupení zahrnující od stylů pop, rock, reggae, worship, folk až po hip-hop, taneční a elektronickou hudbu.

UNITED bude hostit hudební interprety jak z domácí, tak ze zahraniční hudební scény. Mezi hlavní zahraniční hosty patří americká reggae skupina Christafari, britská taneční formace LZ7, polský skladatel Mate.O s kapelou, indie sestava Nomads + Natives ze Spojených států a britská formace Worship Central. Z česko-slovenské křesťanské scény se představí kapely a interpreti Adonai, Miriam Kaiser, Ellen Makumbirofa, Pavel Helan a Simona Martausová, Roman Dostál, Safenat Paneach, Way To Go a jiní.

Důležitou součástí programu jsou semináře

V letošním roce jich bude k dispozici více než dvacet. Zaměření témat bude do oblasti duchovního světa: Bože nechápu to (Martin Hasík), Nevyžádané rady mládeži (Marek Orko Vácha), vztahové: Spolu šťastně až do smrti (Jakub Limr), Výzva pornografie (Marek Macák), motivační: Krize jako šance (Kateřina Lachmanová), Strach a co s ním (Pavel Hošek), Deprese (Andrea Jarošová) a další.

Praktickou inspiraci, znalosti a dovednosti mohou účastníci získat na workshopech, kterých je připraveno 16. Zaměřeny budou do oblasti hudby, divadla, tance, grafiky, ale také blogování a storytellingu.

Pro nejmenší návštěvníky z řad dětí (5 – 10 let) je připravována dětská scéna. Děti bude čekat čas společného zpívání, tvoření, zábavy, ale i ponaučení a zamyšlení. Program bude doprovázen vlastní kapelou, která bude složená z dospělých a dětí. Pro děti jsou dále nachystána dvě divadelní představení. Rodiče mohou být spolu s dětmi po celou dobu jejich programu.

Kromě výše uvedeného programu mohou návštěvníci ve večerních hodinách shlédnout v místním kině komentovaná filmová promítání. Připraveno je také divadelní představení. Zájemci budou moci využít poradenskou nebo modlitební službu.

Podrobné informace jsou uvedeny na internetových stránkách festivalu www.festivalunited.cz. Aktuality jsou průběžně uveřejňovány na sociální síti Facebook www.facebook.com/festivalunited. Akci pořádá zapsaný spolek UNITED 3P, z. s. ve spolupráci se vsetínskými církvemi. V loňském roce akci navštívilo na 4 500 účastníků.

 

Autor fotografie:  Festival United


Sdílet na:

 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz